PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיקון טיסן

Shay
27-07-2008, 16:36:10
היי לפני כמה חודשים בהיותי מתחיל ריסקתי את הטיסן שלב שני שלי,בטיסה השנייה שלו מאז קניתי אחד אחר והשתפרתי.
בחופש הגדול החלטתי לתקן את הקודם משני סיבות.
1)שיחזור לטוס.
2)ללמוד איך לתקן טיסנים(לכן אני פונה לפורום):confused:.
אין תמונות בגלל שאני לא יודע איך לצרף אם מישהו יוכל להסביר אני אצרף תמונות.

MDreamer
27-07-2008, 17:36:04
בזמן כתיבת הודעה, עבור למצב "מתקדם". במסך הבא למטה יש לך כתור, "קבצים מצורפים".
הסתדר?

Shay
27-07-2008, 20:20:29
תודה,הנה התמונות.
דרך אגב אלה כנראה החומרים שיעמדו לרשותי
בלזה 2מ"מ+3מ"מ
בד קרבון
דיקט 3מ"מ+6מ"מ
דבק מהיר+מזרז
ודבק בלזה בתודה מראש לכל העונים והמשיבים להודעה זו
(סליחה על איכות התמונות צולם בפלאפון)

Shay
30-07-2008, 20:56:58
ואלה התוצאות. יצא פיצוץ!!!
ודרך אגב במציאות זה נראה הרבה יותר טוב

MDreamer
31-07-2008, 14:49:34
יםפה מאוד! הרבה אנשים שמרסקים פשוט גומרים את העניין בשקית זבל וחבל.
תמשיך לעדכן

umbo
31-07-2008, 17:24:57
החיבורים בין הלוחות חייבים להיות טובים ועם שטח מגע גדול כל האפשר. זאת אומרת, החיבור בין הלוחות צריך להיות אלכסוני (שיפוע בחתך העובי של הלוח) ולא סתם לוחות מודבקים אחד ליד השני (במקרה שלך גם בקושי נוגעים אחד בשני). רצוי שהחיבור יהיה אלכסוני גם לרוחבו של הלוח, ושוב כדי להגדיל את שטח המגע של ההדבקה. מכוון שכבר עשית את העבודה ואם אתה לא רוצה לפרק את הכל ולתקן מחדש, כדאי לך לחזק את אזור החיבורים בבד פיברגלס דק ואפוקסי. רצועה של 2 ס"מ מכל צד של השבר יהיה סביר.
בכל אופן הרצון לתקן את הטיסן ולא לזרוק לפח או לעשות "חגיגת שריפה" הוא מצוין !!!

Shay
01-08-2008, 07:28:06
איך מיישמים אפוקסי?

umbo
01-08-2008, 12:46:18
מורחים שכבה עדינה אך מספיקה של אפוקסי (רצוי לפחות אפוקסי 30 דקות ולא של 5 דקות שלא נותן מספיק זמן עבודה) על אזור ההדבקה. על אותו אזור מניחים את בד הפיברגלס ודואגים שהדבק יספג בבד - רואים שהבד "נרטב" מהאפוקסי, (אם חסר דבק אין בעיה להוסיף מעל הבד). אחרי שהבד ספוג לחלוטין מוציאים את הדבק המיותר (לחיסכון במשקל - דבק מיותר לא עושה את ההדבקה חזקה יותר !) ע"י מעבר עם קצה ישר וחלק של כרטיס פלסטי (כמו כרטיס אשראי) על הבד ו"גרוד" הדבק העודף, תוך תשומת לב שהבד לא זז מהמקום, כל הקצוות צמודים לבלזה ואין בועות אויר מתחת לבד. לאחר היבוש משייפים את האזור (בעיקר הקצוות) כדי לקבל משטח חלק (רצוי לשייף באזור מאוורר, אם כי למשטח כזה קטן בעית הנזק מסיבי פיברגלס שמתעופפים באויר לדעתי ממש שולית).
זה בעיקרון מה שצריך לעשות. כמובן שיש לכל אחד שיטות ושיפורים משלו. לכל אזור של הדבקה צריך להשתמש בעובי בד שמתאים לעומסים באזור ולחוזק המבוקש. תבקש בחנות טיסנים שבה תקנה את הבד, את זה המתאים (משקל הבד למטר מרובע) - אני גם מאמין שאם תבקש, מישהו יתן לך שארית כזו קטנה של בד מתאים.

נועם ג
01-08-2008, 13:28:50
Umbu
הסבר מעולה...אבל!
אל תשכח לציין שמתי שמשייפים פיברגלאס ובכלל עבודות עם אפוקסי ודומיו...רצוי לעבוד בחוץ עם מסיכה ורצוי עם כפפות
מדובר בחומרים מסוכנים מאוד

ולדעתי שהוא יילך לחנות תעשייתית שמוכרת פיברלגאס ויבקש בד לכנף יבידו לו משהו לא מתאים...
עדיף שמישהו ייתן לו מידה והוא יילך איתה לחנות הקרובה למגוריו
או שפשוט יקנה(קצת ביוקר) בחנות טיסנים
בהצלחה!

Shay
01-08-2008, 18:13:06
תודה על ההסבר וכבר ביקשתי ממישהו בד פיברגלס