PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון שינוי פרופיל כנף לצבירת מהירות

MDreamer
18-05-2010, 01:34:30
היי,

יש לי הוטליינר X, אני רוצה בצלילה להשיג יותר מהירות ולשמור עליה. עפ"י הבנתי אני צריך להעלות את 2 המאזנות מעט. האם אני צודק? בכמה להעלות אותן?

תודה
מעיין

eitan-ro
18-05-2010, 07:56:25
כעיקרון אתה צודק, אבל זה מאד תלוי בפרופיל... יש פרופילים שהם מלחתכילה מתוכננים עם "ריפלקס" למהירות מקסימלית ויש כאלה עם "קאמבר" מובנה לעילוי מוגבר... תגיד איזה פרופיל יש לך בדאון ואולי זה יעזור קצת
איתן.

Tomer2
18-05-2010, 16:39:08
כדי למזער את כוח הגרר רצוי שבזוית התקפה 0 העילוי יהיה 0 (הקטנת גרר מושרה)

אם הכנף בעלת פרופיל סימטרי ( קימרון עליון/תחתון) אל תיגע במאזנות.
אם הכנף בעל עקימון קטן אפשר לנסות "לישר את העקימון" אבל לא יותר מידי כדי לא לקבל תוספת גרר מהמאזנות (2-5 מעלות לא יותר)

אם יש לך את קאורדניטות הפרופיל בצע סימולציה (אם אנ'לא טועה יש כמה תוכנות חינמיות באינטרנט) או לחליפין הכנס את הטיסן למנהרת הרוח הקרובה ביותר לביתך

MDreamer
18-05-2010, 18:49:19
יש לי כמה. נתחיל מזה:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=568652
הוא MH-30
ואח"כ יש את הברק שסירקיס תכנן
עוד הוטליינר בניה עצמית עם MH-32 (אני יודע שזה לא בדיוק מתאים)

נ.ב.
מנהרת הרוח הקרובה לביתי נסגרה היום בגלל שסגרו גם את מנהרת הכותל בבגלל החג כך שאשמח לעזרה בסימולציה: תוכנות, איך להשתמש ומה לחפש.

roydor
18-05-2010, 19:08:28
בצלילה אנכית אתה טס קרוב ל-0 עילוי ולכן מצב המדפים על הכנף הוא מסויים להורדת הגרר למינימום. במשיכה לקראת היישורת אתה תצטרך מצב מדפים אחר על מנת להקטין את הגרר למינימום בזמן שהכנף מייצרת מקדם עילוי יותר גבוה ליצירת המשיכה. ביישורת יתאים לך מצב מדף אחר מכיוון שעכשיו אתה טס במקדם עילוי קטן אך חיובי שגודלו הוא פונקציה של המהירות, ללא מקדם עילוי זה הטיסן יבצע מסלול בליסטי.

על מנת לכוון מצב מדף נכון לכל אחד מהשלבים השונים הכי נוח לכוון מצב יחיד לטיסה ישרה ואופקית מהירה ולכוון מיקס הגה גובה מדפים נכון שעל פי פקודת הגה הגובה שלך, ישנה את מצב המדף למצב האופטימלי.
אני מכוון את המצב ההתחלתי תוך הסתכלות על הפולרות של הפרופיל. בטיסנים שאני מטיס, אני מכוון את מצב המדף למקדם עילוי של 0.4 מכיוון שזהו מקדם העילוי הטיפוסי שאני אמצא את עצמי טס בו בתחרות כאשר אני רוצה לחדור לתוך הרוח ללא איבוד משמעותי של הגובה. במקרה שלך הייתי מכוון למקדם עילוי של 0.1 עד 0.2 לכל היותר.
כאשר אני מושך הגה גובה מלא, אני רוצה לייצר מקדם עילוי מרבי בכנף ולכן אני מוריד מדף לסדר גודל של 2 מעלות עד 5 מעלות מטה. זה למעשה המצב שמייצר הכי פחות גרר, אפילו אם המדף "מקומבר" מטה הגרר יותר נמוך למקדם העילוי הנתון, משיכת "פול אפ" מרבית עם רפלקס מייצרת יותר גרר. שים לב שבמידה ותוריד מדפים במשיכה תקבל הגה גובה רגיש יותר ולכן ניתן להקטין את רגישות הגה הגובה בהפעלת מיקס זה.

בצלילה, מכיוון שהטיסן מקוזז למהירות גבוהה, הוא ירים אף במידה ולא תחזיק טיפה DOWN. לכן במצב זה ניתן לכוון את מיקס הגה הגובה מדפים לתת סדר גודל של עוד מ"מ רפלקס.

התוצאה, בצלילה אתה דוחף הגה גובה, הטיסן מאיץ מהר יותר ומוריד את האף מהר יותר תוך כדי ייצור פחות גרר. בצלילה אתה מחזיק בין רבע לעשירית הגה גובה ב-DOWN ומקבל רפלקס במידה שממקטינה את הגרר ומאפשרת בניית מהירות גבוהה יותר, במשיכה אתה משתמש במעט הגה גובה לקבל משיכה חזקה תוך יצירת גרר נמוך יותר מאשר רפלקס טהור, ביישורת אתה במצב המדף המיטבי לטיסה ישרה ואופקית עם גרר מינימאלי.

רועי

MDreamer
18-05-2010, 20:09:53
רועי תודה על התשובה. אני שומר אותה לHOTLINER עם מדפים. ה TIGER והברק של סירקיס הם ללא מדפים - רק מאזנות ואני משתמש בהן כספוילר בנחיתה. תסתכל בקישור ששמתי. איך היית ממליץ לכוון אותם במיקס? גם ההגה גובה? האם זה זהה להסבר שלך עם המדפים?
(ההוטליינר השלישי שהוא כרגע בבניה יהיה FULL HOUSE תודה לצביקה דינר)

roydor
18-05-2010, 23:26:22
דרימר,
לטיסן שהוא לא FULL HOUSE לא הייתי מכוון מיקס כזה ובכלל, לא הייתי מכוון רפלקס. הסיבה נובעת מכך שבמקרה זה תיצור אי רציפות בפילוג העילוי עליו תשלם בהרבה יותר גרר.
רועי

MDreamer
19-05-2010, 00:13:43
הבנתי תודה.

avi g
26-05-2010, 18:33:15
הי מעיין ברוב החתכים ובודאי באילו שאתה מכון אילהם cd min מיתקבל במצב "פלפרון" 5- עד7- מעלות

MCMF
29-06-2010, 13:12:18
אתה מתכוון זוית תקיפה 5- ....לעילוי 0 אך המצב מעט יותר מורכב שכן לא תמיד במקדם עילוי 0 הגרר נמצא במקדם הנמוך ביותר.....וזה ללא שינוי הקורדינטה הנתונה של הפרופיל ....לכן מומלץ להריץ במקרה "הרע" ביותר סימולציה בעזרת תוכנה ובמקרה :)הטוב .....מנהרת רוח....

או סתם לצאת לשטח ולנסות מצבים שונים ולנתח....