PDA

צפייה בגרסה מלאה : Belt CP - קצת רעידות זה נורמלי?

vinay
14-10-2008, 17:06:15
שלום,

יש לי BELT CP ושמתי לב שיש לו מעט רעידות של הראש. מה זה מעט? כאשר הוא מסתובב אז הכיפה זזה משהו כמו מילימטר ימינה/שמאלה. בזמן ההאצה של הראש לפני ההמראה במהירויות ראש מסויימות רואים אותו קצת רועד (כאילו יש תדרי תהודה בדרך למהירות מלאה). גם הזנב בשלב הרעידות האלו רועד מעט (ממש קצת אבל רועד מחזורית). נראה שהרעידות מתחילות מהראש ולא מהזנב.

בנוסף, כאשר הוא מרחף (והוא דוקא מרחף די יפה ויציב בלי לזוז כמעט אפילו בידיים שלי) כדורי הפינגפונג של הTraining Gear רועדים כל הזמן.

האם זה נורמאלי ל BELT (או נורמלי בכלל) ואני פשוט מצפה לטיסה חלקה כמו בסימולטור (נקודת ההשוואה היחידה שלי כרגע) או שצריך לתקן משהו.

יש לציין שהמסוק אחרי החלפה של בערך הכל (ראש, גלג"ש, ציר ראשי, BLADES, פלייבר וכו'). הדבר האחרון שאני עוד יכול לחשוב שמשפיע אם זו בעיה זה מתיחות של הרצועה אבל אינני יודע איך לבדוק זאת.

דעת מומחים וכן דעת בעלי BELT ובכלל דעותיהם של כולם תתקבלנה בברכה.

תודה

lior_bar_ami
14-10-2008, 17:18:37
אם הכול הוחלף ונבדק לתקינות מכאנית ותקינות הכיוון ע"י בעל ניסיון,
ממליץ לך לפרק את הצלב ולנסות לרחף בלעדיו, לעיתים ובמיוחד במסוקים הקטנים הללו הוא מייצר תדר תהודה בסל"ד מסויים שגורם לכל המסוק להתנדנד.
תנסה ותעדכן.

עמיתפורת
14-10-2008, 17:21:57
תוכל בבקשה לתאר לנו איזה רעידות אלה?
הראש מתנדנד? - שים לב אם הסקידים רועדים בתדר גבוהה.
הזנב רועד מצד אל צד?
הזנב רועד מעלה מטה?

כל אלה הם סימפטומים שונים לבעיות שונות ולפני כל התשובות יש לאתר ותאר לנו את הבעיה.

vinay
14-10-2008, 17:35:24
תוכל בבקשה לתאר לנו איזה רעידות אלה?
הראש מתנדנד? - שים לב אם הסקידים רועדים בתדר גבוהה.
הזנב רועד מצד אל צד?
הזנב רועד מעלה מטה?

כל אלה הם סימפטומים שונים לבעיות שונות ולפני כל התשובות יש לאתר ותאר לנו את הבעיה.

הרעידות קטנות אז קשה להגיד במדוייק אבל אנסה לענות על מה שכן הצלחתי להבחין:
1. הראש מתנדנד. הסקידים נראה שלא מתנדנדים כאשר על הקרקע, ובאויר גם לא רואים. אם מסתכלים על המטוס "בגובה עיניים" כשהוא על הקרקע במהירות הכי רועדת אז הבסיס נראה יציב, החל מגובה הסוואש פלייט רועים רעידות שבעיגול בקצה למעלה (יש לו שם?) זה השיא עם בסביבות 1 מ"מ ימינה שמאלה (כלומר משהו כמו 2 מ"מ סה"כ אבל באמת קשה למדוד).

2. הזנב רועד גם בסביבות חצי מ"מ עד 1 מ"מ ימינה שמאלה בשפיץ של הקצה של הכנפון המאונך ליד להבי הזנב.

עוד נתון שאולי יעזור - זה קורה גם בלי להבים.

הייתי מגדיר את זה - "המסוק טס טוב אבל לא מצויין" :rolleyes:

אופיר נחום
14-10-2008, 18:14:11
אם לנסות ללכת על הבעיות הקלות:

יכול להיות כיפת ראש עקומה או מורכבת עקום- נסה להטיס בלעדיה.
יכול להיות מרחק לא שווה בין הפדלים למרכז או משקולות אם קיימות- מדוד עם קליבר.