PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיון פתיחת שרשורים ואיך אולי כן צריך לכתוב כותרת נכונה ...

nir
11-05-2010, 14:58:17
אני בהלם ...

חבל מאוד שנותנים פה פרסים לאנשים לא יודעים לפתוח שרשורים ולאלה שכן יודעים גונבים להם את הכותרת ונותנים אותה כפרס לכותב הראשון..... ואני הסביר:
היום פתחתי שרשור בצהריים שכותרתו היא " עוד הברקה מבית הסיני - כיסוי לשלט לימים קרים ורוחות ב-13$ "
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=22140

כנראה שמישהו כבר הקדים אותי עם כותרת הזאת "את זה - אתם חייבים לראות ! "
שברור שהיא לא מעבירה שום אינפורמציה ולא מבינים כלום אלא אם נכנסים לשרשור.
כמו כן כנראה שגם מנהל הפורום חושב כך אחרת אין סיבה למה להעתיק את הכותרת ממני ולתת אותה שי צנוע לכותב ההודעה הראשון.
בשורה התחתונה אני חושב שהגיע הזמן שאנשים יתחילו לחשוב פעמים לפני שהם נותנים כותרות שלא מובנות בכלל ולא מעבירות שום מסר המסביר ולו במעט את תוכן ההודעה.
נמאס כבר להכנס לכל הודעה ולראות שבעצם הנושא בכלל לא מעניין אותך.
הגיע הזמן שמנהלי הפורום או מישהו שמוכן לקחת פיקוח יעברו על ההודעות ויסננו כותרות לא רלונטיות כגון (ציטוט מהיום האחרון):
"את זה חייבים לראות" "דילמה" "מישהו מכיר את זה?" "מכס" "שלום חברים" ועוד ועוד ועוד.......
ויסלחו לי חברים עם פגעתי בהודעתם.
אני קורא באופן קבוע פורומים בחו"ל ולא זכור לי כותרות כאלה, כל שרשור חדש אתה יודע בדיוק מה אותה הולך לקרוא.

חומר למחשבה . . . .

MDreamer
11-05-2010, 15:44:30
אתה צודק. איך לדעתך פותרים את זה?

guyst
11-05-2010, 15:51:39
חינוך! שמנהלי הפורום ימחקו הודעות כאלו.
אכן מתסכל. מסכים עם ניר.

Boogle
11-05-2010, 16:52:36
נקודות אדומות וירוקות :D ואני עוד מחכה לזיכוי מחוסר אשמה

המרסק
11-05-2010, 17:08:54
האם ישנה אפשרות להוסיף בבסיס הנתונים עמודת "נקודות מרומזרות" בה מנהלי הפורומים יוכלו גם להזהיר משתמשים במקרים המצויינים וגם לשמור תיעוד על כך.
0-1 נקודות = ירוק
2-3 נקודות = צהוב
4+ נקודות = אדום
הנקודות, בדומה לכובעים יהיו חלק מהמשתמש. כך משתמשים אחרים יוכלו להתייחס בהתאם לשירשורים של אותו כותב בהתאם לסטטוס שלו.
ניתן לקבוע בחוקים ששלוש נקודות = הרחקה זמנית מהפורום.
חמש נקודות = מחיקת משתמש.
תיק פלילי נמחק אוטומטית לאחר שנה...
רלוונטי גם למקרים שליליים אחרים כגון "דיונים כלליים בפורום מסוקים"

guyst
11-05-2010, 17:11:16
האם ישנה אפשרות להוסיף בבסיס הנתונים עמודת "נקודות מרומזרות" בה מנהלי הפורומים יוכלו גם להזהיר משתמשים במקרים המצויינים וגם לשמור תיעוד על כך.
0-1 נקודות = ירוק
2-3 נקודות = צהוב
4+ נקודות = אדום
הנקודות, בדומה לכובעים יהיו חלק מהמשתמש. כך משתמשים אחרים יוכלו להתייחס בהתאם לשירשורים של אותו כותב בהתאם לסטטוס שלו.
ניתן לקבוע בחוקים ששלוש נקודות = הרחקה זמנית מהפורום.
חמש נקודות = מחיקת משתמש.
תיק פלילי נמחק אוטומטית לאחר שנה...
רלוונטי גם למקרים שליליים אחרים כגון "דיונים כלליים בפורום מסוקים"

אחרי הרחקה ניתן לעשות "קורס הטסה מונעת"...?:D

המרסק
11-05-2010, 17:17:11
אחרי הרחקה ניתן לעשות "קורס הטסה מונעת"...?:D

אני מתנדב להרצות בנושא "איך לא להטיס טיסן" או איך שאני קורא לזה "אין כן להטיס טיסן"

MDreamer
11-05-2010, 17:20:18
בעייתי מאוד.מי ידרג? המנהלים? לא נראה לי.. המתשמשים? רעיון רע.

b1yossi
11-05-2010, 19:39:40
רעיון רע - ישמש בעיקר לסגירת חשבונות....

eitan-ro
11-05-2010, 19:54:31
לדעתי זה אפשרי רק ע"י זה שהמנהלים ידרשו מפותחי השירשור לתת כותרת אינפורמטיבית ולא דבילים, אין שום צורך בהרחקה , נקודות וכו' אלא בסך הכל לדרוש מפותח השירשור (במידה שיש לו כותרת דבילית) לשנות את הכותרת ליותר אינפורמטיבית...
איתן.

Shay
11-05-2010, 20:06:28
לא ניתן לשנות את כותרת השרשור לאחר שנפתח

eitan-ro
11-05-2010, 20:49:53
בטח שאפשר... בעריכה מתקדמת

guyst
11-05-2010, 21:13:12
אבל רק את הפוסט שלך. אם אחרים ענו בשירשור שלך בפוסטים שלהם תראה הכותרת המקורית.

levyoram
12-05-2010, 00:01:27
לדעתי מתעסקים בטפל ולא בעיקר. ההודעות בפורום נכתבות ע"י אנשים שונים עם סגנון שונה ודרכים שונות להתבטא בכתב ויש קושי אמיתי לנהל אותם מעבר לכללים המוכרים.
ולכן(לדעתי):
1.מי שנכנס לכותרת לא מעניינת, שידפדף הלאה.
2.מי שפתח הודעה כפולה על אותו נושא, שהמנהל פורום ידפדף אותו הלאה.
3.מי שרוצה רמזור, שידפדף במשמרות הזהב.
4.מישהו מחפש דפדפן???;):D

הכל ברוח טובה, לכו להטיס!!!!

MDreamer
12-05-2010, 00:08:51
יורם לך זה פחות מפריע כי אצלך נמצא ZvikaF הגיבור והאמיץ. אבל בפורום הראשי שלנו של הטיסנים והדאונים החשמליים הבלאגן חוגג (בצורה חיובית) מרוב מידע ודברים חדשים.
מחר מישהו הולך לעבור קורס מזורז בניהול, שיחה עם היועץ המשפטי של eFly, יחתום על טופס ויתור סודיות רפואית, חתימה על טופס ויתור תביעה מולנו במקרה של איבוד שפיות.

nir
12-05-2010, 01:07:44
לדעתי מתעסקים בטפל ולא בעיקר. ההודעות בפורום נכתבות ע"י אנשים שונים עם סגנון שונה ודרכים שונות להתבטא בכתב ויש קושי אמיתי לנהל אותם מעבר לכללים המוכרים.
ולכן(לדעתי):
1.מי שנכנס לכותרת לא מעניינת, שידפדף הלאה.
2.מי שפתח הודעה כפולה על אותו נושא, שהמנהל פורום ידפדף אותו הלאה.
3.מי שרוצה רמזור, שידפדף במשמרות הזהב.
4.מישהו מחפש דפדפן???;):D

הכל ברוח טובה, לכו להטיס!!!!

זה שלאנשים יש סגננות שונים זה ברור ולגיטימי אבל יש כללים ולפי הכללים צריך לכתוב.
לא יתכן של אחד פותח אשכול עם כותרת שלא מתארת כלום.
לא בא לי להכנס לשרשור עם כותרת מפגרת, מצטער. די נמאס מהכותרות האלה.
והגיע הזמן שהענין ילקח בחשבון ויטופל כי אחרת באמת יהיה פה שוק.

העניין מאוד פשוט, וקל לביצוע כמו בכל פורום שמכבד את עצמו ואת הקוראים שלו.
יש לי הרושם שכל אחד שרוצה לספר שהחליף בורג הבוקר רץ ומספר את זה לכולם.
לא שזה לא בסדר, מצידי שיפתח 1000 אשכולות על כל גירוד בראש אבל למה אותי זה צריך לעניין אם בכותרת שלו לא מתואר בדיוק מה הוא רוצה וזה מאלץ אותי להכנס ולקרוא משהו לא מעניין.
חייב להיות סינון ראשוני בפתיחת האשכול ושאר הקוראים יחליטו בעצמם אם החלפת הבורג של "משה בן דוד" מעניינת אותי או לא.
אלו הם כללים בסיסיים בכל פורום. נקודה.

אפשר ללמוד מאחרים:
1. http://fresh.co.il/vBulletin/announcement.php?f=37&announcementid=164
2. http://www.fxp.co.il/announcement.php?f=623 (סעיף 8)
3. http://www.hometheater.co.il/modules.php?name=Forums (פורום מעולה)
4. http://hwzone.co.il/community/index.php (עוד פורום מעולה)

ואני מבקש שתעבורו פה על כל פתיחת אשכול ותמצאו לי כותרת שאתה לא מבינים.
לא תמצאו פה כותרות כגון: "חופה" ,"מדליק מדליק", "USPS", "מטען" ,"FBL" ,"שאלה" ,"דילמה" ,"מישהו מכיר את זה?" ,"מנוע" . . . וכו'

לילה טוב.
ניר

אייל שפירא
12-05-2010, 05:53:38
לא פשוט העניין, ניר, ואני לגמרי מסכים איתך. שירשור שהכותרת שלו היא "כנסו דחוףףףףף" יקבל יותר כניסות משירשור באותו נושא עם הכותרת "תקלה חשמלית בטריינר אפרנטיס" למשל.
הדרך לשנות את זה היא שינוי הקונצנזוס ביחס כלפי הודעות עם כותרת כללית, וזה דורש "חינוך" של חברי הפורום. הרי אם נכנסים לשירשור שההודעה השניה בו היא "כבר נפתח שירשור כזה" ויש לינק, ההגיון אומר שלא להגיב בו אלא לגשת לשירשור שכבר קיים, אבל זה לא קורה.
אין חוקים לעניין הזה, יש רק מוסר ומשמעת אישית, וזה הופך את זה לנושא מאוד גמיש וחסר רסן.

המרסק
12-05-2010, 06:06:36
לא התכוונתי לדירוג, אלא לשיטת הStrike Out האמריקאית.

על כל פעם שתתבצע חרידה מכללי הפורום יקבל המשתמש אזהרה והבהרה ל"טעות" ומתנה של נקודה ממנהלי הפורום.
בנקודה השלישית תנתן הרחקה, חמישית טיסה ללא Brushless