PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישהו יודע להסביר מה זה "Grip Flip - Trailing Edge vs Leading Edge Control "?

vinay
11-10-2008, 23:49:58
הי,

בפורומים בחו"ל נתקלתי מספר פעמים באנשים שמספרים על זה ש "הפכו את הגריפים" (זה התרגום שלי) וקיבלו טיסה יותר טובה.

אני לא הבנתי מה זה אומר והגעתי לדיון הבא שגם אותו אני לא מבין ...

http://www.helifreak.com/showthread.php?t=70692

http://www.helifreak.com/showthread.php?t=79227&highlight=grip+flip+redfire+svt

מישהו יכול לפרש?

תודה

yariv
12-10-2008, 00:02:51
הלינק שהוספת לא נכון. הוא מייצר נושא חדש.

אורח
12-10-2008, 00:11:26
הי,

בפורומים בחו"ל נתקלתי מספר פעמים באנשים שמספרים על זה ש "הפכו את הגריפים" (זה התרגום שלי) וקיבלו טיסה יותר טובה.

אני לא הבנתי מה זה אומר והגעתי לדיון הבא שגם אותו אני לא מבין ...

http://www.efly.co.il/forums/newthread.php?do=newthread&f=9

מישהו יכול לפרש?

תודה

ההסבר הוא פשוט.....קח לך את הלהב של המסוק.שים אותה על שולחן....לאחר מכן תתחיל להיתייחס אליה כמו כנף של טיסן....היכן נמצא נקודת הCG (מרכז כובד)של כנף?.....לרוב בשליש הראשון של שפת ההתקפה.....שם בעצם נמצא המצב הנייטראלי של הלהב.....עכשיו,מה שקורה זה דבר פשוט.בוא נאמר שרוחב הלהב הוא 6 ס"מ....נקודת ה CG שלו היא בסביבות 2 ס"מ לאחר שפת ההתקפה של הלהב.נכון?
מה שנשאר לנו זה עוד 4 ס"מ לכיוון שפת הזרימה של הלהב.נכון?....עכשיו.כאשר הלהב מסתובב,מה פוגע ראשון באויר? שפת ההתקפה כמובן.אם ניקח לדוגמא BALL LINK ונחבר אותו לשפת ההתקפה(בפרופיל שלה-כאילו אתה מסתכל על הלהב מהצד) נקבל בעצם להב שמגיבה הרבה הרבה יותר טוב לפיצ'ים,למה? מכיון שאם נחבר את אותו BALL לכיון שפת הזרימה.נקבל להב ללא שום תמיכה(של ה BALL LINK)לשפת ההתקפה ואז הלהב תגיב הרבה פחות טוב לתגובות הפי'צים....(גמישות הלהב(שפת ההתקפה ללא תמיכה של BALL LINK).כאשר ה BALL מחובר לשליש של שפת ההתקפה.הלהב הרבה יותר מגיבה לפיצ'ים.והמסוק הרבה יותר חד בתגובותיu.:)
לסיכום: נקודת חיבור של הלינק עם הגריפ קרובה יותר לנקודת ה CG של הלהב,יתרה מכך שפת ההתקפה "נתמכת" על ידי ה BALL כך שלא נוצרים שום עיוותים שנובעים מעומסים ללא נקודת תמיכה.וכאמור התוצאה,פיצ'ים הרבה יותר חדים,מהירי תגובה,מדוייקים,ומערכת שנתונה פחות לעומס.

אורח
12-10-2008, 00:17:38
http://www.rcmarket.org/images/D/umbauteile_18.jpg

שם לב לתמונה הזו....אתה רואה לאן מחובר הBALL של הגריפים? בשפת ההתקפה.של הלהב.ישנם מסוקים שהBALL נמצא בשפת הזרימה....

vinay
12-10-2008, 05:41:43
הלינק שהוספת לא נכון. הוא מייצר נושא חדש.
תודה. תיקנתי.

vinay
12-10-2008, 05:44:48
נשמע שזה יותר טוב. האם זה אומר שכל הטייסים הטובים כאן עובדים בצורה זו לקבל תגובה יותר טובה מהמסוק? (מקריאה הבנתי שגם TREX מגיע כשהחיבור הוא בשפת הזרימה).

אופיר נחום
12-10-2008, 08:20:39
אין קשר למרכז כובד- העניין הוא מיכאני בלבד- האם ההיגוי הוא לפני או אחרי הסיבוב. מסתמן שלפעמים היגוי לפני הסיבוב מעמיס יותר על הסרוו.
יש גם עניינים אחרים כמו- האם התפוח "בורח" מהלינק עם הסיבוב או מתהדק אליו. אנשים טובים כבר עבדו על השטויות האלו ונראה לי מיותר לגעת.

אורח
12-10-2008, 08:25:23
אין קשר למרכז כובד- העניין הוא מיכאני בלבד- האם ההיגוי הוא לפני או אחרי הסיבוב. מסתמן שלפעמים היגוי לפני הסיבוב מעמיס יותר על הסרוו.
יש גם עניינים אחרים כמו- האם התפוח "בורח" מהלינק עם הסיבוב או מתהדק אליו. אנשים טובים כבר עבדו על השטויות האלו ונראה לי מיותר לגעת.

אופיר,יש קשר למרכז הכובד של הלהב ממספר סיבות כשניפגש אסביר.
אבל לא הבנתי "האם התפוח "בורח" מהלינק עם הסיבוב או מתהדק אליו"
למה אתה מתכוון?

אורח
12-10-2008, 08:28:46
נשמע שזה יותר טוב. האם זה אומר שכל הטייסים הטובים כאן עובדים בצורה זו לקבל תגובה יותר טובה מהמסוק? (מקריאה הבנתי שגם TREX מגיע כשהחיבור הוא בשפת הזרימה).

תאמין לי שגם ה"טייסים הטובים" כאן.רובם המוחלט עובד כפי שהיצרן ייעד את המסוק.TREX אכן מגיע עם החיבור בשפת הזרימה.

אופיר נחום
12-10-2008, 14:30:47
אין קשר ללהב כי בכל מקרה החיבור הוא דרך הגריפ ולא ישיר ללהב - מסלול הפיתול זהה.

הרעיון הבסיסי של התכנון הוא מה קורה כאשר אתה מושך את התפוח של הגריפ כלפי מטה- האם הזווית גדלה או קטנה. כאשר הגריפ הפוך אז עלייה של התפוח של הגריפ מורידה פיטצ' והורדה שלו מעלה פיטצ'.
כיוון שהמסוק רוב הזמן במצב ישר, מעדיפים את ההרכבה הרגילה שלפיה הורדה של התפוח מטה מעלה זווית. הזרוע של הבל מיקסר הופכת את התנועה כך שבסוף העלאה של הצלחת מגדילה זווית.
כך על הלינק של הגריפ פועלים בעיקר כוחות מתיחה וזה בריא יותר.