PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחירי דלק

אבי סירוטה
16-10-2008, 10:22:59
הלו?! מה קורה פה? בקצב הזה נמכור כליה.
מישהו ממליץ על ספק עם מחירים הוגנים לדלק 30% ניטרו למסוקים?
תודה.

s.mario
16-10-2008, 12:38:18
שרון ממרכז המסוקים - אחלה מחיר וחשוב יותר - אחלה שרות!
אני לא מחליף!

האילתי
16-10-2008, 15:31:40
אצל שרון כמו שאמרו
יש לו את הדלק החדש.....!!!לשים לב צריל פלג אחר מה OS8
שרון יסביר לך...

אופיר נחום
16-10-2008, 15:50:27
מסוק בנזין אולי....:rolleyes:

szgal
16-10-2008, 16:10:07
מצטרף להמלצה על שרון פרידמן
(קשה מאוד למצוא מוכרים הגונים וישרים כמוהו).
שירות מעולה, מחירים טובים.

SHAHAR AB
16-10-2008, 16:16:43
גם אני מתלבט על הדלק של שרון יש מישהו שמטיס איתו ויכול לתת חוות דעת ?
אכן שרון בחור ישר והסביר לי את נושא החלפת הפלגים והכל, אבל הייתי רוצה לשמוע ממשהו שמטיס כבר חוות דעת אישית על הדלק

אליקופטר
17-10-2008, 13:06:38
אבי שתחליט מה עושים עדכן אותי ,אני לא הולך בעניים עצומות אחרי המגנום, למה... הסברתי לך.
בכל אופן ראיתי שבטיסן פתח תקווה מגנום 30% עולה 130 שקל.
לגבי השירות עזבו זה לא נושא השירשור.

מעניין כמה עולה הפלג הזה ...

liran
17-10-2008, 13:28:36
אני מטיס עם הדלק החדש של מאגנום ששרון מוכר עם הפלאג החדש במנוע o.s 32 , המחיר ששילמתי לגאלון היה 130 ש"ח. שרון הסביר לי שיש צורך בכיוון הסיכה הראשית למצב עבודה עני יותר אבל אמר לי קודם כל לנסות להפעיל את המנוע בכיוונים הקיימים ואם יש צורך אז לשנות. כאשר ניסיתי להפעיל את המנוע לראשונה עם הדלק החדש הוא לא התניע, והחלטתי להחזיר את מיקום סיכת ה-IDLE והראשית לברירת המחדל לפי הוראות היצרן. ניסיתי שוב להתניע אך הוא לא התניע, אז כיוונתי את הסיכה מעט יותר עשיר והוא התניע. ה-IDLE לא היה מושלם אך החלטתי להמשיך לכיוון אמצע המצערת והלאה ואח"כ לחזור לכוון את ה-IDLE (כך גם לפי הוראות היצרן). הרמתי את הסל"ד עם הקיזוז כך שהמנוע לא יכבה והתחלתי לעלות בסל"ד למצב שהמסוק קל על הקרקע. כשהגעתי לאמצע הסטיק המסוק נהיה קל על הקרקע ונשמע בסדר ולא עישן יותר מדי אז עליתי לריחוף. המנוע לא נשמע לי מספיק חזק והסל"ד היה נמוך אז התחלתי לסגור את הסיכה הראשית שני קליקים בכל פעם. ברצוני להדגיש שחשוב לשים לב מאוד לכמות העשן שיוצאת מהאגזוז, ואם לא יוצא עשן יש לנחות מיד זה סימן שהמנוע עובד עני מאוד. יצא באמת בסופו של דבר שכשכיוונתי את הסיכה הראשית בטיסה מהירה שהמיקום החדש שלה הוא בין 1 סיבוב פתוחה ל-1.25 סיבוב שזה יותר עני ממה שהייתה לפני כן אבל לפי הפורומים בחו"ל ככה זה עם הדלק החדש הזה. יש אפילו שמכוונים יותר עני. לאחר טיסה מהירה הורדתי את המסוק ל-IDLE וכיוונתי את ה-IDLE כיוון עדין , ממש טאצ' בלבד כדי שיהיה מושלם וזהו.
עובד יפה מאוד ומסוק עכשיו נהיה הרבה יותר חסכוני בדלק שזה פלוס גדול. ממה שקראתי בראנריידר לגבי המנועים היותר גדולים כמו ה-90 צריך לשחק עם הקומפרסיה של המנוע כדי להשיג תוצאות טובות.
תקראו את השירשור הבא: http://www.runryder.com/helicopter/t462762p1/

liran
17-10-2008, 14:18:25
רציתי רק להוסיף כמה דברים:
1. הסיבה שעברתי לדלק הזה הייתה כדי שאוכל להמשיך לרכוש את הדלק אצל שרון הייכן שקרוב לי ואני רגיל באותו מחיר שהייתי רגיל לשלם מבלי לספוג את התייקרות מחירי הניטרו (בערך 50 ש"ח לגאלון).
כל הדברים האחרים שהשגתי במעבר הזה: חיסכון בדלק וביצועים יותר טובים מהמנוע, הם מבחינתי דברים שלא ציפיתי להם, ולא היוו מבחינתי סיבה למעבר. באותה מידה יכולתי לא להרגיש דבר מבחינת ביצועי המנוע. זה עניין של המצב המכאני הנוכחי של המנוע+כיוון אופטימלי של המנוע, ואלו מרכיבים חשובים שמשתנים ממנוע למנוע.
2. תהליך כיוון המנוע שביצעתי אינו שונה מתהליך כיוון המנוע בכל דלק אחר, אך כמו בכל כיוון דורש זהירות הבנה ואוזן קשבת למה שמתרחש במנוע בכל שלב ושלב, ומומלץ להיצמד להוראות היצרן או להעזר באדם בעל נסיון שמבין מה הוא עושה.

אבי סירוטה
17-10-2008, 18:02:22
לירן, תגובה מפורטת. תודה.
עקרונית אני נגד שינויי כוון סיכות\מנוע והחלפת פלגים כשהכל עובד טוב. כמובן שבמקרים של מז"א קיצוני או גופי סקייל הדבר שונה. קראתי על המגנום ועל תחליף הניטרו אך מבלי לנסות בעצמי כל תגובה מצידי תהיה לא יותר מסתם השערה לא רצינית. כל עוד תהיה אפשרות כלכלית להמשיך עם ניטרו בדלק-אמשיך.

אלון-בעקבות המלצה של אחד מחברי הפורום פניתי לאיציק בטיסן פ"ת ולקחתי את הגלון האחרון. קיבלתי מחיר טוב ושירות מצויין.
עלות הפלג כ-30 ש"ח.

עמיתפורת
17-10-2008, 20:06:31
אני מטיס מאגנום כבר הרבה זמן.
התוצארות מצויינות, השרות מעולה והמחיר באמת ללא תחרות....

אליקופטר
17-10-2008, 20:34:46
אבי מה אחד טיסני פ"ת זה איציק לא נשאר אחד גם בשבילי?

ניסן וצחי
17-10-2008, 22:27:58
אז ככה, רציתי לתת את דעתי בעניין המגנום החדש עוד מלפני שבועיים, אבל החלטתי לחכות ולהמשיך
להתרשם וטוב שכך.
את הטירקס אני מטיס עם מנוע הרדליין 53 החדש ,ומייד עם טסה ראשונה עם המגנום החדש ניתן
היה להבחין שהמנוע עשיר מאוד, בהורדה הדרגדית של קליק או שתיים הגעתי למצב שהסיכה הראשית
פתוחה סיבוב אחד בלבד בכדי לספק ביצועים מקסימלים תוך כדי שמירת טמפ'!! הבעיה העיקרית היתה
במצב סרק- המנוע פשוט סרב לעבוד בצורה רציפה יותר משבע שניות ולעיתים אף להידלק! היה צורך
לסגור את הסיכה הנגדית בכחצי סיבוב כמעט שזה המון לכל הדעות!!!!! לאחר משחקים די מתישים
אני יכול להגיד שהמסוק טס הרבה יותר זמן- בדוק, המנוע מספק ביצועים מצוינים ואולי אפילו טובים יותר
מהביצועים עם קול פאוור( ואני מדגיש אולי ).
ועכשו לבעיה:
המנוע הזה עובד אצלי בערך 15 גלונים שמהם הספקתי להטיס עם 5 גלונים מהמגנום החדש. השבוע
נאלצתי להחליף את הלגרים שלפתע ללא שום "התרעה" מוקדמת( רעשים חלשים יותר) החלו לזמר
בצורה רעשנית ומחרידה!
לפני שבועיים בערך החלטנו( אני ואחי) לנסות את הדלק גם על הסינרגי, לאחר סגירה של שלושת הסיכות ( גם כמעט בחצי סיבוב!!!) ועבודה של לא יותר משבע טיסות לפתע, כמו במקרה הטירקס,
הובחנו רעשים מטורפים מכיוון הלגרים במנוע!
אני לא יודע אם הסיבות לשחיקת הלגרים הם כתוצאה מהדלק או כתוצאה מכיוון לא נכון של המנועים
או אולי סתם צירוף מיקרים, אבל זה המצב כרגע , חשוב מאוד שמי שרוכש את הדלק ידע שצריך
לכוון את המנוע מ א' עד ת', המסוק יטוס הרבה יותר זמן יספק ביצועים מרשימים ונשאיר לעצמנו
עוד כמה לירות בכיס.
לגבי הלגרים , אני אדבק כרגע לסיבת "צירוף המיקרים" ואמשיך לנסות לעבוד עם הדלק הזה
מהסיבה שאני הראשון שזה קורה לו. אשמח לקבל עוד חוות דעת ( אוביקטיביות בלבד!)
צחי

אורח
17-10-2008, 22:34:55
אני מטיס מאגנום כבר הרבה זמן.
התוצארות מצויינות, השרות מעולה והמחיר באמת ללא תחרות....

הפעם אני בהחלט מסכים איתך התוצאות באמת מצוינות :)

אורח
17-10-2008, 23:02:27
אז ככה, רציתי לתת את דעתי בעניין המגנום החדש עוד מלפני שבועיים, אבל החלטתי לחכות ולהמשיך
להתרשם וטוב שכך.
את הטירקס אני מטיס עם מנוע הרדליין 53 החדש ,ומייד עם טסה ראשונה עם המגנום החדש ניתן
היה להבחין שהמנוע עשיר מאוד, בהורדה הדרגדית של קליק או שתיים הגעתי למצב שהסיכה הראשית
פתוחה סיבוב אחד בלבד בכדי לספק ביצועים מקסימלים תוך כדי שמירת טמפ'!! הבעיה העיקרית היתה
במצב סרק- המנוע פשוט סרב לעבוד בצורה רציפה יותר משבע שניות ולעיתים אף להידלק! היה צורך
לסגור את הסיכה הנגדית בכחצי סיבוב כמעט שזה המון לכל הדעות!!!!! לאחר משחקים די מתישים
אני יכול להגיד שהמסוק טס הרבה יותר זמן- בדוק, המנוע מספק ביצועים מצוינים ואולי אפילו טובים יותר
מהביצועים עם קול פאוור( ואני מדגיש אולי ).
ועכשו לבעיה:
המנוע הזה עובד אצלי בערך 15 גלונים שמהם הספקתי להטיס עם 5 גלונים מהמגנום החדש. השבוע
נאלצתי להחליף את הלגרים שלפתע ללא שום "התרעה" מוקדמת( רעשים חלשים יותר) החלו לזמר
בצורה רעשנית ומחרידה!
לפני שבועיים בערך החלטנו( אני ואחי) לנסות את הדלק גם על הסינרגי, לאחר סגירה של שלושת הסיכות ( גם כמעט בחצי סיבוב!!!) ועבודה של לא יותר משבע טיסות לפתע, כמו במקרה הטירקס,
הובחנו רעשים מטורפים מכיוון הלגרים במנוע!
אני לא יודע אם הסיבות לשחיקת הלגרים הם כתוצאה מהדלק או כתוצאה מכיוון לא נכון של המנועים
או אולי סתם צירוף מיקרים, אבל זה המצב כרגע , חשוב מאוד שמי שרוכש את הדלק ידע שצריך
לכוון את המנוע מ א' עד ת', המסוק יטוס הרבה יותר זמן יספק ביצועים מרשימים ונשאיר לעצמנו
עוד כמה לירות בכיס.
לגבי הלגרים , אני אדבק כרגע לסיבת "צירוף המיקרים" ואמשיך לנסות לעבוד עם הדלק הזה
מהסיבה שאני הראשון שזה קורה לו. אשמח לקבל עוד חוות דעת ( אוביקטיביות בלבד!)
צחי

כמה שאלות ברשותך....
כמה גלונים עשה ה TT . ? .עשרים סה"כ?.. דבר שני אתה מרוצה ממנו? האם הוא חזק מה OS.?

liran
18-10-2008, 07:37:11
הבעיה העיקרית היתה
לסגור את הסיכה הנגדית בכחצי סיבוב כמעט שזה המון לכל הדעות!!!!!

זה בדיוק מה שקרה לי :)

השבוע
בצורה רעשנית ומחרידה!

מוזר מאוד, לפי מה שקראתי בראנרידר דווקא העדר הניטרו מהדלק אמור למנוע את הבלאי המואץ במיסבי המנוע. האם זה קרה כשאתה יורד מטיסה מהירה למהירות נמוכה (מאמצע סטיק ומטה) וכשפתחת מצערת לפול הרעש נעלם? אם כן אז אתה עני מדי בסיכה הנגדית והתופעה תחזור על עצמה.
אחת הבעיות שמטרידות אותי אצלי במנוע כרגע זה טמפ' המנוע, איך אתה בודק אותה אצלך?

אורח
18-10-2008, 10:11:45

מוזר מאוד, לפי מה שקראתי בראנרידר דווקא העדר הניטרו מהדלק אמור למנוע את הבלאי המואץ במיסבי המנוע. האם זה קרה כשאתה יורד מטיסה מהירה למהירות נמוכה (מאמצע סטיק ומטה) וכשפתחת מצערת לפול הרעש נעלם? אם כן אז אתה עני מדי בסיכה הנגדית והתופעה תחזור על עצמה.

המנוע עובד מעט קר יותר עם הדלק הזה.:)

liran
18-10-2008, 10:43:55
המנוע עובד מעט קר יותר עם הדלק הזה.:)

אז זהו שממש לא :) הוא עובד עני יותר ולכן נדמה לי שמתחמם יותר.

ניסן וצחי
18-10-2008, 11:02:07
כמה שאלות ברשותך....
כמה גלונים עשה ה TT . ? .עשרים סה"כ?.. דבר שני אתה מרוצה ממנו? האם הוא חזק מה OS.?

שאול כפי שכבר רשמתי, המנוע עובד אצלי בערך 15 גלונים שמיתוכם 5 גלונים עם המגנום החדש.
אני מרוצה מאוד מהמנוע! הוא חזק מאוד ועובד בסלדים גבוהים יותר מה os! המנוע מניעבנגיעה, קל
מאוד לכיוונים ועובד בצורה שקטה יותר- ז"א הרבה פחות וויברציות מה os.
שאף אחד יפרש אותי לא נכון, os מנוע מצוין ששירת אותי נאמנה לאורך זמן, יש לו מספיק כח, לא נתקלתי בבעיות כיוון איתו ותמיד נשאר אמין, כל מה שנכתב פה הם דעותי האישיות בלבד, מלבד הספקי
המנועים שכל מי שיטיס עם הרדליין יבין שמנוע פשוט חזק יותר!
צחי

ניסן וצחי
18-10-2008, 11:14:57

לירן, את רעש המייסבים אני שומע בצורה משמעותית כאשר המסוק נמצא על הקרקע במצב סרק, ניתן
בהחלט לשמוע אותם גם במצב ריחוף, באיידל כבר קשה מאוד לשמוע אבל כמובן ניתן להרגיש את דעיכות
המנוע.
את טמפ המנוע אני בודק באמצעות מד טמפ דיגטלי של חברת דורטרקס, מכשיר קופקטי לא יקר ובכלל
מומלץ מאוד לכל אלה שלא מאמינים בסמרט ואוהבים לכוון את המנוע לבד.
http://www.helidirect.com/product_info.php?cPath=62_448&products_id=2336
צחי

liran
18-10-2008, 11:29:44
נראה לי שארכוש לי כזה מד טמפ', או אמצא מישהו חביב שישאיל לי לבדיקה:)
בנוגע לרעש מהמיסבים אני נוטה להאמין שאתה עני מדי בסיכה הנגדית

ניסן וצחי
18-10-2008, 12:27:23

האמן לי אחי רכוש לך אחד כזה ולא תצטער! הוא פשוט לא יפרד מכיסך בכל יום הטסות!
גם אם לא תאמין לערכים שימדדו ע"י המכשיר ,תמיד תוכל להעזר במישהו מיקצועי שיכוון לך את המנוע,
ולאחר כיוונו למדוד את טמפ המנוע וגם עם הערך הנמדד לא הכי מדייק תצמד עליו ואל תיתן למנוע לעבוד בטמפ גבוה יותר. במצב הזה המשחק בסיכה תמיד יהיה קליק או שתיים פלוס מינוס -לא יותר
( בהתאם למזג האויר ושינויי חום המנוע כמובן). כך אני עובד והמנועים שלי לא מתחממים.
צחי

ליאור זהבי
18-10-2008, 14:15:49

כמי ששמע פעם או פעמיים מנוע בסרק עם מיסבים גמורים - יש הבדל מהותי בין הצליל הזה לבין צליל של סרק עני. סביר שכל מי ששמע מיסבים כאלו פעם אחת ידע להבדיל בקלות.

liran
18-10-2008, 14:24:53
כמי ששמע פעם או פעמיים מנוע בסרק עם מיסבים גמורים - יש הבדל מהותי בין הצליל הזה לבין צליל של סרק עני. סביר שכל מי ששמע מיסבים כאלו פעם אחת ידע להבדיל בקלות.

זה כבר שאלת המה קרה לפני מה הביצה או התרנגולת, הסרק העני או המייסבים הגמורים, לדעתי לפחות.
אגב, יש לך איזשהוא כלל אצבע לגבי אינדיקציה לחום מנוע תקין או לא? מעבר למד חום ?, ואני לא מתכוון ללשים את האצבע ב-BACKPLATE , כי תמיד יהיה שם חם למגע לאחר טיסה אלא אם כן המנוע מאוד עשיר

ליאור זהבי
18-10-2008, 14:26:44
קצת קשה לתת אינדיקציה מאוד מדויקת - הדעות לגבי חום מנוע חלוקות מאוד.

לגבי המיסבים, הדיון לא היה בא קודם (לעניות דעתי אין בהכרח קשר בין התופעות בכלל!) - אלא ההערה היתה לגבי כך שקשה לבלבל בין צליל של סרק עני לבין צליל של מיסבים גמורים.

ניסן וצחי
18-10-2008, 16:34:29
קצת קשה לתת אינדיקציה מאוד מדויקת - הדעות לגבי חום מנוע חלוקות מאוד.

לגבי המיסבים, הדיון לא היה בא קודם (לעניות דעתי אין בהכרח קשר בין התופעות בכלל!) - אלא ההערה היתה לגבי כך שקשה לבלבל בין צליל של סרק עני לבין צליל של מיסבים גמורים.

ליאור אני מסכים איתך ב100% ! ממש לא קשה לפספס את רעש המיסבים ולהבין שמשהו לא
תקין במנוע( לפחות כאשר הרעש חזק מאוד,כמו במקרה שלי) במקרים חמורים אף ניתן גם להרגיש
את חולשת המנוע.
צחי

ליאור זהבי
18-10-2008, 16:37:03
בהחלט כך.

מה שקורה בד"כ הוא שהמיסב הלא תקין מתחמם מאוד ומעלה את הטמפ' של המנוע, מה שכמובן מרגישים מיד.

הדרך הכי קלה לאבחן בעיה כזו היא שילוב של:
1. הרעש הייחודי.
2. סיפטומים של מנוע עשיר (מעשן כבד ולא סוחב) ובכל זאת מתחמם.

ניסן וצחי
18-10-2008, 21:01:15
זהו הקישור לאשכול שנפתח ברנריידר על המגנום החדש: יתרונות, חסרונות, כיוונים, תופעות, ביצועיי
מנוע וכו'.... בגדול הרבה מאוד פירגונים לביצועי המנוע בעבודה עם הדלק הזה, כמו אצלנו קושי בכיוון
המנוע ומה שכן מדברים שם על הוזלה משמעותית בעלות לגלון!
http://runryder.com/helicopter/t462762p1/
צחי

AMIR
18-10-2008, 21:36:35
היי אני שומע לריאשונה על הדלק החדש של מגנום,
בהסתכלות ראשונית על ההודעות שלכם נראה כי זו סאגה רצינית ולא פשוטה,
נוגדת את כל העקרונות של "מה שטוב לא נוגעים", אבל נשמע כאלטרנטיבה טובה ולכן אשמח
ללמוד עוד על נושא הדלק הזה, תרכובת, (אין ניטרו לפי הבנתי?!) כיוונים ו... עלויות?!..
אודה לעונים, תודה רבה , שיהיה שבוע טוב וכמובן... חג שמח!