PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בין AXN לססנה סינית

show
24-06-2010, 23:11:56
שלום,
אני מתחיל בתחום הטיסנים, ואני מחפש טיסן שיהיה לי נוח להתחיל איתו.
כעת אני מתלבט בין שני טיסנים:
http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6331&Product_Name=Cessna_182_RTF_18A_Brushless_w/_4_Servo

http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8359

ל AXN יש ביקורות טובות, אך הבנתי שהגחון שלו נשחק בקלות לעומת הססנה בעלת הגלגלים.
אשמח לשמוע ממי שהתנסה, לגבי עמידות הטיסנים ונוחות ההטסה.(במידה ולמישהו יש טיסן אחר להמלצה באותו אזור מחירים, אשמח לשמוע)

תודה מראש

המרסק
25-06-2010, 00:11:02
שני הטיסנים כבר עברו אצלי.
את הAXN שחקתי עד דק, הססנה עדיין בחיים.

השקעה - הAXN הוא שגר ושכח. הססנה מצריך הרבה יותר התעסקות, בעיקר בגלל הגלגלים הלא מי יודע מה שלו.
טיסה - הססנה הרבה פחות סלחן, מצד שני מאפשר תמרונים הרבה יותר מהנים.

למתחיל הAXN הרבה הרבה יותר מוצלח. קל להטסה, קל לתחזוקה, עמיד מאד.
הססנה אינו טריינר טוב בגלל מגבלות איכות הייצור שלו ולכן מתאים, אולי, כטיסן שני.

menymu
25-06-2010, 02:02:25
חברים קנו ססנה, הלכתי איתם לכל נסיונות ההטסה היה ממש סיפור למצוא שטח שהגלגלים המתפרקים שלו ינועו כמו שצריך.

עכשיו בדרך AXN נראה מה הוא שווה, החלטתי להזמין אותו עקב בעיות הגלגלים שראיתי ואין לי כח להתעסק עם זה...

show
25-06-2010, 09:08:30
חברים קנו ססנה, הלכתי איתם לכל נסיונות ההטסה היה ממש סיפור למצוא שטח שהגלגלים המתפרקים שלו ינועו כמו שצריך.

עכשיו בדרך AXN נראה מה הוא שווה, החלטתי להזמין אותו עקב בעיות הגלגלים שראיתי ואין לי כח להתעסק עם זה...

לפי מה שאני יודע, את הססנה ניתן ואף עדיף לשגר מהיד, והגלגלים מאפשרים נחיתה שהיא לא על הגחון.גם ראיתי שהיא שורדת התרסקויות רבות.

bna016
25-06-2010, 09:24:36
חברים:
ניתן לבנות קונסטרוקציה של התקני גלגלים משפיצים של גלגלי אופניים-הקוטר הוא 3 מילימטר והוא מתאים.
זה פותר הכל אפילו את הסופית של הגלגל שהוא לא יברח.(יש אום בקצה)
נחיתה לא טובה -לא נורא-מתעקם--מיישרים וחוזרים לאוויר.

ultras
25-06-2010, 09:57:33
לגבי הגחון בAXN.. טיפה דבק סיבים ויש לך גחון ממוגן מסלעים,
אם אין לך מקום עם מסלול נחיתה מסודר ליד הבית תקח בחשבון שהססנה תגביל אותך...

m4fly
25-06-2010, 10:28:14
היי,

יש לי את הססנה של FMS, הוא מעט גדול יותר משקל טיסה 1200 ג'.
עם אותה בעיית גלגלים , הפתרון הוא פשוט- להחליף.
אני מוותר על המראה הסקיילי, מעיף את כיסויי הפלסטיק ושם גלגלים של טריינר.
השאלה היא מה המטרה שלך?
הססנה היא יותר "טריינרית" מה-AXN וקצת יותר חריפה בגלל המאזנות.
אבל אתה תלמד איך להמריא ולנחות על גלגלים.
ההמלצה שלי לך על הססנה, אל תוותר על מדריך שיקנה לך הרגלים נכונים.
והעיקר, נחיתות מוצלחות.
:)

show
25-06-2010, 15:23:07
בעיקרון אני מחפש טיסן שיהיה לי נוח לעבור איתו מהסימולטור למציאות.
לפי מה שראיתי, ה AXN מתון בתגובות שלו ומתנהג באופן "דאוני", ואכן יש לו יתרונות רבים למתחילים, אך השאלה אם הוא מספיק מתאים כטריינר מבחינת אופן ההתנהגות שלו באוויר, הרי יצא לי לראות גם ילדים מאוד קטנים מטיסים אותו. אני רוצה כניסה קלה לתחביב אך כזו שתאפשר לי התקדמות.

המרסק
25-06-2010, 17:50:46
בעיקרון אני מחפש טיסן שיהיה לי נוח לעבור איתו מהסימולטור למציאות.
לפי מה שראיתי, ה AXN מתון בתגובות שלו ומתנהג באופן "דאוני", ואכן יש לו יתרונות רבים למתחילים, אך השאלה אם הוא מספיק מתאים כטריינר מבחינת אופן ההתנהגות שלו באוויר, הרי יצא לי לראות גם ילדים מאוד קטנים מטיסים אותו. אני רוצה כניסה קלה לתחביב אך כזו שתאפשר לי התקדמות.

בגלל הסיבות שהזכרת ,בדגש על "כניסה קלה לתחביב" המלצתי בשבילך על הAXN.
לאחר שתשתפשף קצת, תכיר מונחים ובעיות מציאותיות הקשורות בתחזוקה יהיה לך הידע לעבור הלאה לטיסן כדוגמת הססנה הסיני המצריך התעסקות ראשונית כלשהי.

giladba
25-06-2010, 18:15:52
אני נכנסתי לעולם הטיסנאות עם הססנה הסיני. הוא הגיע קומפלט אפילו עם סוללה. חוץ מעניין הגלגל הקידמי שדורש עבודה, הטיסן היה תענוג: ממריא בקלות תוך 3-4 מטר, טס בצורה נוחה למטיסן למתחיל אבל מאפשר תמרונים מצויינים. אם אתה הולך על הססנה לדעתי לא תתחרט (לא מכיר את ה AXN), רק תחזק את הגלגל הקידמי לפני ההמראה הראשונה.

גלעד

אייל שפירא
25-06-2010, 19:24:35
לaxn יש שלושה יתרונות על הססנה:
1. מיקום המנוע מגן עליו ועל הפרופלור בנחיתות גרועות
2. מוטת הכנפיים הגדולה יותר מאפשרת לו יותר יציבות ברוח (ובקיץ יש הרבה רוח)
3. הטיסן לא דורש כמעט שום השקעה בבניה, ומאוד פשוט לתיקון גם למי שאין לו נסיון בכך

show
25-06-2010, 19:52:51
האם הוספת גלגלים לAXN תהיה פתרון טוב לשילוב בין יתרונות ה AXN, לבין לימוד נחיתה עם גלגלים כמו בססנה?(ראיתי בשרשור קודם מישהו שעשה את זה)

אייל שפירא
25-06-2010, 20:39:16
גלגלים יגבילו אותך לנחיתה בשטחים מאוד מאוד מסויימים.

s.mario
25-06-2010, 22:27:25
נחיתה על גלגלים שונה מאד בתכליתה מאשר נחיתת גחון ,
לדעתי , אחד ההנאות מהתחביב זה ההמראה \נחיתה (גלגלים כמובן)...

המרסק
25-06-2010, 22:50:38
האם הוספת גלגלים לAXN תהיה פתרון טוב לשילוב בין יתרונות ה AXN, לבין לימוד נחיתה עם גלגלים כמו בססנה?(ראיתי בשרשור קודם מישהו שעשה את זה)

ניתן בקלות יחסית להוסיף לAXN גלגלים (קדמי או אחורי).
בכל מקרה, מאד לא ממליץ להתעסק עם הטיסן בהתחלה בכדי למנוע אפשרות שבניה שגויה/לא מושלמת תפגע ביכולת הטיסה שלו ומכאן בלימוד ההטסה.

guyst
25-06-2010, 23:16:34
נחיתה על גלגלים שונה מאד בתכליתה מאשר נחיתת גחון ,
לדעתי , אחד ההנאות מהתחביב זה ההמראה \נחיתה (גלגלים כמובן)...

+1 !

אייל שפירא
26-06-2010, 04:05:25
אני חושב שבסופו של דבר הפתרון לדילמה הוא לפגוש מישהו שמטיס AXN ולפגוש מישהו שמטיס ססנה, לראות אותם באויר ולהרגיש למי אתה יותר מתחבר כי הם טיסנים שונים למדי זה מזה.