PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה צריך טיסנאי?

leetal
23-06-2010, 11:42:23
בעקבות שיחה שהיתה לי עם דרור, ואמרתי לו שאני לא מבין איך אנשים מבוגרים יכולים לאהוב סירות, מכוניות ואופנועים על שלט, לעומת הטיסנאות:

טיסנאות זה אחד התחומים המתוחכמים ביותר שיש, צריך להבין באווירודינמיקה, בחשמל, בנגרות, בהנדסת מכונות, במטאורולוגיה, צריך לדעת לבנות ( ידיים טובות), צריך אנגלית, קורדינציה טובה, חוש טכני, צילום (לא חייב), צריך כסף, זמן, סבלנות ואשה מבינה..

ZigiStar
23-06-2010, 11:48:41
ואשה מבינה..

כמה שזה נכון :)
בעצם, כשאני חושב על זה, מנהלי EFly צריכים להעניק קופונים חודשיים לנשות טיסנאים שיבחרו ע"פ קריטריונים מתאימים (ולא לטיסנאים עצמם), לא...? ;)

IttaiP
23-06-2010, 11:50:46
דוד,

כמה שאתה צודק :)
הסדר אבל יכול להיות קצת שונה...
אשה סבבה :)
חברים כיפיים :)
וכל השאר שציינת :):)

wind556
23-06-2010, 12:01:48
בעקבות שיחה שהיתה לי עם דרור, ואמרתי לו שאני לא מבין איך אנשים מבוגרים יכולים לאהוב סירות, מכוניות ואופנועים על שלט, לעומת הטיסנאות:

טיסנאות זה אחד התחומים המתוחכמים ביותר שיש, צריך להבין באווירודינמיקה, בחשמל, בנגרות, בהנדסת מכונות, במזג אוויר, צריך לדעת לבנות ( ידיים טובות), צריך אנגלית, קורדינציה טובה, חוש טכני, צילום (לא חייב), צריך כסף, זמן, סבלנות ואשה מבינה..

יש משהו נוסף, והוא החשוב ביותר:
ההנאה מתחביב תלויה בתהליך שעובר במוח האדם המתעסק בו.
סירות, מכוניות וכו' נעים במישור אחד, דו מימדי, בעוד שטיסן , מסוק וכו', נעים במרחב תלת מימדי.
המוח עובר חוויה שונה לחלוטין עקב כך .
דבר נוסף זה מימד השליטה: במכונית אתה יכול לעצור בכל רגע כי כל הכוחות הפועלים על המכונית הם בשליטת הנוהג בה. בטיסה תלת מימדית תמיד יש רכיב שאינו בשליטתך ואתה לומד להשמש בו , והלימוד עצמו הוא חוויתי, וזה רכיב הגרוויטציה.
עוד משהו זה ההבדל התחושתי בין מציאות לסימולטור: במכונית המציאות והסימולטור מאד דומים,בטיסה ההבדל התחושתי עצום.
אני מסייג מכל זה את נושא האופנוע על שלט, ואני מתייחס בעיקר לאופנוע שטח: זה אמנם לא טיסן, אבל יותר קרוב להטסה מאשר לנהיגה, וזה מנסיון רב עם אופנוע שטח שגם שם הגרוויטציה נגדך.

YAHELMOY
23-06-2010, 12:04:15
מסכים במאה אחוז

leetal
23-06-2010, 12:30:26
עובדה היא שיש אנשים שנהנים גם לשלוט על מכוניות על שלט.. כמו שיש ביננו טייסים (אמיתיים) שמטיסים טיסנים.

רובנו הטיסנאים, טייסים מתוסכלים..

אם ההיתי מתעסק עם מכוניות על שלט, אשתי והילדות שלי היו חושבות שאני הרבה יותר אינפנטיל ממה שהן חושבות עליי היום:D

wind556
23-06-2010, 12:31:17
דוד, בקרוב סדנה לנשות המסוקאים והטיסנאים
ההרשמה החלה ;)

IttaiP
23-06-2010, 12:40:52
ומה אנחנו חושבים על התחביב של רוב הבנות שהוא איסוף נעליים :confused:
לי היה התענוג של ישיבה בתוך הכלים
27618

והיום זה אפשרי לכולם :cool: זה רק העניין הכספי וחוסר הזמן והאשה שמפחדת שתיפול לה מהשמים :D
בטיסנים זה הכיף של הבנייה, ההטסה וההתמכרות לסיני שלנו ;)

צוף
23-06-2010, 12:58:48
כן והרבה כסף.....

ללו
23-06-2010, 21:32:51
עובדה היא שיש אנשים שנהנים גם לשלוט על מכוניות על שלט.. כמו שיש ביננו טייסים (אמיתיים) שמטיסים טיסנים.

רובנו הטיסנאים, טייסים מתוסכלים..

אם ההיתי מתעסק עם מכוניות על שלט, אשתי והילדות שלי היו חושבות שאני הרבה יותר אינפנטיל ממה שהן חושבות עליי היום:D

דויד אתה רוצה שאישתי תעשה שיחת מוטיבציה לאישתך ולבנות:D