PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה מיקס שנותן down כשמעלים סל"ד במנוע

amnon
21-06-2010, 12:21:14
באיזי סטאר יש תופעה שכשמעלים סל"ד הטיסן נוסק וזה ממש מקלקל את ההנאה בטיסה .
בעבר הטסנו את האיזי עם ה sanwa ו SHARONX התותח יצר מיקס כזה שנותן DOWN כאשר "פותחים מנוע" ,עכשיו האיזי טס עם השלט החדש TURNIGY 9X והמיקס כמובן לא הוגדר .

מישהו יכול לעזור בהגדרת המיקס הזה על ה TURNIGY 9X ?

תודה מראש .

haimz24
21-06-2010, 12:36:13
אמנון ישנה אפשרות שזווית המנוע לא כמו שצריך ולכן הוא נוסק בפתיחת מצערת?

Yotflow
21-06-2010, 12:51:51
המנוע יושב בתוך תבנית באיזי ולכן אין סיבה שישב לא במקום אלא עם עבר על הטיסן משהו.
לגביי הנסיקה מעלה זו תופעה ידועה בדאונים אבל בדוק תחילה בעין אם הגה הגובה פלס עם הכנף בדוק מרכז כובד ואם הכל בסדר אז יש להכניס את המיקס. אני גם משתמש במיקס בדאון שלי:)

amnon
21-06-2010, 13:28:27
המנוע יושב בתוך תבנית באיזי ולכן אין סיבה שישב לא במקום אלא עם עבר על הטיסן משהו.
לגביי הנסיקה מעלה זו תופעה ידועה בדאונים אבל בדוק תחילה בעין אם הגה הגובה פלס עם הכנף בדוק מרכז כובד ואם הכל בסדר אז יש להכניס את המיקס. אני גם משתמש במיקס בדאון שלי:)

אוקיי ,אבל איך מייסמים אותו ב שלט TURNIGY 9X ?

sharonx
21-06-2010, 13:39:04
נעשה את זה כשניפגש פעם הבאה , או שתנסה בינתיים להעיזר במדריך שהדפסנו.

amnon
21-06-2010, 13:42:13
נעשה את זה כשניפגש פעם הבאה , או שתנסה בינתיים להעיזר במדריך שהדפסנו.

איפה אתה? לא ענית לי ל sms :confused:

אייל שפירא
21-06-2010, 14:02:30
גם בAXN כשפותחים מצטערת הטיסן מטפס. לדעתי זה לא קשור לזוית המנוע אלא לזוית הכנפיים.

leetal
21-06-2010, 14:26:01
באיזי סטאר יש תופעה שכשמעלים סל"ד הטיסן נוסק וזה ממש מקלקל את ההנאה בטיסה .
בעבר הטסנו את האיזי עם ה sanwa ו SHARONX התותח יצר מיקס כזה שנותן DOWN כאשר "פותחים מנוע" ,עכשיו האיזי טס עם השלט החדש TURNIGY 9X והמיקס כמובן לא הוגדר .

מישהו יכול לעזור בהגדרת המיקס הזה על ה TURNIGY 9X ?

תודה מראש .
אפשר בשלט הזה להגדיר מיקס אפילו בין המאזנות לגלגלים:D.
עכשיו גיליתי ששכחתי את השלט שלי פתוח כמה ימים ורוקנתי את הסוללות, עכשיו הן בטעינה. אני אוכל לבדוק רק בעוד כמה שעות איך עושים את המיקס, כשהסוללות יטענו..

גם בAXN כשפותחים מצטערת הטיסן מטפס. לדעתי זה לא קשור לזוית המנוע אלא לזוית הכנפיים.
אין הבדל בין זווית המנוע לזווית הכנפיים, זה בעצם הזווית בינהם שצריכה להיות נכונה.
אם הזווית בין המנוע לכנפיים נכונה אז כנראה שהבעיה במרכז הכובד של הטיסן.

amnon
21-06-2010, 14:51:48
אפשר בשלט הזה להגדיר מיקס אפילו בין המאזנות לגלגלים:D.
עכשיו גיליתי ששכחתי את השלט שלי פתוח כמה ימים ורוקנתי את הסוללות, עכשיו הן בטעינה. אני אוכל לבדוק רק בעוד כמה שעות איך עושים את המיקס, כשהסוללות יטענו..

אין הבדל בין זווית המנוע לזווית הכנפיים, זה בעצם הזווית בינהם שצריכה להיות נכונה.
אם הזווית בין המנוע לכנפיים נכונה אז כנראה שהבעיה במרכז הכובד של הטיסן.

leetal
תודה רבה ,אני ממתין.

אייל ,
המיקס הזה כבר פעל בהצלחה רבה ,ואני מאוד ממליץ לך לנסות אותו על הAXN זה מאוד משפר את חווית ההטסה עם הטיסן הזה ,כשפותחים מנוע הטיסן כהילו רוצה לרדת בשבריר שנייה הראשון אבל ממשיך ישר והבזים איתו ממש מגניבים.

amnon
21-06-2010, 15:25:14
אני חושב שמצאתי את ההסבר למיקס הזה ב manual (http://www.skyrc.us/pdf/imax9x.pdf) עמ' 39 סעיף 9.19 Throttle . needle Mixinng
האם זה המיקס הנכון ?

אייל שפירא
21-06-2010, 16:46:05
טוב לי יש DX7 אז הרבה יותר קל לעשות את המיקס. :D

MDreamer
21-06-2010, 18:43:54
אני לא בטוח שמיקס זה מה שאתה רוצה.. עדיף לך לתקן את זוית המנוע. יווצר לך מצב שבו בתיחת מנוע בתחלה הכל יהיה בסדר אבל ככך שסוללה תתרוקן והמתח יתחיל לפיפור המנוע לא ייצר לך מספיק כח ואז תאלץ למשוך אפ בפול מנוע כאשר בתחילת הטיסה לא היית צריך. בקיצר או שתשתמש בג'ירו או שתשנה זוית מנוע.
אגב יכול להיות שיש מנוע חזק מדי שם..

leetal
21-06-2010, 19:50:24
הפעלת המיקס בשלט הזה:
1. לחיצה על ה menu הכפתור הימני העליון.
2. תעבור עם הכפתור up או dn ל setting
3.שוב לחיצה על menu, יפתח מסך עם 12 אפשרויות, לחץ על dn כמה פעמים עד שיפתח מסך נוסף עם עוד אפשרויות.
4. אחת האפשרויות היא prog.mix לחץ על menu ויפתח מסך נוסף עם 7 mixים (ז"א אתה יכול לבחור 7 אפשרויות של שילוביי מיקסים)
5. בחר באחד מהם ע"י לחיצה על menu יפתח מסך נוסף:
האפשרות הראשונה היא להפעיל או לא, במקרה שלך כן (act)
האפשרות השניה היא המאסטר, במקרה שלך מנוע (thr)
האפשרות השלישית הערוץ ה slave במקרה שלך ele (הגה גובה)
שלושת האפשרויות הבאות הם טווחים, כדאי לכוון ע"י ניסיון וטעיה..
האפשרות האחרונה זה איזה כפתור יפעיל את המיקס הנ"ל

אני מסכים עם מעין שלא כדאי לבצע מיקס כזה, ולמצוא פתרון אמיתי לבעיה שהיא אווירודינמית

master_bebe
21-06-2010, 19:50:37
דרימר, הוצאת לי את המילים מהפה...

הפתרון כאן הוא בכלל לא מיקס. זאת דרך פתרון מאוד מאוד עקומה לבעייה הזאת. הפתרון המובהק הוא שינוי זווית הצבת מנוע !
אישית לא יצא לי להתעסק עם האיזי סטאר אבל אם אין לו אופציה לשינוי זווית מנוע (דבר שנראה קצת תמוהה, היות ואנחנו מכירים את הנפשות הפועלות, והחברה היא חברה רצינית...) אז תעשו בעצמכם !! קצת אומים וזהו. מה ניסגר ? אתם טיסנאים או בנאי קיטים שלא יודעים להפעיל קצת את הידיים ולאלתר ???

(לא להתבלבל עם תופעה דומה, שתלוייה במהירות הטיסה ולא במצערת - תופעה של מרכז גובה קדמי עם קיזוז UP בהגה גובה).

liorz055
22-06-2010, 01:05:04
הפעלת המיקס בשלט הזה:
1. לחיצה על ה menu הכפתור הימני העליון.
2. תעבור עם הכפתור up או dn ל setting
3.שוב לחיצה על menu, יפתח מסך עם 12 אפשרויות, לחץ על dn כמה פעמים עד שיפתח מסך נוסף עם עוד אפשרויות.
4. אחת האפשרויות היא prog.mix לחץ על menu ויפתח מסך נוסף עם 7 mixים (ז"א אתה יכול לבחור 7 אפשרויות של שילוביי מיקסים)
5. בחר באחד מהם ע"י לחיצה על menu יפתח מסך נוסף:
האפשרות הראשונה היא להפעיל או לא, במקרה שלך כן (act)
האפשרות השניה היא המאסטר, במקרה שלך מנוע (thr)
האפשרות השלישית הערוץ ה slave במקרה שלך ele (הגה גובה)
שלושת האפשרויות הבאות הם טווחים, כדאי לכוון ע"י ניסיון וטעיה..
האפשרות האחרונה זה איזה כפתור יפעיל את המיקס הנ"ל

אני מסכים עם מעין שלא כדאי לבצע מיקס כזה, ולמצוא פתרון אמיתי לבעיה שהיא אווירודינמית

אמנון אתה צריך ב dnrate לתת ערכים , אצלי במוגי התחלתי ב 010 וזה התייצב ב 004
אם אתה רוצה שזה יהיה פעיל איך שאתה מדליק את השלט , אז SW צריך להיות
NOR

amnon
22-06-2010, 11:32:30
תודה רבה leetal
תודה רבה liorz055

master_bebe
באיזי סטאר המנוע הוא Inrunner והוא מודבק בתוך תעלה שקיימת ביציקת הגוף שעשוי מאלפור ,אין בכלל חיבור עם ברגים ואומים.

ultras
22-06-2010, 14:37:14
דרימר, הוצאת לי את המילים מהפה...

הפתרון כאן הוא בכלל לא מיקס. זאת דרך פתרון מאוד מאוד עקומה לבעייה הזאת. הפתרון המובהק הוא שינוי זווית הצבת מנוע !
אישית לא יצא לי להתעסק עם האיזי סטאר אבל אם אין לו אופציה לשינוי זווית מנוע (דבר שנראה קצת תמוהה, היות ואנחנו מכירים את הנפשות הפועלות, והחברה היא חברה רצינית...) אז תעשו בעצמכם !! קצת אומים וזהו. מה ניסגר ? אתם טיסנאים או בנאי קיטים שלא יודעים להפעיל קצת את הידיים ולאלתר ???

(לא להתבלבל עם תופעה דומה, שתלוייה במהירות הטיסה ולא במצערת - תופעה של מרכז גובה קדמי עם קיזוז UP בהגה גובה).

הנה שאלת קיטבג.. הכוונה היא להטות כלפי מעלה או כלפי מטה?