PDA

צפייה בגרסה מלאה : סקר, למי קרה שהתלקחה לו סוללת ליפו ולמה...

amnon
18-06-2010, 21:36:35
כל כך הרבה מדברים על התלקחות סוללות ליפו וממש מעניין למי באמת קרה מקרה כזה ,באיזה סוללה מדובר ,ומה הייתה הסיבה :confused:
אולי בעזרת שירשור זה נוכל להמנע מתאונות ...

wind556
19-06-2010, 05:57:28
כבר ראיתי כמה סוללות מתלקחות
אין הפתעות בדבר הזה, הסוללה תמיד מאותתת מראש אם רק יודעים לזהות את הסימנים:
סוללה מתחממת בטעינה יותר מהרגיל
הטעינה לא נעצרת אוטומטית והמתח עולה ללא הגבלה
התנפחות מוגזמת לאחר שימוש
מכות ונזקים חיצוניים
כל התנהגות חריגה בתיפעול (בעיקר בטעינה)
בטח יש עוד סימנים, לא עולה לי כרגע בראש

איזי
19-06-2010, 06:18:56
קיבלתי סוללה ללא קונקטור, החוטים נגעו אחד בשני ולאחר מספר שניות הסוללה השמיעה רעש חזק ולהבה באורך של כמה עשרות ס"מ פרצה ממנה.

בתמונה אתה יכול לראות מה קרה לאחד המשדרים שלי לאחר טעינה לא נכונה של סוללות NiMH. המטען היה מחובר פחות מ-5 דקות, הסוללות של GP, למשדר שלום.
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=27477&d=1276920908

s.mario
19-06-2010, 09:39:34
סוללת ALIGNכמעט חדשה (ללא שום נזק כלשהוא) בזמן טעינה עם מטען חכם פשוט התלקחה.
לא היה שום שימוש לקוי אן אזהרה מוקדמת...לא היה שום נזק מלבד הסוללה עצמה , וכבל הטעינה מהמטען.

avisha1
19-06-2010, 10:03:20
חברים יקרים ..
אני יכול לספר לכם מנסיוני .וזאת לאחר שחוויתי שריפה של כל הבית שלי עד היסוד .
הגעתי לביתי ביום שישי והשארתי בהטענה את מכשיר ה -ZAP שלי .עם סוללות NIHM
יצאתי לדואר ולאחר 5 דקות הזעיקו אותי השכנים לביתי -פרצה שריפה תבוא מהר .....
לצערי כל התחביב של ואוסף של כל עבודה וכלים חשמליים +טיסנים דאונים ומסוקים ...הכל הכל הכל כולל מכשירי רדיו יקרים ירד לטמיון ונשרף כליל ..מה שהיה עוד יותר גרוע זה שלא היה לי ביטוח ..עבודה ואיסוף מתמיד של 30 שנה נשרף כליל ...
אני עד עכשיו לא מצליח לעכל את מה שקרה לי ..
יקח לי שנים רבות עד שאצליח להגיע לאותו יום של השרפה שכילתה לי את הבית .ואת התחביב ..
לא עוזבים בית אפילו לא שמטעינים סוללות פשוטות כמו NICD שנמצאות בתוך שלט
אלא אם כן דואגים לקנות כספת פשוטה שעולה ברשתות 200 ש"ח ובתוכה מטעינים את כל הסוללות של התחביב
תישמרו לנפשכם
אבי
לשמחתי לא נפגע אף אחד בשרפה הזאת וזה אולי נחמה קטנה .

avisha1
19-06-2010, 10:06:36
דרך אגב השרפה שפרצה בביתי כילתה גם את רוב רכושי כולל תמונות זיכרונות ארונות מיטות ומה לא ..וכל זה קרה בדיוק לפני חודש וחצי בחודש מאי 2010
סוללות בהטענה ללא השגחה זה פצצות עם מנגנון השהיה
אולי אצליח לערוך ולהעלות תמונות של ההרס הרב אם אצליח להיתגבר על המחסומים הקיימים ..

guyst
19-06-2010, 10:30:54
מצטער לשמוע.
אולי יזעזע קצת את האנשים. חייבים להקפיד על בטיחות! ליפו מסתבר הם פצצה מתקתקת.

OneLink
19-06-2010, 11:19:24
לא רק ליפו , כמעט כל סוללה נטענת בימינו מסוכנת במידה מסויימת.

matzri
19-06-2010, 17:00:26
מה יכול לגרום לסוללת NIMH להתלקח בצורה כזו?

MDreamer
19-06-2010, 17:04:49
זרם טעינה גבוה מדי, התחממות חור בתא.
לגידי פעם התפוצצה במחסם סוללת NICD. זה היה כמו קליע.

avisha1
19-06-2010, 17:41:16
כן מעין..
לדעתי זה מה שקרה גם אצלי...אולי ניסיתי לטעון את הסוללות במתח גבוה מדי ומשהו הישתבש שם ...
אפרופו השריפה כנראה שלעולם לא נוכל להיוכח אם ההוטליינר "ברק" של עמרי סירקיס יעמוד בעומס של צלילה או לא ...
מקווה שלא רכשת קסדה במיוחד עבור הטסט פלייט של הברק....
לצערי הוא גם נשרף...................................

eransa
19-06-2010, 20:37:36
אני מנסה ל"השיג" ארגז תחמושת של קליעים כמו שיש בצבא, נראה לי אידאלי לטעינה

דוד פלד
19-06-2010, 23:14:55
אלוהים ישמור :cool:

MDreamer
19-06-2010, 23:56:35
אני מצטער לשמוע.

Flying_student
20-06-2010, 07:05:21
תודה רבה על השיתוף, מצטער לשמוע מה שקרה. אני מקווה שכולם יסיקו מסקנות.

מעתה אני אטעין את הסוללות בפינה מבודדת בבית (רחוקה כמטר וחתי מכל מה שיכול להיתלקח) וליד דלי מלח וכפפה תרמית. (זה אולי נשמע גרנדיוזי אבל תאמינו לי שזה לא. כפפה מגנה או כל מה שיכול להיות מקביל לה אמור לעלות כעשרה שקלים).

שקית לשמירת סוללות ליפו גם תתווסף לקניה הבאה שלי מהסיני.

שיהיה שבוע מעולה.

eitan-ro
20-06-2010, 07:56:33
סוללה חדשה לחלוטין שלא עברה אף טעינה, לא היתה נפוחה וללא שום סימן מקדים מהסוג הכי טוב שיש (KOKAM) התלקחה לי ביד אחרי שהרמתי אותה.
כנראה שהיה בה איזשהו פגם שגרם לה להיות לא יציבה.
במקומכם היתי נהזר במיוחד מהסוללות הזבל שאתם קונים מהסיני, משום מה קצת קשה לי להאמין שהן עוברות QA כלשהו.
איתן.

avisha1
20-06-2010, 08:57:07
איתן .
מה שגרם את השריפה אצלי היו דווקא סוללות שעבדו במשך 3 שנים מסוג NIHM
הסוללות היו בתוך מכשיר רדיו ..ולא היתה אמורה להיות שום בעיה למראית עין או כל בדיקה אחרת שאני מידי פעם בודק סוללות .
לצערי אני נתקל בלא מעט סיפורים על חברים קרובים שביתם נשרף כתוצאה מכשלים בכל מיני סוגים של סוללות ולאו דווקא ליפו.
לכל אותם שחושבים שניתן להיסתפק בשק נגד שריפות שקונים אצל הסיני !!!!!צר לי לאכזב אתכם ...אבל אצלי הוא לא שרד ונשרף כליל ..
אין תחליף לכספת ברזל או כל מיתקו שעשוי מברזל על מנת לספק הגנה נאותה מפני שרפות והיתלקחויות של סוללות
דווקא הסוללות של הסיני תיפקדו ונישמרו באופן משביע רצון ..
כמובן שלא סומך על שום סוללה ומקפיד לטעון בתוך כספת ברזל שעולה בהום סנטר 199 ש"ח
שווה כל עוגמת נפש ואובדן טוטאלי של הבית וכל הנילווה ...

avisha1
20-06-2010, 09:02:16
רק עכשיו שמתי לב שהתמונה בה אני מופיע עם המסוק הצהוב בכותרת של כל תגובה שלי ..
גם המסוק לא שרד ..הוא נשרף כליל ולא נותר ממנו זכר המנוע הותך ממש לא להאמין

avisha1
22-06-2010, 19:08:22
אני בכוונה רושם הודעה על מנת לקדם את השרשור על מנת שלא יהיה אחד שלא יקרא אותו ...

b1yossi
22-06-2010, 19:14:01
אין תחליף לכספת ברזל או כל מיתקו שעשוי מברזל על מנת לספק הגנה נאותה מפני שרפות והיתלקחויות של סוללות

לדעתי עדיף כלי מחרס, כגון עציץ או משהוא דומה עם מכסה.
כלי מתכתי עלול להאיץ או להחריף התלקחות ע"י הוספת מרכיב "קצר" לחוטים\סוללה וכ"ו.

sharonx
22-06-2010, 19:42:12
יוסי - אתה חושב שכספת עם דלת כמעט סגורה לא תגן מפני האש ? ולגבי הקצר - מה אם נרפד אותה מבפנים ?

amnon
22-06-2010, 19:49:55
אני בכוונה רושם הודעה על מנת לקדם את השרשור על מנת שלא יהיה אחד שלא יקרא אותו ...

אני ממש מצטער לשמוע על המקרה המצמרר שקרה לך , אני בטוח שבעזרת השיתוף שלך במקרה תהיה עירנות והבנה באופן הרבה יותר רציני לנושא .

לדעתי אין יותר חשוב מלנעוץ את השירשור הזה.

איזי
22-06-2010, 20:48:13
סוללה חדשה לחלוטין שלא עברה אף טעינה, לא היתה נפוחה וללא שום סימן מקדים מהסוג הכי טוב שיש (KOKAM) התלקחה לי ביד אחרי שהרמתי אותה.
כנראה שהיה בה איזשהו פגם שגרם לה להיות לא יציבה.
במקומכם היתי נהזר במיוחד מהסוללות הזבל שאתם קונים מהסיני, משום מה קצת קשה לי להאמין שהן עוברות QA כלשהו.
איתן.

אתה מספר על סוללה מהסוג הכי טוב שיש שהתלקחה לך ביד. ראיתי הרבה סוללות סיניות ששינו צורה באופן קיצוני על מוגים (יש כאלה שלא לומדים לנחות, הם פשוט נעצרים קרוב) והסוללות מתפקדות וממשיכות לטוס. אני לא נכנס לויקוח אם הרעיון להטיס ובכלל להשתמש בסוללות פגומות חכם, אני אישית לא הייתי נוגע בסוללה פגומה פיזית. במבחן המציאות הסוללות הסיניות מוכיחות את עצמן שוב ושוב.

b1yossi
23-06-2010, 06:13:28
יוסי - אתה חושב שכספת עם דלת כמעט סגורה לא תגן מפני האש ? ולגבי הקצר - מה אם נרפד אותה מבפנים ?

כספת תגן בפני האש, אך שוב מרכיב הקצר, עם מה אתה רוצה לרפד ?
לא פשוט יותר לרכוש כלי חרס בכמה שקלים שיעשה את העבודה ביעילות וללא ריפודים ותוספות ?

k_aviv
23-06-2010, 07:46:30
האם כדאי לאחסן את הסוללות דרך קבע בכספת ?

avisha1
23-06-2010, 19:20:04
מניסיון ...אני יודע בוודאות ש-רק כספת ברזל עם עובי דופן של 2 מ"מ לפחות תיתן מענה טוב להטענת סוללות =פצצות !
עשיתי ניסיון מאוד משכנע בנושא :(
מבדיקה לאחר השריפה הבנתי מה שרד את התופת שהיתה שם .
אם יש לכם קופסת מתכת של כלי חשמלי זה גם טוב .
כי אצלי היא שרדה את התופת שהגיעה לכ 800 מעלות צלסיוס ..
אני יודע שהיה מעל 800 מעלות כי כל חלונות האלומניום מסביב פשוט טיפטפו כמו נרות של חנוכה ....
אפילו המנוע OS של המסוק שלי נמס ...
הקופסה של הכלי החשמלי במקרה זה של מקיטה ...פשוט שרדה את התופת ...

Boogle
27-06-2010, 02:00:30
מצטער לשמוע על החוויה.

כנראה צריך גם ביטוח לבית למי שיש ציוד יקר או מטעין סוללות כמו שלנו. מזל שהדליקה לא התפשטה לשכנים כי האחריות לפיצויים היתה חלה עליך.

אני מחזיק סוללות בכלי חרס וגם טוען אותן בכזה. (ובנוסף אחסנה במחסן מחוץ לבית)

yar
27-06-2010, 08:51:57
חברה ,הכי פשוט להטעין בתוך כלי מתכת (גם סיר יכול להיות טוב)
ואם במרפסת פתוחה עוד יותר טוב ,לכל מקרה שהעשן יפוג לבחוץ

bna016
27-06-2010, 09:24:14
שלום רב לכולם:
קצת אחרי שנכנסתי לתחביב המקסים הזה טענתי סוללת ליפו במטען טיפש (טעינה ללא בלנס) במשך הלילה התרחש פיצוץ גדול ולהבת אש פרצה-נהיתה מדורה קטנה בסלון מזל שהתוכי שלי התחיל לצרוח בטירוף-מיד הגעתי לכבות את הדליקה..לתוכי ולבית שלום למרות שזו היתה דירה שכורה.
מאז אני מטעין אך ורק עם בלנסר+השגחה..ופה אולי טיפ קטן שאולי יוכל לעזור...לקחתי קופסאות שימורים עם מכסים נשלפים עשיתי חורים במכסה להוצאת החוטים בעת הטעינה הסוללה מוכנסת לתוך הקופסה כך שאם התרחש פיצוץ אולי הקופסה תקטין מעט את התפשטות האש כאשר בתוך קופסת השימורים תהיה אבקה כל דבר שהוא שיחנוק את האש.

שדדרומי
27-06-2010, 09:35:20
מעלום לא קרה לי ואני משתש ותיק אולי אפילו הראשון , היה שלב שאפילו ניסיתי בכוח וגם לא הצליח לי כנראה שיש לי יותר מזל משכל :)

amnon
27-06-2010, 11:36:51
שלום רב לכולם:
קצת אחרי שנכנסתי לתחביב המקסים הזה טענתי סוללת ליפו במטען טיפש (טעינה ללא בלנס) במשך הלילה התרחש פיצוץ גדול ולהבת אש פרצה-נהיתה מדורה קטנה בסלון מזל שהתוכי שלי התחיל לצרוח בטירוף-מיד הגעתי לכבות את הדליקה..לתוכי ולבית שלום למרות שזו היתה דירה שכורה.
מאז אני מטעין אך ורק עם בלנסר+השגחה..ופה אולי טיפ קטן שאולי יוכל לעזור...לקחתי קופסאות שימורים עם מכסים נשלפים עשיתי חורים במכסה להוצאת החוטים בעת הטעינה הסוללה מוכנסת לתוך הקופסה כך שאם התרחש פיצוץ אולי הקופסה תקטין מעט את התפשטות האש כאשר בתוך קופסת השימורים תהיה אבקה כל דבר שהוא שיחנוק את האש.

עכשיו לתחביב הזה צריך גם תוכי :confused: ;)

motiganot
27-06-2010, 15:00:56
avisha1 .
תודה על השיתוף והם זה מנחם אותך אפילו בקצת אז תדע שבעקבות השירשור
הזה עשיתי סוף סוף משהו שהתעצלתי לעשות הרבה זמן.
יש לי כספת עבה כזאת מסוג שנפתחת עם מפתח מצחיק כזה.
אז לפני שנה קניתי כספת חדשה שנפתחת עם קוד
(ולא אין לי כסף לשים שם, זה רק בשביל האקדח שלי)
הכספת הישנה הייתה מנוחת בצד ללא שימוש.
אז לקחתי את הכספת הישנה והעברתי לתוכה את כל 20 ליפו שיש לי.
יש לי רק בעיה קטנה עם הכספת הזאת יש בה חורים קטנים לקיבוע לקיר
אבל במקרה של שריפה בתוך הכספת נראה לי שהחורים האלו יהיו כמו להביורים קטנים...

ולגבי הטענה של הסוללות, רק בהשגה זה הכי בטוח !

sharonx
27-06-2010, 17:39:50
סגור את החורים עם ברגים ואומים.

amnon
27-06-2010, 18:06:33
כדי למנוע התפשטות העשן ו/או האש ובלי שיהיה צורך בתוכי כמו ש BNA016 כתב , כדאי להתקין

גלאי עשן (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.6674)

זה לא יקר ושווה השקעה .

הזמנתי ...35 ש"ח כולל מס' מעקב.

nlior
27-06-2010, 19:40:25
סוללה שלא בטעינה גם יכולה להיתפוצץ?

guyst
27-06-2010, 22:25:01
קופסת \ קופת מתכת - פתרון יעיל.
בעייה אחת, איך טוענים בתוך הקופסה? איפה מעבירים את חוט הסוללה והבאלנסר? גם כשאני טוען בתוך "שק בטחון" הוא לא סגור הרמטית כי המטען בחוץ וחוט הבאלנסר קצר.

http://www.youtube.com/watch?v=6M5ftkN9PtY&feature=fvw

sharonx
27-06-2010, 22:42:19
הבחור מתאבד אבל נראה לי שזה הפיתרון. לא צריך כספת כבדה.
צריך לקדוח 2 חורים ולהעביר חוטי +- ובלאנס מוארכים מהמטען.

תודה רבה גיא על השיתוף.

איך מכנים את הקוספא הזו בעברית ? התקשתי למצוא בזאפ

tisanir
27-06-2010, 22:46:19

תודה רבה גיא על השיתוף.

קופה?

Tornadon
27-06-2010, 22:51:56
העם מומלץ לפרוק את הסוללות STORAGE לאחר הטסה עם אני משתמש בהם פעם בשבוע באופן קבוע ?
אני מטעין את הסוללות שלי בתוך קופסת אלומיניום

tisanir
27-06-2010, 22:54:10
העם מומלץ לפרוק את הסוללות STORAGE לאחר הטסה עם אני משתמש בהם פעם בשבוע באופן קבוע ?

לא.

guyst
27-06-2010, 22:54:43

תודה רבה גיא על השיתוף.

בבקשה מזאפ (http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-cashregister&keyword=%f7%e5%f4%e4)

s.mario
27-06-2010, 23:01:10
שרון האם הכוונה היא ליצור חוטים ארוכים יותר שישאירו את המטען מחוץ לקופסא?\
האם אין שום אלמנט של אורך החוט מול זמן הטעינה או כל פרמטר אחר?

guyst
27-06-2010, 23:04:42
לדעתי אפשר להשתמש באורך החוטים הקיימים אבל השאלה היא האם האש יכולה לצאת מהחורים...? או שזה כבר משהו מינימלי...

Tornadon
27-06-2010, 23:05:37
לא.
אז מתי משתמשים באופציה של ההחסנה
מעל שבוע שבועים חודש???

guyst
27-06-2010, 23:11:59
סוללה שלא בטעינה גם יכולה להיתפוצץ?

אני גם שואל.... למישהו קרה מקרה כזה ?

Menash
27-06-2010, 23:26:18
שלום.
כפי שאנו יודעים לסוללות פולימריות אין מגן חיצוני כמו לסוללות ליטיום לדוג' אשר מקשיח את הסוללה ומגן עליה מפני נזקים פיזיים חיצוניים היכוללים לגרום לנזק למבודד בין שתי הלוחות של הסוללה.
הרס המבדד גורם לפריקה מהירה של הסוללה ובכך היא מתחממת לטמפ' מאוד גבוהה עד שמתלקחת.
תוך כדי ההתלקחות משתחרר גז מאוד מאוד רעיל. ואסור להימצא בקירבתו .
הסוללה הפולימרית גמישה ואינה מוגנת מפני נזקים פיזיים ואף ניתנת לקיפוף למי שניסה...
לסוללה הפולימרות לא הותקן מגן חיצוני מסיבה מאוד פשוטה- זה מוסיף משמעותית למשקל הסוללה.
נזק בלתי ניראה לסוללה יכול להיגרם מנפילת הטיסן ומפה ועד התלקחות הסוללה זה רק עניין של זמן.
עשיתי די הרבה ניסויים בסוללות פולימריות, מתוך סקרנות. יש סוללות משובחות עם מנגנוני בטיחות כאלה ואחרים, לדוג': המעטפת החיצונית של הסוללה משחררת חומרים לכיבוי להבה כשמחממים אותה
ויש כאלה שנמטרלות את עצמן מבחינה חשמלית. לצערי אין הרבה סוללות מהסוג הבטיחותי ולכן שמירה על סוללה מפני נזרים חיצוניים תקטין משמעותית את כמות ההפתעות שתספק לנו הסוללה.
לסיכום:
א. תמגנו את הסוללה בתוך הטיסן ככול האפשר.
ב. למי שיש מחסן, ניתן לבתקין מדף ממתכת ועליו לאחסן ולטעון את כל הסוללות.

בברכה.

Menash
27-06-2010, 23:34:42
ישנם חוטים עם בידוד עמיד בחום, ולמה אנו צריכים אותם?
למי שרוצה לאחסן ולטעון את הסוללות בקופסאות מתכת ניתן לקדוח חור אחד בקוטר של סנטים
להשחיל דרכו את כל החוטים הנחוצים לטעינת הסוללות ולסגור את הפתח עם RTV ניתן להשיג
בכל חנות לחלקי חילוף לרכנים, החומר מזכיר דבק סיליקון ועמיד בטמפרטורות גבוהות.
את המטען בשום פנים ואופן אין להכניס לקופסא כי במקרה של תקלה בסוללה המטען מזהה את התקלה ומנתק את זרם הטעינה. אם המטען יהיה בתוך הקופסא וגרם נגק גם לו ואז יש סיכוי שהשנאי שמזין את המטען ישרף.

sharonx
27-06-2010, 23:38:19
שרון האם הכוונה היא ליצור חוטים ארוכים יותר שישאירו את המטען מחוץ לקופסא?\
האם אין שום אלמנט של אורך החוט מול זמן הטעינה או כל פרמטר אחר?

כן. נראה לי זניח. יוסי ?

Menash
27-06-2010, 23:48:29
כשמדובר על אורכים של עד מטר- מטר וחצי אין משמעות לאורך החוטים כהשפעה על זמן הטעינה.
הכי חשוב שהחוטים יהיו תואמים מבחינת שטח החתך לזרם שיטען את הסוללות, ניתן להתאים על פי יכולת המטען.
בנוגעה לאחסנת הסוללה,זה לא משנה אם היא טעונה או פרוקה, מה שמתלקח זה החומר הדיאלקטרי שבתוכו תבולות הלוחיות, לכן בשני המצבים ממולץ לאחסן במקום בטוח.

b1yossi
27-06-2010, 23:52:01
ללא חישוב ובשליפה מהמותן בהתייחס להארכה של עד 1 מטר :

14AWG עד 5A
10AWG עד 10A

לא צריך להוות בעיה.

b1yossi
27-06-2010, 23:55:07
כשמדובר על אורכים של עד מטר- מטר וחצי אין משמעות לאורך החוטים כהשפעה על זמן הטעינה.
הכי חשוב שהחוטים יהיו תואמים מבחינת שטח החתך לזרם שיטען את הסוללות, ניתן להתאים על פי יכולת המטען.
בנוגעה לאחסנת הסוללה,זה לא משנה אם היא טעונה או פרוקה, מה שמתלקח זה החומר הדיאלקטרי שבתוכו תבולות הלוחיות, לכן בשני המצבים ממולץ לאחסן במקום בטוח.

החומר אינו מתלקח מעצמו, במידה ויש קצר בין הלוחות התחממותם וניצוצות מהקצר יבעירו את הלוחות - זה לא יכול לקרות כאשר אין מטען חשמלי, קרי הסוללה פרוקה.

sharonx
28-06-2010, 00:16:28
ללא חישוב ובשליפה מהמותן בהתייחס להארכה של עד 1 מטר :

14AWG עד 5A
10AWG עד 10A

לא צריך להוות בעיה.

ולבלנס ? האם בחוטי הבלאנס עוברים זרמים גבוהים ? אני מנחש שלא כי הם דקים גם לסוללות גדולות.

b1yossi
28-06-2010, 05:46:18
הבלאנס תלוי בעיקר במטען, אאל"ט ב- ACCUCELL6 זרם הבלאנס הוא 300מ"א.
20-24AWG אמורים להספיק, אם אתה רוצה ללכת על הצד הבטוח, לך על 18-20AWG.

דווקא הבאלנס רגיש קצת יותר, בהנחה שכולם טוענים במצב בלאנס, או FAST, או STORAGE הרי שהמטען מתייחס בעיקר למתח הנמדד בפלאג הלאנס - מפל מתח שם יגרום לטעינה לא מאוזנת\ גבוהה מדי.

egrufi
28-06-2010, 06:04:58
ישנם חוטים עם בידוד עמיד בחום, ולמה אנו צריכים אותם?
למי שרוצה לאחסן ולטעון את הסוללות בקופסאות מתכת ניתן לקדוח חור אחד בקוטר של סנטים
להשחיל דרכו את כל החוטים הנחוצים לטעינת הסוללות ולסגור את הפתח עם RTV ניתן להשיג
בכל חנות לחלקי חילוף לרכנים, החומר מזכיר דבק סיליקון ועמיד בטמפרטורות גבוהות.
את המטען בשום פנים ואופן אין להכניס לקופסא כי במקרה של תקלה בסוללה המטען מזהה את התקלה ומנתק את זרם הטעינה. אם המטען יהיה בתוך הקופסא וגרם נגק גם לו ואז יש סיכוי שהשנאי שמזין את המטען ישרף.

לדעתי, אסור לאטום את הקופסה הרמטית.
אם וכאשר תתלקח ליפו בתוך קופסא אטומה,ייוצר לחץ עצום בתוך הקופסה ואז למעשה ייצרת פצצה.
חייב פתח לשיחרור גזים ולחצים במקרה שתתלקח ליפו.

נח נח
28-06-2010, 08:41:15
בעייה אחת, איך טוענים בתוך הקופסה? איפה מעבירים את חוט הסוללה והבאלנסר? גם כשאני טוען בתוך "שק בטחון" הוא לא סגור הרמטית כי המטען בחוץ וחוט הבאלנסר קצר.

וואי הבנאדם הזה משוגע על כל הראשש !!!

RoVal
28-06-2010, 14:40:54
http://www.youtube.com/watch?v=YCWdnjLqVWw&feature=related

פשוט רימון הדבר הזה...
אני לא מתאר לעצמי מה קורה שדבר כזה נידלק בבית (ולא על הריצפה).

sharonx
15-07-2010, 00:34:56

קניתי קופה כזו בהום סנטר ב 60 שקל לאחסון הסוללות, וכספת דיגיטלית ב 109 שקל לטעינה.

האם ניתן להשאיר את 2 החורים של ההתקנה לקיר (חצי סנטים קוטר) שדרכיהם יעברו החוטים ללא אטימה ? האם סילון האש ייצא מהם או שלא צריך לחשוש מזה ? והאם כדאי לרפד בספוג מבפנים כדי לא להגביר את הקצר במקרה של התקלחות ?

Geostant
16-09-2010, 12:23:25
כד חרס הפוך על צלחת חרס
רצוי לסתום את חור הניכוז בתחת הכד (שעכשיו בגלל שהוא הפוך נמצאת למעלה על מנת למנוע כניסת אוויר).

**** חשוב **** לבדוק את הטמפרטורה בזמן הטעינה הראשונה על מנת לוודא שיצירת החלל הסגור לא גורמת להתחממות יתר

את חוטים מעבירים בפשטות על ידי כך שמניחים את העציץ עליהם, לא צריך לקדוח כלום.

http://media.growsonyou.com/photos/products/21553.jpg
הפוך על צלחת חרס

eransa
16-09-2010, 13:01:19
לכל מי שעושה מילואים, ארגז של תחמושת (כדורי רובה) זה הפתרון, עושים חריץ קטן לחוטים באחת הדפנות וגמרנו

sharonx
16-09-2010, 18:22:51
לכל מי שעושה מילואים, ארגז של תחמושת (כדורי רובה) זה הפתרון, עושים חריץ קטן לחוטים באחת הדפנות וגמרנו

יענו "ברוס" בשפת העם - רעיון יפה :)

bymannan
07-12-2010, 08:46:20
מצטער על ההקפצה, אבל רציתי לדעת איזה סוג מטף כדאי לשמור ליד סוללות בהטענה?

Himel
07-12-2010, 09:29:29
כל מטף קצף יהיה טוב לעצירת האש, עדיף שיהיה משהו קטן יחסית שיהיה לך קל להשתמש בו.

bymannan
07-12-2010, 09:57:56
מטף אבקה כמו לרכב לא יהיה טוב?

shaharg
07-12-2010, 10:11:22
כל מטף קצף יהיה טוב לעצירת האש, עדיף שיהיה משהו קטן יחסית שיהיה לך קל להשתמש בו.

מטף אבקה כמו לרכב לא יהיה טוב?

מטף אבקה כן , קצף - לא ושניהם לא מומלצים - אל תשכחו שמדובר בשריפה שמקורה בחשמל , וברוב המקרים כשתרססו גם המטען וכל הציוד שמסביבו ירוסס גם . ואז הנזק יהיה גדול יותר מנזקי השריפה - לכן אצלי קיים מטף הלון - שמיועד בדיוק לשימוש הזה ... ההבדל בעלות על מטף כזה לעומת השאר למטף לשימוש ביתי ( 1 ק"ג) הינו שולי .

Himel
07-12-2010, 10:14:23
גם מטף אבקה[לבנה כן?] יהיה מעולה... רק תזהר לא ללכלך את כל הבית מהלחץ ...

bymannan
07-12-2010, 10:20:54
מטף אבקה וקצף הם בדיוק אותו הדבר ושניהם לא מומלצים - אל תשכחו שמדובר בשריפה שמקורה בחשמל , וברוב המקרים כשתרססו גם המטען וכל הציוד שמסביבו ירוסס גם . ואז הנזק יהיה גדול יותר מנזקי השריפה - לכן אצלי קיים מטף הלון - שמיועד בדיוק לשימוש הזה ... ההבדל בעלות על מטף כזה לעומת השאר למטף לשימוש ביתי ( 1 ק"ג) הינו שולי .

מעניין תודה. אז הלון פחות מלכלך? זה גז חונק? מה בדיוק זה עושה?

Tornadon
07-12-2010, 10:51:21
עדיף דלי עם מי מלח ופלייר ערוך

bymannan
07-12-2010, 11:25:26

מי מלח? זה לא מוליך? זה לא עלול לקצר תאים שלא התלקחו?

shaharg
07-12-2010, 13:11:22

מים עם מלח מצויינים לפריקה של סוללה מנופחת לפני שזורקים אותה לפח . כאשר אתה מגלה שחצי בית עולה באש , פלייר ארוך לא עוזר ומים על אחת כמה וכמה לא ...

לגבי מטף הלון - כדי שתפרוץ אש צריכים להתקיים 3 גורמים : חום , חומר בערה , חמצן .
כדי לכבות עליך להוציא את אחד משלושת הגורמים מהמשוואה , גז ההלון חונק את האש ובכך מוציא מהמשוואה את החמצן.

bymannan
07-12-2010, 13:32:36
קראתי שהלון מאוד מאוד רעיל... ועלול אפילו לגרום נזק מיידי לסובבים. אני לא יודע כמה זה נכון, אבל אני מתחיל לחשוב שכדאי לתת לבית להישרף :).

Ofekgg
07-12-2010, 14:09:20
לגבי מטף הלון - כדי שתפרוץ אש צריכים להתקיים 3 גורמים : חום , חומר בערה , חמצן .
כדי לכבות עליך להוציא את אחד משלושת הגורמים מהמשוואה , גז ההלון חונק את האש ובכך מוציא מהמשוואה את החמצן.

אני הייתי מוציא את החומר בערה.. :rolleyes:

במקום דלי עם מלח עדיף דלי עם חול.

וגם העשן של הליפו רעיל..

shaharg
07-12-2010, 15:11:21
אני הייתי מוציא את החומר בערה.. :rolleyes:

במקום דלי עם מלח עדיף דלי עם חול.

וגם העשן של הליפו רעיל..

אני לא אשפוך חול בחדר העבודה שלי וגם לא לתוך מכסה המנוע אם אני מטעין בשטח...
כמו כן , אפשר להוציא את חומר הבעירה מהמשוואה כל עוד מדובר באש נשלטת ולא להבה גדולה מידי . אם תסתכל כיצד ליפו נשרפת בסרטונים ביו טיוב תגלה שהאש ממש לא נשלטת והלהבה ממש לא נמוכה ולעיתים הסוללה תתפוצץ , לקחת סוללה שכזו ולהוציא אותה בידיים חשופות ... לא נראה לי ... מה גם שאם מדובר בחדר שלי תוך שניה האש תתפשט לחפצים אחרים .
ועוד דבר - אני יודע שיחלקו עלי חברי הפורום אבל , אני לא נוהג לעשות ביביסיטר בזמן הטענת הסוללות ולכן כאשר אני שם את הסוללה להטענה אני נזכר בה רק כאשר המטען מצפצף , כך שעלול להיות מצב שכל החדר יעלה באש עד שאשים לב , לכן אני נוקט במס' אמצעי זהירות :
1. הטענה בכלי מתכתי ( תבנית עוגה ארוכה וגבוהה .)
2. גלאי עשן מותקן מעל מקום הטעינה .
3. מטף כיבוי מחוץ לחדר .
4. שימוש בציוד תקין- לא לוקח סיכונים עם הסוללות , סוללה חטפה מכה או נראית קצת נפוחה הולכת להשמדה ( מי מלח לשבועיים ולפח. )

flyinglizard
07-12-2010, 16:07:38
שק טעינה (רציני, לא זה של הסיני) + גלאי עשן שמחובר לאזעקה של הבית ישר מעל עמדת הטעינה + מטף האלון 3 ק"ג + נוכחות בבית. שלא נגמור כמו הכרמל.

תתייחסו לכל סוללה כאילו היא פצצה בפוטנציה, והסיכויים שלכם ישתפרו משמעותית.

guyst
07-12-2010, 17:37:25
לי עומדת בכוננות כבאית מתחת לבית כל יום חמישי ושישי בערב שאני טוען את הסוללות. :)

Boogle
07-12-2010, 21:18:00
לי עומדת בכוננות כבאית מתחת לבית כל יום חמישי ושישי בערב שאני טוען את הסוללות. :)

אני חתמתי חוזה עם EVERGREEN, לא יודע אם ראיתם אבל הסופר טאנקר עושה יעפים מעל הבית שלי כבר כמה חודשים, ביום שישי ביבי התקשר ואמרתי לו שלאור המצב אני לא אטעין את הליפו שלי ושהטאנקר ילך לכבות את השריפה בכרמל.

עציץ חרס + שקית חול כמכסה לעציץ צריך להספיק לרוב השימושים. (אזהרה, יתכן ובמקרה התלקחות צריך יהיה לאוורר את הבית כמה ימים).

tamos
13-12-2010, 17:19:46
לא מספיק להטעין את הסוללות בתוך כספת?
יש לי בבית כספת עם קוד.
פשוט להוציא חוטים מהחורים של הקקיבוע לקיר.
סוגר את הדלת בזמן ההטענה, בשביל מה צריך גלאי עשן(גם ככה אני נוכח), או מטף?