PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! בעייה מוזרה ומרגיזה בהיתנהגות טיסה של טריינר

amnon
22-06-2010, 12:27:50
אני מדבר על הטריינר שבתמונה מסומן במסגרת אדומה:
הגוף (עשוי דיקט ובלזה) הוא של טריינר ישן שנקרא פלקון 56 והכנף (עשויה בלזה) של טריינר אחר (מצאתי בפורום מוכרים- קונים).
הכנף במימדים דומים מאוד לכנף של הפלקון מלבד הרוחב ,הכנף שהשגתי ברוחב 2 סמ" יותר.
התאמתי את הגוף כך שהכנף תתלבש טוב ,דאגתי שהפושרודים של המאזנות יהיו חופשיים לתנועה והכל נראה מצויין.
ד.א הטריינר במקור ממנוע ניטרו ואני התאמתי לו את המנוע הזה (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3884) הנתונים שלו אומרים שהוא מתאים לטריינר ששוקל עד 2.6 קג" ,משקל טיסה של הטריינר שלי 2.1 קג" .

עכשיו הבעייה המוזרה והמרגיזה בטריינר הזה שכשהוא פונה הוא ננעל באותו מצב ולוקח לו מס' שניות לצאת מזה ,לא משנה מה זוית הפנייה וגם לא קשור למהירות הטיסה .
יש לציין שהוא ממריא ונוחת מאוד יפה ,אבל אחרי ש SHARONX עשה לו טסט ,הוא אומר שמסוכן להטיס אותו במצב הזה ,למרות שההמראה והנחיתה איתו ממש כיפים .
אני ממש מת להטיס אותו אבל לא יודע איך לפתור את הבעייה הזאת :confused:,עזרתכם בבקשה !

ZigiStar
22-06-2010, 12:33:52
הגוף (עשוי דיקט ובלזה) הוא של טריינר ישן שנקרא פלקון 56 והכנף (עשויה בלזה) של טריינר אחר (מצאתי בפורום מוכרים- קונים).
הכנף במימדים דומים מאוד לכנף של הפלקון מלבד הרוחב ,הכנף שהשגתי ברוחב 2 סמ" יותר.
התאמתי את הגוף כך שהכנף תתלבש טוב ,דאגתי שהפושרודים של המאזנות יהיו חופשיים לתנועה והכל נראה מצויין.
ד.א הטריינר במקור ממנוע ניטרו ואני התאמתי לו את המנוע הזה (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3884) הנתונים שלו אומרים שהוא מתאים לטריינר ששוקל עד 2.6 קג" ,משקל טיסה של הטריינר שלי 2.1 קג" .

עכשיו הבעייה המוזרה והמרגיזה בטריינר הזה שכשהוא פונה הוא ננעל באותו מצב ולוקח לו מס' שניות לצאת מזה ,לא משנה מה זוית הפנייה וגם לא קשור למהירות הטיסה .
יש לציין שהוא ממריא ונוחת מאוד יפה ,אבל אחרי ש SHARONX עשה לו טסט ,הוא אומר שמסוכן להטיס אותו במצב הזה ,למרות שההמראה והנחיתה איתו ממש כיפים .
אני ממש מת להטיס אותו אבל לא יודע איך לפתור את הבעייה הזאת :confused:,עזרתכם בבקשה !

אני רחוק מלהיות מומחה, אבל אולי הבעיה קשורה למאזנות "קטנות" יחסית לשטח הכנף (אולי בשילוב עם מרכז כובד קדמי)? אולי "גזרת-התנועה" של המאזנות קטנה מידי? מה קורה אם אתה "עוזר" עם הגה-הכיוון?

guyst
22-06-2010, 12:34:24

ניסית לתאם את הפניות עם הגה כיוון?

amnon
22-06-2010, 12:51:03
האמת שאני עדיין לא הטסתי אותו בעצמי ,היחיד שהרגיש את הטיסן באוויר זה SHARONX אני מקווה שהוא יראה את השירשור הזה ויגיב ,אם לא ,אדאג שיראה ;)

MDreamer
22-06-2010, 13:10:11
צריך עוד תמונות של כל העסק. וידאו של המאזנות גם יעזור. זה יכול להיות 1001 דברים - החל מהגומיות שתופסות את הכנף עד לבעיות בסרוו, כוח סרוו, חופשים, הגבלות תנועה ומה לא. מוזר שרון לא הצליח לפתור את זה בשטח. זמן היה לו?
ההימור הכי טוב שלי הוא מרכז כובד קדמי מדי.

ZvikaF
22-06-2010, 13:33:23
לי נראה שמרכז כובד אחורי יכול לעשות את החרפת הפניה...
מה הכוונה שהוא ננעל ? בציר גלגול ? עלרוד ?

amnon
22-06-2010, 13:35:48
לי נראה שמרכז כובד אחורי יכול לעשות את החרפת הפניה...
מה הכוונה שהוא ננעל ? בציר גלגול ? עלרוד ?

ננעל בציר הגלגול .

motiganot
22-06-2010, 13:57:45
לי נראה שפשוט הכנף לא מתאימה לגוף הטיסן .
פשוט הכנף גדולה מידי.

eranb
22-06-2010, 14:31:33
תנסה להגביה את שפת ההתקפה של הכנף.
אתה יכול להישתמש בלוח 1.5 מ"מ ולהדביק אותו בחלק הקידמי של תושבת הכנף בגוף.
בעקבות זה תאלץ לבצע קיזוז DOWN בהגה הגובה-אבל יש סיכוי רב שהבעייה תפתר.
לגבי מרכז כובד-במצב קידמי קיצוני ההמראה והנחיתה לא היו קלים וטובים כמו שאתה מתאר...

ערן.

ilan_l
22-06-2010, 15:15:36
לדעתי ,
להגדיל שטח מאזנות (חתיכת בלזה רחבה יותר על המאזנת הקיימת ) או להגדיל להן את הטווח , או שימוש בהגה כיוון במקביל (פניה מתואמת) .

בטיסן שלי יש מצב דומה , אני פותר את הבעיה ע"י שימוש קבוע בהגה כיוון בפניות .

sharonx
22-06-2010, 18:16:30
אהלן.

על הרקרע הכל מתפקד מצוין וגם בדיקת טווח של 200 מטר על הקרקע עברה בהצלחה.
בזמן טיסה - חלק מהזמן המאזנות מגיבות מצויין אבל מדי פעם יש חוסר תגובה של כשתי שניות במאזנות(אני נותן סטיק אבל הטיסן לא מגלגל בכלל) ורק אז יש תגובה. אני מדגיש שזה לא קורה תמיד ככה שלא נראה לי שמדובר במאפיינים כמו מרכז כובד או גודל מאזנות.
חוץ מזה בדקנו גם שהפושרודים של המאזנות זזים חופשי ולא נתקעים בחיווט.

זה כאילו הסרוו באוויר (תחת עומס אולי ?) לא מגיב לעיתים. אמנון - בוא קח סרוו אחר ממני ונקווה שזה יפתור את הבעיה.

חוץ מזה באמת מדובר בטריינר מדהים ומהנה.

MDreamer
22-06-2010, 18:18:24
דברים אחרים מגיבים? אולי בכלל זאת בעית רדיו?
אם אני לא טועה אמנון מטיס עם קורונה..

amnon
22-06-2010, 19:04:54
דברים אחרים מגיבים? אולי בכלל זאת בעית רדיו?
אם אני לא טועה אמנון מטיס עם קורונה..

דרימר ,
אף פעם לא הייתה לי בעיית רדיו עם הקורונה ,אני מאוד מרוצה מתיפקוד המערכת הזאת.
בפעם שראית אותי מטיס מוגי 150% ,הבעיה הייתה מגע רופף של אחד החוטים בבקר וסרוו עם גלגלי שיניים שבורים ,זה קרה אחרי התעללות יוצאת דופן כש...;) הטיס אותו .

ZvikaF
22-06-2010, 20:18:38
מרכז כובד לא ישפיע על גלגול,כך שזו לא הסיבה.
אני הייתי הולך על סרוו מאזנות בעייתי. תחליף ותבדוק.

amnon
22-06-2010, 20:29:20
מרכז כובד לא ישפיע על גלגול,כך שזו לא הסיבה.
אני הייתי הולך על סרוו מאזנות בעייתי. תחליף ותבדוק.

הבעייה שברגע שהוא עולה לאויר והעניין לא הסתדר ,סיכוי גבוהה שהוא מתרסק (הוא כבר היה מאוד קרוב לזה),וזה יהיה ממש חבל,
אבל אני מבין שבלי לנסות גם אין סיכוי לפתור את הבעייה.

flatspin
22-06-2010, 20:39:03
לדעתי אין למרכז הכובד שום תפקיד במצב הנתון.
על פניו נראה, וזה כמעט בטוח, שהסרוו של המאזנות חלש מידי. על הקרקע אין עליו עומס והוא מתפקד היטב. באויר, בגלל העומס קשה לו להניע את המאזנות ולפיכך התנועה מתעכבת, עד שהמהירות קטנה במידת מה ואז הוא מצליח לזוז. יתכן גם שהסרוו מתאים, אבל יש חיכוך מוגזם בתנועת המאזנות.
בדוק את המפרט של הסרוו. אני ממליץ להחליפו באחר, יותר חזק במידת מה.

עודד מזור
22-06-2010, 20:49:27
נשמע לגמרי כמו בעיה במערכת הרדיו (סרוואים או מקלט). נסה להחליף את הרכיבים אחד אחד.

MDreamer
22-06-2010, 21:16:04
קרה לי כבר שבמרכז כובד קדמי מאוד קיצוני הטיסן היה מאוד עצל, אבל זה באמת לא מסתדר עם החלק הראשון שלא שמתי לב אליו שאמרת שנחיתות המראות תקינות וגם אני מניח שהיית נתקל בתופעות אחרות אז אני מניח שזה באמת לא המקרה.
עוד משהו שיכול להיות זה שאם הכנפיים עברו הרבה תיקונים ויש לך משקל בקצה כנף הטיסן היה מאוד עצל בכניסה ויציאה מגלגול (בהנחה והטיסן מאוזן רוחבית)

amnon
22-06-2010, 21:19:48
לדעתי אין למרכז הכובד שום תפקיד במצב הנתון.
על פניו נראה, וזה כמעט בטוח, שהסרוו של המאזנות חלש מידי. על הקרקע אין עליו עומס והוא מתפקד היטב. באויר, בגלל העומס קשה לו להניע את המאזנות ולפיכך התנועה מתעכבת, עד שהמהירות קטנה במידת מה ואז הוא מצליח לזוז. יתכן גם שהסרוו מתאים, אבל יש חיכוך מוגזם בתנועת המאזנות.
בדוק את המפרט של הסרוו. אני ממליץ להחליפו באחר, יותר חזק במידת מה.

זה הסרוו (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3743&Product_Name=HXT_6.9kg_/_39.2g_/_.16sec_Twin_bearing_servo) של המאזנות,יש עליו ביקורות מצויינות.

flatspin
22-06-2010, 21:45:17
בחשיבה הגיונית, הכל אמור לתפקד היטב. ובכל זאת ישנה בעיה.
מניתוח על פי הנתונים שמסרת, הטיסן טס היטב, צירי העלרוד והסבסוב מתפקדים נכון והבעיה מצטמצמת לציר הגלגול. אם הסרוו מתפקד היטב והמאזנות בגודל מתאים, אין חיכוך מעבר להגיוני בפעולת המאזנות, כי אז יתכן שהכנף כבדה מאד, ביחס לדרוש ולכן לוקח זמן להניע את המסה הזו מכיוון תנועת גלגול לצד כלשהו, בחזרה למצב מאוזן.
אם זו אכן הסיבה, ואינך מחליף את הכנף, הפתרון הוא בהגדלת שטח המאזנות. כמובן יהיה צורך לבדוק את התאמת הסרוו הקיים למאזנות מוגדלות.

amnon
22-06-2010, 21:55:05
בחשיבה הגיונית, הכל אמור לתפקד היטב. ובכל זאת ישנה בעיה.
מניתוח על פי הנתונים שמסרת, הטיסן טס היטב, צירי העלרוד והסבסוב מתפקדים נכון והבעיה מצטמצמת לציר הגלגול. אם הסרוו מתפקד היטב והמאזנות בגודל מתאים, אין חיכוך מעבר להגיוני בפעולת המאזנות, כי אז יתכן שהכנף כבדה מאד, ביחס לדרוש ולכן לוקח זמן להניע את המסה הזו מכיוון תנועת גלגול לצד כלשהו, בחזרה למצב מאוזן.
אם זו אכן הסיבה, ואינך מחליף את הכנף, הפתרון הוא בהגדלת שטח המאזנות. כמובן יהיה צורך לבדוק את התאמת הסרוו הקיים למאזנות מוגדלות.

משקל הכנף ללא סרוו 680 ג'.
מוטת כנף 160ס"מ (סטנדרטי לטריינרים).
רוחב ללא מאזנות 22סמ".

shaharg
22-06-2010, 22:20:53
זה הסרוו (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3743&Product_Name=HXT_6.9kg_/_39.2g_/_.16sec_Twin_bearing_servo) של המאזנות,יש עליו ביקורות מצויינות.

אכן סרוו מצויין ואני משתמש בו הרבה אבל .... נתקלתי כבר גם בתקלות בסרוו הנ"ל בין היתר גם בתופעה של אי חזרה למקום , תקיעה של המאזנות דבר שכמעט גרם לריסוק ! ( רק לאחר מכה חדה לכיוון התקיעה ולכיוון הנגדי הסרוו השתחרר ) לכן מצטרף לממליצים הקודמים וממליץ בחום להחליף סרוו ...

acrozic
26-06-2010, 21:22:31
אני מקווה שהסרוו בסדר - הזמנתי 8 ממנו ואף מתקנתי אותו על ULTRA STICK שעבר אצלי הסבה לחשמלי. טס שתי טיסות ללא בעיות. מבטיח לעדכן בהמשך.
מה לגבי מתח ה- BEC?
האם אתה משתמש ב-5V או 6V?
נסה את המתח הגבוהה.
האם זה קורה רק במהירויות גבוהות או גם במהירות טיסן איטית?

amnon
26-06-2010, 22:32:43
אני מקווה שהסרוו בסדר - הזמנתי 8 ממנו ואף מתקנתי אותו על ULTRA STICK שעבר אצלי הסבה לחשמלי. טס שתי טיסות ללא בעיות. מבטיח לעדכן בהמשך.
מה לגבי מתח ה- BEC?
האם אתה משתמש ב-5V או 6V?
נסה את המתח הגבוהה.
האם זה קורה רק במהירויות גבוהות או גם במהירות טיסן איטית?

זה הבקר (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9299&Product_Name=TowerPro_H40A_Brushless_Speed_Control ler_) שאני משתמש בטיסן הנ"ל ה BEC הוא חלק מהבקר ,לא ברור אם הוא נותן 6V או 5V כתוב שהוא עומד ב 5.1 אמפר.

זה קורה במהירות בינונית עד גבוהה, כנראה שבמהירות איטית התופעה לא קיימת.

עודד מזור
26-06-2010, 22:40:17
BEC לינארי שנותן 1.5 אמפר ומהווה חלק מבקר באיכות ירודה.

לא הייתי ממליץ עליו עבור טיסן שכזה (אולי לפארק פלייר כן). נסה עם BEC חיצוני או סוללת מקלט נפרדת. יכול להיות שהוא לא עומד בעומס ובדר"כ ניתן לשים לב שמאוד מתחמם.

בכל מקרה, לא הייתי מעז להשתמש ב-BEC כזה בטיסן שלי.

amnon
27-06-2010, 05:48:27
BEC לינארי שנותן 1.5 אמפר ומהווה חלק מבקר באיכות ירודה.

לא הייתי ממליץ עליו עבור טיסן שכזה (אולי לפארק פלייר כן). נסה עם BEC חיצוני או סוללת מקלט נפרדת. יכול להיות שהוא לא עומד בעומס ובדר"כ ניתן לשים לב שמאוד מתחמם.

בכל מקרה, לא הייתי מעז להשתמש ב-BEC כזה בטיסן שלי.

הבקר בכלל לא מתחמם ,מדדתי צריכת זרם -29-30אמפר כשהמנוע במקסימום סל"ד.

ZvikaF
27-06-2010, 06:00:58
אמנון,
תנסה לסמלץ את התופעה:
תחזיק את המאזנת תזיז את הסטיק ותתנגד לתנועת הסרוו ותראה מה קורה
(אל תעצור לגמרי את התנועה) אולי תעלה על משהו. :rolleyes:

sharonx
27-06-2010, 06:06:36
ניסינו את זה על הקרקע הכל נראה תקין הסרוו מתנגד חזק.

Boogle
27-06-2010, 22:04:15
אמנון, הכנף נראית לי קצת גדולה לטריינר, אבל זו לא סיבה לעצלות מאזנות.
הייתי בדוק כמה המאזנת מתפתלת , ז"א הפעל מאזנות ובדוק בקצה כנף כח מתנגד, יתכן והמאזנת גמישה עד כדי כך שהסרוו נע במרכז אך קצה המאזנה עוקב באיחור עקב התנגדות הזרימה על הכנף . ולכן אתה מקבל השתהות בתגובה.

אגב, בלי קשר למאזנות אתה אמור להיות מסוגל לנהג את הטיסן עם הגה הכוון בכל שלבי הטיסה. לכן אין "סכנה" בלעלות לאויר, פרט לטייס לא מיומן (שזו תמיד סכנה :))

sharonx
27-06-2010, 22:45:17
הכנף קשיחה ולא מתפתלת. צריך לוודא בטסט הבא האם שאר ההגאים מגיבים בעת קיפאון מאזנות. זה יסווג את הבעיה לרדיו או סרוו.