PDA

צפייה בגרסה מלאה : לפני שזורקים ליפו ?????

srolick
28-06-2010, 09:46:27
שלום לכולם.:)

רציתי לדעת מה צריך לעשות לבטריית ליפו לפני ששולחים אותה ל " סל המיחזור " .

הבנתי שצריך לשים אותה במי מלח ?

האם צריך לחורר את המעטפת קודם ? ומה היחס של המלח והמים ? ..

אשמח לקבל קצת מידע ממכם
.

תודה .
ישראל
:D

tisanir
28-06-2010, 09:52:55
שלום ישראל,
התהליך פשוט מאוד.
חתוך את חוטי הסוללה אחד-אחד בנפרד כדי לא לקצר אותה.
חתוך גם את חוטי הבאלנסר.
מלא דלי עם מים והוסף כף מלח.
השאר את הסוללה במים לשבועיים לפחות, רצוי אפילו קצת יותר.

מקווה שעזרתי, ניר

אייל שפירא
28-06-2010, 10:04:05

האם צריך לחורר את המעטפת קודם ? בשום פנים ואופן לא!!!! ומה היחס של המלח והמים ? .. דלי מים, כף מלח, שבוע-שבועיים ולפח.

אשמח לקבל קצת מידע ממכם
.

תודה .
ישראל

וכמו שניר אמר - לחתוך את החוטים אחד אחד, ושהקאטר לא יגע בקצוות שלהם ביחד כי אתה תקבל יום עצמאות קטן בסלון.

wind556
28-06-2010, 10:07:08
להוסיף למים קצת קארי וכורכום
לטגן בינתיים בצל
להוסיף שום ורוטב עגבניות
להוסיף את הסוללה ולהקפיץ
להגיש חם עם פרמזן מפוזר מלמעלה
בתיאבון ;)

אייל שפירא
28-06-2010, 10:15:34
http://www.cartoonstock.com/newscartoons/cartoonists/for/lowres/forn881l.jpg

zvok
28-06-2010, 10:36:44
להוסיף למים קצת קארי וכורכום
לטגן בינתיים בצל
להוסיף שום ורוטב עגבניות
להוסיף את הסוללה ולהקפיץ
להגיש חם עם פרמזן מפוזר מלמעלה
בתיאבון ;)

עודד,

לא הבנתי מה מצחיק בשאלה של השואל??:confused::confused::confused:

sabi
28-06-2010, 11:05:38
השאלה לא מצחיקה בכלל ואפילו די חשובה ..... גם לי יש כמה סוללות שצריך להיפטר מהם...
עכשיו הבנתי שצריך להכין מרק עם הרבה מלח ולהשרות את הסוללות במרק...
נשמע מתכון מנצח...חח :D

zahi101
28-06-2010, 11:11:26
עצה טובה בנוסף לכל מה שאמרו פה: חתוך את חוטי הסוללה באורכים שונים על מנת שלא יווצר אי נעימות.

srolick
28-06-2010, 11:39:00
תודה לכולם .

המשיכו כך אתם עוזרים להרבה אנשים , וזה יפה מצידכם .
חיזקו ואימצו.
ישראל

srolick
28-06-2010, 11:48:22
שכחתי לשאול.

האם לפרוק אותה קודם ??

wind556
28-06-2010, 11:50:31
עודד,

לא הבנתי מה מצחיק בשאלה של השואל??:confused::confused::confused:

ידידי, כלום לא מצחיק, הוא קיבל תשובות מדוייקות מכולם, והמתכון אותו קיבל בא ממני
קצת חיוך לא מזיק

26112611
28-06-2010, 11:52:23
המים עם המלח אמורים לפרוק אותה :)

zvok
28-06-2010, 13:25:10
ידידי, כלום לא מצחיק, הוא קיבל תשובות מדוייקות מכולם, והמתכון אותו קיבל בא ממני
קצת חיוך לא מזיק

חיוך אכן לא מזיק.

amnon
28-06-2010, 13:33:40

האם צריך לחורר את המעטפת קודם ? ומה היחס של המלח והמים ? ..

אשמח לקבל קצת מידע ממכם
.

תודה .
ישראל

בשום אופן לא לחורר את הסוללה ,בסירטון הבא תקבל תשובה למה לא לחורר :

http://www.youtube.com/watch?v=6M5ftkN9PtY&feature=fvw

guyst
28-06-2010, 17:03:57
לפי RCG (http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=507990) מים עם מלח לא פורקות את הסוללות והן נשארות מסוכנות! (ציטוטים בהמשך הפוסט)

הדרך הנכונה לפרוק סוללות המיועדות להשלכה:

חיבור נגד של 100 אום 5 וואט למשך יום או יומיים, או
חיבור לבקר (ESC) למשך מסםר ימים, או
חיבור לנורה של מכונית ולהשאיר מחוברת לעוד שעה אחרי שהנורה מפסיקה לפעול
אחרי הפריקה ע"י אחת השיטות הנ"ל, יש לבדוק שהמתח בכל תא הוא פחות מ-3V (או 9V בכל התאים במקרה של סוללת 3 תאים).
עכשיו יש לחתוך את החוטים אחד אחד (עדיף באורכים שונים שלא יקצרו) ולבודד אותם.
לשים בשקית ולזרוק.

סוללות ליפו יכולות להתפוצץ גם בחשיפה לחום גבוה. כאשר הולכים להטיס, חום כזה יכול להיווצר ברכב בטמפרטורות של ארצינו הקטנטונת. הייתי מציע לאחסן את הסוללות כאשר הולכים להטיס בשקית ליפו מבודדת ואולי אפילו בצידנית מבודדת חום. קראתי ב-RCG על מקרה של התלקחות באוטו.

חברת הסוללות ThunderPower (http://thunderpowerrc.com/PDF/THPSafetyWarnings.pdf) מפרסמת כללים דומים לעיל.

ציטוטים מניסויים: (http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=507990)

I keep posting this over and over - salt water baths are not a safe way to discharge lipos.

I know this from first hand testing on more than one occation with more than one pack.

The pack may read zero volts after a day or two in the salt water - BUT that is because the aluminum tabs have been erroded away (electrolysis - not the hair removal kind) and you no longer have a continous circuit.

The packs may very well still contain large amounts of energy and still be very dangerous.

Use a light bulb or some other method to discharge packs prior to disposal.

Larry

Here is a picture of cells from two different packs I disassembled after they had been sitting in salt water for over 3 WEEKS.

Note that none of the + tabs on any of the cells are still there. Every single one of the aluminum + tabs were completely gone when I took the packs apart.

Ignore the condition of the center cell. I melted it with a blow torch after punching holes in it to see what would happen. Lots of sparking but no flames.

However - if you look closely at the two outer cells you can see discoloration on the cases. That is where the cells got hot when I punchured them. Very hot. This was after 3 weeks in salt water bath - they still had enough energy in it to melt the lipo covering when I punched holes in it with a nail. Lots of sparking too. When I put them back in the salt water they bubbled like crazy - partly from the heat and partly from the electrical action. I am talking rappidly boiling water with steam. They still had a ton of energy in them.

Salt water baths do not work to discharge lipos.

Larry

snimsky
28-06-2010, 18:48:05
...
3. חיבור לנורה של מכונית ולהשאיר מחוברת לעוד שעה אחרי שהנורה מפסיקה לפעול

אחרי הפריקה ע"י אחת השיטות הנ"ל, יש לבדוק שהמתח בכל תא הוא פחות מ-3V (או 9V בכל התאים במקרה של סוללת 3 תאים).
עכשיו יש לחתוך את החוטים אחד אחד (עדיף באורכים שונים שלא יקצרו) ולבודד אותם.
לשים בשקית ולזרוק.

העצה הזו נראת הכי ישימה.
+1

moshem022
28-06-2010, 19:06:13
מה הקשר מלח מים בלאגנים זרוק אותה לזבל וזהו... וואלה יופי כל אחד ניהייה לי פה איש ציבור ואיכות הסביבה....... זה לא באמת מעניין מישהו שזה מזהם...

tisanir
28-06-2010, 19:09:07
מה הקשר מלח מים בלאגנים זרוק אותה לזבל וזהו... וואלה יופי כל אחד ניהייה לי פה איש ציבור ואיכות הסביבה....... זה לא באמת מעניין מישהו שזה מזהם...

חזרת מבאן ועכשיו אתה מחפש נקמה? לא נחוץ..

raviv125
28-06-2010, 19:11:17
לא לשכוח לחתוך כבל אחד ארוך ואת השני קצר שלא יגעו אחד בשני!

moshem022
28-06-2010, 19:14:52
חזרת מבאן ועכשיו אתה מחפש נקמה? לא נחוץ..

תגיד מה עשיתי רע למישהו שנפלת לי על החיים.......... בגלל שאני אומר את האמת אז אתה תוקף?... אין מה לעשות אני אומר את האמת פיתאום עם סוללות ליפו כולם צדיקים אבל שהילד שלך זורק איזה עטיפה של שוקולד מהחלון באוטו תאמין לי אני יודע בודאות שזה לא מזיז לך...

guyst
28-06-2010, 19:31:03

זה לא עיניין של ירוק או איכות הסביבה - זה יכול להתפוצץ! אתה חייל אני מקווה שאתה מבין את המשמעות.

moshem022
28-06-2010, 19:34:55
זה לא עיניין של ירוק או איכות הסביבה - זה יכול להתפוצץ! אתה חייל אני מקווה שאתה מבין את המשמעות.

לא אני לא חייל הייתי פעם חייל... ראיתי הרבה דברים מתפוצצים.. ותאמין לי שום דבר.. אבל שוםםם דבר לא מיתפוצץ סתם..... אלה אם גורמים לזה להתפוצץ

26112611
28-06-2010, 19:37:20

באמת? אולי אתה רוצה גם שנזרוק את זה בפח של איזה גן ציבורי ואז אולי הילד שלך ירים את זה וזה יתפוצץ לו בידיים

מספיק עם האגואיסטיות

guyst
28-06-2010, 19:38:21
לא אני לא חייל הייתי פעם חייל... ראיתי הרבה דברים מתפוצצים.. ותאמין לי שום דבר.. אבל שוםםם דבר לא מיתפוצץ סתם..... אלה אם גורמים לזה להתפוצץ

חשבתי לפי התמונה.
ואם תזרוק אצלך בזבל וילד יזרוק על זה בקבוק וזה יתפוצץ, מה אז? לא ראית את כל הסרטונים?

wind556
28-06-2010, 19:51:42
גיא ידידי היקר
השמדתי עד היום עשרות סוללות בשיטת המי מלח
זה פורק את האים אמא שלהם, ולא רק חשמלית, זה גם מנטרל את זה כימית
לאחר שבועיים במי מלח אתה יכול לשים את הסוללה מתחת לכרית של תינוק
ותאמין לי שבדקתי את זה פעמים רבות, הסוללה מתה, נטולת כל חיים מכל סוג, ויותר מזה, לא פעם עליך להשמיד סוללה מסוכנת שעומדת להתפוצץ (ניתן לזהות את זה בקלות), וסכנת חיים אמיתית לחבר אותה לפריקה עם נורה או כל פטנט אחר שאינו בתוך מים.
אני כבר ראיתי סוללה מתפוצצת בתוך מים, זה מפחיד, אבל המים מגינים עליך וכל מה שיוצא זה עשן סמיך ביותר בכמות עצומה, אבל לא להבות ומאומה לא ניזוק אם לא נשמת את העשן.
אותו פיצוץ בלי המים יכול בקלות לשרוף לחלוטין בית.

wind556
28-06-2010, 19:56:05
תגיד מה עשיתי רע למישהו שנפלת לי על החיים.......... בגלל שאני אומר את האמת אז אתה תוקף?... אין מה לעשות אני אומר את האמת פיתאום עם סוללות ליפו כולם צדיקים אבל שהילד שלך זורק איזה עטיפה של שוקולד מהחלון באוטו תאמין לי אני יודע בודאות שזה לא מזיז לך...

משה, לך תלמד את הנושא לפני שאתה מביע דעות כאלה.
אתה לא אומר את האמת כי אינך יודע את האמת
אין כאן עניין של צדיקים אלא של נסיון שלמזלך אין לך.....
כשתתפוצץ לך סוללה בדרך מהבית לחדר האשפה, לא תגיע לחדר האשפה אלא לחדר מיון.
אני חוזר ומתריע שוב ושוב: רק מי מלח גם אם בRC יגידו לכם אחרת

guyst
28-06-2010, 23:16:51
גיא ידידי היקר
השמדתי עד היום עשרות סוללות בשיטת המי מלח
זה פורק את האים אמא שלהם, ולא רק חשמלית, זה גם מנטרל את זה כימית
לאחר שבועיים במי מלח אתה יכול לשים את הסוללה מתחת לכרית של תינוק
ותאמין לי שבדקתי את זה פעמים רבות, הסוללה מתה, נטולת כל חיים מכל סוג, ויותר מזה, לא פעם עליך להשמיד סוללה מסוכנת שעומדת להתפוצץ (ניתן לזהות את זה בקלות), וסכנת חיים אמיתית לחבר אותה לפריקה עם נורה או כל פטנט אחר שאינו בתוך מים.
אני כבר ראיתי סוללה מתפוצצת בתוך מים, זה מפחיד, אבל המים מגינים עליך וכל מה שיוצא זה עשן סמיך ביותר בכמות עצומה, אבל לא להבות ומאומה לא ניזוק אם לא נשמת את העשן.
אותו פיצוץ בלי המים יכול בקלות לשרוף לחלוטין בית.

עודד ידידי
מה שאתה יודע והתנסית בו, כנראה שאני לא אדע לעולם...:) לא יכול לנהל ויכוח רק מביא לכאן שירשור שמתנהל בפורום "הקטן" המקביל לשלנו...;)
אפשר להגיד שהמקרה שאתה מציין אלו המקרים הדחופים יותר? ואותו בחור מתייחס לסוללה (או מצבר אם אשמע בעצתו של דר:)) ש"סרחה" ואנחנו רוצים להוציאה מהשירות לפני שתחולל מהפכות. ואז יש את הזמן לפרוק אותה כהלכה (אמר הרבי:))?

Boogle
29-06-2010, 23:22:50
בוא נסכם - סוללה שבסוף חייה- פריקה והשלכה.
סוללה על סף פיצוץ - בור ביטחון או דלי מים עם כף מלח (לא ציינתם אם דק או גס :D)