PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! חדש בתחום

ניר בן ברוך
23-10-2008, 18:12:17
שלום לכולם,
שמי ניר, ואני בן 18 ואני מעוניין לחזור לתחום הטיסנאות אך הפעם למסוקים!
הטסתי בעברי טריינר כנף תחתית (סיגול 40) למשך שנה בגיל 14 ומסיבות שונות יצאתי מהתחום, אוסיף שגם דיי מיציתי את הטיסן כעבור מס' חודשים.

ברצוני לרכוש וללמוד להטיס מסוק...קראתי הרבה ובתכלס יצאתי דיי מבולבל וחסר כוון.
הבנתי שהתחום מתחלק לשני קטגוריות עיקריות, מסוקים חשמליים ודלק ואני דיי מתקשה להחליט מאיפה עדיף להתחיל, גם מבחינת תקציב, גישה לשטחי הטסה, איכות המוצר והיכולת של המסוק לשמש אותי למשך זמן רב ולא שאמצה אותו בחודשיים...

אשמח לשמוע חוות דעת והמלצות...בנוסף אני גר בצפון ליד כרמיאל ואשמח לדעת איפה אוכל לקבל עזרה באזור.
(בטיסן חיפה הייתי והם המליצו לי להתחיל עם איזה צלחת ב1500 ש"ח שברור לי שזה ממש לא מקצועי וגם לא נותן לך שום אופציות להתקדם בתחום).

תודה רבה ניר!:cool:

liran
23-10-2008, 18:44:51
ברוך הבא,
המלצותי הן:
1. תשיג סימולטור (אל תשאל אותי איך:))+שלט
2. אם לאחר שהתאמנת והגעת למצב שאתה מרחף במקום עם המסוק בסימולטור, כלומר אתה מבצע את המיומנות הבסיסית ביותר בהטסת במסוק, או שהבנת איך לרחף אבל זה לא נראה לך שווה את המאמץ, לא קרה כלום, אפשר לחזור לטיסנים, זה רק תוכנת מחשב...אם בכל זאת לא התייאשת ויש עניין אז....
3. קנה מסוק דלק גדול (למה גדול? כי ככל שהמסוק יותר גדול הוא יציב יותר וזה חשוב מאוד למתחיל)ככל שהתקציב שלך מרשה. המלצתי מסוק RTF (כלומר מוכן להטסה) יד שנייה שכולל הכל. אם אתה מתלבט איזה, גש לשטח הטסה קרוב למגורייך ושאל את החבר'ה. הכי קל זה לקנות את המסוק שמוכר למי שאמור להושיט לך את העזרה בלימוד/כיוון וכו'.
יש לא מעט דברים שיש ללמוד, בנוגע לכיוונים, הטסה וכו', אבל המידע זמין ברשת, אתר מצויין http://www.raptortechnique.com/index.html.

בהצלחה:)

אופיר נחום
23-10-2008, 19:02:16
קניית צלחת????
המינימום זה לאמה (מתנהג כמו מסוק גדול ויציב) וכדאי לקנות בחו"ל (פחות מחצי מחיר).

אני ממליץ לך סימולטור. וברגע שתגיע לרמת מינימום: לקנות מסוק דלק;
כמובן תלוי בתקציב שלך, אבל קח בחשבון כי תחום המסוקים הוא היקר ביותר בתחום השלט רחוק (יש שיקפצו ויגידו שסילונים יותר יקרים, אך לעומתם יש את מסוקי הסילון) ואם אתה נכנס אליו באמת אתה צריך להתכונן להשקעה רצינית גם של זמן וגם של כסף.

vinay
23-10-2008, 20:27:44
קניית צלחת????
המינימום זה לאמה (מתנהג כמו מסוק גדול ויציב) וכדאי לקנות בחו"ל (פחות מחצי מחיר).

אני ממליץ לך סימולטור. וברגע שתגיע לרמת מינימום: לקנות מסוק דלק;
כמובן תלוי בתקציב שלך, אבל קח בחשבון כי תחום המסוקים הוא היקר ביותר בתחום השלט רחוק (יש שיקפצו ויגידו שסילונים יותר יקרים, אך לעומתם יש את מסוקי הסילון) ואם אתה נכנס אליו באמת אתה צריך להתכונן להשקעה רצינית גם של זמן וגם של כסף.

מסוקי סילון? מה זה?

אופיר נחום
23-10-2008, 20:35:38
מסוקים המונעים ע"י טורבינת סילון - מכונות מדהימות שעושות רעש כמו האמיתיים, המחיר בהתאם.

אופיר נחום
23-10-2008, 20:47:04
http://www.youtube.com/watch?v=E4sGUuo22gk
http://noolmusic.com/youtube_videos/gas_turbine_model_helicopter_powered_by_a_wren_tur bine.php

ליאור זהבי
23-10-2008, 21:15:03
אופיר - ככלל, מסוקי סילון זולים יותר ממטוסי סילון. אך לא זה נושא הדיון כמובן.

אופיר נחום
24-10-2008, 08:43:25
אופיר - ככלל, מסוקי סילון זולים יותר ממטוסי סילון. אך לא זה נושא הדיון כמובן.

סליחה, אבל לא יכולתי להתאפק- מסוק הסילון הזול ביותר עולה בערך 30 אלף ש"ח (סתם MA עם WREN) לעומת טיסן סילון זול שמגיע לכ25. מבחינת היקר ביותר: טיסני סילון מגיעים גם לחצי מיליון שקל, אך מסוקים לכמה מיליונים (ימאהא למשל, והוא אפילו לא סילון). לדעתי מסוק תמיד יהיה יותר יקר כיוון שבנוסף למורכבות של מערכת ההינע, יש את המורכבות המיכאנית שאין למטוס.

wind556
24-10-2008, 10:30:36
יש לך הודעה פרטית,עיין בה

murtk
24-10-2008, 10:49:12
איך מסוק יכול להגיע לכמה מיליונים ....
אתה יכול לפרט אווו להביא קישור:)

ליאור זהבי
24-10-2008, 11:07:13
אופיר,

אני אמרתי "ככלל" - לא התיחסתי למקרים ספציפיים. ככלל - טיסנים יותר יקרים. בארה"ב יש לא מעט טיסני סילון של 20 אלף דולר+ מבית BVM למשל. בארץ לא רואים אותם הרבה כי השוק שלנו הוא לא מדגם טוב למה שהולך בעולם.

עמיתפורת
24-10-2008, 14:12:47
לא ברור לי למה כל ההודעות האלה קשורות לעניין הפרסום המקורי של ההודעה....
לא צריך לגלוש למקומות אחרים סתם.
פתחו שרשור חדש בשביל זה.