PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! איזה טיסן לקנות?

omri1232
14-05-2010, 17:43:12
שלום לכולם,
אני מתכנן לקנות טיסן למתחילים, אני מעוניין בשני טיסנים האחד אפרנטיס של איפלייט והשני מינימג של מולטיפלקס.
אני הטסתי בשנה האחרונה טיסן אפרנטיס במשך מספר חודשים ככה שיש לי מעט ניסיון בהטסות,
אז השאלה שלי היא איזה טיסן עדיף לי לקנות? והאם יש דגמים אחרים למתחילים מאותו סוג חומר עמיד בריסוקים?
תודה לעונים

tomer_inbar
14-05-2010, 17:47:43
אם אתה שואף להטיס ברמה מקצועית לך על 4 ערוצים, טיסן כמו SkyRaider mach I הוא טריינר מעולה למתחילים (אני בעצמי עדיין מתחיל). תמצא מדריך ויאאלה לעבודה!

YAHELMOY
14-05-2010, 17:48:09
האפרנטיס מגיע עם שלט והמיני מג לא וזה תלוי בתקציב שלך לדעתי עם יש לך תקציב אז לך על האפרנטיס הוא טריינר מצויין גם אני הטסתי אותו טיסן ממש מצויין והוא מגיע RTF מוכן להטסה עם כל הציוד מטען סוללה טיסן שלט וכו..
לגביי טיסן מאותו חומר זה איזי סטאר אבל שוב הכל תלוי בתקציב אבל אם יש אז לך על האפרנטיס
בהצלחה..

tisanir
14-05-2010, 17:50:32
אם אתה שואף להטיס ברמה מקצועית לך על 4 ערוצים, טיסן כמו SkyRaider mach I הוא טריינר מעולה למתחילים (אני בעצמי עדיין מתחיל). תמצא מדריך ויאאלה לעבודה!

הבחור שאל על 2 טיסנים למה אתה מכניס את הטיסן שלך לשרשור? לא במקום..
ולנושא: ממליץ בחום על האפרנטיס! טיסן מעולה, חזק ומגיע עם כל מה שתצטרך.
ממליץ לשרג את השלט ל DX7 ולקנות מטען חכם.

בהצלחה! ניר

tomer_inbar
14-05-2010, 19:21:29

בהצלחה! ניר

סליחה?

אז למה אתה ממליץ רק על אחד?
אני המלצתי על טיסן שקניתי בעבר והוא עושה את העבודה מצויין.
צריך להתחיל קודם כל מהתחום המקצועי עם הטיסן שהכי יתרום להתקדמות האישית שלו בתחום הטיסנאות.

omri1232
14-05-2010, 19:38:39
התקציב שלי הוא בערך 2500
והמדריך הקודם שלי היה דניאל דקל

tisanir
14-05-2010, 19:39:49
הוא לא שאל על ה SkyRaider Mach ולכן אין צורך לדחוף אותו לשרשור.
פותח האשכול: המינימאג יותר קטן ולכן פחות יציב. האפשנטיס מצויין ומגיע עם אלקטרוניקה מצויינת.

ניר

tisanir
14-05-2010, 19:40:27
התקציב שלי הוא בערך 2500
והמדריך הקודם שלי היה דניאל דקל

בתקציב הזה אתה יכול לקנות אפרנטיס RTF ולהוסיף עוד זוג סוללות.

haimz24
14-05-2010, 20:41:24
לך על האפרנטיס הוא עונה על כל הציפיות שאל את ד"ר שפירא..

אייל שפירא
14-05-2010, 21:23:56
ד"ר שפירא, ד"ר שפירא, תגיע בבקשה לפורום, תודה

לי יש את האפרנטיס, לפניו הטסתי (ואני עדיין מטיס) את האיזי סטאר הסיני.
לא הטסתי מעולם את המינימג, אבל לפני שקניתי את האפרנטיס התלבטתי בינו לבין המנטור של מולטיפלקס, שהוא מעט גדול יותר אבל מגיע ללא אלקטרוניקה בכלל מה שהופך אותו בעצם לטיסן יקר יותר אם מוסיפים לו סט אפ ראוי.

בחבילה של האפרנטיס מגיע גוף טיסן עם סרוואים ומנוע מותקנים, ועם שלט, סוללה גדולה, מטען ומקלט טווח מלא של ספקטרום.
מפתיחת הקופסה תצטרך לסגור שלושה ברגים ולשים טיפונת דבק בין חצאי הכנף כדי להיות מוכן להטסה.

אני לא ממליץ לך לקחת את השלט הגרוע שמגיע בקיט, אלא להזדכות עליו ולקנות במקומו DX7 (תצטרך להוסיף כסף לתקציב) שישמש אותך בעוד טיסנים ומסוקים בעתיד ואתה מאוד מאוד תהנה ממנו.

הסוללה שבקיט אמורה להיות מוצלחת לפי הביקורות, והמקלט הוא מקלט איכותי בטווח מלא, כך שתוכל תיאורטית להטיס את האפרנטיס במרחק של כמה קילומטרים ממך, אם במקרה יש לך טלסקופ מושתל בעיניים.

לאפרנטיס יש עיצוב ייחודי בכנפיים שמסייע לו להימנע מהזדקרויות. זה אולי לא אומר לך כלום, אבל גם אם לא תדע למה - יהיה לך יותר קל להטיס. הוא גם ממריא תוך חצי מטר בערך. הוא גם דואה ממש יפה עם מנוע כבוי.
המנוע שלו חזק מאוד ורוב הזמן לא תצטרך לעבור את מחצית העוצמה בשלט, הפרופלור שלו חזק ועמיד לשיפשופים, הגלגלים שלו נוסעים בצורה מפתיעה על האדמה הגלית של געש, הסרוואים שלו חזקים, וגם אם תבצע נחיתות לא טובות - תוך שני ניעורי אבק אתה שוב באויר.
יצא לי לנחות איתו בתוך שיחים, בזויות עקומות עם רוח צד, ואפילו פעם אחת נחתתי הפוך והתעקם הגה הכיוון... הכל הכל הכל אפשר ליישר, להדביק ויאללה לאויר.

הנה סרטון מההטסה השניה שעשיתי עם האפרנטיס, בעיקר אימון בהמראות ונחיתות:
(אפשר לראות שבקטע אחד הטיסן התרסק, וכל מה שקרה זה שהתעקם הברזל שמחזיק את הגלגלים)

http://www.youtube.com/watch?v=y07w67IBbgk&fmt=18

בכל אופן, יש עוד טיסנים שמתאימים למתחילים, רק תזכור שטריינר צריך מוטת כנף של בערך 1.5 מ', כדי שהוא לא ישתולל מכל רוח קלה וכדי שתראה אותו בבירור באויר.

בהצלחה!

(ואל תקנה צסנה 182, זה טיסן איטי ומשעמם)

guyst
14-05-2010, 21:54:43
סחטיין על הוידאו!!!
יום בחייהם המשותפים של אייל ואפרנטיס...
או בוקר נאה בגעש, אייל יורי וה-DX7...:)

רק שתבינו, השרוט הזה מחבר מצלמת סטיק למשקפי השמש .....:D:D:D

MDreamer
14-05-2010, 23:36:02

בהצלחה! ניר
ניר,
הוא המליץ לו עד עוד אוצפיה ואולי פתח לו את העיניים על משהו אחר.
לא הייתי מנסה לחנ"ך כל משתמש שאתה חושב שהוא קטן מגילך. זה לא מוסיף לך או עושה אותך יותר בוגר להיות גדול על חשבונם של אחרים.

אייל שפירא
15-05-2010, 04:56:11
הסקייריידר מאך 1 זה בכלל טריינר דלק, מה הקשר?
לדעתי אם משווים את האפרנטיס לטריינרים אחרים אז לפחות שיהיו חשמליים, מקלקלר ובגודל דומה, אחרת זה רק מוסיף לבילבול.

אפשר הרי גם "להתחיל" עם סניור טלמסטר עם מוטת כנף 2.4 מ'... ;)
http://www.nunatsiaqonline.ca/pub/photos/4_big_yello_plane.jpg

tisanir
15-05-2010, 05:14:34
ניר,
הוא המליץ לו עד עוד אוצפיה ואולי פתח לו את העיניים על משהו אחר.
לא הייתי מנסה לחנ"ך כל משתמש שאתה חושב שהוא קטן מגילך. זה לא מוסיף לך או עושה אותך יותר בוגר להיות גדול על חשבונם של אחרים.

מה הקשר לחנך :confused:
הבחור שאל על שני טריינרים חשמליים- מוקצפים ותומר דוחף את הטיסן דלק שלא לשרשור.
סקיי ריידר זה טיסן דלק במקור ובנוי מבלזה. הוא ממש לא בקטגוריה של האפרנטיס והמינימג.
זו הבעיה העיקרית בפורום, ברגע שמישהו קונה טיסן/מסוק הוא מתאהב בו. מאותו רגע, אין שום כלי טיייס יותר טוב משלו.
שים לב כי זה הטיסן הראשון/בין הראשונים של תומר והוא ממליץ עליו מנסיון דל ומועט.
אני לעומת זאת הטסתי המון סוגי טרינרים ולכן יכול להגיב ולשתף את פותח השרשור בנושא.
לסיכום- מי שמנסה לחנך זה אתה.
כבר שבוע שאתה נדבק אלי ואל חברים נוספים ומחכה שניכתוב משהו שהוא לא לטעמך. ניהול הפורום שלך פסול.

בברכת נחיתות רכות, ניר

tomer_inbar
15-05-2010, 10:19:44
:)
ניר, הטיסן שלי הוסב לחשמל, נראה לך שאני אמליץ לו על טיסן דלק בפורום טיסנים ודאונים חשמליים?
כמו שדרימר אמר לנכון, אני רק פותח את עיניו לדגם אחר שאני מכיר שאני חושב שהוא מתאים למתחילים. ואיך שראיתי שאתה נוחת, אתה בעצמך מתחיל.

בברכת נחיתות רכות, תומר.

MDreamer
15-05-2010, 11:03:31
הגבתי לך כך כדי שתרגיש איך האדם שאתה מגיב לו מרגיש. היית יכול לכתוב בדיוק את אותה הודעה בלי העוקץ. בסוף תבין.

Shay
15-05-2010, 11:16:39
ניר, הטיסן שלי הוסב לחשמל, נראה לך שאני אמליץ לו על טיסן דלק בפורום טיסנים ודאונים חשמליים?
כמו שדרימר אמר לנכון, אני רק פותח את עיניו לדגם אחר שאני מכיר שאני חושב שהוא מתאים למתחילים. ואיך שראיתי שאתה נוחת, אתה בעצמך מתחיל.
מיותר לטעמי
בברכת נחיתות רכות, תומר.

לדעתי, עבר זמנה של הבלזה בתור חומר לטיסן למתחילים כל הקלקרים למיניהם הרבה יותר עמידים בפני התעללויות המתחיל,והיום יש כאלה שמיגיעם לגודל של טריינר דלק רגיל. בדרך כלל הם גם הרבה יותר קלים להרכבה.
בברכת נחיתות רכות, שי.

tisanir
15-05-2010, 12:41:23

בברכת נחיתות רכות, תומר.

מאיפה הזלזול הזה?
בחיים לא ראיתי אותך ואני גם לא מכיר אותך. חח מצחיק שאתה מספר לי על הנחיתות שלי בלי לראות אותי מטיס.
אם תגיע לרמת ההטסה שלי בשנתיים הקרובות- אשתחווה לפנייך. עד אז תמשיך להטיס את הטריינר המוסב והמיותר שלך. אם הייתה קצת יותר חכם הייתה גם קונה מוקצף.

עשית לי את השבת עם הבדיחות שלך :D:):p תמשיך ככה.

Shay
15-05-2010, 12:46:34
האמן לי שניר נוחת כמו שד.

MDreamer
15-05-2010, 14:26:27
ניר אני מעתיק לטובתך ולטובת חברים אחרים הודעה ששלחתי לשי Shay בפרטי (אני שמח שזה חשוב לו/לכם)
אני פשוט רוצה שלפני שאתם לוחצים SEND תחשבו 2 שניות. האם ההודעה הזו באמת נחוצה? האם אני לא מבריח אנשים אחרים בעצם הכתיבה/סגנון הכתיבה שלי? האם זה שאני כותב פה בצורה הנוכחית לא יגרום למישהו מאוד איכותי לברוח? (תחשוב, האם אתה היית רוצה "לבלות" עם ילדים בני 8?) האם אני הופך את eFly ל'עוד פורום של ילדים' עקב תגובות רבות מדי ולא בוגרות? מה אני יכול לעשות כדי ש eFly לא יהפוך ל FXP?
זה מצויין שחלק מהחברים היותר צעירים יכתבו פה כי הם באמת מקצועיים ותורמים אבל במקום שמיועד ל 18+ אני מפצה מהם להתנהג בצורה מסויימת.
יש לי שאלה אחת? אתה מכיר משתמש בשם אלעד דב? היית מנחש את הגיל האמיתי שלו? אני הייתי בטוח שאני מדבר עם בן אדם בוגר. אני מקווה שהבהרתי את הנקודה.

tomer_inbar
15-05-2010, 17:05:04
מאיפה הזלזול הזה?
בחיים לא ראיתי אותך ואני גם לא מכיר אותך. חח מצחיק שאתה מספר לי על הנחיתות שלי בלי לראות אותי מטיס.
אם תגיע לרמת ההטסה שלי בשנתיים הקרובות- אשתחווה לפנייך. עד אז תמשיך להטיס את הטריינר המוסב והמיותר שלך. אם הייתה קצת יותר חכם הייתה גם קונה מוקצף.

עשית לי את השבת עם הבדיחות שלך :D:):p תמשיך ככה.

האמת שע"פ הסרטון כן ראיתי, אבל אני משנה את דעתי ואומר כך: אני לא מכיר אותך, לא יודע איך אתה בדיוק מטיס וככל הנראה לא נפגשנו מעולם.
אני מבין את העצבים שלך על התגובה שלי, עכשיו אנחנו שווים.
ועכשיו ההתנצלות והפשרה:
ראשית, אני מצטער אם גרמתי לך עוול כלשהו בנוגע לרמת ההטסה שלך.
שנית, אם לא היית מגיב כך: "הבחור שאל על 2 טיסנים למה אתה מכניס את הטיסן שלך לשרשור? לא במקום..", כל זה לא היה מתחיל.

המשך יום נעים, תומר.

tisanir
15-05-2010, 17:10:57
האמת שע"פ הסרטון כן ראיתי, אבל אני משנה את דעתי ואומר כך: אני לא מכיר אותך, לא יודע איך אתה בדיוק מטיס וככל הנראה לא נפגשנו מעולם.
אני מבין את העצבים שלך על התגובה שלי, עכשיו אנחנו שווים.
ועכשיו ההתנצלות והפשרה:
ראשית, אני מצטער אם גרמתי לך עוול כלשהו בנוגע לרמת ההטסה שלך.
שנית, אם לא היית מגיב כך: "הבחור שאל על 2 טיסנים למה אתה מכניס את הטיסן שלך לשרשור? לא במקום..", כל זה לא היה מתחיל.

המשך יום נעים, תומר.

ההתנצלות התקבלה. :)
אני לא רואה סיבה להיכנס לריב בגלל המשפט שאמרתי.
סה"כ הערתי שזה לא במקום ולא קשור לשאלה של הבחור. לא צריך להתעצבן משטויות שכאלה ;)
המשך ערב נעים.

דוד פלד
15-05-2010, 20:25:24
לדעתי, עבר זמנה של הבלזה בתור חומר לטיסן למתחילים כל הקלקרים למיניהם הרבה יותר עמידים בפני התעללויות המתחיל,והיום יש כאלה שמיגיעם לגודל של טריינר דלק רגיל. בדרך כלל הם גם הרבה יותר קלים להרכבה.
בברכת נחיתות רכות, שי.

עוד מילה על הבלזה ואתה בצרות ;)
אני מטיס רק בלזה כול השאר שודדים :D

Shay
15-05-2010, 20:32:58
דוד אל תטעה אני מאוד אוהב בלזה, אך בתור חומר לטיסן למתחילים הוא כבר לא מספיק טוב...
יש אופציות הרבה יותר טובות

דוד פלד
15-05-2010, 20:48:21
שאני אתווכח על האופציות? חס וחלינקה :D
העיקר שאתם נהנים מהקלקר .. אופס EPO POPO SHMIPO
אני מטיס כבר 15 שנה ואין מצב שאשלם כסף טוב על חומר עם כינויים משונים :cool:
הדבר היחידי ששידרגתי זה לחשמלי פחות רעש.. אף על פי שכמכונאי ימי רעש מנועים גורם לי לישון מצויין בקירבתם . ופחות עשן וליכלוך אבל אין כמו להטיס עים עוצמת מנוע RC אבל בגילי רק שקט .:)
אז אני מטיס דאונים רגועים . וחוץ מיזה למתחיל החומרים שאתה מדבר עליהם הם טובים למתחילים זה מה שאמרתה לא? אז אני מסכים :D