PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרצת מנוע

K_man
11-10-2008, 14:47:56
שלום לכולם
אני חדש בתחום הממונע וברצוני להריץ מנוע חדש
כל מי ששאלתי הציע לי דרך שונה כנראה יש מספר שיטות כמספר המציעים
הרוב מציעים מחזורים של מספר דקות הרצה ומספר דקות של קרור
לא ברור לי אם קרור פרוש הדבר כיבוי מנוע או שאפשר להריץ בסרק
המנוע הוא OS50 וברשותי מתקן הרצה
תודה מראש

Chen Zarfati
11-10-2008, 15:57:59
OS 50 למסוקים?
אם כן, שים אותו על המסוק, תפתח 2.5 סיבובים, תעשה הקפות בצורה שלא תאמץ את המנוע בכלל, ככה תגמור גלון.
אח"כ תתחיל לסגור סיכה 4 קליקים כל פעם, וכשאתה מגיע למצב שהמנוע מתחיל לתת כוח תסגור 2 קליקים כל פעם.

הרצה אמורה להסתיים לאחר שני גלונים לכל היותר.

אורח
11-10-2008, 16:26:56
OS 50 למסוקים?
אם כן, שים אותו על המסוק, תפתח 2.5 סיבובים, תעשה הקפות בצורה שלא תאמץ את המנוע בכלל, ככה תגמור גלון.
אח"כ תתחיל לסגור סיכה 4 קליקים כל פעם, וכשאתה מגיע למצב שהמנוע מתחיל לתת כוח תסגור 2 קליקים כל פעם.

ההרצה הזאת היא ההרצה ה"קלאסית" שתשמור לך על אורך חייו של המנוע לאורך זמן.

אופיר נחום
11-10-2008, 19:02:57
שני גלונים?? זה נראה לי להסחף. ראיתי מנועים שעשו להם הרצות של גלון ויצאו בסדר גמור. אני חושב שמספיק גלון.

K_man
11-10-2008, 23:49:37
מאחר ויש לי מתקן הרצה מפואר שקבלתי חשבתי להריץ על המתקן
באשר לשאלתי המקורית האם דקות הקרור פרוש הדבר כיבוי המנוע או מספיק פעולה בסרק

TooLy
12-10-2008, 00:24:30
הגיוני יותר שמדובר על פעולה בסרק, כך שהמניפה/פרופלור עדיין מזרימים אוויר לראש המנוע.
בכל אופן, מצטרף למה שאופיר כתב, 2 גלונים מוגזם ביותר.
אם קראת את חוברת ההוראות של המנוע, מדובר מבחינתם על לפתוח עוד קצת את הסיכה ולטוס, כיוון שהם לא מתארים תהליך מסויים, אפשר להבין כי אין צורך בהרצה ארוכה ומסובכת.

תוכל לעיין בשרשור המצורף שעוסק בנושא

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=1185&highlight=%E4%F8%F6%E4

Chen Zarfati
12-10-2008, 00:41:54
חבר'ה תקשיבו,

שני גלונים זה לא הרבה כלל, מנסיוני הזעום בהרצות כך תקבלו הכי הרבה כוח בשילוב אורך חיים ארוך מהמנוע.
אני לא אומר שלא עשיתי הרצות של שלוש טיסות ומיד 3D, פשוט לא תמיד היה זמן. אז כאן כשיש לבחור הזדמנות בלי לחץ של זמן הוא יכול רק להרוויח מזה.

חוצמזה, אם הבן אדם מתחיל זה לא מפריע בכלל.

אורח
12-10-2008, 00:44:22
חבר'ה תקשיבו,

שני גלונים זה לא הרבה כלל, מנסיוני הזעום בהרצות כך תקבלו הכי הרבה כוח בשילוב אורך חיים ארוך מהמנוע.
אני לא אומר שלא עשיתי הרצות של שלוש טיסות ומיד 3D, פשוט לא תמיד היה זמן. אז כאן כשיש לבחור הזדמנות בלי לחץ של זמן הוא יכול רק להרוויח מזה.

חוצמזה, אם הבן אדם מתחיל זה לא מפריע בכלל.

גם אני עשיתי פעם אחת הרצה "מקוצרת".ולאחר מכן זה עלה לי הרבה כסף (מנוע חדש ושנגמר מאוד מהר!.זהו מנוע RING ומנוע RING דורש הרצה טובה.2 גלונים זה בערך 12 טיסות? .....בקטנה.:)

TooLy
12-10-2008, 01:06:11
2 גלונים באופן עשיר על מסוק 50 לוקח לא מעט זמן, ומדובר על כמות לא קטנה בכלל של דלק.(אם מדובר על טירקס 600 למשל, זה יוצא כ-8 מיכלים לגלון).
זה לא משנה אם הבחור מתחיל או לא, אני לא מדבר על 3 מיכלים, אבל גלון זהו פרק זמן מספק בהחלט בשביל הרצה, נכון שלא חייבים לסגור מיד את הסיכה לביצועים מקסימליים, אבל למרוח את זה על פני 2 גלונים נשמע לי מוגזם...
הרצה ארוכה באופן עשיר מדי עשויה לגרום ל-BLOW BY, מצב בו פיח מצטבר בחריץ של הרינג ולא מאפשר לו לשבת כמו שצריך.

אני הרצתי מספר מנועים באופן בו תיארתי בשרשור שצירפתי, המנועים עבדו ללא בעיה לאורך זמן של טיסות מאומצות.
גם במייל ל-O.S. קיבלתי תשובה דומה, הם מדברים על פרק זמן של כגלון אחד.(YS כותבים כך גם)
זו דעתי בכל אופן.

TooLy
12-10-2008, 01:11:45
OS 50 למסוקים?

התהליך של סגירת סיכה 4 קליקים ולאחר מכן 2, מתרחש על פני גלון נוסף ?
הייתי מבצע זאת במיכל הראשון של הגלון השני.

TooLy
12-10-2008, 01:51:29
אסכם זאת עבור K_MAN,
על מנת שלא לסבך אותך יותר מדי עם ריבוי הדעות, בחר בדרך שאתה חושב ולך איתה.
העיבוד המתכתי והתאמת החלקים של המנועים היום היא גבוהה מאוד, כפי -O.S. כותבים בחוברת המנוע:

only a very short and simple running-in procedure is required and can be
carried out with the engine installed in the model

גם הדלקים הינם באיכות טובה ומכילים כמות שמן גבוהה, כך שהרצה לא טובה קשה לעשות, כל עוד הולכים לפי מספר קווי מנחים (לא לאמץ יתר על המידה, לא לחמם יתר על המידה, שמירה על תחומי סל"ד וכו'), ההרצה תעבור בשלום.

sababa71
12-10-2008, 02:19:00
אם אתה צריך עזרה ב REALTIME תרגיש חופשי להתקשר

alonj
12-10-2008, 07:36:39
OS 50 למסוקים?

חן, שאלה אחת - כשאתה אומר אחרי הגלון "לסגור סיכה 4 קליקים כל פעם" הכוונה היא כל מיכל?

אופיר נחום
12-10-2008, 09:04:32
אגב, בקשר למתקן ההרצה- בזבוז של דלק. אני חושב שעדיף שתעשה את ההרצה על המסוק מכמה סיבות.

1. יש יותר סיכוי שכשל מיכאני או בעיה בהרכבה יתגלו בריחוף.
2. הרצה עם מנוע חלש (עשיר) תיתן לך תקופת הסתגלות וכך תעשה גם הרצה למטיס.
3. חבל לבזבז גלון (או שניים) ולהפסיד זמן טיסה שלך יכול להיות מאוד מהנה.

חבר לעבודה שלי היה אומר "מי שיש לו פטיש ביד- כל דבר נראה לו מסמר". רק בגלל שיש לך מתקן הרצה להשתמש בו? חבל.

ועוד טיפ בקשר להרצה. כל שיטה שתבחר- הכי חשוב לדאוג לבדוק מדי פעם את חום המנוע ולוודא שלא מבשלים אותו.

Chen Zarfati
12-10-2008, 16:39:04
חן, שאלה אחת - כשאתה אומר אחרי הגלון "לסגור סיכה 4 קליקים כל פעם" הכוונה היא כל מיכל?
ממש לא, צריך לעשות את זה בטעם. ניתן למשוך את זה על פני שניים-שלושה מיכלים.

רועי, תיארת פה מצב של אובססיה עם ההרצה העשירה למשך זמן, כזה דבר יכול לקרות לך אחרי ארגז דלק כשאתה פתוח שלושה סיבובים לפחות...

בקיצור דעתי היא לסיים הרצה אחרי שני גלונים בצורה סופית, ז"א לקבל 90% מהכוח של המנוע אחרי שני גלונים. את ה-10% הנוספים תקבלו לאט לאט, כמו שכולם אומרים "אחרי שהמנוע נפתח..."