PDA

צפייה בגרסה מלאה : השוואה בין רכישת משדר בחו"ל לבין רכישה בארץ

gillb
13-06-2010, 21:47:11
אני שוקל רכישת משדר חדש (הגיע הזמן לעבור ל 2.4) אני מתלבט בין ה 10C של פוטבה לבין SD-10G של איירטרוניקס (בעיקרון כבר החלטתי). הייתי רוצה לשתף אתכם בממצאים שלי וכן לקבל את חוות דעתכם.

מחירו של ה 10C בחו"ל הינו בממוצע 520$ (כבר לא מוצא את האתר ברוב המקומות המחירים מאמימרים ל 650$). מחירו של SD-10G בחו"ל הינו בממוצע 400$. בהנחה שאין לי כוונה להבריח אלא להצהיר ולשלם מכס ומיסים כחוק המחיר הסופי של כל משדר הינו כדלקמן:

פוטבה: 520*3.85 (שער הדולר נכון להיום) +16% מכס (שיעור המכס המינימלי כפי שבדקתי באתר המכס) +16.5% מע"מ = 2,705 ש"ח

איירטרוניקס: 400*3.85 (שער הדולר נכון להיום) +16% מכס (שיעור המכס המינימלי כפי שבדקתי באתר המכס) +16.5% מע"מ =2,080 ש"ח.

לאור האמור לעיל ניראה כי פשוט לא שווה להביא משדר בחו"ל (אלא אם מוכנים לקחת את הסיכון, להבריח ולקוות שלא יתפסו אתכם). ניתן להשיג בארץ את ה"פוטבה" בסביבות 2,600 ש"ח ואת ה"איירטרטניקס" (לפי מחירון טיסן חיפה) ב 2,250 ש"ח.

האם מישהו אי פעם בדק את הנושא והגיע למסקנה אחרת. מאחר ומבחינתי אלו שני המשדרים שעומדים על הפרק הייתי מבקש לדעת את עמדתכם לגבי משדרים אלו.

קישור ל SD-10G ב 400$ http://www.hobbypeople.net/gallery/751747.asp

המחירים ב"טוואר" יותר גבוהים http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0093p?&C=JRA

תודה
גיל ברקאי

wind556
13-06-2010, 22:00:01
עד כמה שידוע לי על מכשירי קשר אין מכס
תבדוק את ההגדרות של זה
ומצד שני, לא רק המחיר קובע איפה לקנות, עדיף במקרה הזה שזו הוצאה חד פעמית לשלם אפילו יותר ולקבל אחריות מקומית

alexk
13-06-2010, 22:10:02
קח בחשבון שיבואן, כסוכן ומשווק של חברה מסויימת יכול לקבל עד 30% הנחה מהמחיר לצרכן.

גם אני ממליץ לך לקנות בארץ בגלל האחריות המקומית.

במקרה הקיצוני תלחץ על המוכר למכור לך במזומן ללא חשבוניץ ואתה כבר יכול להוריד לפחות 16% מהמחיר בארץ.

אלכס.

gillb
13-06-2010, 22:36:14
עד כמה שידוע לי על מכשירי קשר אין מכס
תבדוק את ההגדרות של זה
ומצד שני, לא רק המחיר קובע איפה לקנות, עדיף במקרה הזה שזו הוצאה חד פעמית לשלם אפילו יותר ולקבל אחריות מקומית

לפי הבנתי מאתר משרד האוצר שיעור המכס על משדר הינו, במקרה הטוב 16%.

הנה הקישור http://62.219.95.10/misimmeruk/taxesconc.aspx

אין ספק שלנושא האחריות יש משקל רב

Boogle
14-06-2010, 00:38:14
בטאוור כחברים שלהם ניתן לקבל הנחה במייל של כ100$ על השלטים (אם תרצה אפנה לך את הקוד החודשי)
נושא האחריות הוא נושא בעייתי ואכן אם אתה הולך על חדש + מיסים על ייבוא אישי לא שווה.

שלטים ששווה לבחון ולא התייחסת:
אורורה של HITEC ומולטיפלקס.

האחרון, מיוצר בגרמניה ולכן בשילוב עם יורו נמוך והעדר מכס ורק מע"מ של 16% נראה שיכול להיות אטרקטיבי.
לא הזכרת גם את "חביב הקהל" :)

בטיסן חיפה יש הנחה כמעט מיידית למזומן, במחירים הנ"ל כ10% לפחות והייתי ממליץ לך לפנות לאשר בראשון (;)) ולבדוק מה הוא מחזיק על המדף, מחירי מזומן אצלו מפתיעים ביותר.

gillb
14-06-2010, 05:09:57
בטאוור כחברים שלהם ניתן לקבל הנחה במייל של כ100$ על השלטים (אם תרצה אפנה לך את הקוד החודשי)
נושא האחריות הוא נושא בעייתי ואכן אם אתה הולך על חדש + מיסים על ייבוא אישי לא שווה.

שלטים ששווה לבחון ולא התייחסת:
אורורה של HITEC ומולטיפלקס.

האחרון, מיוצר בגרמניה ולכן בשילוב עם יורו נמוך והעדר מכס ורק מע"מ של 16% נראה שיכול להיות אטרקטיבי.
לא הזכרת גם את "חביב הקהל" :)

בטיסן חיפה יש הנחה כמעט מיידית למזומן, במחירים הנ"ל כ10% לפחות והייתי ממליץ לך לפנות לאשר בראשון (;)) ולבדוק מה הוא מחזיק על המדף, מחירי מזומן אצלו מפתיעים ביותר.

בנצי, תודה על המידע.

IttaiP
14-06-2010, 07:59:09
גיל,

לדעתי כל ציוד אלקטרוני שאתה קונה במחירים כאלו ואמור להגיע עם אחריות, מאוד רצוי לקנות בארץ מיבואן.
בהתייחס להצעה של בנצי לגבי אורורה :D, חשוב לבדוק את עניין ה binding של המקלטים כי על פי המקורות שלי ה binding אינו מבחין בין מקלטים שונים על טיסנים שונים. ז"א שאתה יכול בטעות להטיס מסוק כאשר המשדר נמצא על סטאפ של דאון (כי שכחת לבדוק במשדר שאתה אכן על המסוק).
באורורה המקלט יגיב בעוד שבמערכות אחרות הוא לא יגיב בכלל (בלי להתייחס למערכות הסיניות).
גיל, בניתוח שלך התייחסת רק לעלויות. אם אתה מוכן לשלם את העלויות אזי אין להן משמעות לעניינינו. תחזיק את המכשירים בידיים ותראה איזה יותר נוח לך מבחינה פונקציונלית להטסה ולתכנות. כפתורים, סליידרים, קריאות של המסך, עלות המקלטים וכמה תעלה לך הסבה של כלים קיימים אם אתה רוצה להסב.

בכל מקרה, בהצלחה בקנייה ותתחדש :)

איתי

s.mario
14-06-2010, 08:27:06
כולם מדברים על אחריות יבואן:
האם למישהו קרה שרכש מוצר , המוצר התקלקל - ולאחר שפנה ליבואן זה אמר:"בוא ותקבל חדש"?!?.. - על מה המהומה?:cool:

IttaiP
14-06-2010, 08:55:39
האם למישהו קרה שרכש מוצר , המוצר התקלקל - ולאחר שפנה ליבואן זה אמר:"בוא ותקבל חדש"?!?.. - על מה המהומה?:cool:

לי דווקא קרה :D
עם הסיני :)
שלט 6 ערוצים לא תקין.
הוחלף ללא שאלות בחדש בעלות של 30 שקל משלוח.
הא, הוא לא יבואן, הוא היצרן (יענו) ;)

guyst
14-06-2010, 09:52:33
גיל,

אני הבאתי את השלט (DX7) מחו"ל ב-$190 לכן לא הייתי מחוייב במכס - זה במידה ומישהו לוקח לך את זה במטוס.
ההפרש היה פחות מחצי מחיר מבארץ.
כמובן שיש לדאוג לאישור משרד התקשורת לפני.

קח בחשבון גם את עלות המקלטים. אנשים לא עושים את החשבון הזה אבל במקרה של אורורה (רק לצורך הדוגמה) מקלט 6 ערוצים עולה $50-$60 כך שאם יש לך 5-6 כלים, אנחנו מדברים על הוצאה נוספת של $300.

amnon
14-06-2010, 11:00:13
לי דווקא קרה :D
עם הסיני :)
שלט 6 ערוצים לא תקין.
הוחלף ללא שאלות בחדש בעלות של 30 שקל משלוח.
הא, הוא לא יבואן, הוא היצרן (יענו) ;)

אני בטוח שבמקרה הזה בארץ היו לוקחים את השלט לתיקון ,אם לא היו מצליחים לתקן בארץ היו שולחים לחו"ל ,הסיפור היה נגרר כל כך עד שלדעתי הרבה יותר משתלם לשלם מישלוח 30ש"ח ,ולקבל חדש ללא שום בעייה או ויכוח .

Hagay
14-06-2010, 13:10:53

כן, לי, ובלי הרבה שאלות!!!
זה אחריות יבואן

gillb
14-06-2010, 16:48:01
תודה לכל העונים

אכן ניראה שברמות מחירים אין יתרון לרכישה בחו"ל. מה עוד שבארץ מרוויחים את האחריות שהיא מאוד חשובה.

לענין המקלטים אכן, צריך לקחת זאת בחשבון. אבל אין מה לעשות זה חלק מהמעבר מ 72 ל 2.4. ממילא אין לי כוונה להיפטר מ RD8000. במשך הזמן אצבור מקלטים עד להחלפה כוללת.

אמשיך לדווח לאחר הרכישה.

גיל ברקאי, צורן

leetal
14-06-2010, 17:51:39
גיל,

בהתייחס להצעה של בנצי לגבי אורורה :D, חשוב לבדוק את עניין ה binding של המקלטים כי על פי המקורות שלי ה binding אינו מבחין בין מקלטים שונים על טיסנים שונים. ז"א שאתה יכול בטעות להטיס מסוק כאשר המשדר נמצא על סטאפ של דאון (כי שכחת לבדוק במשדר שאתה אכן על המסוק).
באורורה המקלט יגיב בעוד שבמערכות אחרות הוא לא יגיב בכלל (בלי להתייחס למערכות הסיניות).

בכל מקרה, בהצלחה בקנייה ותתחדש :)

איתי

איתי, בכל המשדרים זה כך, לא רק בארורה, פרט לספקטרום/JR ששם יש מעיין חתימה דגיטאלית בין המקלט למשדר ולטיסן (שלא תגידו שאני אומר שהכל רע בספקטרום :D): המקלט מקושר לא רק למשדר אלה גם לטיסן. זה יתרון בטיחותי כמו שציינתה, אבל זה חיסרון מבחינה כלכלית, כי כשהמקלטים יקרים אז אי אפשר להעביר בשטח מקלט מטיסן לטיסן בכדי לחסוך בקנית מקלט נוסף (במשדרים שהם ספקטרום), במשדרים אחרים אפשר להעביר בשטח מקלט מטיסן לטיסן. אבל מצד שני המקלטים של ספקטרום בד"כ זולים כך שבעצם אין בעיה אמיתית מבחינה זו לספקטרום.

Boogle
14-06-2010, 18:50:11
גיל שלחתי לך משהו במייל ונזכרתי בעוד שלט ששוה לשקול אם אתה חושב עך ה10C והוא ה8FG
אמנם כתוב 8 אבל הוא 8 ערוצים אנלוגיים ועוד שניים הם מפסקים כך שהוא גם 10 ערוצים.

עריכה, ויש לו גם כרטיס זכרון SD לאינסוף טיסנים... (גיא עוד מעט תצטרך כזה:D)

gillb
14-06-2010, 21:28:42
גיל שלחתי לך משהו במייל ונזכרתי בעוד שלט ששוה לשקול אם אתה חושב עך ה10C והוא ה8FG
אמנם כתוב 8 אבל הוא 8 ערוצים אנלוגיים ועוד שניים הם מפסקים כך שהוא גם 10 ערוצים.

כנראה שאני בכיוון של sd-10g של איירטרוניקס (שומר אמונים ל"איירטרוניקס"). המחיר גם יותר אטרקטיבי.

guyst
14-06-2010, 22:39:52

:p

flyinglizard
14-06-2010, 23:27:06
אני שוקל רכישת משדר חדש (הגיע הזמן לעבור ל 2.4) אני מתלבט בין ה 10C של פוטבה לבין SD-10G של איירטרוניקס (בעיקרון כבר החלטתי). הייתי רוצה לשתף אתכם בממצאים שלי וכן לקבל את חוות דעתכם.

מחירו של ה 10C בחו"ל הינו בממוצע 520$ (כבר לא מוצא את האתר ברוב המקומות המחירים מאמימרים ל 650$). מחירו של SD-10G בחו"ל הינו בממוצע 400$. בהנחה שאין לי כוונה להבריח אלא להצהיר ולשלם מכס ומיסים כחוק המחיר הסופי של כל משדר הינו כדלקמן:

פוטבה: 520*3.85 (שער הדולר נכון להיום) +16% מכס (שיעור המכס המינימלי כפי שבדקתי באתר המכס) +16.5% מע"מ = 2,705 ש"ח

איירטרוניקס: 400*3.85 (שער הדולר נכון להיום) +16% מכס (שיעור המכס המינימלי כפי שבדקתי באתר המכס) +16.5% מע"מ =2,080 ש"ח.

לאור האמור לעיל ניראה כי פשוט לא שווה להביא משדר בחו"ל (אלא אם מוכנים לקחת את הסיכון, להבריח ולקוות שלא יתפסו אתכם). ניתן להשיג בארץ את ה"פוטבה" בסביבות 2,600 ש"ח ואת ה"איירטרטניקס" (לפי מחירון טיסן חיפה) ב 2,250 ש"ח.

האם מישהו אי פעם בדק את הנושא והגיע למסקנה אחרת. מאחר ומבחינתי אלו שני המשדרים שעומדים על הפרק הייתי מבקש לדעת את עמדתכם לגבי משדרים אלו.

קישור ל SD-10G ב 400$ http://www.hobbypeople.net/gallery/751747.asp

המחירים ב"טוואר" יותר גבוהים http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0093p?&C=JRA

תודה
גיל ברקאי

רק נדמה לי, או שלא כללת משלוח בסיפור הזה? זה אומר שעוד יותר משתלם לקנות בארץ. אני בעד קניית משדרים בארץ, בעיקר בגלל החסכון בהתעסקות מול משרד התקשורת והאחריות.

MDreamer
14-06-2010, 23:47:37
לי יצא. פעם אחת על אנטנה של ה DX6 הישן שלי ופעמיים על מקלטים. קיבלתי שירות טוב.

איתי, בכל המשדרים זה כך, לא רק בארורה, פרט לספקטרום/JR ששם יש מעיין חתימה דגיטאלית בין המקלט למשדר ולטיסן (שלא תגידו שאני אומר שהכל רע בספקטרום :D): המקלט מקושר לא רק למשדר אלה גם לטיסן. זה יתרון בטיחותי כמו שציינתה, אבל זה חיסרון מבחינה כלכלית, כי כשהמקלטים יקרים אז אי אפשר להעביר בשטח מקלט מטיסן לטיסן בכדי לחסוך בקנית מקלט נוסף (במשדרים שהם ספקטרום), במשדרים אחרים אפשר להעביר בשטח מקלט מטיסן לטיסן. אבל מצד שני המקלטים של ספקטרום בד"כ זולים כך שבעצם אין בעיה אמיתית מבחינה זו לספקטרום.
דוד,
כשמוציאים את המקלט מטיסן לטיסן אז מה העיב לעשות rebind על הדרך?
אל תשכח שאוטוטו יש מקלטים ב 15$ לספקטרום.

כנראה שאני בכיוון של sd-10g של איירטרוניקס (שומר אמונים ל"איירטרוניקס"). המחיר גם יותר אטרקטיבי.
מתי נראה את הסקירה?

gillb
15-06-2010, 10:14:44
מתי נראה את הסקירה?

בתקווה בקרוב :)

מני2000
15-06-2010, 10:25:47
גיל,

אני קניתי את הSD-10G ב2050 (למיטב זכרוני) אצל "מיהובי" בירושלים, תבדוק איתו לפני שאתה קונה.
אגב, בחירה מעולה! אתה תהנה מכל רגע איתו...
השדרוג מהRD8000 אליו הוא עצום.

בהצלחה

gillb
15-06-2010, 13:42:12
גיל,

אני קניתי את הSD-10G ב2050 (למיטב זכרוני) אצל "מיהובי" בירושלים, תבדוק איתו לפני שאתה קונה.
אגב, בחירה מעולה! אתה תהנה מכל רגע איתו...
השדרוג מהRD8000 אליו הוא עצום.

בהצלחה

תודה רבה על המידע. היה לי "סטיילוס" ועכשיו יש לי RD8000. וכיום אני מתלבט בין שניים (10C של "פוטבה" ו SD-10G של "איירטרוניקס").

יש לי שאלה הקשורה למקלטים. אחד היתרונות הגדולים של ה RD8000 (ב 72 כמובן) הינה בכך שהוא מתאים לכל מקלט כולל מקלטים של פוטבה. מה האופציה של שימוש במקלטים, שהם אינם דווקא של יצרן המשדר כאשר עוברים ל 2.4?

תודה על התשובה

מני2000
15-06-2010, 21:04:01
תודה רבה על המידע. היה לי "סטיילוס" ועכשיו יש לי RD8000. וכיום אני מתלבט בין שניים (10C של "פוטבה" ו SD-10G של "איירטרוניקס").

יש לי שאלה הקשורה למקלטים. אחד היתרונות הגדולים של ה RD8000 (ב 72 כמובן) הינה בכך שהוא מתאים לכל מקלט כולל מקלטים של פוטבה. מה האופציה של שימוש במקלטים, שהם אינם דווקא של יצרן המשדר כאשר עוברים ל 2.4?

תודה על התשובה

אין עד כמה שידוע לי מקלטים נוספים שעובדים איתו, המקלטים המקוריים לא מאוד יקרים - בערך 250 למקלט 7 ערוצים לחשמליים, 300 ל7 ערוצים טווח מלא , 400 ל8 ערוצים ו470 ל10 ערוצים.
המערכת שווה כל שקל ואין זכר למערכת ההפעלה המסובכת הקודמת של אירטרוניקס.
התפריט פשוט, ידידותי ומאפשר לך להגדיר כמעט כל דבר שתוכל לדמיין...