PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה הקשר בין פרופ וסוללה

RonenTal
17-05-2010, 13:16:33
האם מעבר מסוללת 3 תאים לסוללת 2 תאים מאפשר הגדלת פרופ?
אני שואל כי אני משתמש בגודל המקסימלי של פרופ ל-3 תאים ואני רוצה פחות מהירות ויותר כח.

יש לי את המנוע הזה:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8618#

עם פרופ GWS8043
תודה

tomer_inbar
17-05-2010, 13:24:21
יותר תאים = יותר כוח.
פחות תאים = פחות כוח.
אתה תצטרך להקטין את הפרופ, כיוון שאתה יורד בכמות התאים ויכנס פחות זרם למנוע, ז"א הוא יהיה חלש יותר.

RonenTal
17-05-2010, 13:44:06
אחלה.תודה.

Boogle
17-05-2010, 18:05:28
קראת איזה בלוג לאחרונה??? ;)
V
V
V
V

RonenTal
17-05-2010, 18:30:52
עזוב בנצי
זה ידוע שלנו הגברים יש בעיה עם ראיה מרחבית :D
עכשיו אני רואה בחתימה שלך :rolleyes:

DarZeelon
17-05-2010, 19:15:08
יותר תאים = יותר כוח.
פחות תאים = פחות כוח.
תצטרך להקטין את הפרופ, כיוון שאתה יורד בכמות התאים ויכנס פחות זרם למנוע, ז"א הוא יהיה חלש יותר.

תומר,

הסיבה לצורך להגדיל את המדחף, בהמרה מיותר תאים לפחות תאים, הוא השינוי בסל"ד המטרה...

המשפט המודגש בציטוט נכון עובדתית, אבל הוא לא השיקול הקובע כאן.

היות שהקבוע של המנוע הוא ה-kV שלו; סל"ד המטרה עם שני תאים הוא לערך 2/3 ממה שהיה עם שלושה תאים...
אם בחרת במדחף מתאים עם שלושה תאים; ותשתמש באותו המדחף עם שני תאים, הוא יסתובב מהר יותר מסל"ד המטרה והמנוע יעבוד ביעילות מופחתת, מבלי להתחמם, אבל גם מבלי לצרוך אמפראג' כמעט ומבלי לעשות מספיק עבודה...

כדי לקבל עבודה אפקטיבית יותר, צריך להגדיל את העומס, כך שסל"ד המטרה יושׂגו.

לגבי מהם 'סל"ד המטרה', ראה כאן (http://www.efly.co.il/forums/showpost.php?p=132872&postcount=9).

Boogle
17-05-2010, 20:43:06
דר, אני לא הבנתי, אולי תסביר בשפה עממית יותר???

ותומר, קרא את הבלוג שלי, ניסיתי לשמור על רמה טכנית נמוכה שתהיה מובנת לכל.

DarZeelon
17-05-2010, 22:16:03
בנצי,

מדחף נתון המסתובב במהירות כפולה, דורש הספק גדול פי שמונה...

הגרר של המדחף גדל פי ארבע (לפי ריבוע המהירות); ולכן גם הכוח צריך להיות גדול פי ארבעה.
הוא צריך במהירות כפולה, להיות מסופק לאורך כפליים הדרך ביחידת זמן.
ולכן דרוש פי שמונה הספק, כשהמהירות כפולה.

היחס הנדרש הוא בכל מקרה יחס מעוקב... הגדלת המהירות ב-10%; ההספק הנדרש עולה ב-33%; וכדומה.
כך גם בהקטנת המהירות.

כשאתה מגדיל פי 1.5 את מספר התאים, המתח עולה ב-50% וההספק גדל פי 2.25...עליה זו אינה מְסַפקת כדי לקבל מהירות סיבוב גדולה פי 1.5 (כדי שהמנוע ימשיך להסתובב באזור 70-80% מהמתח כפול ה-kV; להם נדרשים פי 3.375 יותר הספק).
אז צריך שהמדחף יהיה קטן יותר, כדי לאפשר סל"ד גבוהים יותר בהספק הקיים (שהוא, כאמור, גדול פי 2.25).
לכן מציעים להשתמש במדחף יותר קטן, ככל שמספר התאים גדל.

כמובן שהקטנת מספר התאים, דורשת באופן אנלוגי להגדיל את המדחף...

אני מקווה שעכשיו הבנת כשורה...:D

בדוק את הטבלה העליונה כאן (http://www.kd-motor.com/a63.htm), של מנוע KD-Motor KA63-28S, למשל.
על 8 תאים, אומרים לך להשתמש במדחף 23x11 ואילו על 10 תאים; 18x12 שהוא קל בהרבה. זה עקבי בהחלט - יותר מתח; פחות מדחף!

Boogle
17-05-2010, 23:29:57
הבעיה שאתה מכניס יותר מדי מלל להנדסה.
הנדסה אינה עוסקת בתורת הדיבור אלא במתמתיקה שמגדירה פיזיקה ומוסיפה קורטוב של ניסיון בדמות קבועים הנקראים לעיתים C ולא על שום הקיבול אלא על שום האמרה C-CONSTANT (השימוש בקאפס הוא כי אני מתעצל להפוך את המקלדת לאנגלית - למה? ככה בא לי ומותר על פי האקדמיה לאנגלית) .

תנסה לבנות כמה ביטויים מתמתיים ממה שאמרת ותבדוק שהם עקביים ואז נוכל לדבר. המספרים שאתה זורק בנויים על טבלאות שסינים ניסחו בנוסף לכל מיני כללי אצבע שקבעת לעצמך ולא ברור לי אם על סמך מדידות שעשית או על סמך נתונים מבוססים.
אם תיקח כל טבלה של ערסי טיימר תראה נתונים משונים למנועים שרק חלקם נכון.

ולסיכום, האיש שאל על שינוי גודל פרופ במעבר מ3 תאים ל >>>>> 2 תאים, אתה יודע לעשות טרנספורמצית גלילאו על הנתונים שלך, לא כל אחד יכול. לפחות היית טורח לתרגם את מה שאמרת למשהו שיתאים להיות תשובה לשאלה.

אגב אם משעמם לך הייתי הולך על בניית הסקה סטטיסטית והוצאת הנתון C לעיל מטבלאות שנעשו ע"י מדידות אמיתיות למנועי AXI למשל פה (http://www.flyingmodels.org/motortest/index_e.htm)

אגב, משתמע ממה שכתבת לי, שלא טרחת לעיין במה שאני כתבתי בבלוג שלי :D

DarZeelon
18-05-2010, 07:58:29
בנצי,

כמה שאתה מתפלמס על הפיכת המקלדת לאנגלית... כבר היית יכול לעשות את זה 8 פעמים לפחות...:rolleyes::D

ה-'ביטויים' במהם אני משתמש; כלומר הקביעה לגבי הספק הדרוש להגדלת סל"ד כזו או אחרת, מקורם בספרי הפיסיקה הקלאסית של סירס-זימנסקי, בנושאי חשמל ומכניקה, מתקופת לימודי התיכון.

כן, למרות שזה קרה במאה הקודמת, הדברים נכונים באותה המידה כיום.

מה שעוד נכון; מנועי בראשלס עדיין לא היו אז...

אבל ישנן אמיתות מסוימות גם לגביהם, עליהן כולנו מסתמכים למעשה.
אחת מהן היא נתון ה-'סל"ד לוולט' המאפיין מנוע כזה; מה שמתקרא על ידינו 'kV'...

על סמך נסיונות אמפיריים, קבעו אחרים איפה כדאי שהמנוע ימוקם; ביחס לנתונים המחושבים, כדי שְׁיִישׂרוֹד וגם יפעל באופן יעיל.
על אלה אני מסתמך בקביעתי את תחום ה-70-80% מהסל"ד המחושבים, כסל"ד המטרה.

אם אתה סבור שתחום זה פסול, נמק בבקשה. אני מאזין.

לגבי מידות אמיתיות למדחפים, בהמרה משלושה תאים לשניים...

אם המדחף היה 10x4.7 עם שלושה תאים; אז עם שניים, כדאי לנסות ולהשתמש ב-11x4.7.
יש לוודא שהמנוע מושך היטב וגם לא מתחמם.
למידות מדחפים שונות, יש לבחור באופן דומה; הגדלה באינצ' (או שניים, שלושה במנועים גדולים), חצי אינצ' בקטנים. ניתן לשחק גם עם הפסיעה, כדי להשיג את המטרה.

b1yossi
18-05-2010, 08:34:45
מה שעוד נכון; מנועי בראשלס עדיין לא היו אז...

עוד "קביעה" שלך שאינה מבוססת על ידע ומקורה בראשך בלבד.
אני עבדתי עם מנועי בראשלס שיוצרו בייצור מסחרי בשנות החמישים המוקדמות של המאה הקודמת, ידוע לי בודאות שהטכנולוגיה היית קיימת בצורה ישימה ופרקטית עוד הרבה לפני.

יתרה מכך המנועים היו "מודפסים" טכנולוגיה שנזנחה מעט בשנים שחלפו ועתה חוזרת לשימוש.

RonenTal
18-05-2010, 09:17:50
אם המדחף היה 10x4.7 עם שלושה תאים; אז עם שניים, כדאי לנסות ולהשתמש ב-11x4.7.
יש לוודא שהמנוע מושך היטב וגם לא מתחמם.
למידות מדחפים שונות, יש לבחור באופן דומה; הגדלה באינצ' (או שניים, שלושה במנועים גדולים), חצי אינצ' בקטנים. ניתן לשחק גם עם הפסיעה, כדי להשיג את המטרה.

זה מה שאני לא מבין, לפי מה שבנצי כתב בבלוג, אם מגדילים את הקוטר מקבלים יותר כח
שזה מה שאני רוצה ולפי מה שאתה אומר, אם יורדים ל-2 תאים אז אפשר להגדיל קוטר.
השאלה היא האם יהיה יותר כח (עכשיו כשהמנוע עובד עם 2 תאים)

DarZeelon
18-05-2010, 09:40:38
עוד "קביעה" שלך שאינה מבוססת על ידע ומקורה בראשך בלבד.
אני עבדתי עם מנועי בראשלס שיוצרו בייצור מסחרי בשנות החמישים המוקדמות של המאה הקודמת, ידוע לי בודאות שהטכנולוגיה היית קיימת בצורה ישימה ופרקטית עוד הרבה לפני.

יתרה מכך המנועים היו "מודפסים" טכנולוגיה שנזנחה מעט בשנים שחלפו ועתה חוזרת לשימוש.

יוסי,

למה אתה פוסל ולמה באופן פוגעני?

מנועי בראשלס ללא חיישנים, כמו אלה בהם אנו משתמשים בטיסנים; הנדרשים לבקר המפיק גלים 'מרובעים' ושאינו נדרש לחיישני-מצב, הם טכנולוגיה עדכנית.

רוב המנועים המיועדים לשימוש בזרם-חילופין, גם כאלה מסוף המאה השמונה-עשרה, הם הלכה למעשה 'בראשלס' ולא כוללים 'פחמים\מברשות'. גם 'מנועי מצב' (step motors), אינם משתמשים וגם אינם יכולים להשתמש, בטכנולוגיה של מנועי הבראשלס 'שלנו'.

האם, לדעתך, יש דמיון בינם ובין אופן פעולתם של אלה, לזה של מנועי הבראשלס 'שלנו'?

ואגב, כמעט כל מנועי המאווררים בתוך מחשבים אישיים, היו מאז ומתמיד בראשלס, אבל שוב, מסוג שונה מאוד מאלה בהם אנו משתמשים.
הראשונים בהם השתמשו בטכנולוגיה הדומה לשלנו, היו מנועים לדיסקים קשיחים ול-CD-ROM; גם כן במחשבים.

האם תוכל להראות לי מנוע 'כמו שלנו'; רק משנות החמישים של המאה הקודמת?

הפוסל, בּמוּמּוֹ הוא פוסל...

וזה גם לא נושא הדיון.

DarZeelon
18-05-2010, 09:57:45
זה מה שאני לא מבין, לפי מה שבנצי כתב בבלוג, אם מגדילים את הקוטר מקבלים יותר כח
שזה מה שאני רוצה ולפי מה שאתה אומר, אם יורדים ל-2 תאים אז אפשר להגדיל קוטר.
השאלה היא האם יהיה יותר כח (עכשיו כשהמנוע עובד עם 2 תאים)

לא, רונן.

ייתכן שהסחב הסטטי יהיה גדול במעט, עקב הגדלת ה-disk area של המדחף, אבל עם מצבר שני תאים לעומת שלושה, ההספק יפחת; למרות השימוש במדחף יותר גדול.
הספק אינו מתבטא במצבים סטטיים אלא במהירות; ושם הטיסן יטוס יותר לאט משטס קודם.

אמנם המדחף גדול יותר, אבל גם סובב לאט יותר. צריכת הזרם מהמצבר תהיה דומה אולי, אבל במתח יותר נמוך... הספק שווה למתח כפול זרם, מה שיפחת (אלא אם השתגעת ותשתמש במדחף ענקי, הדורש יותר מפי 1.5 יותר זרם... 13x4.7, אולי)...

אל תתבלבל בין ההספק המשמש בפועל לסובב את המדחף, לבין ההספק הנדרש לסובב מדחף גדול יותר באותם הסל"ד - המדחף המוצע לא יסתובב באותם הסל"ד, אלא הרבה יותר לאט (2/3 לערך).

tomer_inbar
18-05-2010, 10:06:37
דר, אני לא הבנתי, אולי תסביר בשפה עממית יותר???

ותומר, קרא את הבלוג שלי, ניסיתי לשמור על רמה טכנית נמוכה שתהיה מובנת לכל.

אני דווקא כן קראתי את הבלוג שלך, יופי.

RonenTal
18-05-2010, 10:34:52
תודה דר.
היום אני הולך לנסות להקטין פסיעה ולהישאר באותו הקוטר
אני אשתמש ב 8X3.8 במקום 8X4.3

DarZeelon
18-05-2010, 11:49:10
תודה דר.
היום אני הולך לנסות להקטין פסיעה ולהישאר באותו הקוטר
אני אשתמש ב 8X3.8 במקום 8X4.3.

רונן,

אולי אני לא מבין כראוי את שכתבת עכשיו...

כשאתה עובר משלושה תאים לשני תאים, אתה צריך להגדיל את המדחף; לא להקטין אותו.
כלומר, להשתמש במדחף יותר גדול, כי הסל"ד הולך 'ליפול' בשליש!

ממה שכתבת משתמע שאתה מתכוון להשתמש במדחף קטן יותר...

b1yossi
18-05-2010, 11:50:13
יוסי,

למה אתה פוסל ולמה באופן פוגעני?
אם יש משהוא שמצליח לקומם אותי, זה אמירות דיכוטומיות שיכולות להיות רק דעתו של אדם וכאלו שאינן מבוססות על ידע אמיתי הנובע מהשכלה פורמאלית או לא פורמאלית (נסיון מעשי בתחום המדובר).
אין לי מושג מה השכלתך הפורמאלית והלא פורמאלית - מה שבטוח שבתחום החשמל, קרי מנועים וכיוצ', אתה נוהג להפציץ בהצהרות דיכוטומיות שאין להן כל בסיס, וכשמעמידים אותך על טעותך אתה מתעקש להתפתל ולנסות ולבצע ספינים וירטואוזיים ע"מ "לצאת צודק" - לא כולם מטומטמים בפורום והתמרונים הוורבליים שאתה מבצע לא עובדים על האנשים - היכן שקיבלת הערות והארות שאתה טועה, אתה פשוט טועה !!!
השפה הגבוהה והניסוח המשובח (יאמר לזכותך) אינם הופכים את דבריך לנכונים יותר.
גם בפוסט זה (שוב תימרונים וורבליים שאינם מטעים את מי שמבין) אתה טועה :

מנועי בראשלס ללא חיישנים, כמו אלה בהם אנו משתמשים בטיסנים; הנדרשים לבקר המפיק גלים 'מרובעים' ושאינו נדרש לחיישני-מצב, הם טכנולוגיה עדכנית.(לא נכון)

רוב המנועים המיועדים לשימוש בזרם-חילופין, גם כאלה מסוף המאה השמונה-עשרה, הם הלכה למעשה 'בראשלס' ולא כוללים 'פחמים\מברשות'. (לא נכון !)גם 'מנועי מצב' (step motors), אינם משתמשים וגם אינם יכולים להשתמש, בטכנולוגיה של מנועי הבראשלס 'שלנו'. (שוב לא נכון, אין שום בעיה להפעיל מנוע STEP עם בקר שפועל באותו העיקרון שהם פועלים הבקרים המשמשים לטיסנים, יש חברות מסחריות שמציעות בקרים כאלו לכל מנוע).

האם, לדעתך, יש דמיון בינם ובין אופן פעולתם של אלה, לזה של מנועי הבראשלס 'שלנו'?(דעתי לא רלוונטית - המציאות קובעת זאת, ראה השורה מעלה).

ואגב, כמעט כל מנועי המאווררים בתוך מחשבים אישיים, היו מאז ומתמיד בראשלס, אבל שוב, מסוג שונה מאוד מאלה בהם אנו משתמשים.(לא שונה כלל וכלל - העיקרון זהה לחלוטין וגם אותם ניתן להפעיל עם הבקרים שהזכרתי קודם, הייעוד שלהם שונה ולכן הם בנויים בהתאם לייעוד)
הראשונים בהם השתמשו בטכנולוגיה הדומה לשלנו, היו מנועים לדיסקים קשיחים ול-CD-ROM; גם כן במחשבים.(לא נכון ראה מעלה)

האם תוכל להראות לי מנוע 'כמו שלנו'; רק משנות החמישים של המאה הקודמת?
(לא, ואני גם לא מתכוון להתאמץ ולנסות להשיג כזו הוכחה, אני יודע היטב במה עסקתי זה העיסוק שלי בשני העשורים האחרונים).

הפוסל, בּמוּמּוֹ הוא פוסל...
קרא את הפיסקה הראשונה שכתבתי, אולי תבין למה הכוונה.

וזה גם לא נושא הדיון.

אם נפגעת ברמה האישית הרי שאני מתנצל, לא זו היתה כוונתי.
יחד עם זאת, ההתעקשות שלך להתווכח בנושאים שהידע שלך בהם מוגבל כותב דברים שגויים בעליל, התפלפלות חסרת התכלית הם משום זלזול באינטיליגנציה של הכותבים מולך, ובעניי זה פוגעני לא פחות.

כנראה שלא אני אחנך אותך, ואתה לא אותי, ע"מ שחלילה לא אפגע בך בעתיד, אשתדל להמנע מלהשיב לפוסטים שלך.

חג שמח

RonenTal
18-05-2010, 11:59:37
רונן,

אולי אני לא מבין כראוי את שכתבת עכשיו...

כשאתה עובר משלושה תאים לשני תאים, אתה צריך להגדיל את המדחף; לא להקטין אותו.
כלומר, להשתמש במדחף יותר גדול, כי הסל"ד הולך 'ליפול' בשליש!

ממה שכתבת משתמע שאתה מתכוון להשתמש במדחף קטן יותר...

שכחתי לציין שאני נשאר בנתיים עם 3 תאים ורק מוריד פסיעה.

DarZeelon
18-05-2010, 13:46:32
אם נפגעת ברמה האישית הרי שאני מתנצל, לא זו היתה כוונתי.
יחד עם זאת, ההתעקשות שלך להתווכח בנושאים שהידע שלך בהם מוגבל כותב דברים שגויים בעליל, התפלפלות חסרת התכלית הם משום זלזול באינטיליגנציה של הכותבים מולך, ובעיני זה פוגעני לא פחות.

כנראה שלא אני אחנך אותך, ואתה לא אותי, ע"מ שחלילה לא אפגע בך בעתיד, אשתדל להמנע מלהשיב לפוסטים שלך.

חג שמח

יוסי,

כנראה שאתה צודק לגבי סיומת הודעתך...

אבל אתה טועה מאוד לגבי הניתוח של גישתי לקוראי.
הידע שלי מבוסס ואיני 'מזלזל באינטיליגנציה של הכותבים מולי'... אשמח אם תוכל להראות לי היכן אתה חושב שכך עשיתי.

לגבי רוב ה-'פסילות' של דברי בהודעתך האחרונה, הייתי רוצה לראות אסמכתאות המעידות שאכן טעיתי... את 'האינטיליגנציה' שיש בבקר עכשיווי במשקל 6 גרם ובעלות של $7, לא ניתן היה עד לא כל-כך מזמן (בטח שלא לפני חמישים שנה), להכניס אל תוך חדר מחשבים שמשקלו 30 טון ועלותו מיליוני דולרים.

אז, אם בטכנולוגיה עסקינן, זו עליה אתה מדבר, גם אם לדעתך היא אכן זהה לזו של מנוע ובקר בראשלס עכשיוויים - היא לא!

יישום והיכולת לישם, הם חלק בלתי נפרד מהטכנולוגיה. מה שעשית עם מנועים שגילם חמישים שנה, שונה מאוד ממה שכולם בפורום עושים היום.

לגבי טענתך שאני משתמש ביכולתי הוורבלית, כדי לבלבל את קוראי ולצאת צודק מויכוח בו אני טועה בעליל... דהיינו: "אין לי מושג מה השכלתך הפורמאלית והלא פורמאלית - מה שבטוח שבתחום החשמל, קרי מנועים וכיוצ', אתה נוהג להפציץ בהצהרות דיכוטומיות שאין להן כל בסיס, וכשמעמידים אותך על טעותך אתה מתעקש להתפתל ולנסות ולבצע ספינים וירטואוזיים ע"מ "לצאת צודק" - לא כולם מטומטמים בפורום והתמרונים הוורבליים שאתה מבצע לא עובדים על האנשים - היכן שקיבלת הערות והארות שאתה טועה, אתה פשוט טועה !!!
השפה הגבוהה והניסוח המשובח (יאמר לזכותך) אינם הופכים את דבריך לנכונים יותר.
גם בפוסט זה (שוב תימרונים וורבליים שאינם מטעים את מי שמבין) אתה טועה"...

השימוש שלך במילה 'דיכוטומיות' היא בלתי רלוונטית - כאן אתה מנסה להתפתל ולעשות דברים בהם אתה בדבריך מאשים אותי...

כאן אני דורש הוכחות ולא כאלה בהן שיניתי באופן חלקי את דעתי (מותר גם לי להשתכנע מדבריהם של אחרים!). ואין לי 'השכלה משפטית' רלבנטית, היכולה לאפשר לי להציג 'שחור' כ-'לבן'...

אני כלכלן בתוארי האקדמי ומהנדס בדיקות תוכנה, במקצועי בשתיים-עשרה השנים האחרונות.

למרות שנסיוני אינו בנושא מסוים, זה לא הופך שום טענה אותה אני טוען באותו נושא, ל-'לא נכונה' וגם לא ל-'לא רלוונטית'...
זה גם לא מחייב אותי להוכיח את טענתי זו ביתר שאת ולא מוכיח שאני מנסה 'לבלבל את האויב'...

חג שמח גם לך.

דניאל דקל
18-05-2010, 14:45:23
דר, הבעיה היא שהפורום הזה כבר לא לרמה שלך

אתה כותב בכמה רמות מעל להבנתם הבסיסית של מרבית חברי הפורום כאן

הם רגילים לזריקת נתונים חובבנית מ HK, ולא להבנה מעמיקה יותר

מספר חנויות טיסנים כבר שוחחו איתי לגבי הידרדרות הרמה של הפורום

כל מה שמעניין את "חכמי הפורום" זה לעודד רכישה של מוצרי טיסנאות לא איכותיים

דהיינו שלטי ספקטרום ומוצרי HK

אגב, לא מזמן קיבלתי מ HK מתאם פרופ עקום (בזמן סיבוב המנוע היה אפשר לראות את הזריקה שלו לצדדים)

מסתבר שאפילו דבר כזה פעוט ובסיסי כבר אי אפשר לרכוש מהם...

נעבור לרכישה של גומיות....

Shay
18-05-2010, 14:50:08
דר, הבעיה היא שהפורום הזה כבר לא לרמה שלך

אתה כותב בכמה רמות מעל להבנתם הבסיסית של מרבית חברי הפורום כאן

הם רגילים לזריקת נתונים חובבנית מ HK, ולא להבנה מעמיקה יותר

כל מה שמעניין אותם זה לעודד רכישה של מוצרי טיסנאות לא איכותיים

אגב, לא מזמן קיבלתי מ HK מתאם פרופ עקום (בזמן סיבוב המנוע היה אפשר לראות זאת)

מסתבר שאפילו דבר כזה פעוט ובסיסי כבר אי אפשר לרכוש מהם...

נעבור לרכישה של גומיות....

דניאל, לא נאה לך לכתוב כאן? אף אחד לא מכריח אותך

חג שמח

שי

ZigiStar
18-05-2010, 14:54:43

כל מה שמעניין את "חכמי הפורום" זה לעודד רכישה של מוצרי טיסנאות לא איכותיים

בעלי חנויות-טיסנים לא אוהבים שאנחנו קונים ב-HK?! די! לא יכול להיות.

RonenTal
18-05-2010, 15:01:49
חזרתי עכשיו מגעש
יש הבדל משמעותי בין הפרופ הקודם (8X4.3) לזה שהטסתי איתו היום - 8X3.8
הטיסן לא טס מהר מדי והיה לו מספיק כח לצאת מכל מיני מצבים (אני מתאמן קצת על 3D)
פרקתי 5 סוללות 3 תאים היה תענוג אמיתי.
בסוף החלטתי להשאר עם 3 תאים כי ברוב הפעמים שאני מטיס יש טיפה רוח אז צריך קצת משקל.
תודה רבה.

DarZeelon
18-05-2010, 15:10:48
חזרתי עכשיו מגעש
פירקתי 5 סוללות 3 תאים היה תענוג אמיתי.
בסוף החלטתי להשאר עם 3 תאים כי ברוב הפעמים שאני מטיס יש טיפה רוח אז צריך קצת משקל.
תודה רבה.

העיקר, רונן, שאתה מרוצה מהתוצאה.

גם אני השתמשתי ב-10x4.7 ועברתי עם אותו מארז מצברים ל-10x3.8 ולא הסתכלתי לאחור מאז...

Boogle
18-05-2010, 15:50:47
חזרתי עכשיו מגעש
פירקתי 5 סוללות 3 תאים היה תענוג אמיתי.
תודה רבה.

בהחלט יתכן שהפרופ עם הפסיעה הגבוהה נתן מהירות גבוהה מדי לטיסן ולכן משך פחות טוב וגמר סוללות יותר מהר.
צריך לזכור שגם אם פרופ מספק מהירות פסיעה של 100 קמ"ש, טיסן המיועד לשייט ב50 קמ"ש לא יאיץ ל100 אלא ביום טוב יטוס 60 והפרופ יטחן את האויר.

אני תמיד מנסה בטיסן חדש פרופ עם פסיעה אחת יותר ואחת פחות מהמצופה עבורו בשביל לבחון התנהגות.
הירידה הזו בפסיעה גם נתנה לך עוד כ20% זמן טיסה.

וד"ר ספלר (:D) אם כבר עברית DISK AREA מוגדר במינוחים אוירונאוטיים בסיסיים כ "שטח דיסקה" - מפתיע הא? מתפלא אני על דניאל, שמרוב חמימות מח על המוצרים מסין העממית שהוא מחרים, שכח לציין עובדה רמה זו בפניך.

אני שמח שדניאל יוצר קשרים טובים עם בעלי החנויות (שאחד מהם ניסה למכור לי פרופ סיני של JXF "העולה באיכותו בכמה רמות על APC"), מישהו צריך לפרנס אותם...

דניאל דקל
18-05-2010, 16:07:05
בעלי חנויות-טיסנים לא אוהבים שאנחנו קונים ב-HK?! די! לא יכול להיות.

לא יודע מה אתה מטיס עכשיו, אבל ברגע שתעבור את שלב המוגי-שמוגי, תחפש ציוד אמין ואיכותי יותר

HK אינו המקום האידאלי לכך. כמות הרכישות שלי משם הולכת ופוחתת ככל שאני מתמקצע בתחום.

בנצי, משהו רע עובר עליך לאחרונה

פעם היית חריף וחביב, באחרונה הפכת חובבני ואגרסיבי

מקווה שתחזור לימים הטובים והעליזים ;)

ZigiStar
18-05-2010, 16:30:50
לא יודע מה אתה מטיס עכשיו, אבל ברגע שתעבור את שלב המוגי-שמוגי, תחפש ציוד אמין ואיכותי יותר

כמו שכתבת, אתה לא יודע מה אני מטיס. אין לי מוגי, ומעולם לא היה. אם נתעלם רגע מהטון המתנשא שאני מניח שלא התכוונת אליו, אני בטוח שישנם המון דברים שכדאי לרכוש מ-HK ולא "רק גומיות".
כמו ב"מלחמות השלטים" שישנן בפורום, אין טעם לנסות לשכנע את מי שלא ניתן לשכנע. שכל אחד יחשוב בעצמו מה טוב לו, כמה הוא מוכן לשלם בעבור שם של מותג וכמה ידו משגת.
בכל מקרה, הזהר מיוונים שמביאים מתנות, סליחה, מבעלי חנויות (ואינטרס) שמספרים לך כמה הציוד שנמכר ב-HK זבל.

Boogle
18-05-2010, 23:55:48
בנצי, משהו רע עובר עליך לאחרונה

דניאל, משהו רע עובר עליך לאחרונה

דניאל ודר, קצת קשה לי (ואני מתאר לעצמי שלעוד אנשים) לראות הטפות מיסיונריות יום יומיות, אשר לפחות חלקן מטעות, ולעבור עליהן לסדר היום. שום דבר לא עובר עלי, פשוט קשה לי שלא להגיב בהתאם.

להכתיב לאנשים מה לעשות או איך להתבטא, זה צורם, אני ממליץ לכם לעבור לשיטת ה"אני ממליץ" , לאחריה תמיד תוכלו להשתמש במשפט "אמרתי לכם":D
אגב, משנתכם יכולה להופיע בבלוג אישי או חתימה, ותמיד אפשר להפנות לשם.

לאמת ולמקצוענות פנים רבות ולא נאה להכליל הכללות.
חג שמח :)