PDA

צפייה בגרסה מלאה : Rambler EP is ready to Fly...

shaloma
02-05-2010, 17:00:18
*** עדכון לאחר טיסת המבחן ***

שלום לפורום,

לאחר הפסקת בניה ארוכה, סיימתי לבנות טיסן חשמלי של WM שנקרא Rambler EP

הטיסן מגיע עם מנוע בראש 400 ספיד וגיר שמותאמים לטיסן.

עיינתי בפורום ארוך שעסק בהסבות של הטיסן לבראשלס

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=274083

יש כאלה שהעדיפו להישאר עם מנוע בראש + סוללת ליפו שלושה תאים.

ע"מ שמנוע הבראש לא "יצלה", הומלץ להקטין את הפרופ הסטנדרטי לפרופ "רזה" ולהפחית מידה.

בנוסף הומלץ לוודא שהזרם לא יעלה על 15 אמפר.

החלטתי להישאר עם ה SETUP המקורי, לשדך לו ליפו 2200 שלושה תאים והזמנתי להבים מתקפלים "רזים" מהסיני. בדקתי עם מודד הזרם ואכן בפול מנוע הצריכה לא עוברת 15 אמפר.

אני יודע שרובכם תגידו "שחבל על הזמן" להתעסק עם מנועי בראש. יחד עם זאת בא לי לנסות את ה SETUP המקורי שבא עם הטיסן. אח"כ אני אשדרג כנראה לבראשלס.

מצורפות תמונות לקראת הסיום ולפני ההטסה. אדווח בהמשך איך הוא טס.

להתראות

adibenbasat
02-05-2010, 17:21:46
מעניין אותי מאוד לדעת איך היו הטיסות הראשונות, אני חייב לומר שלא ברור לי למה השתמשת בפרופ מתקפל(?)- הוא לא מקל עליו במקרה של הטיסן מסוג זה, איני יודע מהוא הkv של המנוע המקורי אבל אם הוא לא מספיק נמוך (וקרוב לוודאי שלא) אז לא תשיג הספק מקסימלי מה"חבילה" הנוכחית. אני חושב שעדיף פרופ רגיל שמותאם למנוע לפי הוראות יצרן- כל עוד אתה נשאר עם המנוע המקורי. בכול מקרה שהיה בהצלחה!

Death_Keeper
02-05-2010, 17:58:53
מעניין אותי מאוד לדעת איך היו הטיסות הראשונות, אני חייב לומר שלא ברור לי למה השתמשת בפרופ מתקפל(?)- הוא לא מקל עליו במקרה של הטיסן מסוג זה, איני יודע מהוא הkv של המנוע המקורי אבל אם הוא לא מספיק נמוך (וקרוב לוודאי שלא) אז לא תשיג הספק מקסימלי מה"חבילה" הנוכחית. אני חושב שעדיף פרופ רגיל שמותאם למנוע לפי הוראות יצרן- כל עוד אתה נשאר עם המנוע המקורי. בכול מקרה שהיה בהצלחה!

היי,
זה לא לגמרי מדוייק... המלצת היצרן היא לפרופ עבור מתח מסויים, כפי שאנחנו יודעים הוא עבר לסוללת ליפו, שהמתח שלה שונה מהמתח המומלץ למנועי בראשד בד"כ. ולכן, כנראה שגם הפרופ שיצטרך להתאים שונה בקוטר ובפסיעה.
הערה לגבי הפרופ המתקפל, מניסויים שביצענו עבור מספר רחב של פרופים במסגרת פרוייטק הגמר שלי. גילינו כי לא מעט פעמים הפרופים המתקפלים נותנים נצילות גבוהה מאילו הקבועים (עם נתונים זהים) - הכוונה היא לדחף,מהירות ביחס לזרם נצרך, כך שההערה לגבי פרופ מתקפל לווא דווקא נכונה :)
לדעתי החסרון הגדול ביותר של מנועי הבראשד הוא לא המחסור בכח, אני מאמין שאתה תצליח להטיס את הטיסן, ואולי גם תהנה מהביצועים שלו. מה שיחסר לך הוא זמן טיסה... השיפור שתקבל ממעבר למערכת BRUSHLESS זולה יחסית הוא של כ - 10-25% יותר זמן טיסה.. (תלוי בהתאמת מערכת ההנעה כולה - פרופ - מנוע - סוללה , והאם לא תשתולל יותר עם עודף הכח שיהיה לך, כמובן שאפשר להגיע גם לקצת יותר עם מערכות יקרות יותר).

guyst
02-05-2010, 18:09:10
היי,
הערה לגבי הפרופ המתקפל, מניסויים שביצענו עבור מספר רחב של פרופים במסגרת פרוייטק הגמר שלי. גילינו כי לא מעט פעמים הפרופים המתקפלים נותנים נצילות גבוהה מאילו הקבועים (עם נתונים זהים) - הכוונה היא לדחף,מהירות ביחס לזרם נצרך, כך שההערה לגבי פרופ מתקפל לווא דווקא נכונה :)
).

מעניין...

הייתי בטוח שפרופים מתקפלים הם בעיקר עבור דאונים שם עוצרים את המנוע והרעיון הוא מקסימום אוירודינמיות.

shaloma
02-05-2010, 18:28:58
שלום חברים,

ראשית, הטיסן טרם טס !

שנית, הטיסן הגיע עם ספינר ופרופ מתקפל 10X7 (שמבנהו רחב)

אני החלפתי את הלהבים ל 10X5 (במבנה צר) ע"מ להקטין את צריכת הזרם ולמנוע את שריפת המנוע.

עשיתי זאת ע"ס ההמלצות של השרשור מ RCGROUPS .

לגבי זמן טיסה, אני מחבר סוללת ליפו 2200 שמשקלה זהה לסוללת ניקל 1000 MA שהומלצה ע"י היצרן !

אני מקווה שיספיק לי ל 10 דקות טיסה .

הייתי שמח לקבל מכם המלצות למנוע בראשלס INRUNNER מהסיני שיוכל להחליף את מנוע הבראש 400 ולהיכנס לגיר המקורי שבא עם הטיסן.

אם חסרים נתונים של קוטר, מרחק הברגות, יחס שיניים בגיר אני אבדוק ואנסה לספק אותם בהמשך

תודה מראש

igalr
02-05-2010, 19:03:19
הכי נכון שכבר עכשיו תזמין מנוע BRUSHLESS ובקר
סיפור של כ 20-30$ כולל משלוח.
אל תתעסק עם גיר כי אם אין לך גיר איכותי אתה לא תהנה גיר איכותי לבדו עולה 30-40$

אם אתה חושש מהסבה לOUTRUNNER תזמין את התושבת הזו:
http://www.unitedhobbies.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6332

shaloma
02-05-2010, 19:32:55
igalR , תודה על ההצעה

אבל אני מעדיף לא להתחיל בחיתוך כל המבנה בחרטום. הוא מאוד עדין. בנוסף יש כבר הטיה מובנית למנוע בחלק הקדמי של הגוף.

לדעתי הגיר איכותי דיו ויכול להחזיק בראשלס. יש ל WM בטיסן אחר גיר זהה עם מנוע בראשלס.

העניין הוא שאני לא מספיק מבין בעניין כדי לבחור את מנוע האינראנר הנכון לגיר הקיים.

igalr
02-05-2010, 19:40:52
התושבת שצרפתי לך מאפשרת לך לחבר OUTRUNNER רגיל על המוט הקיים אצלך.

הנסיון שלי עם גירים הוא מאוד מאוד גרוע.

אגב שים לב שהפוסט שקישרת אליו הוא משנת 2004 . INRUNNER + גיר זה מה שהיה אז.

shaloma
07-05-2010, 16:07:03
שלום חברים,
הטיסן טס היום בפעם הראשונה בלטרון.
נדרשה ריצה לא קצרה והטיפוס היה איטי באופן יחסי גם בפול מצערת.
הטיסן מתנהג יציב באויר וגולש נהדר ללא מנוע
אך מהר מאוד הבנתי שלא רק שיהיה בלתי אפשרי למצות את היכולות הספורטיביות של הטיסן, אלא שיש גם סיכון של הזדקרות כשמטיסים ב 2/3 מצערת.
הטיסן נחת יפה, אבל לקראת הנחיתה במצערת נמוכה היו לי הפרעות בהגה הכיוון ...
נגעתי במנוע הבראש והוא היה על סף רתיחה !!!
אז אין ברירה, חוזרים לסדנה ומחליפים לבראשלס
עדכונים לאחר ביצוע השינויים
שבת שלום

s.mario
07-05-2010, 21:42:00
יפה מאד...תמשיך לעדכן!