PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! דחוף !!!

הבוררר
20-05-2010, 08:25:48
חברים יקרים יש לי בעיה מאוד גדולה ומעצבנת עם שני מסוקי ה450 שלי
אחד טארוט 450 והשני טירקס 450
הבעיה התחילה עוד עם הטארוט כשלפני שהיא התחילה הוא היה טס מדהים!!
הבעיה היא עם הגיירו\הזנב לא בדיוק מובן מה מקורה לכן אניפונה אליכם, בזמן ריחוף סטנדרטי של המסוק הזנב שומר מעולה(401+9257), אבל מרגע פתיחת לא חריפה במיוחד של המצערת הזנב פשוט נזרק שמאלה בצורה מאוד מאוד חריפה עד כדי איבוד שליטה, לפני שבוע נוסף לי גם הטירקס למלאי האישי כאשר בעבר הטסתי אותו אצל חבר וגם הוא טס מדהים משום מה פיתח בדיוק את אותה הבעיה!
חשוב לציין שאני יודע לכוון מסוקים בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים... ואם הגעתי למצב שאני מטיל ספק בעבודה שלי על שני המסוקים הללו, אז לאחר כמה בדיקות עם אנשים נוספים-אין לי ספק שהכל כשורה בסטאפ המכאני והאלקטרוני, מכניקת הזנב הולכת חלק הרצועה מתוחה כראוי הגיירו מכוון בצורה מושלמת אין חופשים מיותרים אין צירים עקומים.
הגעתי כבר למצב שהחלפתי מכלול זנב שלם כולל הגיר הפנימי בגוף המסוק עם המיסבים כדי לשלול בעיות מהאיזור הזה... אני מניח שאם לי זה קרה בשני מסוקים בתקופה קצרה אז בטוח שעוד משהו נתקל בתופעה אשמח לקבל כל מיני עצות לבדיקה או לשמוע כל דבר שיכול להוביל לפתרון הבעיה!
תודה בכל אופן לכל העוזרים.

sagi
20-05-2010, 08:41:59
הוראות יצרן בשלט בטוח יפתרו את זה !!!

wonderd
20-05-2010, 08:44:11
אולי תנסה לבדוק את כיוון 'סרוו' הגיין בשלט לעומת כיוון הג'יירו עצמו, זה יכול לקרות אם הכיוון הוא מה שנקרא - הפוך על הפוך.

sagi
20-05-2010, 08:49:30
עד כמה שהבנתי מהכתיבה של "הבורר" המסוק טס בסדר
עד לפני זמן מה ופתאום החל לפתח תופעות לוואי .....
99 אחוז שזה הגדרות בשלט לא נכונות לפי המלצות של מומחים
שמייצרים הגדרות חדשות ושונות משל היצרן.
הפתרון נשלח וממתינים לתשובה של הבדיקה !

eranb
20-05-2010, 13:26:10
תתכן בעייה של פיץ' יתר:
נוצר מצב של דעיכה במהירות הראש ואיתה הזנב,הגיירו נותן פקודה נכונה,הסרוו מגיב נכון
אך בשל חוסר סל"ד ברוטור הזנב התיקון לא מספק.

פיתרון אפשרי- הפיכת הגרף של המצערת לשטוח לחלוטין לדוגמא 100-100-100-100-100
הורדת הפיץ' ע"י ה-SWASH MIX .
הייתי מנסה את שינוי הגרף לפני הכל!

האם ניסית לעבוד עם סוללות שונות? ,ייתכן כי הסוללות שלך "חלשות" יחסית ונכנעות תחת עומס
דבר שמתבטא בנפילת מהירות ראש שיכולה להסביר את התופעה.

אנא עדכן ממצאים.

ערן.

bartovmoti
20-05-2010, 15:10:52
הוראות יצרן בשלט בטוח יפתרו את זה !!!

ממתי היצרן של השלט קובע לך את ההגדרות ??
איפה כתוב ב"הוראות היצרן" כמה הגיין צריך להיות, או לאיזה איזה סרוו צריך להיות ברוורס ואיזה לא ? או כמה סאב טרים צריך לתת ??
עוד לא ראיתי חוברת הוראות יצרן של שלט ששם כותבים לך ערכים ספציפיים שעל פיהם אתה צריך לנהוג.. מה גם שלדעתי היצרן של השלט לא יכול לקחת אחריות על דברים כאלה כי מאיפה הוא אמור לדעת על מה אתה בדיוק הולך להתקין את המערכת שלו ?

היצרן כותב בהוראות בד"כ הוראות כלליות בלבד כמו מה התפקיד של כל פונקציה בשלט ומשאיר את ההחלטה בידי המטיס.
זה הרי ברור שבכל מסוק או טיסן או גי'רו או בקר כזה או אחר ההגדרות תהיינה שונות לגמרי אחת מהשניה.

אם כבר, היצרנים של המסוק/ג'ירו או כל רכיב אחר דווקא הם יכול לכתוב בהוראות שלהם המלצות כאלה ואחרות כמו איזה גרפים או איפה לשים גריז ואיפה לא..
ועדיין, כל מה שרשום לך בהוראות יצרן זה המצלות בלבד ומי שמבין באמת יודע שההמלצות האלו טובות אולי למי שמתחיל בתחום והן מהוות נקודות מוצא בלבד.

sagi
20-05-2010, 15:15:05
ממתי היצרן של השלט קובע לך את ההגדרות ??
איפה כתוב ב"הוראות היצרן" כמה הגיין צריך להיות, או לאיזה איזה סרוו צריך להיות ברוורס ואיזה לא ? או כמה סאב טרים צריך לתת ??
עוד לא ראיתי חוברת הוראות יצרן של שלט ששם כותבים לך ערכים ספציפיים שעל פיהם אתה צריך לנהוג.. מה גם שלדעתי היצרן של השלט לא יכול לקחת אחריות על דברים כאלה כי מאיפה הוא אמור לדעת על מה אתה בדיוק הולך להתקין את המערכת שלו ?

היצרן כותב בהוראות בד"כ הוראות כלליות בלבד כמו מה התפקיד של כל פונקציה בשלט ומשאיר את ההחלטה בידי המטיס.
זה הרי ברור שבכל מסוק או טיסן או גי'רו או בקר כזה או אחר ההגדרות תהיינה שונות לגמרי אחת מהשניה.

אם כבר, היצרנים של המסוק/ג'ירו או כל רכיב אחר דווקא הם יכול לכתוב בהוראות שלהם המלצות כאלה ואחרות כמו איזה גרפים או איפה לשים גריז ואיפה לא..
ועדיין, כל מה שרשום לך בהוראות יצרן זה המצלות בלבד ומי שמבין באמת יודע שההמלצות האלו טובות אולי למי שמתחיל בתחום והן מהוות נקודות מוצא בלבד.
אולי ברמת העקרון אתה צודק אבל במבחן השטח שלי
זה הוכח אחרת כאשר שיניתי אצלי הגדרות מ-travel Adj
ל-GYEO SENS הבעיה נפתרה במיידית.
מעבר לזאת לא זכור לי שציינתי שהיצרן קובע לך ערכים
כגון רגישות של הג'ירו או סוג הג'ירו.
בשורה התחתונה אני מטיס לפי הגדרות יצרן (GYRO SENS) ולא
דרך הגדרות של ה- Travel Adj ויש לי נעילת זנב כמו שצריך.

liran
20-05-2010, 18:59:05
אין כל קשר בין איכות שמירת הזנב לבין שימוש בתפריט הג'יירו GYRO SENS ב-DX7 או בערוץ ה-GEAR ע"י ה-T.ADJ שלו. זה עניין של העדפת המטיס אם הוא רוצה הגדרת תלויית מפסק GEAR למעבר בין מצב שומר זנב למצב רגיל, או אם הוא רוצה להגדיר לכל מצב טיסה NORMAL, STUNT1 , STUNT2 , או HOLD רגישות ג'יירו נפרדת שתשתנה בהתאמה בהעברת מפסק ה-F.MODE בין מצבי הטיסה הללו. כך או כך, הג'יירו אמור לתפקד באותו אופן בין אם זה בשומר זנב ובין אם לאו בשני האופנים הללו.

bartovmoti
20-05-2010, 19:12:05
אין כל קשר בין איכות שמירת הזנב לבין שימוש בתפריט הג'יירו GYRO SENS ב-DX7 או בערוץ ה-GEAR ע"י ה-T.ADJ שלו. זה עניין של העדפת המטיס אם הוא רוצה הגדרת תלויית מפסק GEAR למעבר בין מצב שומר זנב למצב רגיל, או אם הוא רוצה להגדיר לכל מצב טיסה NORMAL, STUNT1 , STUNT2 , או HOLD רגישות ג'יירו נפרדת שתשתנה בהתאמה בהעברת מפסק ה-F.MODE בין מצבי הטיסה הללו. כך או כך, הג'יירו אמור לתפקד באותו אופן בין אם זה בשומר זנב ובין אם לאו בשני האופנים הללו.

זה נכון, אבל עד כמה שידוע לי המספרים בשני התפריטים האלו הם שונים ומתורגמים אחרת בסופו של דבר בג'ירו ובגלל זה, צריך לדעת איך לכוון בתפריט שבחרת לעבוד איתו בשביל לקבל את ערך הגיין שאתה רוצה בג'יירו.

liran
20-05-2010, 19:28:33
מוטי, אתה צודק לגבי ה-401.
אני באופן אישי לפי רמת הטיסה שלי מסתפק ב-GAIN אחד ויחיד לכל מצבי הטיסה ומשתמש בערוץ 5 של ה-GEAR, פשוט לי וטוב לי כך :)

עמיתפורת
20-05-2010, 20:44:29
ישראל.
היתה לי בעיה דומה עם מסוק ולא הצלחתי למצוא פתרון.
מה שעשיתי והפתרון לא ברור לי גם אבל פשוט החלפתי מודל הרדיו, ביצעתי סט אפ מחדש והכל פיקס.

תבדוק

hai
21-05-2010, 00:20:52
ישראל.
היתה לי בעיה דומה עם מסוק ולא הצלחתי למצוא פתרון.
מה שעשיתי והפתרון לא ברור לי גם אבל פשוט החלפתי מודל הרדיו, ביצעתי סט אפ מחדש והכל פיקס.

תבדוק

שווה לנסות גם לי זה עזר.

נועם ג
21-05-2010, 02:29:22
הי ישראל,
אני ינסה למנות את כל מה שעולה לי בראש:
1)ג'ירו שקיבל מכה בריסוק ונפגם
2) נקודת "0" שגוייה-תדליק את המסוק על הולד, וודא שהסרוו ממורכז, וקפל את הלהבים, הם צריכים להיות ממורכזים, במקרה שלך עם 401 הם צריכים להיום עם טיפה זוית נגד כיוון הטורק
3)להבי זנב גרועות שהיעילות שלהם נמוכה תחת עומד
4)כיוון שגוי במערכת-אולי שמת דיליי או חסר GAIN

נ.ב
הBEC של הESC של הטירקס מוציא 6V למקלט..
9257 מיועד לעבוד ב4.8V דאגת לשים לו סטפ דאון?
בהצלחה

עמיתפורת
21-05-2010, 08:31:36
[QUOTE=נועם ג;153117]הי ישראל,
אני ינסה למנות את כל מה שעולה לי בראש:
1)ג'ירו שקיבל מכה בריסוק ונפגם
2) נקודת "0" שגוייה-תדליק את המסוק על הולד, וודא שהסרוו ממורכז, וקפל את הלהבים, הם צריכים להיות ממורכזים, במקרה שלך עם 401 הם צריכים להיום עם טיפה זוית נגד כיוון הטורק

נועם בכל כיוון זנב וללא קשר לסוג הג'ירו יש לפצות ימינה מיכאנית כדי לבצע תיקון טבעי של התנגדות טורק המנוע.
כלומר, אם לא עשית זאת כי יש לך ג'ירו אחר - זוהי טעות.

נועם ג
21-05-2010, 09:34:54
לך יש טעות,
בGP 750/780 אין צורך לפצות..

שבת שלום.

נולד לטוס
21-05-2010, 09:48:16
בלי להבחן יותר מידי
ההיגיון הפשוט אומר שני מסוקים שונים עם אותה בעיה
חלקים שונים ולטענתך מכוונים ,מה שמשאיר גורם משותף לשני המסוקים והוא השלט.

sagi
21-05-2010, 12:19:19
לך יש טעות,
בGP 750/780 אין צורך לפצות..

שבת שלום.
אתה יכול להסביר במה הג'ירו שונה
שלא צריך לתת פיצוי מכני ימינה ???