PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדליק טסט פלייט מוצלח ל- UNIJET של WM

shaharg
05-06-2010, 10:01:39
שלום לכולם ,

לאחר שהתחדשתי בטיסן מניפה חדש היום בוצע הטסט פלייט הראשון . . .
יש לציין שזה הטיסן מניפה הראשון שלי ובכלל הטיסן המהיר הראשון :eek: :cool:
אז ככה : הטיסן נקרא UNI JET של חברת World Models (דגם לא חדש אבל הביאו אותו רק לאחרונה לארץ ...) מגיע עם מנוע 3600KV ומניפה 68mm . אני הוספתי בקר 40 אמפר , 4 סרוווים 9 גרם סיניים ומקלט . עובד עם סוללות 2200 3 תאים 20C מצוין מבחינת איזון...
נתונים : מוטת כנף 920mm , אורך גוף 830 , שטח כנף 225sq in
מאפייני טיסה : לוקח לו כמעט את כל המסלול להמריא ( כ 60 מטר סלול ) אך אחת שהוא באויר הוא ניתן להטסה רגועה וגם מהירה מצד שני , הנחיתות מהירות אך יש לו חדירות טובה לרוח וגם כושר דאיה סביר
החסרון היחידי שמצאתי הוא הגלגל הקדמי שמאוד חלש וכבר בנחיתה השניה ( שאמנם היתה קשה קצת :rolleyes: ) הוא התקפל ושבר את בסיס הגוף - לא תיקון נורא כל כך ואני אשדרג את כן הנסע למשהו רובוסטי יותר ... בסה"כ נראה טוב , טס טוב , נוחת טוב לטירון כמוני ... מצטער שהתמונה היחידה היא מהרשת ... ( לא היה מי שיצלם :( ) מבטיח לספק בהמשך ;) .
בסה"כ הצלחה !
http://www.efly.co.il/forums/picture.php?albumid=151&pictureid=1023

sharonx
05-06-2010, 10:36:42
איך אתה מבין את זה מהתמונה ? כי הוא בUP ?

haimgil
05-06-2010, 11:50:14
מהסיפור שלך וגם התמונה הברורה אני מבין שיש לך בעיה במרכז הכובד ,
מרכז כובד קדמי לא בריא לטיסני מניפה

שים לב הבחור רושם שהתמונה מהרשת אגב טיסן נחמד

Death_Keeper
05-06-2010, 15:23:13
גם אם התמונה היתה של הטיסן של שחר, מי יודע אם הוא לא בדיוק יצא מצלילה ולכן משך UP... - אבל האבחנה נראית נכונה....
משפט ראשון שיכול אולי להעיד על מרכז כובד קדמי:

מאפייני טיסה : לוקח לו כמעט את כל המסלול להמריא ( כ 60 מטר סלול )
על פניו נראה קצת מוזר שנדרשים 60 מטרים כדי להמריא, אולי באמת שווה לבדוק ולהזיז מעט אחורה את מרכז הכובד. גם האמירה של שכן הנסע הקדמי קרס יכולה להעיד על עומס מיותר בחלקו הקדמי של הטיסן - קרי, מרכז כובד קדמי... שוב, הכל השערות, אבל שווה לבדוק את הנושא.
ממליץ בחום לקרא את המאמר הבא, שמסביר מעט על ההשלכות של מרכז כובד קדמי / אחורי מידי...
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=17315

shaharg
05-06-2010, 16:28:22
תודה על התגובות , כפי שציינתי התמונה לא צולמה על ידי , וכן בדקתי את מרכז הכובד על פי החוברת של היצרן וכן בשיטוט בפורומים מחו"ל ... סה"כ הוא מאוזן מאוד , הקריסה של הכן נסע נובעת מ 2 משתנים עיקריים :
1. הכן נסע הקדמי בעובי של 1.5 ממ ומבוסס על פטנט של גלגל זנב ( מאוד חלש לטעמי - חששתי מזה גם קודם )
2. הסיבה השניה היא שאני הנחתתי אותו :eek: :D - הצפתי מהר מידי והוא נפל כ 20 סמ' בערך על כן הנסע הקדמי ...
בכל מקרה אני עובד עכשיו על שדרוג הגלגל הקדמי אבל אני בהחלט ממליץ עליו כעל טיסן ג'ט ראשון ...
עוד הערה : בפורומים אחרים ראיתי שאנשים וויתרו על כני הנסע והטיסו בזריקה ...

haimz24
05-06-2010, 16:56:26
נראה יפיוף, מהיכן קנית ומה הסטאפ?

guyst
05-06-2010, 18:57:16
תתחדש, נראה מדליק!

60 מטר הם מרחק באמת ארוך.
היה לי הוק EDF שגם הוא דרש מסלול לא קצר אבל אני לא חושב שיותר מ15-20 מטר.
תבדוק את הסיבה שהוא לא מפתח מהירות כי הרי את האומר שהוא מהיר אז המנוע אני מניח מתאים.
זה היה מסלול חול או אספלט?
אני המראתי בגעש על חול ומכיוון שלא פיתח מהירות החלפתי גלגל אף לגדול יותר וזה עשה את ההבדל הגדול - קיצר ב-10 מטר את ריצת ההמראה.

בהצלחה.

shaharg
05-06-2010, 21:12:28
נראה יפיוף, מהיכן קנית ומה הסטאפ?

נקנה בטיסן חיפה , מגיע עם מניפה 68 ממ ומנוע 3600KV 375W -2830 מקסימום 30A לפי נתוני היצרן והוספתי בקר 40A טורניגי ו4 סרוו 9 גרם HXT 900 .

shaharg
05-06-2010, 21:15:35
תתחדש, נראה מדליק!

60 מטר הם מרחק באמת ארוך.
היה לי הוק EDF שגם הוא דרש מסלול לא קצר אבל אני לא חושב שיותר מ15-20 מטר.
תבדוק את הסיבה שהוא לא מפתח מהירות כי הרי את האומר שהוא מהיר אז המנוע אני מניח מתאים.
זה היה מסלול חול או אספלט?
אני המראתי בגעש על חול ומכיוון שלא פיתח מהירות החלפתי גלגל אף לגדול יותר וזה עשה את ההבדל הגדול - קיצר ב-10 מטר את ריצת ההמראה.

בהצלחה.

המסלול הוא אספלט אבל לא חלק אלא מחוספס קצת , אני בהחלט אנסה להגדיל קצת את הגלגל הקדמי , אולי קצת ניסחפתי בהערכת המרחק וזה יותר לכיוון 40-45 מטר אבל בתור אחד שהטיס עד היום טיסנים שהמריאו אחרי 5 מטר לערך הפעם ניצלתי את כל המסלול וזה נראה ארוך ...