PDA

צפייה בגרסה מלאה : תל אביב והסביבה ביטוח צד ג'- תחביב בראש שקט !

יוסי מיליס
24-05-2010, 15:32:16
לאחרונה התעורר שוב נושא הביטוח למטיסי טיסנים.
רבים לא ממש יודעים מה משמעות ביטוח "צד - ג' "

להלן מספר מילים בנושא:
ביטוח צד ג' מגן על המבוטחים כנגד תביעות המוגשות נגדם על פי פקודת הנזיקין.
כלומר, במידה והמבוטח נתבע בשל נזק שגרם, במעשה או במחדל, בעת ובגין פעילות המכוסה בפוליסה, חברת הביטוח "תכנס לנעליו" עד לסילו ק התביעה.
הגנת חב' הביטוח כוללת משא ומתן עם התובעים, הגנה משפטית ותשלום סכומים שנקבעו בפשרה או בפסיקת בית משפט. כמובן שזה הסבר כללי והכל כאמור בכפוף לתנאי הפוליסה וסייגיה.

ככלל, פוליסת צד ג' הינה על בסיס "כל הסיכונים" - כלומר הכל מכוסה חוץ ממה שנרשם בפוליסה במפורש שאינו מכוסה. מכאן, שאני בודק פוליסת כל הסיכונים (כמו צד ג') אני מתמקד בשלוש נקודות:
1. הגדרת העיסוק של המבוטח (מטיס טיסן - פנאי נופש תחביב או מסגר או קבלן בניין, לדוגמה)
2. פרק הסייגים (מה לא מבוטח) שבפוליסה - חלק מהסייגים ניתנים לביטול. ביטול סייג חייב להיות רשום במפורש בדף פרטי הביטוח. סייג שבוטל, משמעו שחב' הביטוח לא תסייג את הכיסוי הביטוחי בגינו.
3. ההרחבות המיוחדות בדף פרטי הביטוח - אלו הדפים שבהם רשום שם המבוטח, תקופת הביטוח, המחיר והתנאים המיוחדים. שם גם כתובות ההרחבות ומצויינים הסייגים שבוטלו.

נחיצות הביטוח: כשאדם שואל עצמו האם לרכוש ביטוח (או לא) הוא חייב להתעלם מנדירות הסיכון (יעני, מה הסיכוי שזה יקרה) מאחר ובזה "מטפלת" הפרמייה - סיכוי/סיכון נמוך, פרמיה נמוכה. סיכוי סיכון גבוה - פרמיה גבוהה (סיכון גבוה מאוד - לא ניתן בכלל לבטח).
השאלה שהוא צריך לשאול את עצמו היא: אם בכל זאת זה יקרה, האם אני יכול לעמוד בעצמי בנזק (להיות חברת הביטוח של עצמי). אז כשמדובר ברדיו-דיסק לרכב שעולה 1,000 ש"ח, התשובה קרוב לודאי היא - כן. אבל, אם מדובר בתביעה בגין נזק גוף שגרמתי עם הטיסן שלי ושבעקבותיו אני נתבע על סך 1,500,000 ש"ח (ולא לשכח הגנה משפטית ל +/- 100,000 ש"ח), רק מעטים מאוד (שרובם נמנים עם משפחות אריסון, רקאנטי, דנקנר והאחים עופר) יכולים להגיד - אין בעייה...
אז בגלל שהסיכוי/סיכון מוגדר "נמוך" הפרמיה היא רק 560 ש"ח לשנה (לגבול אחריות של 2 מליון ש"ח). אבל... וזה אבל גדול... מי שנתבע (גם בסכומים של 10% מאלו שבדוגמה), עבורו זה בהחלט יכול להיות הרס כלכלי מוחלט. אני מכיר אישית, אנשים מתחומים שונים (לאו דווקא טיסנים) שמכרו דירות בשל תביעות נזיקין (גוף) שהוגשו נגדם.
ועוד נקודה: איך תרגיש אם אתה יודע שזה שמטיס לידך (שכבר "יצא לו" איזה יעף בלתי נשלט ממש מול הפרצוף שלך), אין לו ביטוח ? איך תרגיש אתה, אם המטיס לידך ישאל אותך אם יש לך ביטוח (כשאין...), מה תאמר ? לא צריך... לא יצא לי לרכוש... לי לא יקרה...
בקיצור חברה, ביטוח צד ג' הוא רק עבורכם: 1. שיהיה לכם ביטוח 2. שתוכלו לבקש/לדרוש קיום ביטוח ממי שמטיס על ידכם.

יוסי מיליס

מצורף דף הסברים ומחירים לביטוח צד ג' תחביב

יוסי מיליס
26-05-2010, 20:56:21
ראשית, תודה לכל אלו שהצטרפו לביטוח בימים האחרונים. אני מניח שהם חברי פורום זה.
ראיתי וקשה לי לעקוב על ריבוי התגובות לנושא הביטוח.
אני חוזר ומדגיש כי אני מוכן לענות לכל שאלה ולהתמודד מול כל קושיה.
אשמח באם בנוסף לכתיבה בפורום תידעו גם אותי ותפנו אלי ישירות

יוסי מיליס
www.millis.co.il
office@millis.co.il
טל': 09-9571192