PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בטיסן חשמלי דחוףף!

jaguar
08-07-2010, 02:37:23
שלום!
אני לא חדש בתחביב אני מטיס כבר 4,5 שנים אבל רק עכשיו התחלתי עם החשמליים.
קניתי פיפר קאב קטן מבלזה ולקראת ההמראה בטסט פלייט הטיסן המריא שמאלה לתוך עמוד ונשבר קצת עכשיו זה לא כיוונים ולא מרכז כובד ואז שמתי לב שהמנוע מסובב את הטיסן שמאלה כי הפרופ מסתובב שמאלה זה מנוע turnigy 18 אמפר אני מתחנן אם מישהו יכול לעזור לי לפתור את הבעייה אוליי זה משהו של תיכנות אני לא ידע תודה רבה רבה רבה לעוזרים.

ZvikaF
08-07-2010, 05:50:12
משהו לא מסתדר עם כיוון הסיבוב... זה מנוע סוחב? כלומר פרופ רגיל..
ם המנוע היה מסתובב הפוך הטיסן לא היה ממריא (אלא רץ אחורה).
בעקרון כיוון הסיבוב נקבע ע"י סדר החיבור של החוטים למנוע,
בהנחה שיש לך מנוע ברשלס (3 חוטים) - כל הצלבה בין 2 חוטים תהפוך את הסיבוב,
במנוע ברש הפיכה של החוטים (יש רק זוג אחד) תגרום להפיכת כיוון.

נשמע כמו בעיית הכוונה של המנוע / מצב הגאים - קיזוז

תתחדש ואל תתיאש - תפרסם את המיקום שלך ואולי יש מישהו בסביבה שיכול להעיף מבט ולעזור לך. :)

Boogle
08-07-2010, 06:33:45
קודם כל למה הערת אותי עם הדחוווווווווווווווווווווווווווווףףףףףףףףףףףףףףףףףף ףףףףףףףףףףףףף שלך???
מה , אתה בשטח ולא יכול להטיס????

דבר שני, פייפר קאב בריצת המראה תמיד יסבסב שמאלה, בתור מטיס ותיק היית צריך כבר לשמוע על P-פקטור.
המנוע מסתובב שמאלה כשאתה מסתכל עליו?
כנראה שזה המצב כי אחרת , כפי שצביקה אמר כל מצב אחר לא היית רץ קדימה....

jaguar
09-07-2010, 06:49:12
משהו לא מסתדר עם כיוון הסיבוב... זה מנוע סוחב? כלומר פרופ רגיל..
ם המנוע היה מסתובב הפוך הטיסן לא היה ממריא (אלא רץ אחורה).
בעקרון כיוון הסיבוב נקבע ע"י סדר החיבור של החוטים למנוע,
בהנחה שיש לך מנוע ברשלס (3 חוטים) - כל הצלבה בין 2 חוטים תהפוך את הסיבוב,
במנוע ברש הפיכה של החוטים (יש רק זוג אחד) תגרום להפיכת כיוון.

נשמע כמו בעיית הכוונה של המנוע / מצב הגאים - קיזוז

תתחדש ואל תתיאש - תפרסם את המיקום שלך ואולי יש מישהו בסביבה שיכול להעיף מבט ולעזור לך. :)

תודה רבה רבה על היחס הטוב ו כן זה מנוע סוחב אבל זה לא קשור לכיוון החוטים,המנוע מסתובב לכיוון הנכון אבל זה כאילו להמריא מסוק בלי הרוטור האחורי כל גוף המסוק ייסתובב אותו דבר בטיסן יש מצב שזה קשור ל curve של המנוע? ואני מטיס באזור כפר גלים

jaguar
09-07-2010, 07:19:35
קודם כל למה הערת אותי עם הדחוווווווווווווווווווווווווווווףףףףףףףףףףףףףףףףףף ףףףףףףףףףףףףף שלך???
מה , אתה בשטח ולא יכול להטיס????

דבר שני, פייפר קאב בריצת המראה תמיד יסבסב שמאלה, בתור מטיס ותיק היית צריך כבר לשמוע על P-פקטור.
המנוע מסתובב שמאלה כשאתה מסתכל עליו?
כנראה שזה המצב כי אחרת , כפי שצביקה אמר כל מצב אחר לא היית רץ קדימה....

"למה הערת אותי" ***ח מה אם מישהו כותב הודעה מופעלת אצלך אוטומטית מערכת זמבורות שמודיעה לך שמישהו כתב הודעה חח

Tornadon
09-07-2010, 12:38:35
זה רק השערה יתקנו אותי עם אני תועה יכול להיות שתושבת המנוע נוטה שמולה ?
כמה שזכור לי שמסתכלים מאחורי הטיסן הינו ממקמים את המנוע עם זווית קטנה ימינה ולמתה
או אולי הפרופלור גדול מידי לטיסן
זה רק השערה לגבי טיסנים מוכנים אין לי מוסג עם זה אפשרי למקם תושבת מנוע עם זוויות

ZvikaF
09-07-2010, 14:54:17
כמו שכתב רמי למעלה המנוע מכוון ימינה ולמטה כדי לבטל את התופעות שהוא מייצר (מומנט,זרימת אויר על הגה הכיוון,ומומנט מרים אף) תבדוק שזה המצב אצלך.
הכיוונים בטיסן מתייחסים ל "טייס" שיושב במטוס.

Observer
09-07-2010, 18:11:01
שלום!
אני לא חדש בתחביב אני מטיס כבר 4,5 שנים אבל רק עכשיו התחלתי עם החשמליים.
קניתי פיפר קאב קטן מבלזה ולקראת ההמראה בטסט פלייט הטיסן המריא שמאלה לתוך עמוד ונשבר קצת עכשיו זה לא כיוונים ולא מרכז כובד ואז שמתי לב שהמנוע מסובב את הטיסן שמאלה כי הפרופ מסתובב שמאלה זה מנוע turnigy 18 אמפר אני מתחנן אם מישהו יכול לעזור לי לפתור את הבעייה אוליי זה משהו של תיכנות אני לא ידע תודה רבה רבה רבה לעוזרים.

מנועים חשמליים מסתובבים יחסית לניטרו יותר לאט אבל עם טורק חזק, הפרופים יותר גדולים ולכן מומנט הסיבסוב חזק יותר.
כפי שבוגל אמר, מדובר ב P פקטור ושאר ירקות.
על הפיפר קאב שלך פועלים לפחות חמישה כוחות שונים שכולם נגדך :-) ש'מושכים' את הטיסן שמאלה.
אתה חייב לתת ימינה בהגה הכיוון בשלב הריצה וההמראה לקיזוז המשיכה החזקה שמאלה.
http://www.tayas.co.il/index.php?option=com_content&task=view&id=60&Itemid=34

ו.. כדי לשמור את הדחוףף למקרים קשים יותר..:o

jaguar
09-07-2010, 18:11:30
כמו שכתב רמי למעלה המנוע מכוון ימינה ולמטה כדי לבטל את התופעות שהוא מייצר (מומנט,זרימת אויר על הגה הכיוון,ומומנט מרים אף) תבדוק שזה המצב אצלך.
הכיוונים בטיסן מתייחסים ל "טייס" שיושב במטוס.

לא זה לא המצב הטיסן מגיע מהחנות כשאין לו כלל זווית בפיירוול אז אני אבנה תושבת מנוע חדשה. ועוד דבר גם אבא שלי חושב שהפרופ גדול מידי אז אני ייקנה פרופ קטן יותר ויבנה מחדש את הפיירוול ואני יגיד מה יצא
תודה רבה לעוזרים:D

jaguar
09-07-2010, 18:16:38
מנועים חשמליים מסתובבים יחסית לניטרו יותר לאט אבל עם טורק חזק, הפרופים יותר גדולים ולכן מומנט הסיבסוב חזק יותר.
כפי שבוגל אמר, מדובר ב P פקטור ושאר ירקות.
על הפיפר קאב שלך פועלים לפחות חמישה כוחות שונים שכולם נגדך :-) ש'מושכים' את הטיסן שמאלה.
אתה חייב לתת ימינה בהגה הכיוון בשלב הריצה וההמראה לקיזוז המשיכה החזקה שמאלה.
http://www.tayas.co.il/index.php?option=com_content&task=view&id=60&Itemid=34

ו.. כדי לשמור את הדחוףף למקרים קשים יותר..:o

תודה על העזרה אבל אי אפשר לתקן עם הגה כיוון איך שאתה נותן גז רול לתןך הריצפה
ולשמור את הדחוףף למקרים דחופים יותר חח מה יוכל להיות דחוף באמת בטיסנים תראה מישהו אומר נחנקתי מנקניקייה תזמינו אמבולנס

Observer
09-07-2010, 18:21:29
תודה על העזרה אבל אי אפשר לתקן עם הגה כיוון איך שאתה נותן גז רול לתןך הריצפה
ולשמור את הדחוףף למקרים דחופים יותר חח מה יוכל להיות דחוף באמת בטיסנים תראה מישהו אומר נחנקתי מנקניקייה תזמינו אמבולנס

מה זה רול לריצפה - אני מקווה שאין לך מפסק ON OFF למצערת.
אתה חייב להיות עדין ואיטי עם המצערת או לחילופין לתכנת EXPO בערוץ זה.

jaguar
11-07-2010, 13:54:16
מה זה רול לריצפה - אני מקווה שאין לך מפסק ON OFF למצערת.
אתה חייב להיות עדין ואיטי עם המצערת או לחילופין לתכנת EXPO בערוץ זה.

חח לא אין לי מפסק און-אוף למצרת אני נותן גז לאט לאט ועדיין אני שותל אותו לא נורא בניתי תושבת חדשה ושמתי פרופ קטן יותר עכשיו צריך לבדוק את זה תודה לעוזרים