PDA

צפייה בגרסה מלאה : טבעת פריט ודברים מוזרים

MDreamer
24-10-2008, 00:44:06
היי,
אתמול מיקמתי טבעת פריט בין הבקר למקלט כיד למנוע הפרעות, היום קרה לי מקרה מוזר. פתחתי מצערת ולא הייתה תגובה, יש לציין שאתמול חיברתי את הפריט ולפני זה לא היו לי בעיות עם הבקר/מנוע. אחרי שלא נפתחה המצערת הורדתי אותה והעלית שוב.. הכל פועל כשורה. לאחת המראה כושלת הייתה טיסה נהדרת.
מאחר שהכלי עבר כבר כמה שעות טיסה והשינוי היחיד שעבר היא הטבעת אני חושב בה. האם זה הגיוני? מישהו נתקל בתופעה דומה?

נ.ב.
כל הציוד איכותי מאוד, מנוע AXI, בקר JETI, סוללת TP, מקלט JR9000 וכ'ו הציוד תקין ב 100%

guylihi
24-10-2008, 00:48:44
מעיין שלום,
התשובה היא כן! גם אני ניתקלתי אתמול באותה תפועה רק הפוך, אני יסביר.
אתה יכול לראות אפילו אתמול שאלתי שאלה לגבי טבעת פריט פירקתי מהמחשב והרכבתי על חיוט הבקר למקלט,
אצלי מה שקרה קרה הפוך ממך..
אם אני מרים טיפה את הסטייק הכל בסדר אבל אם אני שם אותו עד הסוף המנוע ניתקע על פול ובעצם הורדתי את הסטייק...
עד שאני מגיע עם הסטייק למטה רק אז המנוע מגיב וניכבה... כיאלו אין לי בקרה עליו...
או פול או שלא עובד...אין הדרגתיות ...
יש פתרון לזה.? מה לעשות לא לשים טבעת?
תודה.

MDreamer
24-10-2008, 00:50:46
מממ... זה קצת מתחבר למה שקרה לי, בפעם הראשונה העלתי את הסטיק במכה ממש מהר ולא היה מנוע, בשיגור השני מתוך חשש העלתי אותו יותר בעדינות והכל פעל כשורה.. האם זו אותה תופעה אצלך?

guylihi
24-10-2008, 00:53:17
חלק מיזה כן,
אם אני מעלה בהדרגה הכל עובד טוב,
אם אני נותן פול המנוע עובד על פול אבל ניתקע על פול! עד שאני מוריד את הסטייק עד הסוף!רק אז הוא מגיב וניכבה...

MDreamer
24-10-2008, 01:00:53
זה התחיל רק ששמת את הפריט?

guylihi
24-10-2008, 01:05:06
אמת מחר היא יורדת לא לוקח ריזיקה .

MDreamer
24-10-2008, 01:08:01
לא ענית לשאלה שלי. האם התופעה התחילה רק אחרי ששמת את הטבעת או שזה היה גם לפני? (אני מתחיל להרגיש כמו רחוב סומסום)

guylihi
24-10-2008, 01:10:40
מעיין מה קורה?
שאלת אם זה התחיל אחרי..
התשובה רשומה אמת! ----מחר היא יורדת
אמת=כן
ולא זה לא קרה לפני!
וחוץ מיזה התופעה אצלך חוזרת או שהיא היתה חד פעמית?
אם כן תוריד תראה אם יש שינוי...

MDreamer
24-10-2008, 01:13:35
חד פעמית, אבל הייתה רק הטסה אחת. אני מתחיל לחשוב שיש איזה יחס/נוסחה לגודל טבעת הפריט ביחס למשתנים כמו הזרם/מתח/חוט.
נחכה לאיזה ShaharBD או ZvikaF או אלקטרונאי אחר שיעבור בסיביבה ויוכל לשפוף אור על המקרה, לפי דעתי אבל בהחלט עלינו על משהו.

guylihi
24-10-2008, 01:16:30
אצלי זה עוד לפני הטסה בדקתי בבית והתופעה חוזרת על עצמה פעם כן פעם לא ואצלי זה בבירור מהטבעת ,גודל הטבעת שלי בגודל של קונקטור של סרוו אחרי שיוף טיפה בקצוות סתכל תמונה כמה אשקולות מיתחתינו שפתחתי אתמול בקשר לזה.

eransa
24-10-2008, 07:21:16
אכן יש משמעות לגודל הפריט, אינני בקיא בכך אולם ידוע לי שמגודל שונה תתקבל תגובה שונה.
במידה ולא תתקבל כאן תשובה מפורטת יותר, תנסה ליצור קשר עם החברה בקישור מטה:
http://www.silram.com/default.asp
תנסה לדלות מהם הסבר טלפוני :)

ערן

gmagnezi
24-10-2008, 08:26:44
jחברים
יש משמעו עצומה לגודל הפריט צורתו ובמיוחד סוג החומר
פריטים משמשים למגוון אפליקציות וכל אפליקציה דורשת תכונות אחרות
מה שנראה שקרה שהפריט שפירקתם מהמחשב היה "טוב" מדי וסינן בנוסף לרעשים גם את הסיגנל לבקר בנוסף הוא גם עיוות אותו (למי שיש סקופ - מכשיר מדידה שמציג א צורת המתח הנמדד יוכל לראו את השינוי לפני ואחרי הפריט)
המלצה שלי - אל תשנו את מה שהיצרנים תיכננו אם אין לכם א הכלים לבדוק מה עשיתם, תצטרכו לסמוך על המהנדסים שתכננו את המוצרים

גבי

אופיר נחום
24-10-2008, 09:00:03
כאשר שמים פריט בונים למעשה גם סוג של שנאי שמתנהג כמו פילטר. הרעיון בפריט הוא שבמקום שיהיה גוש מתכת שיכולים להתפתח בו קווי מגנטיות, לשים אבקה של ברזל (הרבה חתיכות) כדי למנוע כיוון אחיד לשטף המגנטי. זה למעשה מגדיל את הנצילות ובשנאים משתמשים בפריט (וכאשר לא, שמים הרבה לוחות מתכת) - הדבר מגדיל את הנצילות (מונע ביטול הדדי של שדות המוציא אנרגיה בצורת חום).

לגופו של עניין, אתם מוסיפים רכיב אלקטרוני לכל דבר (סליל), יש משמעות לגודל הפריט ולמספר הכריכות (גם אם אחת). ניסוי וטעייה זה ממש לא השיטה כאן, גם אם לפעמים זה עובד במקרה. יש לראות מהו תחום התדרים ולתכנן פילטר בהתאם.

ShaharBD
24-10-2008, 09:44:56
אנסה לחדד את הנאמר,
טבעות הפריט רגישות לתדרים גבוהים (מעל 1MHZ) והעכבה שלהם נמוכה מאד בתדרים מתחת ל 1MHZ , כלומר ההשפעה שלהם זניחה עבור הסיגנל בין המקלט לבקר המהירות וההשפעה היא רק על רעש בתדר גבוה הרוכב על הסיגנל.
האפקט היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא השפעת הליפוף עצמו ויצירת מעין סליל אויר עבור תדרים נמוכים. כיוון שהסילסול יוצר סלילים מצומדים יכול להיות שהסינגל "משוקף" לצד המשני של ה"שנאי" ואינו מגיע כלל לבקר או מגיע בחלקו.
ניתן לבדוק זאת ע"י ליפוף על טבעת מחומר לא מוליך אחר.
כמו כן, יכול להיות שהטבעת אינה עשויה מפריט אלא מחומר אחר. טבעת מפריט צריכה להיות מחומר אפור-שחור ומאד פריכה (תשבר בקלות בנפילה על הריצפה). כל חומר מתכתי אחר המכיל ברזל יכול לשמש ליבה טובה לשנאי בתדרים נמוכים (כגון שנאי לעבודה ב-50HZ מתח רשת).

כמובן הכל השערות וצריך לחקור קצת עם צב"ד להגיע לחקר האמת....:D

שחר

leetal
24-10-2008, 10:01:51
שאלה
ההפרעות נוצרות על קו הDC שמפריעות לסיגנל?
כי אם כן אז אולי אפשר להפריד את החוט של הסיגנל ולחבר אותו ישיר ואת החוטים +- דרך הפריט (או שאני מדבר שטויות?)

MDreamer
24-10-2008, 10:03:28
מאחר ולפני הטבעת הכל היה בסדר (משפט של אנשים נשואים) אין SIGNAL בין הסוללה הראשית לציוד הדויאו רק מתח קבוע שנכנסים אליו רעשים מהבקר. אם אמקם את הטבעת בין הסוללה לציוד הוידאו במקום בין הבקר למקלט לא אמורה להיות בעיה נכון?

נ.ב.
יש 2 ליפופים על הפריט לפי הבנתי יש מצב שירידה ל1 תעלים את התופעה.. קצת מטריד כל העסק, בעיקר אחרי שאמרו שזה לא קטע של ניסוי וטעיה אבל זה בהחלט מידע חשוב!

ShaharBD
24-10-2008, 10:09:45
אם הכוונה שלך היתה לסנן את המתח לכיוון ציוד הוידאו תעביר את קוי המתח של ציוד הוידאו בלבד דרך הפריט.

שחר

ShaharBD
24-10-2008, 10:11:07
דרימר, תעלה בבקשה תמונה של הטבעת המדוברת.

ZvikaF
24-10-2008, 12:14:26
זה לא נשמע הגיוני שטבעת פריט תגרום לסיגנל של 50 הרץ לבעיות, מה שיותר הגיוני שהדריכה של הבקר לא עבדה, אבל יש הפתעות בחיים, אפשר להציץ עם סקופ ולראות מה קורה בקו..
המטרה של הפריט לסנן רעשים חוזרים מהבקר לכיוון המקלט שנובעים ממוד העבודה של הבקר שעובד באפנון של קילוהרצים.
ולגבי טבעות בכלל - חכה ותראה - זה הרבה יותר גרוע ממה שאתה מדמיין (אני מקווה שאיריס לא מסתכלת, או ענת..)

אופיר נחום
24-10-2008, 19:53:01
אפשר להציץ עם סקופ ולראות מה קורה בקו..

זה לדעתי הכי פרקטי.

MDreamer
24-10-2008, 19:53:39
צביקה, הדריכה של הבקר עבדה. כמו שאתה מכיר אותי, לפני כל המראה אני עושה בדיקת הגאים, נותן גליטצ' מנוע. גם הפעם הכל נראה בסדר. אין לי מושג :confused:

MDreamer
25-10-2008, 17:50:06
לא טבעת פריט ולא נעליים, היום בטיסת FPV צביקה (ZvikaF) ואני גילינו את הבעיה... יש לי מגע רופף באחד מחיבורי הסוללה או במאריך. בדיעבד מה שקרה, כנראה כתוצאה מהזריקה (הטובה והחזקה) של איתי 4D נוצר נתק רגעי, ה RC חזר, לבקר לוקח כמה שניות להידרך - זהו, זה מסביר את הכל.
איך גיליתי את זה? כאשר פירקתי את כל הציוד כדי לחבר את ה LOGGER כפי שאני עושה כל טיסה כדי לקבל נתונים היה צליל דריכה של הבקר, מיד אני וצביקה הבנו שיש כנראה נתק בחיבורי הבקר, כשחיברתי את ה LOGGER הוא הראה 0 כלומר כאילו הטיסה לא התחילה - המסקנה, המקלט התאפס - זה יכול לקרות רק כאשר סוללת המקלט מתנתקת ומתחברת שוב.
LOGGER זה דבר חשוב. :)

b1yossi
25-10-2008, 18:31:50
איזה מזל שלא פיתחו כאן תיאוריות על הרמוניות ברמה השביעית, פוטונים וקוואזרים......:)

Itay4D
25-10-2008, 21:55:09
אם לא הייתה עולה על זה אולי היינו רואים סוף סוף את יכולת ההישרדות האמיתית של הכלי :-)

MDreamer
26-10-2008, 08:27:04
נבלה מכונפת! לא הספיק לך הסלעים?

ZvikaF
26-10-2008, 11:03:49
השכפץ המעופף ??? זו גם הסיבה שמעיין מתאפק שלא לצלם עם מצלמת הנפץ.....

MDreamer
26-10-2008, 11:58:01
השתגעתם? לצלם עם מצלמת הג'ינקס? מה שכן צביקה, סרטון הנחיתה הראשונה ("הלא רכה") נראה מגניב! ממש רואים את כל האדמה סביב הטיסן מתרוממת באויר, אולי אעלה זאת בהמשך.