PDA

צפייה בגרסה מלאה : האקסטרה 330 שלי כמעט מוכנה ...

amnon
14-05-2010, 15:50:13
אז אחרי התלבטויות והתיעצויות (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=22048&highlight=%E0%F7%F1%E8%F8%E4+330)
החלטתי לבנות את האקסטרה מדפרון וזה לאחר שראיתי את האסטרה החדשה של עודד (שעשויה מדפרון) הטיסן מחוזק היטב באיזור החרטום וכן באזור הרגיש במרכז הגוף וגם הכפלת העובי של המשטח המאוזן של הגוף,עם כל התוספות הנ"ל משקל הטיסן ללא האלק' 220 גרם .

במהלך בניית הטיסן למדתי כמה דברים לגבי עבודה עם דפרון והאקסטרה בכלל:

הדבקת קורת הקרבון בכנף חייבת להיות עם דבק שמתקשה לאט ,לדעתי הדבק הטוב ביותר למטרה זו -אפוקסי 30 דקות ,זאת מכיוון שמריחת דבק בחריץ המיועד נמשכת זמן לא מבוטל ובזמן זה תחילת המריחה עלולה כבר להתקשות ולהקשות מאוד על הדבקת הקורה.

חיבור הצירים (מאזנות ,הגה גובה וכיוון) צריך להתבצע כך :
צריך לשייף ב 45 מעלות את איזור הציר כך שתתאפשר תנועה קלה להגה ,את סרט ההדבקה צריך להדביק גם על החלק המשוייף ב45 מע' (בניגוד לפוליגל) כך שתתאפשר תנועה קלה וחלקה.

בעבודה עם דפרון בעיקר בחיתוך של מקומות עגולים חייבים סכין חדה ביותר ,אם הסכין לא במצב חדש החומר נפגע והחיתוך לא חלק.
הנה תמונות מהתוצאה :

tisanir
14-05-2010, 16:21:43
יופי של בנייה תתחדש!

wind556
14-05-2010, 16:59:28
יפה מאד אמנון
יש לי כמה הערות קטנות:
לא חותכים את איזור צירי המאזנות 45 מעלות, לעולם אין לך שם צורך בתנועה של 90 מעלות והחיתוך הוא חצי מסך מעלות המאזנת,הווה אומר אם המאזנת יורדת למטה 30 מעלות אתה חותך שיפוע של 15 מעלות ולא יותר. (זהכמעט ישר)

דבר שני - שכשחותכים שיפוע לציר המאזנות חותכים רק בצד התחתון ולא בשני הצדדים, רק בהגה הכיוון חותכים בשני הצדדים

דבר שלישי- הכפלת הגוף באיזור הגה הגובה בנויה אצלך כך שאיזור הגה הגובה יש בו מדרגות מיותרות, נסה ליישר את זה,זה לא אוירודינאמי וייתכן שיפריע לעבודת הגה הגובה.

דבר רביעי- הדבקת קורת הקרבון עם אפוקסי זה נוח וטוב, אבל מאד כבד. מניחים את הקורה במקומה ופשוט מזליפים עליה דבק CA מתאים לקצף, החיסכון במשקל משמעותי ביותר.

דבר חמישי- מחכה לך שתבוא להטיס יחד...;)

bendisar
14-05-2010, 17:06:53
אמנון- אחלה עבודה! חיתוך מדוייק!
מצטער שאני מתפרץ ככה לשרשור אבל יש לי שאלה לחברי הפורום הנכבדים
מאיפה בארץ משיגים דפרון 6ממ' וכמה זה עולה ללוח אחד? ובנוסף מה הגודל בערך של לוח דפרון?:o
בא לי לחטוא גם באיזה מטוס:p

amnon
14-05-2010, 17:07:57
יפה מאד אמנון
יש לי כמה הערות קטנות:
לא חותכים את איזור צירי המאזנות 45 מעלות, לעולם אין לך שם צורך בתנועה של 90 מעלות והחיתוך הוא חצי מסך מעלות המאזנת,הווה אומר אם המאזנת יורדת למטה 30 מעלות אתה חותך שיפוע של 15 מעלות ולא יותר. (זהכמעט ישר)

דבר שני - שכשחותכים שיפוע לציר המאזנות חותכים רק בצד התחתון ולא בשני הצדדים, רק בהגה הכיוון חותכים בשני הצדדים

דבר שלישי- הכפלת הגוף באיזור הגה הגובה בנויה אצלך כך שאיזור הגה הגובה יש בו מדרגות מיותרות, נסה ליישר את זה,זה לא אוירודינאמי וייתכן שיפריע לעבודת הגה הגובה.

דבר רביעי- הדבקת קורת הקרבון עם אפוקסי זה נוח וטוב, אבל מאד כבד. מניחים את הקורה במקומה ופשוט מזליפים עליה דבק CA מתאים לקצף, החיסכון במשקל משמעותי ביותר.

דבר חמישי- מחכה לך שתבוא להטיס יחד...;)

דבר שישי -גם אני מחכה בקוצר רוח להזמנה מהסיני ...;)

דבר שביעי -תודה רבה לך על הכל...

amnon
14-05-2010, 17:14:23
אמנון- אחלה עבודה! חיתוך מדוייק!
מצטער שאני מתפרץ ככה לשרשור אבל יש לי שאלה לחברי הפורום הנכבדים
מאיפה בארץ משיגים דפרון 6ממ' וכמה זה עולה ללוח אחד? ובנוסף מה הגודל בערך של לוח דפרון?:o
בא לי לחטוא גם באיזה מטוס:p

אני קניתי מדור המיחשוב וההטסה (http://www.dorhm.co.il/) ,לוח בעובי 6 מ"מ בגודל 120X120 ס"מ עולה 70 ש"ח.

giladba
14-05-2010, 17:47:18
עבודה יפה אמנון.
הייתי ביום חמישי ברמת גן לפגישה (אני ירושלמי) ובדרך חזרה עצרתי אצל דור המחשוב וקניתי לוח דפרון.
היום סיימתי לחתוך ולהדביק והמשקל יוצא ~100 גרם ללא אלקטרוניקה. אני מתכנן לבנות עם סוללה 2 תאים 610 (35 גרם) ומנוע 28 גרם. ככה שמשקל הסופי יגיע לפחות מ 250 גרם.
נראה לי ש 200 גרם לדפרון ללא אלקטרוניקה מאבד את המשמעות שלהשתמש בדפרון ולנצל את המשקל הקל של החומר הזה. במשקל כזה היה כבר עדיף לך לבנות מקאפה.

גלעד

amnon
14-05-2010, 19:33:10
עבודה יפה אמנון.
הייתי ביום חמישי ברמת גן לפגישה (אני ירושלמי) ובדרך חזרה עצרתי אצל דור המחשוב וקניתי לוח דפרון.
היום סיימתי לחתוך ולהדביק והמשקל יוצא ~100 גרם ללא אלקטרוניקה. אני מתכנן לבנות עם סוללה 2 תאים 610 (35 גרם) ומנוע 28 גרם. ככה שמשקל הסופי יגיע לפחות מ 250 גרם.
נראה לי ש 200 גרם לדפרון ללא אלקטרוניקה מאבד את המשמעות שלהשתמש בדפרון ולנצל את המשקל הקל של החומר הזה. במשקל כזה היה כבר עדיף לך לבנות מקאפה.

גלעד

או שהמשקל שלך לא תקין או שלא שקלת את כל החלקים ,אני שקלתי הכל לפני ההדבקות ויצא 175 גרם ,מלבד כל החלקים של החיזוקים.

tisanir
14-05-2010, 19:37:29
עבודה יפה אמנון.

גלעד

נשמע מעט מדי...
בטוח ששקלת טוב?

guyst
14-05-2010, 19:49:45
אמנון יפה מאוד. תתחדש :)

liorz055
14-05-2010, 20:29:40
יפה מאוד אמנון,
דבר מה חסר לך , אולי יש לי ואני אביא לך לגעש מחר.
ליאור

wind556
14-05-2010, 21:11:41
האקסטרה (330 ולא 300)שלי שוקלת 340 גרם כולל הכל. הטיסן מרגיש קל מאד בטיסה וביד.
כל מה שצריך זה משקל טוב
ובאשר לקאפה, היה יוצא לפחות עוד 150 גרם