PDA

צפייה בגרסה מלאה : באיזה מתח LIPO להפסיק להטיס?

vinay
14-10-2008, 15:29:12
הי,

כדי להאריך את ימי סוללות ה LIPO שברשותי, מעבר לאיזה מתח לא כדאי לרדת תוך כדי טיסה?

תודה

אורח
14-10-2008, 16:09:22
כמה תאים?

לעולם לא לרדת מ 3.6-V ב1 אמפר עומס

אני אישית לא יורד מ3.7

עמיתפורת
14-10-2008, 16:19:50
הצורה הטובה ביותר היא לא למדוד מתח אלא לבדוק כמה אתה פורק מהסוללה שלך בכל פעם.
כדי להאריך את חיי הסוללה שלך ולשמור עליהה עליך להטיס בעד 80% פריקה מסך כל הקיבולת שלה.
אם אתה מטיס סוללת 2200 מילי 80% ממנה הוא 1760.
כלומר אתה מציב טיימר ומתחיל מזמן נמוך נניח של 4 דקות, מטיס עד גמר הזמן, נוחת, ומטעין ואורה כמה נכנס לסוללה ולפי זה יודע כמה פרקת ממנה עד שאתה מגיע לזמן שיפרוק לך לא יותר מ- 1750 מילי.
זו הנוסחא הטובה ביותר שאני מכיר לשמירת סוללות וני וחבריי משתמשים בה בהצלחה והסוללות שלנו חזקות ושומרות על עצמן לאורך זמן.
בהצלחה.

אורח
14-10-2008, 16:47:27
הצורה הטובה ביותר היא לא למדוד מתח אלא לבדוק כמה אתה פורק מהסוללה שלך בכל פעם.
כדי להאריך את חיי הסוללה שלך ולשמור עליהה עליך להטיס בעד 80% פריקה מסך כל הקיבולת שלה.
אם אתה מטיס סוללת 2200 מילי 80% ממנה הוא 1760.
כלומר אתה מציב טיימר ומתחיל מזמן נמוך נניח של 4 דקות, מטיס עד גמר הזמן, נוחת, ומטעין ואורה כמה נכנס לסוללה ולפי זה יודע כמה פרקת ממנה עד שאתה מגיע לזמן שיפרוק לך לא יותר מ- 1750 מילי.
זו הנוסחא הטובה ביותר שאני מכיר לשמירת סוללות וני וחבריי משתמשים בה בהצלחה והסוללות שלנו חזקות ושומרות על עצמן לאורך זמן.
בהצלחה.

הבעיה היא שאינך יודע מה מתרחש בסוללה שלך לפני שהגעת לאותו LIMIT שציינת. מי אמר שהפריקה שלך היא ליניארית? ....בודקים מתח אחרי כל טיסה (לי יש חיבור מיוחד רק לזה.)
מד מתח הוא MUST

לי יש סוללה של 2000MAH .....לפעמים היא הספיקה לי ל 3 לפעמים ל 4 ולפעמים ל5 ..טיסות...תלוי באופי הטיסה!!!!..בכל טיסה כמות הקיבולת משתנה....ולא מחשבים לפי הקיבולת המשוערת שלך !!!......בודקים מתח בעומס. וזה הכל.

vinay
14-10-2008, 16:56:17
לי יש מכשיר שמתריע על מתח נמוך (ניתן לכוון באיזה מתח יתריע). לפחות בתור מתחיל זה כנראה מציל לי את הסוללות. קניתי אותו אחרי שפעם אחת הגעתי ל 2.5 וולט (דא"ג הסוללה עדיין מתפקדת)

אני מניח שכאשר מטיסים רציני והמסוק רחוק ומשתולל לא כ"כ שומעים את הצפצופים ולא רואים את הנורה אבל אז אפשר לשדרג לאחד שמשדר את הצפצופים.

lior_bar_ami
14-10-2008, 17:04:02
אכן בשימוש עם סוללות ליתיום בשונה מכימיית הניקל על סוגייה, האינדיקציה הכי טובה היא בדיקת מתח בתחילת וסיום השימוש (אם אפשר גם תוך כדי :)),
עם זאת שימוש בטיימר ואינדיקצית הזרם הנטען לסוללה הוא בגדר MUST ע"מ לא להתקרב למגבלות המתח של הסוללה ולא לבדוק מתח כל רגע.

בשימוש עם סוללות ליתיום אני ממליץ על מטען חכם ומד מתח כציוד חובה בארגז ההטסה.

עמיתפורת
14-10-2008, 17:04:27
מכיוון שהבחור נמצא בפורום חשמליים הנחתי כי מדובר במסוק חשמלי שבו אתה לא יכול לבצע יותר מטיסה אחת באותה יחידת הטסה!!!!!
אלא לסיים להטיס איתה ולהטעין אותה.
זסה לא יעזור לך פה מד סוללות!!!!!!

ויני - המכשיר הזה לא מדוייק והייתי עד לנפילת מסוק "בזכותו"...
שיטתי עובדת מצויין ומוכיחה עצמה.
נסה ותראה.

lior_bar_ami
14-10-2008, 17:09:58
מכיוון שהבחור נמצא בפורום חשמליים הנחתי כי מדובר במסוק חשמלי שבו אתה לא יכול לבצע יותר מטיסה אחת באותה יחידת הטסה!!!!!

נסה ותראה.

מה יהיה??

מד מתח זה לא מד סוללות...
מדי הסוללות שמסתובבים בשוק רובם זבל וגם על מסוקי ניטרו ולא חשמליים אני לא ממליץ עליהם.
אין תחליף למד מתח (!!!) ע"מ לשמור על הסוללות ועל הכלי שלך, כמובן ששילוב של מד מתח ושימוש בטיימר ע"מ לא להגיע למגבלות זהו השילוב המנצח.

עמיתפורת
14-10-2008, 17:10:48
אחלה חידוד!

lior_bar_ami
14-10-2008, 17:13:27
אחלה פירגון :confused:

vinay
14-10-2008, 17:16:01

נסה ותראה.

אני מטיס חשמלי.
וכרגע יש לי שלט מקורי של BELT (לא עוד הרבה זמן אני מקווה) ואין לי בו מדידת זמן כך שלמדוד זמן בעודי מרחף יהיה לי קשה (אפשר להתחיל להתעסק עם שעון חיצוני וכו'). וגם המטען שלי לא ממש מראה כמה הוא מטעין (גם אני מקווה לא להרבה זמן אם יענו לי לשאלה אחרת ששאלתי היום :))

לגבי המכשיר - מבחינת דיוק שלי נראה מדוייק דוקא (בהשוואה למדידה במד מתח במקביל - שגם הוא לא בהכרח מדוייק שכן זה לא FLUKE או משהו כזה) והכי חשוב אני יכול לכוון אותו לאיזה מתח שאני רוצה.
אני קראתי על בסביבות 7 מכשירים שונים כאלו ונראה לי שזה שקניתי הוא הטוב ביותר מבין החבורה. (http://www.customidea.com/shop/product_info.php?cPath=32&products_id=102).

יותר מסוכן האמינות. בנראה שהכי בטוח לשלב בין השיטות (כשיהיה שלט מתאים).

איזה מכשיר אתה מכיר שלא היה מדוייק?

vinay
14-10-2008, 17:17:32
מה יהיה??

מדי הסוללות שמסתובבים בשוק רובם זבל וגם על מסוקי ניטרו ולא חשמליים אני לא ממליץ עליהם.
אין תחליף למד מתח (!!!) ע"מ לשמור על הסוללות ועל הכלי שלך, כמובן ששילוב של מד מתח ושימוש בטיימר ע"מ לא להגיע למגבלות זהו השילוב המנצח.

גם מדי מתח לא תמיד מדוייקים. לא כולם זה FLUKE ולעיתים פחות מדוייקים ממדי הסוללות.

עמיתפורת
14-10-2008, 17:18:55
לא זוכר אבל אשאל ואומר לך.
שמע אתה יכול להשתמש בטיימר חיצוני כמו של תנורים אפשר לקנות כזה באייס אם אני לא טועה זה דיגיטלי שיושב לך בכיס.
אל תחכה להרגשה שהמסוק פתאום לא סוחב כי זה בדיוק מה שיהרוג לך את הסוללה.

lior_bar_ami
14-10-2008, 17:22:22
גם מדי מתח לא תמיד מדוייקים. לא כולם זה FLUKE ולעיתים פחות מדוייקים ממדי הסוללות.

מסכים ומד מתח איכותי זה השקעה לא כזו גדולה לזמן ווריאצית התפוקה שהוא יתן - לכן נתתי המלצה אישית שמד מתח טוב ובשילוב שיטת הטיימר המוכרת (לא הומצאה אתמול :)), ייתכן גם עם טיימר חיצוני - זהו השילוב המנצח.

עמיתפורת
14-10-2008, 17:28:18
חידוד מצויין לעניין שיטת הטיימר...
תודה

אורח
14-10-2008, 17:28:23
מה יהיה??

זה קצת קשה להבדיל בין מתח לזרם.:):):).(האמת אפשר לכתוב מאמר כדי שכולם ישכילו)...גם במאמר (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=379) שכתב מר פורת היתה טעות בין מתח לזרם.אבל אני חושב שאני הבנתי את הכוונה.:)ומה עם האחרים?
אצלי כל הטעינות מחוברות לתוכנה במטען על צג מחשב.כך שיש לי אינדיקציה על כל טעינה וטעינה ,שינויים בדלתא בין טעינה וטעינה.ועוד הרבה פרמטרים חשובים.כמו עייפות החומר של הסוללה.וכ'ו.

vinay
14-10-2008, 17:39:41
יש לכם המלצה על מד מתח טוב ונגיש לרכישה בקלות במחיר הגיוני? (חו"ל או בארץ)

עוד שאלה - בד"כ מה שהני מכיר אלו המולטיטיסטרים למיניהם. יש מדי מתח יעודיים טובים או שאתם מתכוונים לאלו?

אורח
14-10-2008, 17:45:30
יש לכם המלצה על מד מתח טוב ונגיש לרכישה בקלות במחיר הגיוני? (חו"ל או בארץ)

עוד שאלה - בד"כ מה שהני מכיר אלו המולטיטיסטרים למיניהם. יש מדי מתח יעודיים טובים או שאתם מתכוונים לאלו?

הנה מד המתח שאני משתמש

מדויק מאוד(נבדק במקביל עם FLUCK).

http://www.hangar-9.com/Products/Default.aspx?ProdID=HAN171

והנה מוצר משולב מד סל"ד (לטיסנים) כולל בודק מתח למערכות רדיו.

http://www.hangar-9.com/Products/Default.aspx?ProdID=HAN111

lior_bar_ami
14-10-2008, 18:04:43
לי אישית אין כ"כ ניסיון טוב עם מוצרי אלקטרוניקה תחת המותג של HANGER 9, בטיסנים הם 10 בציוד היקפי קצת פחות.
אני אישית משתמש ברב מודד של FLUKE שהוא יקר יחסית למקבילים בשוק, אבל תוכל להריץ חיפוש בזאפ ולמצוא חלופות הולמות וטובות.
כמו כן יש מספר מדי מתח/זרם יעודיים שנפוצים בשוק ונותנים מענה מעולה (כמו קריאת זרם עם מגבלה גבוהה יותר מאשר 10A ב FLUKE רגיל - שימושי מאוד לחשמליים).
אחד מהמוצרים הינו ה WATT'S UP המוכר והטוב שנמכר גם אצל הסיני ונותן אחלה תמורה למחיר:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6380&Product_Name=Watt_Meter_&_Power_Analyzer_(Watts_up)
עוד מוצר טוב הוא ה Two-Meter של חברת BANTAM המעולה, גם הוא כמו הקודם יודע למדוד בנוסף למתח גם זרם עבודה עד לפיק של 100A, ייתרון מאוד גדול שלו הוא יכולת הניטור של מתח כל תא בנפרד וכפועל יוצא עם מנגנון איזון - יכול לשמש כמאזן תאים אפילו לסוללות מהטכנולוגיה החדישה יותר בשוק (דוגמאת ה LiFe):
http://2dogrc.com/ecommerce/os/catalog/bantam-estation-twometer-watt-meterdualsky-p-2358.html

אני אגב מזמין לי ברגעים אלו אחד כזה :)

gillb
14-10-2008, 18:17:35
תגידו, לא נמאס לכם לריב בכל הפורומים. אני לא הצלחתי לקבל תשובה. הבן אדם שאל שאלה פשוטה ולא קיבל תשובה. המתח בתא ליפו בודד הוא 3.7 למיטב זכרוני אסור, שמתח בתא אחד ירד מתחת ל 3.1 וולט. עם המתח בתא אחד יורד מתחת ל 3.1V הסוללה נדפקת.

כל הבקרים שאני (ואני מדגיש אני, שכן טרם הספקתי להכיר את כל הבקרים בעולם, רק שלא יתנפלו עלי פה) נתקלתי בהם עד היום מתוכנתים כך שבמתח מסוים (מעל 9.3V בליפו שלושה תאים) הם "יודיעו" למטיס "עכשיו הזמן לנחות". בטיסנים שלי יש ירידת סל"ד ואז אני יודע שזה הזמן לנחות.

אחת הדרכים לבדוק כמה אפשר להטיס עם סוללה היא באמצעות "ניסוי ותהייה". לדוגמא: רכשת סוללה של 2,000, בפעם הראשונה שמטיסים רצוי להטיס זמן קצר יחסית. לדוגמא, אם אתה סבור שהסוללה אמורה לתת זמן טיסה של כ 10 דקות, תטיס 5 דקות. בטעינה הבאה תבדוק כמה זרם נטען, עד טעינה מלאה וכך אפשר לקבל מושג על זמן טיסה שהסוללה יכולה לתת. אחרי מספר טיסות אפשר לקבל מידע די אמין על יכולותיה של הסוללה.

ברוב המטענים החכמים החדשים אפשר לקבל חיווי על המתח בכל תא ברגע חיבור הסוללה. לא רק זאת ישנם מספר מכשירי מדידה מאוד פשוטים שמודדים את המתח בכל תא לדוגמא המוצר הנ"ל: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6589&Product_Name=Battery_Monitor_2-6S

וגם המכשיר הזה: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6232&Product_Name=Cellmeter_8_for_Lithium_Polymer_Packs

את האמת אין לי אף אחד מהמוצרים הנ"ל (את המוצר השני יש לחבר, שמטיס היכן שאני מטיס. באדיבותו, הוא הרשה לי לעשות בו שימוש ועושה רושם שמדובר במצור אמין וטוב.

בקיצור שימוש זהיר בסוללה הכולל טעינה עם בלנסר (אני משתדל לטעון את הבטריות לפני ההגעה לשטח ולא ב 1C אלא בפחות) והכרת הצריכה של הסוללה עושה אצלי את העבודה.

מקווה שעזרתי ובהצלחה גיל

vinay
14-10-2008, 18:27:56
תגידו, לא נמאס לכם לריב בכל הפורומים. אני לא הצלחתי לקבל תשובה. הבן אדם שאלה פשוטה ולא קיבל תשובה. המתח בתא ליפו 1 הוא 3.7 וולט. למיטב זכרוני אסור שמתח בתא אחד ירד מתחת ל 3.1 וולט. עם המתח בתא אחד יורד מתחת ל 3.1V הסוללה נדפקת.

כל הבקרים שאני (ואני מדגיש אני, שכן טרם הספקתי להכיר את כל הבקרים בעולם, שלא יתנפלו עלי פה) נתקלתי בהם עד היום מתוכנתים כך שבמתח מסוים (מעל 9.3V) הם "יודיעו" למטיס "עכשיו הזמן לנחות". בטיסנים שלי יש ירידת סל"ד ואז אני יודע שזה הזמן לנחות.

אחת הדרכים לבדוק כמה אפשר להטיס עם סוללה היא באמצעות "ניסוי ותהייה". רכשת סוללה של 2,000 MAH
דוקא ענו לי על זה בהתחלה - 3.6 - 3.7 אם אתה רוצה להאריך חיי הסוללה.
אבל למדתי הרבה דברים חדשים משאר הדיון :)

למיטב ידיעתי, כאשר הבקרים מתריעים זה כבר יחסית מאוחר ולא אופטימלי לשמור על חיים ארוכים לסוללה.

MDreamer
14-10-2008, 18:37:11
פשוט ענק כל השרשור הזה. כל מה שאתה צריך זה את המוצר הזה:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/catalog/tracker.jpg

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store
/uh_viewItem.asp?idProduct=7068
פריקה של 1A תיתן לך אידיקציה זה תלוי בכל כך הרבה משתנים: גודל הסוללה מבחינת קיבולת, ה C שלה, האיכגות שלה מבחינת יכולת החזקת מתח - יש הבדל עצום בין polyquest ל TP לדוגמה, הפריקה היא לא לנארית אחרי מפל המתח - עד אז היא כן. ליפו שומרת על המתח שלה בגרף שהוא כמעט שטוח לגמרי עד מפל המתח, כך שמבחינתך הפריקה היא לנארית. למסוקים אסור להגיע למפל הזה.
באופן כללי אסור שמתח של סוללת ליפו יירד מתח ל 3V תחת עומס כלשהו. תחת עומס היצרנים(הרצינים כמו - אני יודע כי יש לי את כולם HACKER, JETI, KONTRONIKS) של הבקרים מאפשרים למתח לרדת ל 2.9, 2.8 תחת עומס(עומס זה לא 1A !!) ואז כאשר נפסק העומס המתח מטפס במאית שניה למעל ל 3V והסוללה בסדר.
יש לי את המדיד הזה אתה מוזמן לנסות להשתמש בו ולראות האם הוא עונה לצרכיך, אם כן תזמין לך אחד.

אורח
14-10-2008, 18:45:45
דוקא ענו לי על זה בהתחלה - 3.6 - 3.7 אם אתה רוצה להאריך חיי הסוללה.
אבל למדתי הרבה דברים חדשים משאר הדיון :)

למיטב ידיעתי, כאשר הבקרים מתריעים זה כבר יחסית מאוחר ולא אופטימלי לשמור על חיים ארוכים לסוללה.

הרשה לי לתקן אותך......

3.6 - 3.7 אם אתה רוצה להאריך חיי המסוק :)

כי משם הנפילה (תרתי משמע גם של המתח וגם של המסוק) כואבת

לא תמיד הסוללה מתאוששת מהמתחים שציין מעין.(מנסיון)
וכדי לחדד את דבריי....יש לי מסוק שעובד על צריכת אמפרים מטורפת (46 אמפר)....סוללה במתח שציין מעיין פשוט תחתוך לי את המסוק בחצי שניה.היא לא תצליח לספק לי את ההספק הדרוש!

MDreamer
14-10-2008, 18:51:07
הרשה לי לתקן אותך......

3.6 - 3.7 אם אתה רוצה להאריך חיי המסוק :)

כי משם הנפילה (תרתי משמע גם של המתח וגם של המסוק) כואבת

לא תמיד הסוללה מתאוששת מהמתחים שציין מעין.(מנסיון)
ראש בקיר הא? לך תתוכח עם HACKER ו קונטקוניקס תלמד גרמנית טוב טוב לפני.. תחזור אלי עם ממצאים. אההה עזוב. אתה יודע יותר טוב.

נ.ב.
אני מטיס כך כבר 5 שנים חשמליים בלבד.

אורח
14-10-2008, 18:54:11
ראש בקיר הא? לך תתוכח עם HACKER ו קונטקוניקס תלמד גרמנית טוב טוב לפני.. תחזור אלי עם ממצאים. אההה עזוב. אתה יודע יותר טוב.

נ.ב.
אני מטיס כך כבר 5 שנים חשמליים בלבד.

לא מתווכח. מדבר מניסיון מעיין.זה קרה לי פעמיים.
לא לכעוס.:)

אבל אם אתה אומר.כנראה שבכל זאת אתה יודע.כי בפז"ם חשמליים עברת אותי בהרבה.

nadavbarak
14-10-2008, 19:12:18
אנחנו מטיסים חשמליים כבר זמן מה והעסק מאוד פשוט.
סוללת מקלט: בודקים מתח לפני כל טיסה. אנחנו אישית משתמשים במד מתח של חברת duralite אבל גם מדי המתח שצויינו כאן כדוגמת hangar9 מצויינים.
סוללת מנוע: טעינה באמצעות מטען איכותי של TP תוך שימוש ב-balancer, שימוש בסוללות איכותיות של TP. מטיסים עד שמרגישים ירידת כח ואז נוחתים מיד. פשוט מאוד. מעולם לא בדקתי מתח בסוללת המנוע, למעט הצצה מזדמנת במטען.

כל סוללה עברה אצלינו כבר עשרות טעינות ועדיין עובדות כמו חדשות.

ברכה,
נדב ברק.

MDreamer
14-10-2008, 19:21:29
לא מתווכח. מדבר מניסיון מעיין.זה קרה לי פעמיים.
לא לכעוס.:)

אבל אם אתה אומר.כנראה שבכל זאת אתה יודע.כי בפז"ם חשמליים עברת אותי בהרבה.
לא כועס :D:D:D נשמה טהורה דוויה וסחופה.. סתם מכניס אותך בקירות ורואה אותך נלחץ :D:D:D
חג שמח! רק טוב! :)

אורח
14-10-2008, 20:48:19
לא כועס :D:D:D נשמה טהורה דוויה וסחופה.. סתם מכניס אותך בקירות ורואה אותך נלחץ
חג שמח! רק טוב! :)

כמה זמן suspension אני מקבל על המילה " מניוק" לבעל האתר?:):):o

חג שמח גם לך ידידי. אני אמתין בסבלנות שתכנס לתחום המסוקים.ואז נראה אותך נלחץ.אתה יודע מה? לא צריך! תבוא לראות אותי מטיס....זה הרבה יותר מפחיד מלרסק.:)

vinay
14-10-2008, 21:07:12

פריקה של 1A תיתן לך אידיקציה זה תלוי בכל כך הרבה משתנים: גודל הסוללה מבחינת קיבולת, ה C שלה, האיכגות שלה מבחינת יכולת החזקת מתח - יש הבדל עצום בין polyquest ל TP לדוגמה, הפריקה היא לא לנארית אחרי מפל המתח - עד אז היא כן. ליפו שומרת על המתח שלה בגרף שהוא כמעט שטוח לגמרי עד מפל המתח, כך שמבחינתך הפריקה היא לנארית. למסוקים אסור להגיע למפל הזה.
באופן כללי אסור שמתח של סוללת ליפו יירד מתח ל 3V תחת עומס כלשהו. תחת עומס היצרנים(הרצינים כמו - אני יודע כי יש לי את כולם HACKER, JETI, KONTRONIKS) של הבקרים מאפשרים למתח לרדת ל 2.9, 2.8 תחת עומס(עומס זה לא 1A !!) ואז כאשר נפסק העומס המתח מטפס במאית שניה למעל ל 3V והסוללה בסדר.
יש לי את המדיד הזה אתה מוזמן לנסות להשתמש בו ולראות האם הוא עונה לצרכיך, אם כן תזמין לך אחד.

לפי מה שכתוב הוא נותן חיווי קולי רק ב3.0 (או 2.8 לפי התגובות) האם זה נכון? כי אם לא - אז תוך כדי טיסה אתה מסתכל על המנורות?
האם ניתן לכוון לא את המתחים של החיוויים השונים?

איציק רונן
14-10-2008, 22:29:40
ממש מגניב לראות את כל אנשי הבנזין נכנסים לפורום חשמליים ומתווכחים על סוללות :D;)
התשובה ניתנה ע"י פורת די בהתחלה. אתה חייב ללמוד את התנהגות הסוללה ולרדת בזמן. בטיסנים ניתן להבחין בדעיכה ואז לרדת אבל יכול להיות שבמסוקים כדאי לרדת לפני.
ירדת מטיסה, טוענים! אין מצב של עליה חוזרת ללא טעינה.
אין מצב שסוללת מקלט לא נטענה לפני העליה (אפשר בבית) אבל לא להגיד..." אתמול הטסתי רק שעה... אז יש לי עוד שעתיים" סגרת יום הטסה? טוענים הכל מחדש!
מדידת המתח בסוללות ליפו היא עניין מאוד מאוד לא משקף את מצב הטעינה. סוללה טובה תחזיק מתח גבוה ממש עד לנפילה, בנק' מסויימת המתח (ובוודאי תחת עומס) פשוט נופל. כל מדי התח על הכלים טובים לסוללות שאופיין המתח שלהם בפריקה הוא יותר מתון (ניקד, מטל וכו') מאופין של הליפו (http://www.aircraft-world.com/prod_datasheets/hp/lipo/vx/hp-lvx-lithium.htm) שהוא נפילה חדה בסופו. אפשר לשים לב שבפריקה איטית (1C ) כמו במשדר למשל, מתח התא ישאר מאוד גבוה עד לרגע הנפילה.
סולליציק

איציק רונן
14-10-2008, 22:35:20
כמה זמן suspension אני מקבל על המילה " מניוק" לבעל האתר?:):):o

חג שמח גם לך ידידי. אני אמתין בסבלנות שתכנס לתחום המסוקים.ואז נראה אותך נלחץ.אתה יודע מה? לא צריך! תבוא לראות אותי מטיס....זה הרבה יותר מפחיד מלרסק.:)
נראה לי שאת ה suspension יקבל דווקא מעיין הפעם על סגנונו הבוטה.
אפרופו, למה אתה צועק בציטוטים? זה מראה שאתה כאילו צודק?
הבעל השני...:p

אורח
14-10-2008, 22:45:53
ממש מגניב לראות את כל אנשי הבנזין נכנסים לפורום חשמליים ומתווכחים על סוללות :D;)
התשובה ניתנה ע"י פורת די בהתחלה. אתה חייב ללמוד את התנהגות הסוללה ולרדת בזמן. בטיסנים ניתן להבחין בדעיכה ואז לרדת אבל יכול להיות שבמסוקים כדאי לרדת לפני.
ירדת מטיסה, טוענים! אין מצב של עליה חוזרת ללא טעינה.
אין מצב שסוללת מקלט לא נטענה לפני העליה (אפשר בבית) אבל לא להגיד..." אתמול הטסתי רק שעה... אז יש לי עוד שעתיים" סגרת יום הטסה? טוענים הכל מחדש!
מדידת המתח בסוללות ליפו היא עניין מאוד מאוד לא משקף את מצב הטעינה. סוללה טובה תחזיק מתח גבוה ממש עד לנפילה, בנק' מסויימת המתח (ובוודאי תחת עומס) פשוט נופל. כל מדי התח על הכלים טובים לסוללות שאופיין המתח שלהם בפריקה הוא יותר מתון (ניקד, מטל וכו') מאופין של הליפו (http://www.aircraft-world.com/prod_datasheets/hp/lipo/vx/hp-lvx-lithium.htm) שהוא נפילה חדה בסופו. אפשר לשים לב שבפריקה איטית (1C ) כמו במשדר למשל, מתח התא ישאר מאוד גבוה עד לרגע הנפילה.
סולליציק

במילה אחת קרעת אותי.....המילה המודגשת כמובן.מה זה "בנזין" זה חומר זול,אתה הופך אותנו לזולים? וואלק 3 גלונים עולים אצלנו כמו סוללה
זה מקומם.:(:(
איציק.אמור נא מעתה "מסוקאי הניטרו" במטותא ממך.:)

אם ילדך יאמר על חוף ים זהוב ושטוף שמש "אבא אני רוצה ארטיק".לא תחטוף קריזה?...תקנו ואמור לו "לא בני אמור מעתה אמור"חשקה נפשי בשלגון".קצת דרך ארץ בחייכם......בנזין אלק

טוב,הגיע הזמן שלי ללכת לישון,פגה ההשפעה של הכדורים.
לילה טוב.

איציק רונן
14-10-2008, 22:49:27
במילה אחת קרעת אותי.....המילה המודגשת כמובן.מה זה "בנזין" זה חומר זול,אתה הופך אותנו לזולים? וואלק 3 גלונים עולים אצלנו כמו סוללה
זה מקומם.:(:(
איציק.אמור נא מעתה "מסוקאי הניטרו" במטותא ממך.:)

אם ילדך יאמר על חוף ים זהוב ושטוף שמש "אבא אני רוצה ארטיק".לא תחטוף קריזה?...תקנו ואמור לו "לא בני אמור מעתה אמור"חשקה נפשי בשלגון".קצת דרך ארץ בחייכם......בנזין אלק

טוב,הגיע הזמן שלי ללכת לישון,פגה ההשפעה של הכדורים.
לילה טוב.
אם הבן שלי יגיד שלגון..... החננה יקבל קאפה (גם עם יגיד מסוק בנזין, אותה התוצאה :p)
טיסניציק

lior_bar_ami
14-10-2008, 23:05:13
מדידת המתח בסוללות ליפו היא עניין מאוד מאוד לא משקף את מצב הטעינה. סוללה טובה תחזיק מתח גבוה ממש עד לנפילה, בנק' מסויימת המתח (ובוודאי תחת עומס) פשוט נופל.

איציק אני לא מסכים איתך שמתח הסוללה אינו משקף את מצב הטעינה, בקלות ניתן, לאחר כמה טיסות תוך ניטור נתוני המתח אל מול הזרם הנטען חזרה, ללמוד את מתח הסוללה באיזור מפל המתח ולקחת את מקדם הבטיחות הראוי.
בסוף לסוללת ליתיום, איכותית ככל שתהיה, קיים גרף פריקה - נכון, מתון ולינארי פחות או יותר, אך הוא קיים. ONCE שלמדת איזה מתח הוא הלימיט מבחינתך כשלאחריו מגיע המפל קל מאוד להימנע מלהגיע אליו.
מה שטוב למזל"טים בדי הרבה כסף טוב גם לנו ;)

כמו שאמרתי אני כן סבור שבדיקת הסוללה לזרם שנטען וחישוב זמן הטסה בשילוב עם בדיקת מתח בנחיתה ייתן לך רמת אחזקה גבוהה ותמונת מצב על שמישות ותקינות הסוללה.

Boogle
15-10-2008, 09:21:56
:rolleyes:איציק, גרמת לי למשבר אמון חריף בליפו.:D

מאיזה מתח לדעתך יכולה לבוא הנפילה בלי להזהיר מראש?

(:D גמני רוצה לצעוק)

MDreamer
15-10-2008, 10:30:22
לפי מה שכתוב הוא נותן חיווי קולי רק ב3.0 (או 2.8 לפי התגובות) האם זה נכון? כי אם לא - אז תוך כדי טיסה אתה מסתכל על המנורות?
האם ניתן לכוון לא את המתחים של החיוויים השונים?
מנורה ירוקה >> מתח מעל 3.6
מנורה אדומה נדלקת מתחת לירוקה >> מתח בין 3.6 ל 3.0
מנורה אדומה + ירוקה + צפצוף >> מתח מתחת ל 3.0
אי אפשר להטיס ולהתכל על זה. צריך חבר. תצטרף לאגד.
מתנצל על הסגנון הבוטה. אני משעה את עצמי מהתעסקות במסוקים לכל ימי חיי.

עמרי רז
15-10-2008, 22:22:40

ממש לא ממליץ על המכשיר הזה רכשתי אותו לפני חודשיים והטווח שהם טוענים שיש לו לא נכון.
בפועל הייתי צריך לעשות באזים מטורפים מעל הראש בכדי שהוא יראה חיווי של הסוללה..
גם כאשר המשדר היה מחוץ לגוף הטיסן (שיט מותר לומר טיסן פה??!) בחלקו התחתון, אחרי 50 מטר הוא פשוט לא קולט.

נ.ב : פורום מסוקים שולטטטטט!!!1 :D:D

MDreamer
15-10-2008, 22:30:51
צודק במאה אחוז! זאת הסיבה שלמסוקאים הוא מעולה ולנו מטיסי הטיסנים היא לא משהו.
ממש מגניב, נהיה כל העסק - בגלל שכולם לוחצים על הודעות חדשות eFly נהיה ממש קהילה. ב MSN ימח שמו לא הייתי נכנס בכלל לדברים האחרים וכאן ב eFly יצא לי אינספור פעמים לעזור לחברים בנושאים משיקים, בעיקר סוללות, מערכות כח ושלטים-תדרים.
ממש מגניב!

נ.נ.ב
פורום טיסנים חשמליים שולתתתתת!!!!1!!!

אורח
15-10-2008, 23:01:01
צודק במאה אחוז! זאת הסיבה שלמסוקאים הוא מעולה ולנו מטיסי הטיסנים היא לא משהו.
ממש מגניב, נהיה כל העסק - בגלל שכולם לוחצים על הודעות חדשות eFly נהיה ממש קהילה. ב MSN ימח שמו לא הייתי נכנס בכלל לדברים האחרים וכאן ב eFly יצא לי אינספור פעמים לעזור לחברים בנושאים משיקים, בעיקר סוללות, מערכות כח ושלטים-תדרים.
ממש מגניב!

נ.נ.ב
פורום טיסנים חשמליים שולתתתתת!!!!1!!!

מעין זה לא יפה.....אמור נא מעתה "פורום MSN אשר הוא יוצא חלציה של אישה אשר סובלת מפרעושים וקרדיות בערוותה...ינוח על משכבו בשלום"

למה תמיד בניבולי פה.:cool:

פורום מסוקים שולטטטטטטט

MDreamer
15-10-2008, 23:14:41
מחשבה לעצמי.. להוציא את האופציה להדגשות בציטוטים :D

איציק רונן
15-10-2008, 23:15:29
:rolleyes:איציק, גרמת לי למשבר אמון חריף בליפו.:D

מאיזה מתח לדעתך יכולה לבוא הנפילה בלי להזהיר מראש?

(:D גמני רוצה לצעוק)
לא, לא לאבד אמון.... רק ללמוד את הסוללה.
באיזה מתח מגיע הנפילה?! תסתכל שוב בגרף (http://www.aircraft-world.com/prod_datasheets/hp/lipo/vx/hp-lvx-lithium.htm) המצורף. התא יכול לפול בכל נקודה, אפילו ב 3.7V בצריכת זרם נמוכה. ההבדלים במתחים הם במילי וולטים, ושוב תחת עומס או לא... אפילו שגיאות המדידה הן גדולות יותר.
כשאני מטיס FPV, אני כן מסתכל על מתח סוללה רגעי (תחת עומס ובהפסקת מנוע) כדי לקבל מושג על מצב הסוללה. אבל תמיד מעניין אותי כמה זרם במצטבר צרכתי עד לאותו הרגע. ברגיל אני מטיס עם סוללה 3200 של מולטיפלקס. אני יכול לטוס עד שאני רואה 3100 צריכה. במצב הזה המתח נשאר די גבוה בסוללה באיכות כזו. אני יכול לעלות סרטון שמראה את שלבי הנחיתה האחרונים (לפני שהיה לי את מד צריכת הזרם) ורואים איך הטיסן מאבד את המתח בכל המערכות 20 מטר מעל הקרקע, ומסיים בדאיה חלקה ללא שליטה וללא שום נזק.
איציק

Boogle
15-10-2008, 23:27:11

ענקקקקקקקק !!!!!!!111

אגב, "הודעות חדשות", מזמן טענתי שיש להדגיש את הכפתור הזה בכניסה הראשית לאתר, זה ימנע הודעות כפולות ע"י אנשים ששואלים אותו דבר בשני פורומים או יותר.
ואם אנחנו כבר שם, כשמופיע המסך של "הודעות חדשות" ציון מיקום ההודעה בטבלא : פורום "XXX" ופורום "מוכרים קונים XXX" נראים אותו דבר , היינו "XXX" וזה מטעה. יש לשנות את שמות פורומי המכירה שיופיע השם "מוכרים/קונים" בראשיתם.

Boogle
15-10-2008, 23:35:30
לא, לא לאבד אמון.... רק ללמוד את הסוללה.
באיזה מתח מגיע הנפילה?! תסתכל שוב בגרף (http://www.aircraft-world.com/prod_datasheets/hp/lipo/vx/hp-lvx-lithium.htm) המצורף.
איציק

טוב שניערת אצלי איזו אמונה עיוורת.
עברתי להשתמש בליפו בשלט ובמקלטים של טיסני הניטרו שלי ושם התצרוכת נמוכה משמעותית מ1C ולכן אני אשים לעצמי מגבלת הטסה למתח של 3.7 וולט לתא.

תודה

אורח
15-10-2008, 23:40:05

שלא תעז :cool: זה יוריד לכולם את המורל.....ואני חייב לומר, במיוחד לי.:p

מהיכן אתה מוציא את כל הרוע הזה?

MDreamer
15-10-2008, 23:42:51
לא רוע. רק מנסה למנוע שריפת פיקסלים במסך כתוצאה משינויים פתאומיים בתצוגה.

אורח
15-10-2008, 23:48:07
לא רוע. רק מנסה למנוע שריפת פיקסלים במסך כתוצאה משינויים פתאומיים בתצוגה.

הנה (http://killdeadpixel.com/) מרוצה?

עכשיו תבטל את הרעיון הזדוני.ועוד אומרים עלי שאני רע...:(

עמרי רז
16-10-2008, 06:34:32
רגע אחד ,

לא הבנתי כלום מהשרשור הזה !!

אם אני קונה LAMA V4 ומשפר אותה בטירוף אני יכול להטיס אותה 3D ?
:eek::confused::confused::eek:

נ.ב
מעיין אתה צודק לא חשבתי על זה..

vinay
16-10-2008, 13:05:28

לדעתי עם קצת מאמץ ניתן להגביל רק משתמשים מסויימים בלבד דרך הרשאות על יכולות הפירמוט. רעיון לשיפולים :D:eek::p

MDreamer
16-10-2008, 19:13:15
אפשר גם לתת למשמשים מסויימים סט שלם של סמיילים (זועמים בלבד) ובנוסף פתגמים מוכנים כמו "הפוסל במומו פוסל" בלחיצת כתפור בלבד במקום שידרשו לכתוב את הפתגם כולו ..אאההה.. לא משנה, בטח יש להם shortkey של זה במקלדת :D

אורח
16-10-2008, 19:54:52
אפשר גם לתת למשמשים מסויימים סט שלם של סמיילים (זועמים בלבד) ובנוסף פתגמים מוכנים כמו "הפוסל במומו פוסל" בלחיצת כתפור בלבד במקום שידרשו לכתוב את הפתגם כולו ..אאההה.. לא משנה, בטח יש להם shortkey של זה במקלדת :D

:D:D:D:D

מישהו כאן שנון אההממממממ

התכוונת לכזה (http://www.bigoo.ws/images/mad-smile)?????