PDA

צפייה בגרסה מלאה : רפטור 50 הרצועה שמדביקים בפעמון...

tzahical
14-10-2008, 13:42:41
שלום לכולם! חדש פה...
הפעמון והקלאצ שברפטור אמורים להתחמם?
קרה לי כבר כמה פעמים שהיתה לי הפרעת רדיו והקלאצ' נפתח הלכו לי ככה איזה 3 קלאצים אני יכול לכופף ולהצמיד את זה חזרה? זה יעבוד או שאין מנוס וצריך לקנות חדש?

את הרצועה שבפעמון קבלתי מודבקת ובגלל שהקלאצ' נפתח הוא גם שרף את הרצועה איך אני מדביק חדשה? דבק מהיר זה טוב? יש איזה משהו שצריך לשים לב אליו?

משהו יודע מה העובי של הדיסקית? שנמצאת בין הפעמון לקלאצ' כנראה טעיתי בדיסקית ובגלל זה הכל מתחמם ונפתח שם כל הזמן... יש לזה גם קשר להפרעות רדיו - מתכת במתכת זה לא בריא!

תודה מראש!!!

alonj
14-10-2008, 14:33:44
בוא נתחיל מהסוף -
לגבי הדיסקית שבין הפעמון לקלאץ', ולמעשה לגבי כל רכיב במסוק אתה חייב להשתמש אך ורק ברכיב במידות המדויקות שציין היצרן. תבדוק טוב בחוברת ההרכבה ותראה איזה דיסקית בדיוק אתה צריך.
ברור שהתחממות של הקלאץ' מעידה על בעיה ואני מאמין שאתה צודק שהדבר נובע עקב חיכוך מתכות.
לגבי פס החיכוך של הקלאץ' - תדביק אותו עם אפוקסי. שים-לב לפני הדבקת הפס החדש שהסרת לחלוטין את הישן בלי שום שאריות. תוכל להסיר שאריות דבק ע"י שימוש במעט אצטון.
לא הייתי משחק עם סגירת הקלאץ' עצמו היות ולא תוכל להגיע לרמת הדיוק של המפעל (אלא אם יש לך גישה למכונות ייעודיות לעיבוד מתכת) ואז או שהקלאץ' יהיה פתוח מדי או סגור מדי. מעבר לכך יש את נושא עייפות החומר וייתכן מצב שפתיחה וסגירה של הקלאץ' יביא למצב של "גזירת" הקלאץ בזמן טיסה ואתה מ-מ-ש לא רוצה שזה יקרה.

לסיכום - קלאץ' חדש, הסרה מוחלטת עם אצטון והדבקת פס חדש עם אפוקסי, והחלפת הדיסקית לזו שרשומה בחוברת ההרכבה.

בהצלחה.

tzahical
14-10-2008, 16:02:37
ואוו תודה רבה!
טוב אז בחוברת לא מופיעה מידה וכן אני יודע זה נשמע מוזר אבל באמת שאין מידה לדיסקית הספציפית הזאת משהו אולי יודע מה הגודל?
את הפס הדבקתי עם דבק מהיר כמה זה קריטי?

שאלה נוספת יש עוד דיסקה בצורת אליפסה עם 2 חורים קטנים לברגים וחור במרכזנמצא בין המנוע לקלאצ... נקראת shim בספר... מה תפקידה?
תודה מראש

אופיר נחום
14-10-2008, 17:52:46
אם לא היה את השימס הזה אז הלחיים של המצמד היו נלחצים גם כן להאב ולא היו יכולים להיפתח. השימס הזה דואג לשמור עליהם למעלה וכך גם חופשיים.

אופיר נחום
14-10-2008, 17:58:56
אגב, בנוגע להרכבת הפעמון- כדי לשמור על מרווח אחיד ומינימלי בהדבקה:
1. אין לשים כמות גדולה מדי של אפוקסי.
2. יש ללפף שניים שלושה סיבובים של איזולירבנד ואז לדחוף את המצמד לפעמון אחרי ששמת את הרפידה עם הדבק - כך הוא ילחץ את הרפידה ויבטיח הדבקה טובה ואחידה ומרחק שווה ועגול.

כאשר אתה מפרק- שים לב למצמד: אם הוא שרוט מלמעלה אז יש חיכוך מלמעלה. לפעמים זה קורה אצל אנשים ששמו את השייבה של המנוע וכך יצרו מניפה גבוהה מדי.