PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! מי מכיר את בניית כנפיים בשיטת "הפורמיקה"

איציק רונן
14-10-2008, 21:09:10
מי מכיר את בניית כנפיים בשיטת "הפורמיקה" בבקשה לא ברמה התיאורטית אלה מניסיון. אני זקוק להדרכה בשיטה. לא בכתיבת שרשור מיגע, אלה בשיחת טלפון או פגישה קצרה.
תודה למי שיכול לעזור.
נגריציק

יורדן הוויצנאי
15-10-2008, 02:32:38
בחייאת איציק... מה עובר עלייך?
הנה שרשור לא מייגע, וחסר לך שאני שומע תלונות!
חתוך כנף קלקר באיכות טובה.
קח את הנגטיבים ( רצוי שיהיה להם הרבה בשר שלא יתעוותו) והדבק עליהם
שכבת פורמייקה חלקה ( ניתן להשיג פורמייקה לבנה חלקה ודקה בכל נגריה)
מרח חומר הפרדה ושפשף כמו שרק דרימר יודע.
פיברגלס אתה מכיר? יאללה תוסיף גם אותו לתבשיל ועל תשכח לטבל עם אפוקסי!
סגור הכל בלחץ עם ליבת הקלקר הפנימית ולך לישון שנת יופי.
זהו!

כמובן שניתן להתפלסף, לשדרג, לשפר וכו',
אבל קודם כל תצטרך להסביר מה בדיוק אתה רוצה לעשות כדי שנוכל לספק לך תשובות.
ניתן גם להשתמש ב"תבניות" האלה ליצירת סקינים וכנפיים חלולות ממש כמו התבניות שדרימר
ואיתן משחקים איתן.
בהצלחה.

ilan_l
15-10-2008, 21:49:42
וואלה ? על ליבת קלקר ?
אני עבדתי/ביצעתי על ליבת באלזה , אבל מסקרנות , האפוקסי/וואקס לא אוכל ת'קלקר ?

מספיקה סגירה בלחץ/משקולת על הנגטיבים ליצירת משטח חלק ? לא צריך וואקום ?

איציק רונן
15-10-2008, 22:39:58
בחייאת איציק... מה עובר עלייך?
הנה שרשור לא מייגע, וחסר לך שאני שומע תלונות!
חתוך כנף קלקר באיכות טובה.
קח את הנגטיבים ( רצוי שיהיה להם הרבה בשר שלא יתעוותו) והדבק עליהם
שכבת פורמייקה חלקה ( ניתן להשיג פורמייקה לבנה חלקה ודקה בכל נגריה)
מרח חומר הפרדה ושפשף כמו שרק דרימר יודע.
פיברגלס אתה מכיר? יאללה תוסיף גם אותו לתבשיל ועל תשכח לטבל עם אפוקסי!
סגור הכל בלחץ עם ליבת הקלקר הפנימית ולך לישון שנת יופי.
זהו!

כמובן שניתן להתפלסף, לשדרג, לשפר וכו',
אבל קודם כל תצטרך להסביר מה בדיוק אתה רוצה לעשות כדי שנוכל לספק לך תשובות.
ניתן גם להשתמש ב"תבניות" האלה ליצירת סקינים וכנפיים חלולות ממש כמו התבניות שדרימר
ואיתן משחקים איתן.
בהצלחה.
מי שקורא את ההודע מבין ישר שנכנסתי לתחביב שלשום.... ;)
יורדן ידידי היקר כמו שאומר..... בחייאת, נראה לך שהייתי שואל שאלה כדי לקבל תשובה (מאוד עמוקה) כזו? מה עם קורה? איך עושים את שפת ההתקפה? בד אחד, שניים? רגיל? ב45 מעלות? איך מחזקים את הג'ויינרים? תעלות לחוטי חשמל, צביעה.... אתה יודע כמה דברים קטנים.
אפרופו המשפשף, הוא מקבל קורס מזורז של שמונה חודשים בשיטה הזו ועוד לא יצא כלום...:rolleyes:
אבל למרות זאת באמת תודה שישבת לכתוב לי תשובה, אני קצת עוקץ לא הרבה.
יש את השרשור שפתחתי על פלטפורמה חדשה ( My next plane ). בהתחלה חשבתי ללכת על השיטה הנ"ל, אחרי שדיברתי עם המשפשף ראיתי שאני עלול להסתבך בתהליך הבניה וחזרתי לתהליכים שאני מכיר.... פרופילים. לאחר שיחה עם ידיד יקר יש לי הרהורי חרטה: משקל הכנף פחות חשוב לי, חשוב לי שהיא תהיה עמידה בנחיתות קשות.... אז קיוויתי למצוא בפורום מישהו שיגיד ".... קפוץ אליי לשעה, אני מסביר לך בפרטי פרטים....כי אתה כזה בחור נהדר וחמוד...." קפיש.
קלקריציק

MDreamer
15-10-2008, 22:48:17
אפרופו המשפשף, הוא מקבל קורס מזורז של שמונה חודשים בשיטה הזו ועוד לא יצא כלום...:rolleyes:

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=1889&d=1220608864
יצא.. עובדה, אתה מחייך! קיצורי דרך בפיתוח וחזרה אחורה הם דברים שכיחים. תאמיך לי אני מבין באחורה.
נ.ב.
שמח שעניין העמידות עומד בראש מעייניך!

Boogle
15-10-2008, 23:14:52
[ תאמיך לי אני מבין באחורה.
נ.ב.
שמח שעניין העמידות עומד בראש מעייניך!

:rolleyes:מחשבות מוזרות עולות בראשי , לאור מספר תגובות המושכות לאותו כיוון, נצרף פה פורמיקה, מישהו אמר ארון? :D

איציק, ממה שאני מבין (ובהחלט יתכן שלא הבנתי כלום) עליך להצמד לתוכנית / מוצר קיים ולהוסיף לו את ההתקנות בלבד, ניסיון לתכנן לבד יוביל אותך לאיטרציות בתחום שאין לך עניין בו.

איציק רונן
15-10-2008, 23:23:18
:rolleyes:
איציק, ממה שאני מבין (ובהחלט יתכן שלא הבנתי כלום) עליך להצמד לתוכנית / מוצר קיים ולהוסיף לו את ההתקנות בלבד, ניסיון לתכנן לבד יוביל אותך לאיטרציות בתחום שאין לך עניין בו.
הבנת מצויין, הבעיה שאחרי כשלוש שנים של הטסת וידאו, עוד לא מצאתי את הפלטפורמה שאני מחפש. אז חשבתי לבנות אחת. חוצמזה אני באמת אוהב לתכנן דברים ולבנות... לרוב אני אוהב יותר את זה מאשר את ההטסה עצמה. וללמוד עוד תחומים ועוד טכניקות.... זה מגניב.
איציק

b1yossi
15-10-2008, 23:45:39
:rolleyes:מחשבות מוזרות עולות בראשי , לאור מספר תגובות המושכות לאותו כיוון, נצרף פה פורמיקה, מישהו אמר ארון? :D

א.מ.ל

b1yossi
15-10-2008, 23:47:26
הבנת מצויין, הבעיה שאחרי כשלוש שנים של הטסת וידאו, עוד לא מצאתי את הפלטפורמה שאני מחפש. אז חשבתי לבנות אחת. חוצמזה אני באמת אוהב לתכנן דברים ולבנות... לרוב אני אוהב יותר את זה מאשר את ההטסה עצמה. וללמוד עוד תחומים ועוד טכניקות.... זה מגניב.
איציק

מילים כדורבנות

b1yossi
15-10-2008, 23:49:09
מי שקורא את ההודע מבין ישר שנכנסתי לתחביב שלשום.... ;)
יורדן ידידי היקר כמו שאומר..... בחייאת, נראה לך שהייתי שואל שאלה כדי לקבל תשובה (מאוד עמוקה) כזו? מה עם קורה? איך עושים את שפת ההתקפה? בד אחד, שניים? רגיל? ב45 מעלות? איך מחזקים את הג'ויינרים? תעלות לחוטי חשמל, צביעה.... אתה יודע כמה דברים קטנים.
אבל למרות זאת באמת תודה שישבת לכתוב לי תשובה, אני קצת עוקץ לא הרבה.
יש את השרשור שפתחתי על פלטפורמה חדשה ( My next plane ). בהתחלה חשבתי ללכת על השיטה הנ"ל, אחרי שדיברתי עם המשפשף ראיתי שאני עלול להסתבך בתהליך הבניה וחזרתי לתהליכים שאני מכיר.... פרופילים. לאחר שיחה עם ידיד יקר יש לי הרהורי חרטה: משקל הכנף פחות חשוב לי, חשוב לי שהיא תהיה עמידה בנחיתות קשות.... אז קיוויתי למצוא בפורום מישהו שיגיד ".... קפוץ אליי לשעה, אני מסביר לך בפרטי פרטים....כי אתה כזה בחור נהדר וחמוד...." קפיש.
קלקריציק

ובמילים אחרות, דרימר שיכנע אותך שאתה חייב להטיס שכפ"צ.... :):D

Boogle
16-10-2008, 00:09:23
אם כך, אני ממליץ לפנות אל העבר.

היינו להשיג תוכנית (http://www.myunclewillies.com/)לפלטפורמה שתוכננה ופורסמה בעבר (כן פעם היו בונים לבד), פלטפורמות אלו תוכננו למנועים חלשים וכבדים יחסית כך שלקחת טיסן כזה ולבנות אותו מתוכנית עם מנועים כפי שיש היום, יתן לך משהו מתוכנן טוב אווירודינמית שיוכל לשאת את המטען שלך בצורה טובה.

איציק רונן
16-10-2008, 00:37:53
אם כך, אני ממליץ לפנות אל העבר.

היינו להשיג תוכנית (http://www.myunclewillies.com/)לפלטפורמה שתוכננה ופורסמה בעבר (כן פעם היו בונים לבד), פלטפורמות אלו תוכננו למנועים חלשים וכבדים יחסית כך שלקחת טיסן כזה ולבנות אותו מתוכנית עם מנועים כפי שיש היום, יתן לך משהו מתוכנן טוב אווירודינמית שיוכל לשאת את המטען שלך בצורה טובה.
בוגל תאמין לי אתה חולה נפש :D מזה האתר הזה :eek:
בסה"כ רציתי ללמוד לייצר כנף בשיטת הפורמייקה.....

eitan-ro
16-10-2008, 08:42:27
חבל שירדת מכנף פרופילים... תהיה לך ירידה ממש משמעותית גם בזמן שהיה ובעיקר בזמן תגובה של הטיס ן ובביצועים, קח בחשבון שכנף שהיא כבדה יותר (בהרבה!) יהיה הרבה יותר קשה לחזור לטיסה ישרה ואופקית אחרי פניה בגלל שיהיה לה מומנט מאד גדול בקצה כנף, ההרגשה שלך להטיס דבר כזה תהיה "כבדה" מאד (אני מדבר מניסיון).
איתן.

איציק רונן
16-10-2008, 09:11:32
חבל שירדת מכנף פרופילים... תהיה לך ירידה ממש משמעותית גם בזמן שהיה ובעיקר בזמן תגובה של הטיס ן ובביצועים, קח בחשבון שכנף שהיא כבדה יותר (בהרבה!) יהיה הרבה יותר קשה לחזור לטיסה ישרה ואופקית אחרי פניה בגלל שיהיה לה מומנט מאד גדול בקצה כנף, ההרגשה שלך להטיס דבר כזה תהיה "כבדה" מאד (אני מדבר מניסיון).
איתן.
עוד לא ירדתי מכלום, זה חלק מתהליך ההתלבטות. מה לגבי הפגיעות של מבנה פרופילים?
איציק

Boogle
16-10-2008, 10:42:47
איציק

תבנה כנף פרופילים קלה, צפה אותה במיקרופיבר, תהיה עמידה לא פחות מקלקר.

חוצמזה התרסקות כמו שראינו בסרט לא תעזור לשום כנף.

ד"ש חם מהמחלקה הסגורה,
אבארבנל

eitan-ro
16-10-2008, 14:13:00
איציק

כל עוד לא תכניס אותו במהירות פרועה לדמה לא יקרה כלום! הפיתרון הכי פשוט זה לנחות רגוע כמו שאתה נוחת תמיד! אני אזכיר לך שיש DLG, F3J, F5J, מזל"טים פיתוחיים, ד-2 ואפילו מ-2 שעומדים בעומסים ומכות הרבה יותר גדולות בכל טיסן אחר (כמובן שמדובר יחסית למשקל\גודל שלהם) שבנוי בשיטה הזאת וחוץ מריסוקים (שבהם לא משנה ממה תהיה עשויה הכנף) לא קורה להם שום דבר.
הפגיעות היחידות שאני צופה שיהיו לך זה פגיעה בשיחים בזמן נחיתה, מכות במשקופים בית, נחיתה לא מאוזנת שבה הדיהדרל פוגע באדמה ראשון. בכל אלה אין שום בעיה למבנה פרופילים, ובכל מקרה החסרונות של כנף כבדה למקרה שלך עולים בהרבה על היתרונות (תכלס היתרון הכי גדול הוא שהזמן בניה קצר יותר).
הדבר היחידי שצריך להיות משוריין לדעתי זה הגוף כי אחרי שאתה נוחת הטיסן: א. מקבל מכה ב. ממשיך להחליק ולכן היתי ממליף לך בחום לבנות גוף ממרוכבים אם עדיפות לקוולאר.
איתן.

ZvikaF
16-10-2008, 18:41:23
קראתי את השרשור ואני די מבולבל, יש מישהו שמבין בבנייה בשיטת הפורמייקה ?

שיוכל להחכים את נגריציק (זה לא אומר שהוא יבנה בשיטה הזו...) :confused: