PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי טירקס 600

עומר בנימיני
24-04-2010, 01:08:48
שלום,

בשעה טובה הרסתי את המסוק שלי! באוטורוטציה (לא טובה, הלהבים לא תופסים מהירות) לא הספקתי להחזיר לאיידל ונאלצתי לנחות, אבל עשיתי סיבוב עם הזנב והמסוק נחת עם "טיסה" לאחור, ככה שהלהבים פגעו בדשא. הגיר (גיר ראשי של המסוק שמחובר לזנב) + 3 הגלגלי שיניים בחלק הקידמי של המסוק (כלומר של הזנב) נשחקו קצת, אבל לפחות לא קרה כלום חוץ מזה והטסט של הג'ירו 520 עבר בהצלחה רבה!

עכשיו יש לי כמה שאלות:

1. אני מתכוון להזמין את החלקים הבאים -
http://www.rc711.com/shop/product_info.php?products_id=3273
http://www.rc711.com/shop/product_info.php?products_id=3063
http://www.rc711.com/shop/product_info.php?products_id=3160
http://www.rc711.com/shop/product_info.php?products_id=3049

למה הם לבנים? זה מחומרים שונים?

2. מה זה אומר דמפרים 90 מעלות? עבור 3D נורמאלי ולא 3D חריף, האם הם יתאימו, או שהם קשיחים מדי וייגרמו לרעידות?

3. כשהמסוק עולה לאוויר (בנורמל) ובהולד (כשהסל"ד יורד) המסוק כל הזמן רועד, מה יכול לגרום לזה? הפדאלים במרחק שווה, לדעתי פאדל אחד קצת כבד מהשני, אבל כל פעם שאני בודק הפלייבר כמעט מאוזן, ד"א באיידל אפ זה מתבטא בתגובות מסוק "דביקיות" כאלה. האם זה בגלל מתקון פלייבר באופן לא תקין? אם יש ממש אולי רק 3-4 "שריטות" קטנטנות על 4 הדמפרים ביחד סה"כ זה יכול לגרום לרעידות של המסוק? יכול להיות שיש לי בעיה עם המייסבי לחץ בגריפים (כשהגריפים לא מחוברים ללינק כשאני מזיז אותם אפשר להרגיש מן "בליטות כדוריות" כאלה שמתחככות קצת בגריפ, יכול להיות בגלל שהמייסב לחץ תקול או שהוא לחוץ מדי? למרות שסגרתי את הספינדל רק עד לאן שיכולתי)?

ד"א הטרקינג שלי מצויין, אין בעיה עם הלהבים הראשיים.

4. יש לי זוג פדאלים נוסף מקרבון של אליין שמחליקים קצת על התבריג של הפלייבר (מתחככים בו אבל לא נתפסים עליו כמו פאדל נורמלי), האם אפשר להשתמש בהם בתור פאדלים רזרביים? כמובן שאם סוגרים אותם עם ה"פינים" האלה הם לא זזים מילימטר מהמקום שלהם + אני שם גם קצת לוקטייט.

5. יש לי על המסוק פאדלים של אליין (משום מה הרבה יותר עבים בחלק הקדמי, יחסית לפאדלים הקודמים שהיו לי וגם הגימור לא משהו יחסית לקודמים - אותו סוג בדיוק, פאדלים קרבון של אליין) קרבון אבל הם לא מגיבים משהו, חשבתי להחליף ל-Super Stubz, השאלה היא מה אני צריך למסוק 50 - 3MM או 4MM? ומה ההבדל ביניהם בטיסה?

אודה לכם מאוד אם תוכלו לענות לי על השאלות!

תודה מראש ולילה טוב!

ziki
24-04-2010, 13:29:42
לפי התאור שלך הרעידות הללו בנורמל ובהולד נובעות כנראה משתי סיבות:
1.מהירות ראש נמוכה בנורמל והחזקה של המסוק באוויר ב HOLD במהירות ראש נמוכה מידיי.
2.פדלים לא מאוזנים.
מה זאת אומרת כמעט מאוזנים, או שהם מאוזנים או שלא, אם הפלייבר ממורכז כמו שצריך אז פרק את הפדלים ושקול אותם על מנת לוודא שמשקלם זהה (לא בערך כי אם זהה).
במידה ולא, חוסר האיזון יורגש בסל"ד נמוך יותר מאשר בסל"ד גבוה.

בקשר לצבע החלקים, כנראה שאליין עברו בשלב מסויים לסוג קצת שונה וחזק יותר של פלסטיק, אם שידרוג הגיר החדש של ה 700 (M1) נמכר עם הפלסטיק הזה ובנוסף גם בדגמים האחרים שלהם אז כנראה שהוא חזק יותר, בעניין הזה לדעתי אין לך מה לדאוג.

עומר בנימיני
24-04-2010, 14:16:37
לפי התאור שלך הרעידות הללו בנורמל ובהולד נובעות כנראה משתי סיבות:
1.מהירות ראש נמוכה בנורמל והחזקה של המסוק באוויר ב HOLD במהירות ראש נמוכה מידיי.
2.פדלים לא מאוזנים.
מה זאת אומרת כמעט מאוזנים, או שהם מאוזנים או שלא, אם הפלייבר ממורכז כמו שצריך אז פרק את הפדלים ושקול אותם על מנת לוודא שמשקלם זהה (לא בערך כי אם זהה).
במידה ולא, חוסר האיזון יורגש בסל"ד נמוך יותר מאשר בסל"ד גבוה.

בקשר לצבע החלקים, כנראה שאליין עברו בשלב מסויים לסוג קצת שונה וחזק יותר של פלסטיק, אם שידרוג הגיר החדש של ה 700 (M1) נמכר עם הפלסטיק הזה ובנוסף גם בדגמים האחרים שלהם אז כנראה שהוא חזק יותר, בעניין הזה לדעתי אין לך מה לדאוג.

תודה רבה!

בקשר לפלייבר - כשהמסוק שלי היה "מכוון" פאדל אחד (מהזוג הקודם) היה סנטימטר שלם רחוק יותר מאשר הפאדל השני, כנראה בגלל שלא שקלו אותו הדבר, קיצרתי את האורכים שלהם (ולא שמרתי על היחס, אלא שמתי את שניהם באותו מרחק מהמרכז) ובטיסה הראשונה המסוק טס טוב (תמיד היו לי קצת רעידות) אבל אז היה לי קאט והנחתתי את המסוק דיי רחוק ממני, על השיחים, ככה שלא קרה כלום, הטרקינג נשמר מעולה (למרות שגם הספינדל נראה סבבה אני לא בטוח שהוא הכי ישר ), אבל מאז היו לי רעידות באוטורוטציות (שד"א לגבי מה שאמרת, עשיתי אוטורוטציות מגובה שאפשר אפילו לעשות אוטורוטציות הפוכות, והסל"ד בכל זאת לא נשמר כל כך), פתחתי את הראש, ניקיתי ושמתי גריס, החלפתי פאדלים (שאמורים להיות אותו משקל) אבל זה עדיין ממשיך. כמובן שגם בדקתי את הסל"ד (עליתי עד ל-2100 סל"ד) אבל ברגע שאני שם הולד המסוק מתחיל לאבד כח ולרעוד (לא ממש לרעוד, כי אם בצורת סביבון ש"מתגלגל" על צירו).
הורדתי גם את ערך ההולד (כדי לוודא שהמנוע לא תופס את הפעמון ולא נותן לו להעלות סל"ד) וזה גם לא שינה.

לפני שאני מזמין - לדעתך הדמפרים יכולים להשפיע? המצב שלהם סבבה, אבל הם יחסית ישנים ואם אני זוכר נכון יש בהם כמה "שריטות".

תודה*

ערן אפרייאט
24-04-2010, 18:34:50
מזל טוב אחינו, כל הכבוד!! ( סתם צוחק - לא הבנתי מה ההתרגשות :-)

ziki
24-04-2010, 19:22:54
תודה רבה!

בקשר לפלייבר - כשהמסוק שלי היה "מכוון" פאדל אחד (מהזוג הקודם) היה סנטימטר שלם רחוק יותר מאשר הפאדל השני, כנראה בגלל שלא שקלו אותו הדבר, קיצרתי את האורכים שלהם (ולא שמרתי על היחס, אלא שמתי את שניהם באותו מרחק מהמרכז) ובטיסה הראשונה המסוק טס טוב (תמיד היו לי קצת רעידות) אבל אז היה לי קאט והנחתתי את המסוק דיי רחוק ממני, על השיחים, ככה שלא קרה כלום, הטרקינג נשמר מעולה (למרות שגם הספינדל נראה סבבה אני לא בטוח שהוא הכי ישר ), אבל מאז היו לי רעידות באוטורוטציות (שד"א לגבי מה שאמרת, עשיתי אוטורוטציות מגובה שאפשר אפילו לעשות אוטורוטציות הפוכות, והסל"ד בכל זאת לא נשמר כל כך), פתחתי את הראש, ניקיתי ושמתי גריס, החלפתי פאדלים (שאמורים להיות אותו משקל) אבל זה עדיין ממשיך. כמובן שגם בדקתי את הסל"ד (עליתי עד ל-2100 סל"ד) אבל ברגע שאני שם הולד המסוק מתחיל לאבד כח ולרעוד (לא ממש לרעוד, כי אם בצורת סביבון ש"מתגלגל" על צירו).
הורדתי גם את ערך ההולד (כדי לוודא שהמנוע לא תופס את הפעמון ולא נותן לו להעלות סל"ד) וזה גם לא שינה.

לפני שאני מזמין - לדעתך הדמפרים יכולים להשפיע? המצב שלהם סבבה, אבל הם יחסית ישנים ואם אני זוכר נכון יש בהם כמה "שריטות".

תודה*

לגבי המנוע בהולד, יש מיסב חד כיווני והראש לא יושפע מהסל"ד של המנוע כל עוד סלד הראש גבוה ממנו.
לפי מה שאתה מספר עבר על המסוק הרבה.
בדוק שהכל סימטרי, פלייבר, מיקום הפדלים ומשקלם, ספינדל ישר, ציר ישר, איזון הלהבים ומרכז הכובד שלהם, סל"ד הראש כשאתה בנורמל וגם את הפי'צ במצבי הטיסה השונים (בנוסף לטראקינג).
לכל אלו יש חשיבות מכרעת ברעידות שאתה מקבל.
הכל חייב להיות מאוזן לחלוטין והראש צריך להסתובב בסל"ד הנכון.

עומר בנימיני
24-04-2010, 21:15:14
מזל טוב אחינו, כל הכבוד!! ( סתם צוחק - לא הבנתי מה ההתרגשות :-)

גם אני לא מבין על מה כל ההתרגשות :) על איזו התרגשות אתה מדבר?

ד"א, מותר לדעת על איזה "פרוייקט" של מסוק אתה עובד? שלחתי לך ה"פ אבל אתה לא עונה.

ציקי, תודה רבה על העזרה, אני אעבור מתישהו על כל המסוק.