PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת חיווט ground

MDreamer
24-10-2008, 00:39:00
היי,
יש אצלי 2 סוללות:
1. LIPO 4200mAh 3S - למנוע ולמערכת הוידאו (מצלמה, משדר, רגולטור)
2. סוללות מקלט 700mAh NICD שמפעילה 3 מקלטים ו 2 סרווים

הבקר שאני משתמש בו הוא JETI 77A OPTO כלומר ללא BEC. כידוע בFPV כדאי לאחד את כל המינוסים של הסוללות למניעת הפרעות. לתומי חשבתי שהסוללות שלי מחוברות כבר במינוס דרך הבקר אך כאשר (סתם מתוך משחק) בדקתי עם מולטימטר רציפות בין המינוס בקונקטור של הבקר בצד של הסוללה ובמינוס שהולך למקלט לא הייתה :confused: כלומר הסוללות שלי לא מאוחדות במינוס.
2
שאלות:
1. למה אין רציפות עפ"י ההגיון שלי אמורה להיות רציפות במינוס.
2. אם אני מחבר את המינוס של 2 הסוללות האם אני מאבד משהו? כרגע יש לי 2 "אדמות" בטיסן זה כדאי? לא עושה הפרעות?

ShaharBD
24-10-2008, 07:21:52
דרימר,
ברוך הבא לעולם הבידוד הגלוואני. עולם מופלא שבו אדמות מופרדות לשם בטיחות והורדת רעשים.
אי הרציפות נובע מהוספת רכיב בבקר המהירות הנראה אופטו-קפלר. הרכיב בנוי מדיודה ומפוטו-טרנזיסטור. כאשר הדיודה מאירה הטרנזיסטור מתחיל להוליך זרם המסופק מצידו השני של הרכיב.... כלומר הדיודה מופעלת ממתח סוללת המקלט ואילו הטרנזיסטור ניזון ממתח סוללת ה-LIPO.
הדבר נותן בידוד נגד רעשי המיתוג המיוצרים ע"י בקר המהירות מלהיכנס למעגל הקליטה. בידוד הרעשים נוצר מכמה סיבות... האופטו-קפלר הוא רכיב חד כיווני, מעביר אינפורמציה רק מכיוון הדיודה לפוטו-טרנזיסטור, מקור הרעש העיקרי הוא בקר המהירות, וזהו צידו של הטרנזיסטור שלא יכול להעביר מידע לכיוון הדיודה. שנית עם בחירה נכונה של אופטו-קפלר ניתן להשתמש בתכונת ה-
LOW PASS FILTER שלו לשם הורדת רעשים. עניין הבטיחות נובע מכך שגם אם בקר המהירות ישרף באוויר לקצר מלא הוא לא יוכל להשפיע על מעגלי המקלט שעובדים מסוללה נפרדת וכך הקצר בבקר המהירות לא יפיל את מתח המקלט (בגלל עניין הבידוד הגלוואני).

זה שנוצרו לך שתי אדמות במערכות שאינן תלויות אחת בשניה עושה רק טוב. אין קשר בין מערכת הקליטה וההיגוי של הטיסן למערכת הוידאו והשידור. עדין תצטרך אולי לסנן את מתח האספקה למעגלי הוידאו כיוון שהם יושבים על המתח ה"גבוה" של סוללת ה-LIPO ובאותו צד של מיתוגי המנוע.

בהצלחה,

שחר

MDreamer
24-10-2008, 09:54:50
מגניב. החכמנו. יש מצב לסרטוט Paint בסיסי כמו שאתה אוהב לעשות?