PDA

צפייה בגרסה מלאה : סגירת שטח ההטסה בגעש

RonTo
23-04-2010, 11:57:24
חברים שלום,
היום בבוקר, בעודי מגיע לנחיתה, הגיע אלי בעל השטח (הפרטי) של געש וציין כי הוא סופג נזקים רבים כגון ממטרות שבורות, דשא הרוס בעקבות התקבצות של הרבה אנשים ומכוניות.
לאור כך, הוא החליט כי אין בכוונתו לתת למצב להימשך בצורה כזו. לאחר דיון הוחלט כי אפגש עימו בתחילת השבוע בכדי להסדיר את נושא ההטסה באזור.

כנראה שהוא ידרוש תשלום סמלי מכל מטיס אשר יקבל בתמורה כרטיס שנתי להטסה בשטח.
טרם נקבעו הפרטים כגון גובה התשלום, צורת האכיפה וכד' אך כל אלה יוחלטו בפגישה. מי שלא יקנה כרטיס לא יורשה להיכנס לשטח!!

לצורך קבלת מושג על כמות האנשים אשר חושבים כי הם מעוניינים להירשם כחברים בשטח בכדי שיוכלו להטיס, אבקש כי מי מכם המעוניין (באופן עקרוני - כמובן שזה לא יחייב עד קביעת תעריף ופרטים וביצוע רישום מסודר) ישלח לי הודעה בפרטי עם שם, משפחה וטלפון בכדי שאוכל לרכז את הנושא.

אנא מכם, שטח ההטסה הזה קרוב לליבי באופן אישי ולרבים אחרים, וחבל לאבד אותו בשל חוסר סדר וארגון.

שבת שלום.

רון

michael
23-04-2010, 14:31:46
רון שלום,

בכל תקופת ההטסה שלי בגעש
לא זכור לי מקרה של טיסן ששבר ממטרה

דשא הרוס ?
מישהו עשה סיבובים על הדשא עם האוטו ?

נזקי בעל השטח אינם מאיתנו !

מיכאל

magicjim
23-04-2010, 15:07:25
כחצי שנה אני מגיע כמעט בכל שבת לגעש.
לא נתקלתי מעולם במקרה שמישהו או טיסן שבר ממטרה.
כל כלי הרכב היעו מהשבילים המיועדים לכך וחנו במקביל לדשא.
בהתחלה השארנו לכלוך מועט אולם מאז הבקשה בפורום אנו מקפידים הקפדה יתרה גם בנושא זה.
השט פתוח מכל צדדיו ויש סמני צמיגים על הדשא - ככל הנראה מג'יפים, רכב רגיל כזה שרובנו מגיעים
עימו היה שוקע.

- נראה לי כי בעל השטח החליט לעשות קופה קטנה למיזעור הנזקים שבודאי יש לו כיוון שהשטח פתוח.

- אני עקרונית לא מוכן לשלם, אם הייתי מעונין הייתי נרשם למסלול הטסה מסודר.

במקרה הכי גרוע נפסיק לבוא לחודש חודשיים - כך נזים את הטענה כי אנו הגורם לנזקים .

eranb
23-04-2010, 15:39:40
[QUOTE=magicjim;143705]כחצי שנה אני מגיע כמעט בכל שבת לגעש.
לא נתקלתי מעולם במקרה שמישהו או טיסן שבר ממטרה.
כל כלי הרכב היעו מהשבילים המיועדים לכך וחנו במקביל לדשא.
בהתחלה השארנו לכלוך מועט אולם מאז הבקשה בפורום אנו מקפידים הקפדה יתרה גם בנושא זה.
השט פתוח מכל צדדיו ויש סמני צמיגים על הדשא - ככל הנראה מג'יפים, רכב רגיל כזה שרובנו מגיעים
עימו היה שוקע.

- נראה לי כי בעל השטח החליט לעשות קופה קטנה למיזעור הנזקים שבודאי יש לו כיוון שהשטח פתוח.

- אני עקרונית לא מוכן לשלם, אם הייתי מעונין הייתי נרשם למסלול הטסה מסודר.

במקרה הכי גרוע נפסיק לבוא לחודש חודשיים - כך נזים את הטענה כי אנו הגורם לנזקים .[/Q

תחשוב שאתה משלם על מחדלי העבר...
אם אתה אכן מגיע כל שבת ורואה את כמויות האנשים והמכוניות-זה נראה לך לא סביר שנגרמים
נזקים?, כמה רכבי שטח ראית בשדות געש עד היום?
אני מבטיח לך שאם כמות המטיסים תרד ,כמות הנזקים והליכלוך תרד עימה.

magicjim
23-04-2010, 16:28:47
הרגיז אותי המשפט "יזמין משטרה כל פעם .....)
על פי החוק שטח שאינו מגודר ומשולט בברור כ "שטח פרטי הכניסה אסורה" נחשב
כשטח שלציבור מותר להכנס אילו - וגם אם תעבור משאית על כל הממטרות הוא לא יכול לבוא בטענות.
גידור השטח יעלה לקיבוץ עשרות מונים יותר ממספר ממטרות מה גם שהשטח גם שלי כי הוא אדמת מדינה שהשאילו לקיבוץ חינם אין כסף.
כמובן שאנו מחויבים לשמור על רכוש הזולת - אבל לשלם מראש עבור נזק שמישהו אחר אולי יעשה או לא ??????????????

אייל שפירא
23-04-2010, 18:16:50
אם מדובר בשטח חקלאי פרטי הוא יכול לסלק אותנו, אבל אני לא חושב שהוא יכול לגבות מאיתנו כסף.

guyst
23-04-2010, 18:49:17
תחשוב שאתה משלם על מחדלי העבר...
אם אתה אכן מגיע כל שבת ורואה את כמויות האנשים והמכוניות-זה נראה לך לא סביר שנגרמים
נזקים?, כמה רכבי שטח ראית בשדות געש עד היום?
אני מבטיח לך שאם כמות המטיסים תרד ,כמות הנזקים והליכלוך תרד עימה.

אני נמצא שם כל שישי ושבת ויש הרבה רכבי שטח וטרקטרונים שמסתובבים שם לא לדבר על אנשים שמגיעים לעשות פיקניק.
היום ראיתי שקית קטשופ של מקדונלדס על הדשא...:eek:

אז אין סיבה "שנשלם על נזקי העבר" אם אנחנו לא גורמים כל נזק.

amnon
23-04-2010, 18:51:22
כל החברה מברנר ,השטח בברנר קורה לכם ,יאאלה בואו...

הגיע הזמן להחזיר עטרה ליושנה :)

sharonx
23-04-2010, 18:54:07
אמנון - מה המצב בברנר ?

s.mario
23-04-2010, 19:19:48
כל החברה מברנר ,השטח בברנר קורה לכם ,יאאלה בואו...

הגיע הזמן להחזיר עטרה ליושנה :)

הכוונה לברנר הטובה והישנה - או החלופה הנוכחית של המטיסים(גליה)?

amnon
23-04-2010, 19:31:16
האמת אני מטיס בתקופה האחרונה בשטח ליד ברנר שנקרא "פרדס" ,מקום מצויין ,א-ב-ל אין את האוירה של ברנר הישן והטוב ,למיטב ידעתי לפני מס' שבועות הייתה שם תחרות טיסנים חופשיים והשטח כשיר להטסה רק שאין דשא ,אבל אפשר להטיס בכייף...
יאאלה חוזרים לברנר?

RonTo
23-04-2010, 19:55:17
אין לי שום כוונה להצדיק אותו ו/או אתכם. כולם צודקים. אז מה זה אומר? כלום!!
השטח שלו והוא יכול למנוע מאיתנו כניסה אליו. לא מגודר? אין בעיה, יפעיל ממטרות...
אין פה כוונה לשחק משחקים.
רוצים להטיס שם? שלמו.. לא רוצים? גם בסדר... תעשו את הבחירות שלכם...
התגובות האלה לא תורמות לאף אחד.
הוא פנה אלי, הצעתי פתרון שחשבתי שיספק את שני הצדדים. החלופה היתה להגיד ביי ביי לשטח הזה ולי, זה לא מתאים.

מבחינתי שיעשה עלי קופה... אין לי רגשי נחיתות שיגרמו לי להרגיש פראייר.. כל עוד לי יש שטח להטיס.

אייל שפירא
23-04-2010, 20:13:27
האמת היא שכל עוד יש אחרינו ליכלוך - אנחנו מתרגזים על בעל השטח שמרשה לנו להטיס במקום על החברים שלנו שמשאירים את הטינופת.
אם את החוצפה הזו נפנה כלפי המזלזלים והמקלקלים ולא כלפי מי שעושה לנו פה ג'סטה אולי הוא "בכלל לא ידע שהיינו שם".

amnon
23-04-2010, 20:16:15
ברגע שישלמו בכדי להטיס בשטח כמו געש זה הופך לתקדים מאוד בעייתי ,ישראל זו מדינה קטנה כל דבר שקורה בה נודע מיד בכל המדינה ,אז מה עכשיו בכל הארץ יתחילו לעשות עלינו קופה???

eranb
23-04-2010, 20:21:07
אני נמצא שם כל שישי ושבת ויש הרבה רכבי שטח וטרקטרונים שמסתובבים שם לא לדבר על אנשים שמגיעים לעשות פיקניק.
היום ראיתי שקית קטשופ של מקדונלדס על הדשא...:eek:

אז אין סיבה "שנשלם על נזקי העבר" אם אנחנו לא גורמים כל נזק.

קח בחשבון שמראה הטיסנים והמסוקים גורם למשיכת קהל.
לצערנו חלק גדול מעם הסגולה משתייך לעם הזבולה...
אין כוונה לחפש אשמים-יש כאן מצב חדש שהיה צפוי מזמן,מי שמעוניין
להמשיך להטיס בשטח המעולה הנ"ל יאלץ להישתתף בעלות אחזקתו.
רובנו שופכים אלפי ש"ח בשנה על ציוד-קשה להאמין שעלות סבירה לשימוש שנתי
תגרום למישהו נזק כלכלי...

RonTo
23-04-2010, 20:22:43
ברגע שישלמו בכדי להטיס בשטח כמו געש זה הופך לתקדים מאוד בעייתי ,ישראל זו מדינה קטנה כל דבר שקורה בה נודע מיד בכל המדינה ,אז מה עכשיו בכל הארץ יתחילו לעשות עלינו קופה???

אני לא מבין מהו ה"תקדים" זה קורה כבר שנים:
חוות רונית
הכפר הירוק

ואני בטוח שיש עוד רבים אחרים...
תאמין לי שהוא לא המציא את הגלגל

eranb
23-04-2010, 20:25:31

במדינה קטנה ונידחת כמו ארה"ב אנשים משלמים מאות דולרים כדי להישתמש במינחתים,
ליהיות רשומים באיגוד המטיסים AMA ,ביטוחים שונים.
מי עושה עליך קופה?
בעל השטח שצריך את כל האנשים הליכלוך והמכוניות בשטח שלו?...
הלוואי ואתה צודק וייעשו עלינו קופות בכל הארץ-אולי כך התחביב יהפוך למשהו רציני יותר
מאורגן יותר ובטוח יותר לכולנו-נכון להיום זו הפקרות מוחלטת!

amnon
23-04-2010, 20:27:39
אני לא מבין מהו ה"תקדים" זה קורה כבר שנים:
חוות רונית
הכפר הירוק

ואני בטוח שיש עוד רבים אחרים...
תאמין לי שהוא לא המציא את הגלגל

הנה אתה רואה ,חוות רונית והכפר הירוק זה באזור געש ,בטוח ששמע מהם ואמר ,מה למה להיות פרייר ,כמוהם כמוני!
וכך הלאה התופעה תתרחב ותהפוך ללגיטימית !!!

RonTo
23-04-2010, 20:30:52
הנה אתה רואה ,חוות רונית והכפר הירוק זה באזור געש ,בטוח ששמע מהם ואמר ,מה למה להיות פרייר ,כמוהם כמוני!
וכך הלאה התופעה תתרחב ותהפוך ללגיטימית !!!

היא באמת לגיטימית - זה שטח פרטי

guyst
23-04-2010, 20:38:51
ליהיות רשומים באיגוד המטיסים AMA ,ביטוחים שונים.מי עושה עליך קופה?
הלוואי ואתה צודק וייעשו עלינו קופות בכל הארץ-אולי כך התחביב יהפוך למשהו רציני יותר

ומה נקבל תמורת התשלום?
בארה"ב מקבלים - שטח נחיתה, ביטוח...

ושוב אני אומר, אנחנו לא הורסים את הממטרות אלא "עם סגולה" אחר עם טרקטרונים אל "מפקנקים" שמשחקים כדורגל! הוא נטפל אלינו כי אנחנו נגישים ונמצאים קבוע. זה לא הוגן. שיציב מצלמות או שומרים ויראה מי המפגעים.
אני תוהה אם עושה זאת על דעת עצמו או על דעת בעלי הקרקעות.... תבקשו חשבונית, מעניין מה תקבלו...;)

amnon
23-04-2010, 20:38:55
אני כבר לפני חודשיים ראיתי את הנולד וכבר מאז לא באתי לשטח הזה ,אז תשלמו ותהנו!!!

eran_k
23-04-2010, 20:43:55
לפחות אם צריך לשלם אז שיהפוך את זה למנחת טיסנים ויוריד את הממטרות.

אייל שפירא
23-04-2010, 20:48:26
אני לא מאמין שאתם מתווכחים על זה. תתעצבנו על המטיסים שמשאירים טינופת, לא על הבנאדם שסובל ממנה עד כדי כך שהוא מחפש איך לגרש אותנו בנימוס.

dbrosh
23-04-2010, 20:55:24
אתם יכולים להתפלסף ולהוציא עשן עד מחר. השורה התחתונה היא פשוטה - מי שלא ישלם לא יטיס. לכו לברנר, לחוות רונית, אל תבואו לגעש, אל תעשו טובות. אני בא לבית של מישהו אחר, אני מוכן לשלם לו ובשמחה. לא רוצים לשלם, הכניסה אסורה. הוא קובע - לא אתם. תריבו אתו, תנפנפו בספר חוקים, תתבעו גידור, סלילת מסלולים - הוא ישלח אתכם לאברבנאל ובצדק. זה הבית שלו, צריך לשלם לו. בבית שלכם, הוא ישלם לכם. לא רוצים לשלם, אל תבואו.

amnon
23-04-2010, 20:58:32
אני לא מאמין שאתם מתווכחים על זה. תתעצבנו על המטיסים שמשאירים טינופת, לא על הבנאדם שסובל ממנה עד כדי כך שהוא מחפש איך לגרש אותנו בנימוס.

אייל ,
הטינופת זה לא העיניין ,בתקופה האחרונה האנשים באו והבריקו את השטח ,אפילו ניקו ליכלוך שלא קשור לאנשי הטיסנים .

הבן אדם ראה שיש לו אוזן קשבת מצד הטיסנאים אז למה לא לנצל זאת עד הסוף ...

eranb
23-04-2010, 21:00:40
אתם יכולים להתפלסף ולהוציא עשן עד מחר. השורה התחתונה היא פשוטה - מי שלא ישלם לא יטיס. לכו לברנר, לחוות רונית, אל תבואו לגעש, אל תעשו טובות. אני בא לבית של מישהו אחר, אני מוכן לשלם לו ובשמחה. לא רוצים לשלם, הכניסה אסורה. הוא קובע - לא אתם. תריבו אתו, תנפנפו בספר חוקים, תתבעו גידור, סלילת מסלולים - הוא ישלח אתכם לאברבנאל ובצדק. זה הבית שלו, צריך לשלם לו. בבית שלכם, הוא ישלם לכם. לא רוצים לשלם, אל תבואו.

יותר טוב מזה אי אפשר לסכם!

אייל שפירא
23-04-2010, 21:05:44
אייל ,
הטינופת זה לא העיניין ,בתקופה האחרונה האנשים באו והבריקו את השטח ,אפילו ניקו ליכלוך שלא קשור לאנשי הטיסנים .

הבן אדם ראה שיש לו אוזן קשבת מצד הטיסנאים אז למה לא לנצל זאת עד הסוף ...

כן, ה"אנשים" שניקו זה גם סחבק. עדיין יש לי באוטו שקית אשפה עם ערימה ענקית של פרופים שבורים ופחיות שאספתי ואני עדיין אוסף בסוף כל יום.
זה שאני מצליח למצוא אשפה לאסוף - זו הבעיה בעיני.

TooLy
23-04-2010, 21:14:10
וכל מילה נוספת מיותרת !!!
עוזי

amnon
23-04-2010, 21:32:42
זה שטח מופקר ופתוח לכל דיכפין ,כל המדינה משתמשת בשטח הזה ואתם תהיו ה "שעיר לעזאזל ".

flyinglizard
24-04-2010, 11:41:13
ליהיות רשומים באיגוד המטיסים AMA ,ביטוחים שונים.
מי עושה עליך קופה?

אתה צודק ב100%, הייתי מעדיף בכל יום להטיס במקום מסודר ומגודר מאשר בבלאגן כמו שהיה שם.

guyst
24-04-2010, 12:43:45
אתה צודק ב100%, הייתי מעדיף בכל יום להטיס במקום מסודר ומגודר מאשר בבלאגן כמו שהיה שם.

מעניין לשמוע על איזה בלאגן אתה מדבר ואיך כמה מאות שקלים למישהו ישנה את פני הדברים?

אייל שפירא
24-04-2010, 13:34:33
גיא אתה זה שתמיד עושה רוורס על הממטרות, ותוך כדי חראקות על הדשא זורק אשפה מהחלון, לא?

אה, לא, רגע... בעצם אף אחד לא עושה את זה...

michael
24-04-2010, 13:41:41
רון שלום,
אנא שים כאן את מס' הטלפון והשם של מי שהזדהה כבעל הקרקע
אני רוצה לערוך בירור קצר בעניין
בברכה, מיכאל

elim55
24-04-2010, 13:47:38
שכחתם שבאזורים מסודרים בהם אתה משלם אתה מקבל ביטוח,מסלול מסודר(ללא ממטרות) סככה מוצלת.....מה בעל השטח בגעש נותן לך?
מקומות הטסה יש בשפע....אפילו טובים יותר וקרובים יותר (בן שמן,גינתון,מסובים).
אני מגיע לגעש בשביל החברה בלבד.

eranb
24-04-2010, 14:47:41
רון שלום,
אנא שים כאן את מס' הטלפון והשם של מי שהזדהה כבעל הקרקע
אני רוצה לערוך בירור קצר בעניין
בברכה, מיכאל

אתה יותר ממוזמן להגיע לפגישה עם האדם שטוען כי הינו בעל השטח,אנחנו
מתכוונים להיפגש עימו בתחילת השבוע כדי לנסות להוביל מהלך שייטיב עם כל
הצדדים שלח את מ"ס הטלפון שלך בה"פ ונשמח ליידע אותך לגבי מועד ומיקום הפגישה,
אם אתה רוצה לערוך חקירות פרטיות ושאר מני פרובוקציות תהנה לך ואל תטריח אותנו בעניין.
תיהיה בטוח שכל הסדר שיושג יהיה חוקי ואין כאן אחיזת עינים של אף אחד...

flyinglizard
27-04-2010, 21:39:28
מעניין לשמוע על איזה בלאגן אתה מדבר ואיך כמה מאות שקלים למישהו ישנה את פני הדברים?

לטענתו, יותר מדי אנשים. כמו שאמרתי, אני בספק אם הקיבוץ הולך להפוך את זה לענף, פשוט כסף - אפילו סכום זניח - מרחיק אנשים (כמו שאתה רואה בשרשור הזה ממש).

guyst
27-04-2010, 22:26:28
לטענתו, יותר מדי אנשים. כמו שאמרתי, אני בספק אם הקיבוץ הולך להפוך את זה לענף, פשוט כסף - אפילו סכום זניח - מרחיק אנשים (כמו שאתה רואה בשרשור הזה ממש).

היה פה שירשור לפני כמה שבועות (כרגע לא מוצא אותו:confused:) עם הצעה לשטח הטסה סגור בגעש לחברים (שעברו מבחני קבלה קפדניים:)) שזו לדעתי הסיבה למצב.
אני לא יודע מה קורה עם אותו שטח אבל לדעתי מנסים לקחת גם מאיתנו כסף בלי לתת כל שירות (בניגוד לשטח ההוא שאשמח אם מישהו יעדכן על מצבו).

wind556
27-04-2010, 22:38:49
אין ספק שמהלך כזה יחסל את מירב ההנאה שהיתה בגעש
מוקד המשיכה לשם זה האנשים ולא הדשא,אם חשקה נפשי רק בטיסן או מסוק באויר יש מליון מקומות שבהם אף אחד לא יפריע לי ויתפוס לי חתיכת שמיים.
אם המכורים פשוט יעזבו את געש לחודש, הכל יירגע, האיש ישכח מהסיפור או יראה שהממטרות ממשיכות להישבר (כי לא הטיסנאים שוברים אותן) וכשנחזור לשם יש סיכוי שלא יקרה כלום.
לעומת זאת ברגע שזה יתמסד, לעניות דעתי זה הסוף של געש כמקום מפגש חברתי מדהים , ולמרות כל ההסברים שחברי נותנים כאן, כניעה לסחטנות מעולם לא עשתה טוב, היום הוא רוצה ממטרות, מחר הוא ידרוש שנגזום את הדשא ונשלם על חברת שמירה וכו'.
אם אני צריך להצביע ולתת את קולי,פשוט להתעלם מהאיש, ואם הוא יביא משטרה לסלק אותנו, פשוט ללכת משם ולמצוא אלטרנטיבה גם אם היא תהיה פחות נוחה.
ההיצמדות לגעש בכל מחיר מדאיגה יותר מגובה התשלום.
ומעניין מי יגבה כסף ממבקרים, אורחים , עוברי אורח או מטיסנאים שבאים רק בשביל החברים ולא מטיסים.

מה שיותר ברור שלא בגלל הטינופת הוא מסלק אותנו וגם לא בגלל ממטרות שבורות, המניעים שלו (וזכותו לכל מניע) הוא אחר

guyst
28-04-2010, 16:28:50
אנשים,

פניתי לחברים שלי בגעש.
הובהר לו שאנחנו לא זרים ולא עושים את הנזק ושלא יטפל אלינו.

אם מאיים שוב שיזמין משטרה, אז בבקשה.