PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה באיזה דבק להשתמש להדבקת קורת קארבון לדפרון

bendisar
17-06-2010, 13:48:58
שלום לחברי הפורום, אני בונה טיסן בתצורת ג'ט מדפרון. ואני רוצה לחזק את הכנף של הטיסן בעזרת צינור קארבון שיש לי בעובי 4ממ'
יש לי CA UFO FOAM SAFE+ מזרז
ויש לי גם דבק אפוקסי 5 דק' של GRATE PLANES
באיזה מהדבקים יותר מומלץ להשתמש להדבקת מוטת הקארבון בכנף?
תודה מראש
אלעד

amnon
17-06-2010, 14:00:24
שלום לחברי הפורום, אני בונה טיסן בתצורת ג'ט מדפרון. ואני רוצה לחזק את הכנף של הטיסן בעזרת צינור קארבון שיש לי בעובי 4ממ'
יש לי CA UFO FOAM SAFE+ מזרז
ויש לי גם דבק אפוקסי 5 דק' של GRATE PLANES
באיזה מהדבקים יותר מומלץ להשתמש להדבקת מוטת הקארבון בכנף?
תודה מראש
אלעד

עפ"י נסיון שהיה לי בהדבקת קורת קרבון לדפרון :
השתמשתי בדבק אפוקסי 5 דק' ,בשלב הראשון מרחתי את הדבק במקום ההדבקה ואחר כך הדבקתי ,אבל הדבק שמרחתי בתחילת הפס כבר התחיל להתקשות ומאוד היקשה על ההדבקה .

עפ"י המלצתו של עודד עדיף ראשית למקם את המוט במקום הרצוי ולמרוח מצידיו דבק CA UFO FOAM SAFE .+מזרז.

tisanir
17-06-2010, 14:04:31
+1

אייל שפירא
17-06-2010, 17:22:11
אם אתה שם את הצינור בתוך הכנף גם CA FOAM SAFE יחזיק אותו יופי.

bendisar
17-06-2010, 20:21:04
תודה רבה לכל המגיבים והעוזרים:)
הדבקתי את הקורה לתוך הכנף, בתוך החריץ שהכנתי לקורה שמתי CA ועל המוט קארבון עצמו ריססתי מזרז. יצאה הדבקה איכותית חזקה ומהירה
תודה רבה :D

MDreamer
18-06-2010, 22:11:33
אני רואה שאייל השיג אותי אבל אשמח לפרט יותר.
תעשה "תעלה" בכנף בקוטר של הקורה, תניח את הקורה ועם ציאנו FOAM SAFE דליל פשוט תחלחל דבק. אפשר גם להשתמש אחרי זה במזרז. אם אתה ממש רוצה תוצאה של 100% אתה יכול להשתמש בגורילה ואז לא היה את ה"כניסה" של הקורה לחומר - תקבל כנף "סגורה"

bendisar
18-06-2010, 22:29:35
תודה רבה דרימר,
כפי שאמרתי כבר ביצעתי את ההדברה והיא יצאה מושלם
קודם כל חתכתי חתך רדוד בכנף כדי ליצור תשתית לחריץ, אחר כך חרצתי קצת לתוף החתך בעזרת חתיכת קארבון באותו עובי של הקורה כדי ליצור מסילה
אז לקחתי מוט קארבון בעובי 3 ממ' (ממ' אחד פחות מעובי הקורה) אשר אותו עטפתי בנייר מיים #600 ושייפתי תעלה בעובי של הקורה, בתעלה שמתי דבק FOAM SAFE
(סמיך דווקא, לא דליל) ועל קורת הקארבון ריססתי מזרז. לחצתי על כל העסק (בעזרת ספרי לימוד, בני גורן סופסוף עוזר לי :D ) וההדבקה יצאה חזקה מאוד וטובה מאוד, תוצאה סופית מושלמת
אל תדאגו אני מצלם את כל התהליך ובסוף גם יהיה שרשור בנייה מפורט;)