PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה האם כל מקלט תומך בבטריות 6V

aofer
27-06-2010, 18:12:44
או שצריך להוסיף BEC?
אני שוקל להזמין סוללה חדש למקלט ורציתי לודא שלא יהיו בעיות, אני עובד עם מקלטים של פוטבה ומקלט אחד 7 ערוצים של ברג, ועוד שני מקלטים פושטים כאלה אבל הם לא חשובים...
נדמה לי שקראתי איפשהו שזה אמור לעבוד בלי בעיות ובלי BEC כי בנתוני סרבואים תמיד יש נתונים לבטריה של 6V.
כמו כן רציתי לדעת אם יש יתרונות נוספים לשימוש ב6 וולט על 4.8 חוץ מהכח של הסרבואים.

תודה

DarZeelon
27-06-2010, 21:34:49
עמית,

לא רק כוח, אלא גם המהירות תהיה גבוהה יותר...

מהצד השני; זמן העבודה של מארז-המצברים עשוי להיות קצר יותר, שכן הסרבואים 'ישתו' את כוחו מהר יותר...
אני מתכוון שמארז 5 תאים זהה בקיבולת, יפעיל את הסרבואים באמפראז' גבוה יותר, לכן ייתרוקן מהר יותר.

לגבי המקלט; בדוק במדריך שלו אם הוא יכול לפעול במתח נומינלי 4.8V-6.0V, או שהוא מוגבל ל-4.8V בלבד. זה יענה על שאלתך המקורית.

גבי א
27-06-2010, 23:42:38
(לגבי המשדר; בדוק במדריך שלו אם הוא יכול לפעול במתח נומינלי 4.8V-6.0V, או שהוא מוגבל ל-4.8V בלבד. זה יענה על שאלתך המקורית.)
דר, אתה מתכון למקלט, זה מה שהוא שאל.

גם אם אם רשום שהוא יכול לעבוד במתח של 6v - חמש תאים (סוללות) לאחר טעינה מלאה מגיעים ל 7v כאן השאלה אם המקלט יכול לעבוד במתח הזה.

DarZeelon
28-06-2010, 00:32:29
גבי, קבל תיקון.

הכוונה הייתה למקלט, כמובן. יתוקן גם בהודעה המקורית.

אם כתוב שהמקלט פועל במתח 4.8V-6.0V, מדובר במתח הנומינלי של המצברים; לא במתח המרבי אליו יגיעו כשהם מלאים.

המקלט לא יישרף ב-7.0V, כמו שנורות 12V במכונית, לא נשרפות ב-14V שמספק האלטרנטור.

aofer
28-06-2010, 12:04:30
לא מצאתי את המידע הזה בdatasheets לא אצל פוטבה ולא אצל ברג
למקלט של פוטבה אפילו לא מצאתי את החוברת הוראות או datasheet מסודר, רק מפרט קצר באתר של פוטבה.
בגלל זה אני שואל, אולי מישהו יודע איפה למצוא את הנתון הזה או מכיר מניסיון

תודה