PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוב קאט באויר

yaron78
11-06-2010, 08:56:44
נמאס לי ......:mad:
שוב אחרי תהליך ארוך המסוק היה מכוון .
הטסתי נמוך החזרתי את הביטחון.
והיום טיפסתי לגובה (בסוללה השנייה) ונהנתי להטיס (אחרי הרבה זמן )
ושוב פעם המסוק צנח לי מגובה והתרסק
שמתי טיימר
שמתי זמזם שיתריע על סוללה חלשה
כיוונתי את הבקר לנחיתה רכה
אבל הסוללה איכזבה!
והוא פשוט נראה כצונח ולא כנוחת....
מה עוד אפשר לעשות???????????(חוץ מזה שלפני כמה ימים הזמנתי סוללות מהובי קינג
ואני מקווה שאצלו 2200 מ"א זה באמת 2200 מ"א
עד עכשיו כל התרסקות מאותה סיבה.......מייאש

איזי
11-06-2010, 09:43:50
לא נעים.

לפני מספר שבועות התחלתי להכניס לטבלה בסיום היום (לא כל יום) כמה MA נכנסו לכל סוללה. כך למדתי כמה זמן מותר לי להטיס בלי להגיע לקצה וזה יתן לי בעתיד נתונים על דגמים טובים יותר ופחות של סוללות.

gadily
11-06-2010, 09:51:18
שמתי טיימר
אבל הסוללה איכזבה!

משהוא לא עובד נכון אצלך.
כל המסוקים שלי מצויידים בכרטיסון אתרעת מתח נמוך עם לד מהבהב ובאזר חזק.
הכרטיסון מתוכנת למתח מינימאלי של 3.2V לתא (9.6V עבור סוללה של 3 תאים)
ברגע שאני מקבל אתרעה יש לי לפחות דקה שלמה של טיסה.
יתכן מאד שקנית סוללות זולות ומאד לא איכותיות.אני משתמש בסוללות THUNDERPOWER
שמעט יותר יקרות ומעולם לא אכזבו. האם הזמזם שלך מתריע במתח נמוך מידי ולא ניתן לתכנות?
האם הוא כולל גם לד אדום חזק מהבהב?

edoman
11-06-2010, 10:46:24
אחי ניראה לי שפשוט הסוללה שלך דפוקה תפסיק להטיס איתה !! (כמובן אם אתה אומר שהוא מכוון כמו שצריך )

yaron78
11-06-2010, 12:42:50
הכרטיס עם הזמזם לא התריע רק אחרי שהמסוק היה ברצפה וגם זה לכמה שניות והפסיק...
לא ניתן לתכנת אותו יש לו הגדרות מראש 3 תאים נראה לי 9 וולט
כשבתכלס אפפעם המתח לא יורד ל 9 ולט ל 3 תאים...אלא ל 3.7 *3 11.1
ככה שאני לא ממש מבין מה הקטע שלו ומה ההגיון בו
הבקר נתן דעיכה אבל המסוק היה גבוה מדיי ולכן צנח ונפגע התכנות שלו לדעוך במתח מסויים שמתאים ל 3 תאים הבקר של טיורנגי אבל לא יודע בדיוק מה המתח
הסוללה אגב סיימה את חייה אבל יש לי עוד כמה שאני כבר לא בטוח בקשר לקיבולת האמיתית שלהם
היה עוד שינוי שעשיתי והוא השינוי בשלט
מהשלט של הקופטר לשלט די איקס 7
יכול ליהיות שהסלד גבוה יותר ממה שהיה אז ולכן הוא גומר את הסוללה מהר יותר.....
הרבה דברים צריך לקחת בחשבון..........:eek:

edoman
11-06-2010, 14:09:39
הכרטיס עם הזמזם לא התריע רק אחרי שהמסוק היה ברצפה וגם זה לכמה שניות והפסיק...
לא ניתן לתכנת אותו יש לו הגדרות מראש 3 תאים נראה לי 9 וולט
כשבתכלס אפפעם המתח לא יורד ל 9 ולט ל 3 תאים...אלא ל 3.7 *3 11.1
ככה שאני לא ממש מבין מה הקטע שלו ומה ההגיון בו
הבקר נתן דעיכה אבל המסוק היה גבוה מדיי ולכן צנח ונפגע התכנות שלו לדעוך במתח מסויים שמתאים ל 3 תאים הבקר של טיורנגי אבל לא יודע בדיוק מה המתח
הסוללה אגב סיימה את חייה אבל יש לי עוד כמה שאני כבר לא בטוח בקשר לקיבולת האמיתית שלהם
היה עוד שינוי שעשיתי והוא השינוי בשלט
מהשלט של הקופטר לשלט די איקס 7
יכול ליהיות שהסלד גבוה יותר ממה שהיה אז ולכן הוא גומר את הסוללה מהר יותר.....
הרבה דברים צריך לקחת בחשבון..........:eek:

תראה אני לא יודע מה אתה עושה ומי כיוון לך את המסוק
אבל בהנחה שהוא מכוון כמו שצריך אז יש או בעיה עם הבקר או עם הסוללה אחד מהשניים לפי דעתי
בכל מקרה תחליף סוללה ותבדוק
ועוד משהו חבל שאתה מעלה את המסוק כל כך גבוה בשלב כל כך מוקדם
תתאמן קודם על ריחופים אין צורך לטפס זה לא נותן כלום מנסיון אני אומר לך גם אני הייתי מטפס גבוהה.

bendisar
11-06-2010, 14:38:30
שמתי טיימר
אבל הסוללה איכזבה!

שלום ירון, קודם כל מאיפה הסוללות שלך? אם הן סוללות מאיביי אני מציע לך להפסיק להשתמש בהן. כנראה שהן מפילות מתח מוקדם מידי ועדיף שתחכה לסוללות האיכותיות יותר מהסיני. סוללות מאיביי הן בדרך כלל זבל

בנוסף אתה צריך להבין שאין להשתמש בכרטיס התראת המתח בתור מה שיקבע לך מתי להוריד את המסוק, הוא אמור להיות משנה בטיחות למקרה שלא הפעלת את הטיימר בשלט שלך.
עכשיו כדי שהעניין לא יחזור על עצמו שנית אני מציע לך לא להשתמש בכרטיס כאינדיקציה למתי להפסיק את הטיסה, אלא להשתמש בטיימר. טיימר הוא דבר עיקבי וכל מה שאתה צריך לעשות הוא לברר כמה זמן אתה אמור להטיס כדי לשמור על הסוללה שלך אם תרצה אני גם ארחיב ואסביר לך איך לעשות זאת.
בנוסף אני ממליץ לך לשנות את תיכנות הבקר שלך שיבצע קאט אופ במתח יותר נמוך. עדיף לפרוק סוללה מאשר לרסק מסוק.
אני בשלוש שנותי בתחום מטיס רק עם טיימר ועד עכשיו שיטה זו לא איכזבה אותי אפילו פעם אחת

מקווה שעזרתי ותעדכן:)
אלעד

wind556
11-06-2010, 15:13:36
התראת נפילת מתח אינה משנה מאומה ולא אומרת כלום
ניתן בקלות להבחין שיש ירידת מחת בסוללה ולא צריך לסמוך על כל העזרים הנוספים.
בכל מקרה נראה שהבעייה שלך היא לא רק סוללה חלשה או דפוקה. נראה שהבייעה העיקרית היא חוסר נסיון.
דבר איתי ואנסה לעזור לך לאבחן את הבעייה האמיתית וגם לפתור אותה

26112611
11-06-2010, 16:11:22
שלום ירון, קודם כל מאיפה הסוללות שלך? אם הן סוללות מאיביי אני מציע לך להפסיק להשתמש בהן. כנראה שהן מפילות מתח מוקדם מידי ועדיף שתחכה לסוללות האיכותיות יותר מהסיני. סוללות מאיביי הן בדרך כלל זבל
מקווה שעזרתי ותעדכן:)
אלעד

אני רק רוצה לתקן אותך, הסוללות מאיביי הן ממש לא זבל, להיפך, הן זולות ואיכותיות יותר ובשונה מהסיני אם קיבלת סוללה תקולה יש לך עם מי לדבר.

bendisar
11-06-2010, 16:34:03
אני רק רוצה לתקן אותך, הסוללות מאיביי הן ממש לא זבל, להיפך, הן זולות ואיכותיות יותר ובשונה מהסיני אם קיבלת סוללה תקולה יש לך עם מי לדבר.

הסוללות מאיביי הן הימור. יש חלק שעובדות בסדר, ויש חלק שהן באמת זבל. עד היום לא ראיתי סולה אחת מאיביי שסיפקה אחידות ועמדה בעומס של טיסת 3D למשך כל הטיסה. אני חושב שכדאי לקנות סוללות מהסיני. כי לפחות שם אתה בטוח שתקבל סוללה טובה

26112611
11-06-2010, 20:44:25
ואני לעומתך בעל ניסיון טוב מאוד עם סוללות מאיביי, 90% מהסוללות שאני משתמש בהן הן מאיביי

החלק הטוב באיביי הוא שאם קיבלת סוללה שלא עובדת טוב המוכר ישלח לך חדשה בלי הרבה שאלות, אם תקבל סוללה תקולה מהסיני לך תחפש אותו, תשלח לו, תשלם משלוח ותקבל סוללה חדשה לא בהכרח יותר טובה מהקודמת

מטיס1
11-06-2010, 20:46:56
חשוב ללמוד לבצע אוטורוטציה למקרים כאילו.
נראה באמת שהביעה אצלך בהערכת הזמן ולא הסוללה .

bendisar
11-06-2010, 21:07:45
ואני לעומתך בעל ניסיון טוב מאוד עם סוללות מאיביי, 90% מהסוללות שאני משתמש בהן הן מאיביי

החלק הטוב באיביי הוא שאם קיבלת סוללה שלא עובדת טוב המוכר ישלח לך חדשה בלי הרבה שאלות, אם תקבל סוללה תקולה מהסיני לך תחפש אותו, תשלח לו, תשלם משלוח ותקבל סוללה חדשה לא בהכרח יותר טובה מהקודמת

אז אם ככה, אז איש איש ילך לדרכו:D
כל אחד יטיס עם איזה סוללות שבא לו. כפי שאמרתי אני מטיס 3D חזק עם סוללות מהסיני ואני מרוצה מאוד
שים לב שהבעיה העיקרית של פותח השירשור היא סוללות מאיביי שמפילות מתח מוקדם מידי;)

26112611
11-06-2010, 22:03:58
צודק

לפותח השרשור: אני ממליץ לך להסביר למוכר את הבעיה, הוא ישלח לך חדשה :)

yaron78
12-06-2010, 19:53:00
מה זה אומר מפילה מתח מוקדם?
בכל מקרה אני הולך להכין לי זמזם להתראה אבל במתח של 3.8 ולא 3.3 כמו בזמזם שיש לי.
יש מצב שהסוללה כאילו מתנתקת לשנייה ולכן היו ציפצופים מדיי פעם? שהפסיקו כמובן זה לא היה רצוף
זה הכוונה למפילה מתח?

bendisar
12-06-2010, 20:23:22
מה זה אומר מפילה מתח מוקדם?
בכל מקרה אני הולך להכין לי זמזם להתראה אבל במתח של 3.8 ולא 3.3 כמו בזמזם שיש לי.
יש מצב שהסוללה כאילו מתנתקת לשנייה ולכן היו ציפצופים מדיי פעם? שהפסיקו כמובן זה לא היה רצוף
זה הכוונה למפילה מתח?

תחת עומס, קרי זרם חשמלי, המתח של הסוללה יורד (מתח הסוללה=המתח של הסוללה ללא עומס פחות ההתנגדות הפנימית של הסוללה כפול הזרם הנצרך מהסוללה). ככל שהסוללה נפרקת יותר במהלך הטיסה המתח עצמו גם יורד, הוא יורד באופן די ליניארי אבל לקראת הסוף יורד למטה בצורה חזקה. סוללה שאינה איכותית תהיה בעלת התנגדות פנימית גבוה, לכן תחת עומס המתח שלה ירד הרבה. כלאמר שהיא "מפילה מתח" יותר מידי, מתחת לסף שמוגדר לפי הזמזם-דבר שגורם לו לעבוד. ואחרי עוד קצת זמן מתחת לסף שבו הבקר יבצע קאט אוף ואז הופה הלך המסוק.
היות והזרם שהמסוק צורך משתנה במהלך הטיסה, במהלך צריכות זרם רגעיות גבוהות המתח של הסוללה (במיוחד עם הסוללה אינה איכותית או ישנה) יורד ומפעיל את הזמזם, כשצריכת הזרם הגבוהה הרגעית נגמרת המתח עולה בחזרה והזמזם מפסיק לעבוד

אני ממליץ לך לא להכין זמזם שעובד ב-3.8V מכיוון שתחת עומס המתח של הסוללה אינו אותו הדבר כמו שאתה בודק אותה שהיא לא על הטיסן/מסוק אלא נמוך יותר זמזם שעובד ב-3.3V אמור בעיקרון להראות לך שללא עומס מתח הסוללה יהיה בעצם 3.7-8 וולט לתא.

bendisar
12-06-2010, 20:40:59
בהמשך להודעתי הקודמת אני ממליך לך אחרי שיגיעו לך הסוללות מהסיני למדוד את זמן הטיסה שלך באופן הבא
(כמובן תבצע זאת עם הסוללות שהגיעו מהסיני! תעזוב את שאר הסוללות הן כנראה לא שוות יותר מידי):
קודם כל כפי ששאמרתי לך תכוון את הקאט אוף של הבקר להכי נמוך ושהקאט אוף יהיה דעיכת מנוע, לא כיבוי פתאומי
אחרי שהטענת את הסוללה במלואה החל את הרצף הבא:
תכוון את הטיימר ל- 5 דקות ו-30 שניות ,תטיס עם הסוללה המלאה ברגע שהטיימר מצפצף תוריד את המסוק (פשוט תרחף, אל תעשה הקפות או משהו).
תבדוק מתח בכל תא אם המתח גבוה מ-3.7V לתא תוסיף עוד חצי דקה לטיימר תטען את הסוללה וחוזר חלילה,
עד שהמתח בתא הוא 3.7-3.8 וולט בכל תא כמובן שבין כל הטסה והטסה יש לטעון את הסוללה
אחרי שהגעת למתח המדובר של 3.7-3.8 וולט לתא הזמן שמופיע לך בטיימר הוא הזמן שאתה להטיס.
הסיבה שאת הבדיקה צריך לעשות כשהמסוק מרחף היא כי בריחוף המסוק צורך הרבה זרם
ובטיסה קדימה הוא צורך פחות זרם. ככה שבמציאות ברגע שהטיימר יצפצף יהיה לך זמן לנחות לפני שהמתח ירד למינימום 3.7V לתא ללא עומס.
כל עוד אתה מבצע טיסת ספורט, כלאמר הקפות ולופים ורולים מידי פעם אז אתה בסדר. ברגע שתתחיל להטיס 3D (תקטוקים וכו') אתה תראה שהמתח של הסוללה יהיה נמוך יותר אחרי כל טיסה ולכן תצטרף להקטין את זמן הטיסה בהתאם

מקווה שעזרתי
אלעד

yaron78
12-06-2010, 21:15:31
תודה אלעד על ההרחבה :)
אז זאת הסיבה שהזמזם מתריע ב 3.3 וולט...שתחת עומס זה בעצם 3.7 בלי עומס
מה שנשאר זה לחכות לסוללות החדשות שמקווה שיגיעו בלי עיכובים...
ולחלקי הגוף שניזוקו.....להחליף לכוון שוב ....רק אז אני יתחיל בתהליך שאמרת.
מה שלא הבנתי .....זה העניין שבריחוף פשוט המנוע צורך יותר מאשר בטיסה קדימה....
אבל בטח יש לזה הסבר :)
אני מקווה שלא עשיתי טעות אבל הזמנתי סוללות 2200 מא אחת ל 25C והשנייה ל 35C
מה שאומר בדיקה לכל אחת מהסוללות......פשוט ההבדל במחיר הוא כפול...אז לקחתי אחת חזקה ממש ואחת נורמלית...
תודה רבה ושבוע טוב.....:)

אטקין ש
12-06-2010, 21:16:17
איזה מסוק יש לך??????????

בהחלט נשמע רע ומוזר.

שבוע טוב

bendisar
12-06-2010, 21:32:24
תודה אלעד על ההרחבה :)
אז זאת הסיבה שהזמזם מתריע ב 3.3 וולט...שתחת עומס זה בעצם 3.7 בלי עומס
מה שנשאר זה לחכות לסוללות החדשות שמקווה שיגיעו בלי עיכובים...
ולחלקי הגוף שניזוקו.....להחליף לכוון שוב ....רק אז אני יתחיל בתהליך שאמרת.
מה שלא הבנתי .....זה העניין שבריחוף פשוט המנוע צורך יותר מאשר בטיסה קדימה....
אבל בטח יש לזה הסבר :)
אני מקווה שלא עשיתי טעות אבל הזמנתי סוללות 2200 מא אחת ל 25C והשנייה ל 35C
מה שאומר בדיקה לכל אחת מהסוללות......פשוט ההבדל במחיר הוא כפול...אז לקחתי אחת חזקה ממש ואחת נורמלית...
תודה רבה ושבוע טוב.....:)

כמובן שיש לזה הסבר:)

כשהמסוק מרחף. הוא מרים את כל המשקל של עצמו. וכל האוויר שעובר על הלהבים עובר שם בגלל שהלהבים עצמם מסתובבים

כשהמסוק טס קדימה, אז יש גם אוויר שבא מקדימה, ולכן על הלהבים עובר יותר אוויר ביחידת זמן, ולכן הם מייצרים יותר עילוי

עוד סיבה היא שבריחוף אין כמעט זרימת אוויר על הבקר והמנוע אבל כשהמסוק טס קדימה זורם אוויר על הבקר והמנוע ומקרר אותם,
ככל שהעסק עובד קר יותר ככה הוא גם יעיל יותר (החום הוא בעצם אנרגיה מבוזבזת)

בקשר לסוללות- 25C זה בסדר, אבל מומלץ לפחות 30C כדי לאמץ כמה שפחות את הסוללה ככה שהיא תחזיק יותר.
סוללות בעלות דירוג C גבוה מחזיקות יותר מחזורי טעינה מאשר סולללות בעלות דירוג C נמוך יותר

yaron78
13-06-2010, 05:08:51
תודה.:)

יש לי קופטר איקס 450 me :cool:

26112611
13-06-2010, 14:46:59
אני רק רוצה לציין שלי יש סוללות מאיביי גם על הקופטר איקס שלי והן מחזיקות מעל 20 דקות בריחופים
(2800mAH 35C וזה לא משנה לי את מרכז הכובד)

eyal
13-06-2010, 23:52:08
מתנצל על הציניות, אבל:
חוץ מללמוד על בטריות, מה דעתך ללמוד גם אוטורוטציה...
אלו 2 הסנט שלי...

bendisar
14-06-2010, 00:04:31
מתנצל על הציניות, אבל:
חוץ מללמוד על בטריות, מה דעתך ללמוד גם אוטורוטציה...
אלו 2 הסנט שלי...

שלום אייל,
אוטורוטציה עם מסוק 450 זה דבר די קשה לביצוע, אני יודע כי עשיתי את זה כמה וכמה פעמים
אוטורטציה עם מסוק 450 שהמהירות ראש שלו כבר נמוכה בגלל סוללות חלשות זה די בלתי אפשרי אלא אם כן יש לך גובה, הרבה ניסיון, וגם קצת מזל:)
אם כבר ללמוד אוטורוטציה עם מסוק 450, מומלץ לעשות את זה בסימולטור ולתרגל המון לפני שמנסים את זה על אמת כי ברגע שמנסים את זה על אמת במציאות יש רק הזדמנות אחת לעשות את זה כמו שצריך או שחבל על המסוק;)

nlior
20-06-2010, 17:37:02
ירון.
אם עדיין יש לך קאטים , תיבדוק את הקונקטורים של
המונוע אם הם מולחמים טוב.
אצלי הייתה אותה בעייה עד שלבסוף גיליתי שהחוט הצהוב היה מגע רופפף
וכל פעם שהיה מתחמם היה ניתוק .

אופטימי10
20-06-2010, 18:26:01
תבדוק את תקע הבקר
האם יש לו את הלשוניות הקפיציות ??
מאוד חשוב להקפיד שיהיה כי היה לי תקע כזה בלי הלשוניות
ובזעזועים היה מנתק מגע ..

yaron78
20-06-2010, 20:01:14
תודה .
היום הרכבתי כמה חלקים בגוף החלפתי סרוו לזנב שיפצרתי מעט
בגלל שזאת הייתה מעיין צניחה חופשית ולא ממש התרסקות...אני לא בטוח אם צריך להחליף ספינדל להביםן וציר ראשי...אבל בדקתי שכל הברגים מחוזקים..
יש לי לבצע עוד כמה פעולות קטנות
אני יבדוק הלחמות קונקטורים וכו
כיוונתי את הבקר לכיבוי רך הורדתי דרגה את הקאט אופ...מבחינת מתח
אני צריך שוב לכוון את המסוק כי החלפתי לו פלייבר ...לוודא פדלים מקבילים וכו....
הסוללות החדשות כבר קרובותת מאוד:)
אז אחרי שאני מכוון את המסוק....אני מתחיל סידרת בדיקות לסוללות....בעצם זה ישתלב עם הרצה...
הבנתי צריך לבצע הרצה לסוללות..אבל לא הבנתי אם הרצה מתבצעת בריחוף (כי לפי מה שהסבירו פה בריחוף הצריכה גבוהה ביותר)
אחרי כל זה אם יעבור בשלום.....אני חוזר לנקודת התחלה...צבירת ביטחון גובה נמוך......טיסה קרוב אליי......ומשם השמיים הם הגבול :cool:..בהצלחה:).....ודיי לריסוקים!!!