PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיון כיצד להתחיל? מבט קצת אחר...

tzn11
09-07-2010, 03:06:25
:) כאחד שנכנס לעולם הנפלא של הטסת מסוקים, יצא, ושוב נכנס כמה פעמים (בעיקר בגלל סיבות של חוסר זמן) לא אחת נשאלתי ע"י חברים, קרובים או סתם אנשים, כיצד מתחילים להטיס מסוק?
הרי כולכם בטח עברתם את החוייה שהטסתם מסוק וחבר או אדם שעבר במקום התלהב מזה והתחיל לשאול שאלות על התחביב.
חלקינו הגדול התחיל להרצות לו על מסוק "מקצועי" 6 ערוצים, CCPM, על סוואש, ג'ירו, בקר מהירות ועל עוד אלף ואחד מושגים שבטח השאירו את אותו אדם מגרד בפדחתו ומנסה להבין באיזו שפה בדיוק דיברנו?
אלה שהעזו וביקשו להתנסות, קיבלו מיד שיעור של עד כמה זה קשה להטיס מסוק...

גם אלו שהשתכנעו והחליטו להיכנס לתחביב, ישר שללנו את כל אותם "צעצועים" בעלי רוטור כפול, אלו בעלי שלושה או ארבעה ערוצים ואת מסוקי ה-FP. הגדרנו אותם כבזבוז של כסף, כסוג של צעצוע חסר ערך ומיד המלצנו על מסוק של מינימום T-REX 450 ולמי שיכול , עדיף שילך על משהו יותר גדול וכמובן, איך אפשר בלי REAL-FLIGHT G-5000 או הסימולטור הכי טוב שידם משגת.
לרגע שכחנו שלא כולם רוצים מיד "לקפוץ למים העמוקים", לא לכולם יש את האמצעים הכלכליים להרשות לעצמם מסוק שכזה וגם אלו שיש להם, וילכו לרכוש מסוק 3D, סימולטור ושלט 8 ערוצים, לא אחת ירסקו אותו או בכלל יפחדו להרים אותו לאויר ולאחר זמן מאוד קצר, יגיעו להחלטה שזה לא בשבילם, ימכרו את כל הציוד בהפסד כספי ו"יקפלו את הזנב" ואת החלומות של להטיס מסוק.

לדעתי, לפני שממליצים למישהו איזה מסוק לרכוש, חשוב מאוד להקשיב לצרכים של אותו אדם, הן האישיים והן הכלכליים.
אין צורך ב"להפציץ" אותו במושגים בומבסטים, לספר לו עד כמה זה קשה ושהוא בטוח הולך לרסק...

אני אישית התחלתי את דרכי כם מסוק מסוג LAMA של E-SKY. אני בטוח שחלק מחברי הפורום מתחלחלים רק למשמע שם החברה הזו.
אך אני חושב שבמסוק הקטן והנחמד הזה, שאגב עדיין טס אצלי כבר למעלה מ-4 שנים, היה סוג של התנסות מאוד ידידותית, כיפית ומספקת.
המסוק נתן לי תחושה של אוריינטציה כללית ושל ביטחון בהטסה.
לאחר מכן "קפצתי" למסוק 6 ערוצים מסוג COPTER X וזה לאחר שהתאמנתי רבות בסימולטור (שקיבלתי מחבר) והרגשתי בטוח להיכנס לזה.
חקרתי רבות, למדתי את החומר, צפיתי בכל סרטוני ההדרכה האפשריים, התייעצתי עם אנשים ורק שהרגשתי שאני מספיק מבין איך המכונה הזו עובדת, רכשתי את המסוק.
לצערי, לאחר זמן לא רב של הטסה ובעיקר מחוסר זמן, המסוק בילה יותר בשכיבה בבית מאשר באויר. החלטתי למכור אותו.
עכשיו שיש לי קצת זמן, החלטתי לחזור לעסק.
שוב התאמנתי בסימולטור והחלטתי לרכוש מסוק.
רכשתי מסוק 6 ערוצים חדש, אך החלטתי שלא אטיס אותו מיד, לא אחזור על הטעות של קפיצה "מעל הפופיק".
הנחתי את המסוק החדש בצד ורכשתי בנוסף אליו מסוק של WALKERA מסוג 4 ערוצים FP. וכן, אני בטוח שאלו ש"התפלצו" לשמוע את השם E-SKY, בטח "מתפלצים" שבעתיים למשמע השם WALKERA.
אך מה אומר לכם רבותי, כל הפחדים, החששות וחוסר הודאות שבקניית ה"צעצוע" הזה, שרבים אמרו לי לא להתקרב אליו בשום פנים ואופן, התבדו ברגע שהמסוק עלה לאויר.
נכון, זה לא T-REX 500, אך הוא מאוד יציב, נוח להטסה, בעל תגובות עדינות, זמן טיסה ארוך יחסית ובעיקר מספק המון הנאה.

מה שאני רוצה לומר: זה שלכולנו יש מטרה של ליהנות ולהביא עוד אנשים לתחביב. אז לפני שאנחנו ישר "מפציצים" את אותם "אאוטסיידרים" שמנסים לחבור אלינו, רגע לפני שאנחנו ממליצים להם להוציא אלפי שקלים ורגע לפני שאנחנו גורמים להם להתאכזב, זכרו שיש גם דרך אחרת להיכנס לתחביב.
אולי היא לא האידאלית בעיננו, אולי היא ארוכה יותר, אך היא שם, היא קיימת והיא מספת "הצצה" או פתיח לעולם הנפלא הזה ובעיקר הרבה כיף.
משם, למי שרוצה, השמיים הם הגבול...

בברכה,

ניסים

ebay007
09-07-2010, 09:05:34
אני ממש מסכים איתך, חשוב גם לזכור שיש הרבה יהירות מצד אנשים וגם תופעה של לרדת על אחרים בשביל לבנות ביטחון עצמי
אני החלתתי לקנות את הבלייד בעקבות מסוק שלושה ערוצים סיני
בהתחלנ קניתי חיקוי של הלמה וכשהצלחתי להטיס אותו מבלי לרסק כל הזמן אז נהנהתי לקחתי הפסקה מהתחום שמתי את החיקוי בפח, אבא שלי קנה לי בסין מסוק שלושה ערוצים סיני ואז נזכרתי שאני אוהב את זה.
אז לא צריך ישר לקנות דברים במחירי עתק

RonTo
09-07-2010, 11:40:27
כתוב בצורה מקסימה.
בהחלט נתת לי נקודות למחשבה...

rtf22
09-07-2010, 12:22:51
הדבר הכי נכון שנכתב פה בפורום...
אבל בדוק עוד כמה דקות אנשים פה יכתבו שעדין "יכלת להכנס לתחביב בצורה טובה יותר מזו..."
אבל אני חושב בדיוק כמוך...זאת הדרך הכי טובה להיכנס לתחביב גם אם זה עולה 100 שקל יותר..

26112611
09-07-2010, 13:23:07
אני תמיד התעניינתי במסוקים וקניתי מסוקים קטנים כאלו של 2~3 ערוצים

אבל תמיד התאכזבתי מהם והם שכבו על המדף אחרי שבועיים

לדעתי על השלב הזה ניתן לדלג בקלות,] זה היה בזבוז כסף ומי שרוצה להיכנס לתחום שיקנה מסוק רציני, מי שרוצה מסוק לשחק בבית שיציין את זה וזה מה שהוא גם יקבל

כאשר מישהו רוצה "להיכנס לתחום" עם 250 שקלים, זה איך לומר? מעצבן...
יש את האנשים שמבינם איך זה הולך ומציינים מההתחלה שהם רוצים צעצוע לשחק בבית, ואז ממליצים להם על nine eagles solo, blade MCX, ועוד...

tisanir
09-07-2010, 13:24:51
אני תמיד התעניינתי במסוקים וקניתי מסוקים קטנים כאלו של 2~3 ערוצים

אבל תמיד התאכזבתי מהם והם שכבו על המדף אחרי שבועיים

לדעתי על השלב הזה ניתן לדלג בקלות,] זה היה בזבוז כסף ומי שרוצה להיכנס לתחום שיקנה מסוק רציני, מי שרוצה מסוק לשחק בבית שיציין את זה וזה מה שהוא גם יקבל

כאשר מישהו רוצה "להיכנס לתחום" עם 250 שקלים, זה איך לומר? מעצבן...
יש את האנשים שמבינם איך זה הולך ומציינים מההתחלה שהם רוצים צעצוע לשחק בבית, ואז ממליצים להם על nine eagles solo, blade MCX, ועוד...

תשובה מדוייקת.

sharonx
09-07-2010, 13:29:16
אני מסכים. גם אני התחלתי עם HONEY BEE FP. מסוק זנב עם 4 ערוצים הוא לא צעצוע כמו ה 2-3 ערוצים והוא יכול ללמד המון על אוריינטציה.

איזי
09-07-2010, 13:34:40
היום כמטיס מנוסה (אם אפשר לומר דבר כזה, כל טיסה לומדים משהו חדש), שהתחיל עם מסוקי "צעצוע" אני נהנה מאד להטיס במשרד את הולקרה שניקנתה בדיל אקסטרים. למעשה מספר עובדים אצלנו ממתינים שהיא תחזור למלאי שם.

יש לנו בחברה מספר רב של מסוקים כאלו, לדעת הבעלים שלהם הקופטר שלי הוא בסך הכל צעצוע יותר גדול מהצעצוע שלהם.

אני מחזק את מה שכתב ניסים בפתיחת השירשור.

sagi
09-07-2010, 13:47:30
ניסים אתה צודק הרי כולנו התחלנו בהשקעה מינימלית ולאחר מכן התקדמנו.
השאלה היא כמה כסף אנחנו מבזבזים בהתקדמות הזו והאם אפשר ללמוד
מניסיונם של אחרים. לצערי לאחר כל ה"צעצועים" קניתי את הבלייד 400.
משם הדרך ל"הוצאה בטוחה" היה מאוד קצר וכיום כשאני חושב על זה יכלתי
לקנות בכספים שהוצאתי עליו עוד 2 מסוקים קומפלט. ההדרכה שלי הייתה
דרך הפורומים השונים ולא ידעתי לשאול את השאלות הנכונות שיכוונו אותי.
כיום אני טיפה יותר מנוסה ומכיר את ההשלכות של כל מסוק ומסוק מלבד הניטרו...
שגם את זה אני מתכונן לפתור בזמן הקרוב. יש כמה דברים שאנחנו חייבים לזכור
כאשר מגיע חבר פורום חדש ורוצה להכנס לתחום.... למזער לו הוצאות כספיות
ובטח שלא יבזבז את כספו סתם ובסוף יצא מהתחביב. לא פעם שמעתי והכרתי
אנשים שהתחילו לא נכון ובגלל סיום התקציב יצאו מהתחום. לכן המטרה של כולנו
לעזור לכל אחד תוך התחשבות במצב כלכלי והתאמת המסוק לצרכים הנדרשים.
לגבי כל אלו שתוקפים וישר צועקים "צעצועים" הם שכחו שכל התחביב הזה הוא צעצוע אחד גדול.
לא פעם אני מתרעם על הגישה של הוותיקים פה כי הם שכחו איפה הם התחילו ומה הם עברו.
לאור כל האמור ישבתי והכנתי מדריכים בשפה מאוד ברורה ובטח לא במילים גבוהות
בכדי שיהיה אפשר לקבל מושג מינימלי על הכניסה לתחום וההמשך בו.
לא נותר לי אלא לאחל לכולם בהצלחה בהמשך.

שיהיה שבת שלום לכולם !

tzn11
09-07-2010, 16:23:39
:) תודה לכולם על התגובות.

מסוק 6 הערוצים שרכשתי הינו מסוק 450 (חיקוי של T-REX) והשיקול שרכשתי אותו ולא מסוק גדול יותר הוא כלכלי בלבד.

שרון ידידי היקר,

אני זוכר את העזרה הרבה עם ה-COPTER-X ואת ההדרכה הרבה.
והאמן לי שכאשר אחליט שאני מוכן להטיס את ה"צעצוע" 450 שרכשתי, אני מן הסתם אעזר בך שוב:D.

אני גם זוכר שסיפרת לי שהתחלת עם ה- HONEY BEE FP.

כרגע אני אמשיך להטיס את ה-WALKERA שרכשתי. אני מרגיש יותר בטוח להטיס אותה מאשר את המסוק ה"מקצועי" יותר.

אנשים יקרים,
הפורום תמיד היוה עבורי בית חם לתחביב הנהדר הזה.
תמיד מצאתי פה תשובות לשאלות ועזרה פיזית רבה שבאה בדמותם של של עודד ושרון - תודה ענקית לשניהם!

אני החלטתי שגם אם אין לי הרבה זמן פנוי, את המעט שיש לי, אנצל כדי להטיס מסוקים. זה תחביב נהדר ואפילו מדבק.
רק לראות את המכונות המדהימות האלה באויר גורם לי להתרגשות.

תודה לכולכם על קריאת שורות אלו.

תמשיכו להטיס ולעשות הרבה כיף,

ניסים

arany
09-07-2010, 17:05:21
אתה איש חכם כף לקרוא אחד כמוך

ebay007
09-07-2010, 17:31:31
אם כל כך הרבה אנשים חושבים כך אז איך זה שעדיין יש הרבה יהירות?

guyst
09-07-2010, 17:40:22
:) כאחד שנכנס לעולם הנפלא של הטסת מסוקים, יצא, ושוב נכנס כמה פעמים (בעיקר בגלל סיבות של חוסר זמן) לא אחת נשאלתי ע"י חברים, קרובים או סתם אנשים, כיצד מתחילים להטיס מסוק?
הרי כולכם בטח עברתם את החוייה שהטסתם מסוק וחבר או אדם שעבר במקום התלהב מזה והתחיל לשאול שאלות על התחביב.
חלקינו הגדול התחיל להרצות לו על מסוק "מקצועי" 6 ערוצים, CCPM, על סוואש, ג'ירו, בקר מהירות ועל עוד אלף ואחד מושגים שבטח השאירו את אותו אדם מגרד בפדחתו ומנסה להבין באיזו שפה בדיוק דיברנו?

גם אלו שהשתכנעו והחליטו להיכנס לתחביב, ישר שללנו את כל אותם "צעצועים" בעלי רוטור כפול, אלו בעלי שלושה או ארבעה ערוצים ואת מסוקי ה-FP. הגדרנו אותם כבזבוז של כסף, כסוג של צעצוע חסר ערך ומיד המלצנו על מסוק של מינימום T-REX 450 ולמי שיכול , עדיף שילך על משהו יותר גדול וכמובן, איך אפשר בלי REAL-FLIGHT G-5000 או הסימולטור הכי טוב שידם משגת.
לרגע שכחנו שלא כולם רוצים מיד "לקפוץ למים העמוקים", לא לכולם יש את האמצעים הכלכליים להרשות לעצמם מסוק שכזה וגם אלו שיש להם, וילכו לרכוש מסוק 3D, סימולטור ושלט 8 ערוצים, לא אחת ירסקו אותו או בכלל יפחדו להרים אותו לאויר ולאחר זמן מאוד קצר, יגיעו להחלטה שזה לא בשבילם, ימכרו את כל הציוד בהפסד כספי ו"יקפלו את הזנב" ואת החלומות של להטיס מסוק.

לדעתי, לפני שממליצים למישהו איזה מסוק לרכוש, חשוב מאוד להקשיב לצרכים של אותו אדם, הן האישיים והן הכלכליים.
אין צורך ב"להפציץ" אותו במושגים בומבסטים, לספר לו עד כמה זה קשה ושהוא בטוח הולך לרסק...

אני אישית התחלתי את דרכי כם מסוק מסוג LAMA של E-SKY. אני בטוח שחלק מחברי הפורום מתחלחלים רק למשמע שם החברה הזו.
אך אני חושב שבמסוק הקטן והנחמד הזה, שאגב עדיין טס אצלי כבר למעלה מ-4 שנים, היה סוג של התנסות מאוד ידידותית, כיפית ומספקת.
לאחר מכן "קפצתי" למסוק 6 ערוצים מסוג COPTER X וזה לאחר שהתאמנתי רבות בסימולטור (שקיבלתי מחבר) והרגשתי בטוח להיכנס לזה.
חקרתי רבות, למדתי את החומר, צפיתי בכל סרטוני ההדרכה האפשריים, התייעצתי עם אנשים ורק שהרגשתי שאני מספיק מבין איך המכונה הזו עובדת, רכשתי את המסוק.
לצערי, לאחר זמן לא רב של הטסה ובעיקר מחוסר זמן, המסוק בילה יותר בשכיבה בבית מאשר באויר. החלטתי למכור אותו.
רכשתי מסוק 6 ערוצים חדש, אך החלטתי שלא אטיס אותו מיד, לא אחזור על הטעות של קפיצה "מעל הפופיק".
הנחתי את המסוק החדש בצד ורכשתי בנוסף אליו מסוק של WALKERA מסוג 4 ערוצים FP. וכן, אני בטוח שאלו ש"התפלצו" לשמוע את השם E-SKY, בטח "מתפלצים" שבעתיים למשמע השם WALKERA.
אך מה אומר לכם רבותי, כל הפחדים, החששות וחוסר הודאות שבקניית ה"צעצוע" הזה, שרבים אמרו לי לא להתקרב אליו בשום פנים ואופן, התבדו ברגע שהמסוק עלה לאויר.
נכון, זה לא T-REX 500, אך הוא מאוד יציב, נוח להטסה, בעל תגובות עדינות, זמן טיסה ארוך יחסית ובעיקר מספק המון הנאה.

מה שאני רוצה לומר: זה שלכולנו יש מטרה של ליהנות ולהביא עוד אנשים לתחביב. אז לפני שאנחנו ישר "מפציצים" את אותם "אאוטסיידרים" שמנסים לחבור אלינו, רגע לפני שאנחנו ממליצים להם להוציא אלפי שקלים ורגע לפני שאנחנו גורמים להם להתאכזב, זכרו שיש גם דרך אחרת להיכנס לתחביב.
אולי היא לא האידאלית בעיננו, אולי היא ארוכה יותר, אך היא שם, היא קיימת והיא מספת "הצצה" או פתיח לעולם הנפלא הזה ובעיקר הרבה כיף.

בברכה,

ניסים

היום כמטיס מנוסה (אם אפשר לומר דבר כזה, כל טיסה לומדים משהו חדש), שהתחיל עם מסוקי "צעצוע" אני נהנה מאד להטיס במשרד את הולקרה שניקנתה בדיל אקסטרים. למעשה מספר עובדים אצלנו ממתינים שהיא תחזור למלאי שם.

יש לנו בחברה מספר רב של מסוקים כאלו, לדעת הבעלים שלהם הקופטר שלי הוא בסך הכל צעצוע יותר גדול מהצעצוע שלהם.

אני מחזק את מה שכתב ניסים בפתיחת השירשור.

על איזה Walkera מדובר (יש הרבה FP 4 ערוצים...:))? אשמח ללינק גם מ-DX.
ומה ההבדל בין ה-Walkera ל- nine eagles solo, blade MCX?

orendar181
09-07-2010, 17:46:59
היי ניסים

מה שלומך?...אני חושב שאתה מאוד צודק ויחד עם זאת אני בטוח שתגיע להטיס גם trex 700

ימים יגידו...בכל אופן תהנה ותמשיך להטיס את הוולקרה אחלה "צעצוע"...***חח

אחלה תחום ואחלה כיף

אורן

איזי
09-07-2010, 18:27:40
על איזה Walkera מדובר (יש הרבה FP 4 ערוצים...:))? אשמח ללינק גם מ-DX.
ומה ההבדל בין ה-Walkera ל- nine eagles solo, blade MCX?

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18009

המסוק הזה החליף את ה-MCX שהיה לי במשרד. הוא עמיד מאד, הוטס מספר פעמים דרך החלון עד שאיבד טווח ונפל מקומה שביעית. "חי" יותר מה-MCX, כלומר הסטה מהירה של הסטיק והמסוק פשוט טס לכיוון.

ה-MCX עדין מאד בתגובות שלו ומלבד ציר ראשי שהחלפתי כמה פעמים הוא עמיד במכות.

ולמי שחושב שאין אתגר שינסה להטיס את ה-MCX עם להבי לילה בחדר שרתים חשוך עם רוחות די מטורפות ממערכות המיזוג. :)

guyst
09-07-2010, 18:48:47
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18009

המסוק הזה החליף את ה-MCX שהיה לי במשרד. הוא עמיד מאד, הוטס מספר פעמים דרך החלון עד שאיבד טווח ונפל מקומה שביעית. "חי" יותר מה-MCX, כלומר הסטה מהירה של הסטיק והמסוק פשוט טס לכיוון.

ה-MCX עדין מאד בתגובות שלו ומלבד ציר ראשי שהחלפתי כמה פעמים הוא עמיד במכות.

ולמי שחושב שאין אתגר שינסה להטיס את ה-MCX עם להבי לילה בחדר שרתים חשוך עם רוחות די מטורפות ממערכות המיזוג. :)

מגיבים ב-DX רשמו:

it´s another "Forever Sold Out" item...
:)

tzn11
09-07-2010, 23:08:14
:)אורן היקר,

ה-DX6I שלך, עדיין חי ובועט על הקופטר שמכרתי.
מה העניינים שם בצפון?
אני זוכר שהבטחתי לבקר ואני גם יקיים שיהיה לי קצת יותר זמן.

GUYST, ה-WALKERA שאני רכשתי הינה CB180D.
יש למסוק מספר גרסאות עם גוף שונה וכן יש גרסה חדשה עם שידרוגים שעולה קצת יותר.
המסוק מאוד יציב, ממש כמו מסוק קואקסיאלי.
הנה קישור לסקירה קצרה על המסוק: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1257602

בברכה,

ניסים

chen_shriki
10-07-2010, 02:54:38
סוף סוף מישהו באותו הראש שלי.
לי נתנו יותר מידי עצות על שלטים ב-2000 ש''ח או סימולטור ב-1000 ש''ח ואמרתי לעצמי אני אוותר על סימולטור וקניתי שלט ב-400 ש''ח מקופטר X למרות שאני לא כזה מומחה בכיווון המסוק ואני מבקש עצות פשוטות אבל אנשים מציעים לי עזרה פנים מול פנים ואני ממש מעריך את זה ומכבד אותם מאוד אבל לפעמים אני רק רוצה תשובה לשאלות שלי משום שאין לי הרבה פנאי לסוע לי ברחבי הצפון והמרכז בכדי לכוון את המסוק [צבא]
אני מקווה שזה ימשוך המון מטיסים בתקווה שחלק יהיו מהאיזור שלי.

פרח
10-07-2010, 08:45:51
נהנתי לקרא ,כמטיס צעיר(הטסה של מסוק ארבעה ערוצים/קווקסיאלי),טיפ קטן אחד בהמשך למה שכתבת....לפני כשנה התלהבתי כאשר ראיתי מסוק 450 באויר והחלטתי,שאני אטיס אחד כזה,נשבתי בעצות ,להכנס ישר למים העמוקים ונחלתי התרסקויות ועלויות רבות(אולי זה המקום גם להזכיר לכל חבריי הצעירים בתחום כי פה בפורום יש גם סוחרי מסוקים וחלפים שלעיתים ממליצים מטעמים ברורים,אולם יש פה גם אנשים מקצוענים ויקרים שעוזרים ומקדישים מזמנם באופן מדהים וראוי להערכה רבה.)....בגדול מה שהכי חשוב שתדעו ושאני למדתי "על בשרי" וממיטב כספי שאי אפשר לוותר על הלימוד שקודם להטסת מסוקי 6 ערוצים. שהדרך חשובה מאוד למטרה ולא ניתן לוותר על הלימוד שבדרך,לפחות לא לאלה שכספם אינו גדל על העצים,התחביב מאפשר לכל אחד להתאים לעצמו את התמורה על פי התקציב שברשותו ואף להנות מכך.הדרך ללימוד הבסיס חשובה מאוד ולכן אל לקפוץ למסוקים יקרים ולחלקים הכי טובים שיש.......למדתי ועדיין לומד על ארבעה ערוצים...אז בלי קיצורים..

zvok
10-07-2010, 09:21:40
ניסים,

מסכים אתך מאה אחוז.

אני מטיף מזה שנה לקנות את מסוקי הוולקירה 4 ערוצים כמו ה 4#3B ועכשיו ה CB-100 וה 4#6.

אלה מסוקים מצוינים, זולים ושמאפשרים הטסה בבית 24 שעות ביום שבעה ימים בשבוע ובכל מזג אוויר.

אני מטיס את ה 4#3 שלי בכל ערב לפחות 10 בטריות כל בטריה כ 8 דקות. חלקי החלוף עלו לי כ 100 דולר במשך שנה. להערכתי עשיתי כבר בין 2000 ל 3000 טיסות. שליטה במסוק הזה תאפשר למטיס לשלוט במסוקים גדולים יותר ברמת הטסה דומה. בתחילה המסוק נחבט הרבה פעמים בצורה לא מבוקרת. הנזקים היו מועטים 95% מהמיקרים הייתי צריך לישר את הPaddle או לחבר Link שהשתחרר וזהו. אני לא רוצה לדמין מה היה קורה לTrex 450 אם היה מקבל חבטות כאלה.

לדעתי ה CB-100 וה 4#6S עם Gyro תלת צירי וראש Bell Hiller ו FlyBar ב 45 מעלות מפיקים מסוק עם איכויות הטסה ברמה של מסוקים גדולים במחיר של פחות מ 150 דולר ב HobbyKing.com

היהירות של חלק ממשתתפי הפורום שחושבים שהם יודעים הכל ותמיד ממליצים על ה"מסוק האמיתי", Trex או CopterX, לעומת הוולקירה הזעירים, שבעינהם הוא זבל, מבלי שהם אפילו ראו אותו הוא פשוט מגוכח ומביש. אני מציע, כמו שאני כבר עושה זמן לא קצר, שמשתתפי הפורום יראו טיפה צניעות למקרא שאלות ודעות של אחרים. הרי לא כל החכמה נמצאת אצל אחד או שניים. לכל אחד מאתנו נסיון ומנסיון זה כל אחד יכול ללמוד דבר שיעשיר את כולנו.

לפני כשנה כאשר שאלתי על הוולקירה ענו לי מספר "רק לא וולקירה" רק צדיק אחד היה בסדום Asafh1 שכתב לי וגם דבר איתי שהוא מאוד נהנה מהמסוק ועודד אותי לקנות אחד.

אני שמח לראות שעוד ועוד אנשים סוף סוף יוצאים מהארון ומודים שיש להם רחמנא לצלן וולקירה.

איזי
10-07-2010, 10:21:24
מגיבים ב-DX רשמו:

it´s another "Forever Sold Out" item...
:)

כמו שכתבתי, גם אנחנו מחכים... :(
אבל קנינו כמה כאלו והם מספקים הנאה גדולה מאד לאורך זמן.

נולד לטוס
10-07-2010, 11:35:47
רחמנא לצן גדולללללללל.*** אוסיף ואומר איש איש באמונתו והנאתו יחייה

wind556
10-07-2010, 13:05:14
נהנתי לקרא ,כמטיס צעיר(הטסה של מסוק ארבעה ערוצים/קווקסיאלי),טיפ קטן אחד בהמשך למה שכתבת....לפני כשנה התלהבתי כאשר ראיתי מסוק 450 באויר והחלטתי,שאני אטיס אחד כזה,נשבתי בעצות ,להכנס ישר למים העמוקים ונחלתי התרסקויות ועלויות רבות(אולי זה המקום גם להזכיר לכל חבריי הצעירים בתחום כי פה בפורום יש גם סוחרי מסוקים וחלפים שלעיתים ממליצים מטעמים ברורים,אולם יש פה גם אנשים מקצוענים ויקרים שעוזרים ומקדישים מזמנם באופן מדהים וראוי להערכה רבה.)....בגדול מה שהכי חשוב שתדעו ושאני למדתי "על בשרי" וממיטב כספי שאי אפשר לוותר על הלימוד שקודם להטסת מסוקי 6 ערוצים. שהדרך חשובה מאוד למטרה ולא ניתן לוותר על הלימוד שבדרך,לפחות לא לאלה שכספם אינו גדל על העצים,התחביב מאפשר לכל אחד להתאים לעצמו את התמורה על פי התקציב שברשותו ואף להנות מכך.הדרך ללימוד הבסיס חשובה מאוד ולכן אל לקפוץ למסוקים יקרים ולחלקים הכי טובים שיש.......למדתי ועדיין לומד על ארבעה ערוצים...אז בלי קיצורים..

אתה צודק שאין קיצורי דרך
אתה טועה בהבנת הדרך שלך
הצעצועים הקטנים מעכבים את התהליך, גוזלים נתח מהתקציב ובשורה תחתונה לטווח ארוך זה לא קיצור דרך אלא חיסול הדרך או לפחות הארכה ענקית שלה שלא לצורך.
הדרך הנכונה היא מסוק טוב, סימולטור טוב ומדריך טוב.
תוותר על אחד מהשלשה הזאת, תוציא ים של כסף בים של זמן ורחוק לא תגיע.
ולגבי התקציב, תקרא את זה:

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=22230&highlight=%F0%E9%E4%E5%EC+%FA%F7%F6%E9%E1

יש מקום לפשרות בתוך זה, אבל אין לך את הכלים לדעת בעצמך היכן ניתן להתפשר והיכן לא
אפשר היום לארגן מסוק אמיתי בסכומים סבירים ביותר

tzn11
10-07-2010, 16:43:34
:)עודד היקר,

ראשית, אני שוב מנצל במה זו להודות לך על הזמן הרב והיקר שהקדשת לי.
למדתי ממך רבות ויש ערך רב לעיצות המקצועיות שלך ולידע המקיף שלך בתחום - תודה!

בהחלט אין קיצורי דרך. למי שמטרתו היא ברורה והיא להטיס מסוק CP 6 ערוצים, והוא מוכן מראש להשקיע את הזמן בלימוד הטסה, תחזוקה וכיוונים של המסוק, להשקיע את כספו ברכישת מסוק טוב עם סט-אפ טוב וכמובן סימולטור טוב, אז אין ספק שהוא יכול מראש "לקפוץ למים העמוקים" ולוותר על כל אותם "צעצועים" שבדרך.

אבל חלק גדול מאלו שרוצים להיכנס לתחביב, אינם יודעים דבר וחצי דבר על הטסת מסוקים. הם ראו מסוק שטס, התלהבו ורוצים להטיס גם.
חלק גדול מאלו ששומעים שיש לרכוש מסוק שעולה אלפי שקלים, לרכוש סימולטור שעולה גם איזו אלפייה וכמובן שומעים במה כרוך נושא לימוד ההטסה והכיוונים, מוותרים מראש.

אגב, אני חבר בפורומים שונים בחו"ל הקשורים בהטסת מסוקים. גם שם עולים לא אחת השאלות של עם מה להתחיל או שאלות של הטסתי מסוק קואקסיאלי, איך אני ממשיך?
90% מהמשיבים (בינהם טייסים ותיקים) אינם ממליצים ללכת ישר על מסוק CP 6 ערוצים אלא, על מסוק FP 4 ערוצים. הן בגלל ההיכרות הראשונית עם מסוק בעל רוטור אחד והן בגלל שרובם מגיעים RTF ולכן דורשים פחות התעסקות בכיוונים ופחות ידע טכני.
למי שרוצה ויכול, ימשיך משם למסוק מתקדם.
אך אחד מאותם טייסים מנוסים שהתחילו עם מסוק FP טענו שהוא עיכב אותם בלימוד או היה טעות.
בהסתכלות כוללת, הוצאה של כ-400 או 500 שקל על מסוק FP היא לא מה שיעצור מאדם זה או אחר שרוצה להתקדם, מלרכוש מסוק, שלט וסימולטור בכ-3000 או 4000 ש"ח.

גם לאחר שהטסתי בסימולטור וגם לאחר שהיה ברשותי COPTER-X, עדיין החלטתי לחזור שלב אחורה ולהטיס מסוק שהוא קל יותר להטסה, עמיד יותר בריסוקים ולא דורש ממני שעות של החלפת חלקים וכיוונים מחדש לאחר ריסוק.

מסוק ה-6 ערוצים ללא ספק מספק סוג לגמרי אחר של ריגוש, הטסת 3D וכמובן מצריך ידע טכני מעמיק לצורך כיוונו והחזקתו.

אצלי המסוק "המקצועי" מחכה בסבלנות שארגיש מספיק בטוח ונוח להטיסו.

תסכים איתי שאדם ללא שמץ של מושג בהטסת מסוקים, לא יוכל להטיס מסוק 6 ערוצים ובטח שלא יידע לכוונו. אני מכיר טייסים שמטיסים כבר זמן מה מסוקי 6 ערוצים ועדיין לא יודעים לכוון מסוק כמו שצריך.

לדעתי, חלק מהעניין והכיף, זו ההתעסקות שמסביב ולא רק ההטסה, אך לא כולם חושבים כמוני, ויש כאלו שרוצים רק להטיס איזה מסוק שלא דורש יותר מדי ידע טכני ותחזוקה.

מה שאני מנסה לומר: זה שיש להתחשב רבות באדם לו אנו ממליצים על רכישת מסוק. יש להבין בהתחלה עם מדובר באדם שמבין עניין ורוצה ומוכן להשקיע את הזמן והכסף על מסוק CP 6 ערוצים, או שמדובר באדם שעדיין לא כל-כך יודע מה הוא רוצה או למה הוא נכנס, או באדם שרוצה משהו פשוט שיוכל להטיס מבלי לימוד וידע מעמיקים.

אני חושב שאם את אותם אנשים בקטגוריה השנייה והשלישית, לא נפחיד מראש, נספר להם שאין מנוס מהוצאה של אלפי שקלים ומריסוקים, ונציע להם משהוא אחר בתור התחלה, משהוא שאולי שמבחינתנו הוא סוג של "צעצוע", אולי אותם האנשים לא יפתחו מיד "אנטי" כלפי התחביב הנפלא הזה אלא, יכנסו לתחביב בצורה יותר נעימה ומשם ימשיכו הלאה.

בברכה,

ניסים

zvok
10-07-2010, 18:45:18
ניסים,

נאה דרשת.

לא ברור לי עם מי נמצאים בתחרות בנושא ההתקדמות?? מה בוער?? זה תחביב לא??!!

גם אני קורא פורומים בחו"ל ולא ראיתי שם שלילה של דרך מסוימת לעומת אחרת.

כמו בכל דבר בחיים יש כמה דרכים להגיע למטרה ולא דרך מקודשת אחת.

זה תחביב. מה המירוץ הזה של להתקדם

SomeDude
10-07-2010, 20:32:48
אני אוסיף בקצרה את הסיפור "העצוב" שלי ....

היו היה לפני כ-4 וחצי שנים חיפשתי להיכנס לתחום ומאוד נמשכתי להטסת מסוקים.

תודות להמלצות של אחת החניות על מסוק "אמיתי" ו"דילוג על ביזבוז כסף" רכשתי חבילה מלאה
בסך 6000 ש"ח שכללה ראפטור 50, FUTABA 7CAP וכל האיבזור מסביב.

השילוב של היותי "ירוק" בתחום, ההתלהבות וחוסר הבנה/הסברים/התראה/והתאמה
ומתוך השאיפה לרכוש משהו שלא יגרור אותי לשיפורים ושדרוגים (של שלבי הביניים במסוקים קטנים)
הסכמתי לרכוש, למרות שהסכום לא מבוטל בכלל ("ההקלה" הייתה ב-12 תשלומים).

מהר מאוד המסוק מצא את עצמו עומד על המדף ונמכר במחיר הפסד מטורף.

אני לא מעביר אשמה מלאה על החנות ואדם שהמליץ לי על הדיל, אבל...

הזמנים, התחביב, העלויות והאנשים השתנו ויהיה פעמיים כי טוב אם אכן לרגע נדע לעצור, לבדוק ולהבין
את צרכיו ומגבלותיו של העומד מולנו ונכוון אותו לרכישה המתאימה לקונה,
ולא בהכרח לאדם שנמצא זמן רב בתחום ומודע לכל היתרונות והחסרונות של רכישת מסוק "אמיתי".

אני מאוד מעריך את חברי הפורום ואת המלצותיהם, אך לעיתים קרובות מדיי השואל
ניצב בפני פסילה מוחלטת של כל דבר מתחת למסוק 450 וזאת יכולה להיות טעות,
כל מקרה לגופו.

חשוב להבין כמה זמן יש לאדם
כמה רקע טכני ורצון להתעסק בזה
נגישות לשטחי הטסה ותומכים
תקציב עתידי

רצוי לשאול הרבה שאלות מקדימות, מאשר לתת תשובות מבלי לראות את כל התמונה.

בשמחות :)

dbrosh
10-07-2010, 20:39:32
וולקרה ושאר מסוקי המיקרו ישאירו את החוויה שלך תמיד מוגבלת הן בגלל היכולות המוגבלות שלהם, או - במקרה שיש להם יכולות משופרות כמו ה 4G6, אם תישאר איתו בסלון לא תוכל למצות את היכולת שלו, ואם תצא איתו החוצה, תתקשה למצות את היכולת בגלל הבעיות הברורות - נראות, חוסר מסה, תלות מופרזת בתנאי מזג אוויר.
אם אתה מסתפק בטיסות סלון, בהחלט מספיק לך מסוקי מיקרו. אבל מספר האלמנטים האפשרי במרחב קטן הוא מטבעו מוגבל ובאופן טבעי אתה מבקש יותר, וכאן נגמרים לך מסוקי המיקרו. הטסת החוץ מאפשרת כל כך הרבה יותר, מאתגרת כל הרבה יותר, ועוד לא דיברנו על האלמנט החברתי, והשהות בטבע - כך שבשורה התחתונה אם יש לי 300 דולר ל-4G6, אני אחכה עוד חודש ואקנה ב-350 דולר טירקס 450 ספורט ושלט משומש.

wind556
10-07-2010, 20:51:06
:)עודד היקר,

ראשית, אני שוב מנצל במה זו להודות לך על הזמן הרב והיקר שהקדשת לי.
למדתי ממך רבות ויש ערך רב לעיצות המקצועיות שלך ולידע המקיף שלך בתחום - תודה!

בהחלט אין קיצורי דרך. למי שמטרתו היא ברורה והיא להטיס מסוק CP 6 ערוצים, והוא מוכן מראש להשקיע את הזמן בלימוד הטסה, תחזוקה וכיוונים של המסוק, להשקיע את כספו ברכישת מסוק טוב עם סט-אפ טוב וכמובן סימולטור טוב, אז אין ספק שהוא יכול מראש "לקפוץ למים העמוקים" ולוותר על כל אותם "צעצועים" שבדרך.

אבל חלק גדול מאלו שרוצים להיכנס לתחביב, אינם יודעים דבר וחצי דבר על הטסת מסוקים. הם ראו מסוק שטס, התלהבו ורוצים להטיס גם.
חלק גדול מאלו ששומעים שיש לרכוש מסוק שעולה אלפי שקלים, לרכוש סימולטור שעולה גם איזו אלפייה וכמובן שומעים במה כרוך נושא לימוד ההטסה והכיוונים, מוותרים מראש.

אגב, אני חבר בפורומים שונים בחו"ל הקשורים בהטסת מסוקים. גם שם עולים לא אחת השאלות של עם מה להתחיל או שאלות של הטסתי מסוק קואקסיאלי, איך אני ממשיך?
90% מהמשיבים (בינהם טייסים ותיקים) אינם ממליצים ללכת ישר על מסוק CP 6 ערוצים אלא, על מסוק FP 4 ערוצים. הן בגלל ההיכרות הראשונית עם מסוק בעל רוטור אחד והן בגלל שרובם מגיעים RTF ולכן דורשים פחות התעסקות בכיוונים ופחות ידע טכני.
למי שרוצה ויכול, ימשיך משם למסוק מתקדם.
אך אחד מאותם טייסים מנוסים שהתחילו עם מסוק FP טענו שהוא עיכב אותם בלימוד או היה טעות.
בהסתכלות כוללת, הוצאה של כ-400 או 500 שקל על מסוק FP היא לא מה שיעצור מאדם זה או אחר שרוצה להתקדם, מלרכוש מסוק, שלט וסימולטור בכ-3000 או 4000 ש"ח.

גם לאחר שהטסתי בסימולטור וגם לאחר שהיה ברשותי COPTER-X, עדיין החלטתי לחזור שלב אחורה ולהטיס מסוק שהוא קל יותר להטסה, עמיד יותר בריסוקים ולא דורש ממני שעות של החלפת חלקים וכיוונים מחדש לאחר ריסוק.

מסוק ה-6 ערוצים ללא ספק מספק סוג לגמרי אחר של ריגוש, הטסת 3D וכמובן מצריך ידע טכני מעמיק לצורך כיוונו והחזקתו.

אצלי המסוק "המקצועי" מחכה בסבלנות שארגיש מספיק בטוח ונוח להטיסו.

תסכים איתי שאדם ללא שמץ של מושג בהטסת מסוקים, לא יוכל להטיס מסוק 6 ערוצים ובטח שלא יידע לכוונו. אני מכיר טייסים שמטיסים כבר זמן מה מסוקי 6 ערוצים ועדיין לא יודעים לכוון מסוק כמו שצריך.

לדעתי, חלק מהעניין והכיף, זו ההתעסקות שמסביב ולא רק ההטסה, אך לא כולם חושבים כמוני, ויש כאלו שרוצים רק להטיס איזה מסוק שלא דורש יותר מדי ידע טכני ותחזוקה.

מה שאני מנסה לומר: זה שיש להתחשב רבות באדם לו אנו ממליצים על רכישת מסוק. יש להבין בהתחלה עם מדובר באדם שמבין עניין ורוצה ומוכן להשקיע את הזמן והכסף על מסוק CP 6 ערוצים, או שמדובר באדם שעדיין לא כל-כך יודע מה הוא רוצה או למה הוא נכנס, או באדם שרוצה משהו פשוט שיוכל להטיס מבלי לימוד וידע מעמיקים.

אני חושב שאם את אותם אנשים בקטגוריה השנייה והשלישית, לא נפחיד מראש, נספר להם שאין מנוס מהוצאה של אלפי שקלים ומריסוקים, ונציע להם משהוא אחר בתור התחלה, משהוא שאולי שמבחינתנו הוא סוג של "צעצוע", אולי אותם האנשים לא יפתחו מיד "אנטי" כלפי התחביב הנפלא הזה אלא, יכנסו לתחביב בצורה יותר נעימה ומשם ימשיכו הלאה.

בברכה,

ניסים

ניסים ידידי היקר
שמח לראות אותך חוזר לכאן
אומר לך מה השתנה בינתיים
עברו אצלי כמה וכמה אנשים, חלקם מוכשרים יותר וחלקם מוכשרים פחות
ובאופן גורף וחד משמעי כל מי שפנה וקיבל הדרכה נכונה מהרגע הראשון, זאת אומרת מה לקנות, איפה לקנות, איך לנהל תקציב, מה הכי כדאי לאותו איש ספציפית וכמו כן דאגה לכך שמסוקו יורכב נכון, יכוון נכון והאיש יקבל שיעורי הטסה ראשוניים,כל אחד כזה התחיל להטיס מסוקי 450-500 בהצלחה רבה ביותר וללא ריסוקים מיותרים, עם ביטחון ועם הנאה רבה.
אמת, מי שלא הולך בדרך הנ"ל צפויות לו אכזבות ותיסכולים רבים ממסוק יקר, אבל הדרך הנכונה פתוחה לכולם, וההולכים בה עושים חיל ומצליחים, ובעיקר שמחים שלא ביזבזו חודשים ושנים על מסוקי צעצוע

wind556
10-07-2010, 20:56:57
וולקרה ושאר מסוקי המיקרו ישאירו את החוויה שלך תמיד מוגבלת הן בגלל היכולות המוגבלות שלהם, או - במקרה שיש להם יכולות משופרות כמו ה 4G6, אם תישאר איתו בסלון לא תוכל למצות את היכולת שלו, ואם תצא איתו החוצה, תתקשה למצות את היכולת בגלל הבעיות הברורות - נראות, חוסר מסה, תלות מופרזת בתנאי מזג אוויר.
אם אתה מסתפק בטיסות סלון, בהחלט מספיק לך מסוקי מיקרו. אבל מספר האלמנטים האפשרי במרחב קטן הוא מטבעו מוגבל ובאופן טבעי אתה מבקש יותר, וכאן נגמרים לך מסוקי המיקרו. הטסת החוץ מאפשרת כל כך הרבה יותר, מאתגרת כל הרבה יותר, ועוד לא דיברנו על האלמנט החברתי, והשהות בטבע - כך שבשורה התחתונה אם יש לי 300 דולר ל-4G6, אני אחכה עוד חודש ואקנה ב-350 דולר טירקס 450 ספורט ושלט משומש.

יש בזה הרבה יותר מזה
כל מסוקי המיקרו האלה אינם טובים. מהקצת שהתנסיתי בהם זה מוצר טכנולוגי מפוקפק.
הם בקושי עושים את המוטל עליהם
ולהזכירכם ישנה אפשרות למסוק זול שעדיין מאפשר ללמוד הטסה נכונה במחיר פחות מ4G6

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=19167&highlight=%EE%F1%E5%F7+%EE%FA%E7%E9%EC%E9%ED+%EC%E E%F2%E5%E8%E9+%E9%EB%E5%EC%FA

zvok
11-07-2010, 08:07:43
עודד ודורון אתם כמובן צודקים.

אלה שחושבים אחרת גם צודקים.

נולד לטוס
11-07-2010, 11:08:56

זה ממש לא נכון אני היום מטיס קופטר איקס ואני יכול רק לומר שכל השנים שהיה לי למה וכל שאר הצעצועים רק הפריעו לי להתחיל נכון בהטסת הקופטר עקב הרגלי הטסה המתאימים ליכולות הצעצועים הנחמדים שבאמת כיף להטיס אותם בבית ואולי קצת בחצר עד שמגיע משב רוח שקוצר אותם.
אני מאמין שצריך לגלות הבנה עצמית בסיסית ולומר את האמת לעצמך אולי זה לא מתאים לי ואולי יש תחביב אחר שיותר מסתדר עם הקורדינציה והיכולות האישיות שלי ,אין מה לעשות כל אחד והיכולות האישיות שלו ,האחד יכול והשני יכול משהו אחר אבל לא אותו דבר .

zvok
11-07-2010, 11:21:08
זה ממש לא נכון אני היום מטיס קופטר איקס ואני יכול רק לומר שכל השנים שהיה לי למה וכל שאר הצעצועים רק הפריעו לי להתחיל נכון בהטסת הקופטר עקב הרגלי הטסה המתאימים ליכולות הצעצועים הנחמדים שבאמת כיף להטיס אותם בבית ואולי קצת בחצר עד שמגיע משב רוח שקוצר אותם.
אני מאמין שצריך לגלות הבנה עצמית בסיסית ולומר את האמת לעצמך אולי זה לא מתאים לי ואולי יש תחביב אחר שיותר מסתדר עם הקורדינציה והיכולות האישיות שלי ,אין מה לעשות כל אחד והיכולות האישיות שלו ,האחד יכול והשני יכול משהו אחר אבל לא אותו דבר .

נולד לטוס,

זה נסיונו והוא מספר על נסיונו. איך אתה יכול לומר על נסיונו נכון או לא נכון??!!

לא אמרת לנו על איזה צעצועים אתה מדבר, אולי תפרט קצת כדי שלמה כתבת ומנסיונך מישהו יוכל ללמוד משהו??

נולד לטוס
11-07-2010, 12:57:46
נולד לטוס,

לא אמרת לנו על איזה צעצועים אתה מדבר, אולי תפרט קצת כדי שלמה כתבת ומנסיונך מישהו יוכל ללמוד משהו??

צעצועים: v max שלוש ערוצים,דרגון פליי מסוק בגודל 450 שלוש ערוצים ולאמה 4v

בקשר לניסיון כולם מדברים מנסיון אבל לא לזה כיוונתי אלה לעובדה בשטח שחוץ מה כיוונים של ההטסה עצמה אין קשר להטסת מסוק שישה ערוצים,מה גם שלטעמי זה רק מפריע ואתן לך דוגמא שאולי תהיה עליה מחלוקת .

עדיף ללמוד נהיגה מבלי לנהוג ואפילו קצת על רכב ללא רישיון (נעזוב את חוקיות העניין ונתמקד בדוגמא
) היות וההרגלים הקיימים מפריעים והורסים את הלימוד האמיתי והוא ברמה של לעבור טסט ,כי יש נהיגה ויש נהיגה ממוקדת לדרישות הטסט.

zvok
11-07-2010, 13:22:35
צעצועים: v max שלוש ערוצים,דרגון פליי מסוק בגודל 450 שלוש ערוצים ולאמה 4v

בקשר לניסיון כולם מדברים מנסיון אבל לא לזה כיוונתי אלה לעובדה בשטח שחוץ מה כיוונים של ההטסה עצמה אין קשר להטסת מסוק שישה ערוצים,מה גם שלטעמי זה רק מפריע ואתן לך דוגמא שאולי תהיה עליה מחלוקת .

עדיף ללמוד נהיגה מבלי לנהוג ואפילו קצת על רכב ללא רישיון (נעזוב את חוקיות העניין ונתמקד בדוגמא
) היות וההרגלים הקיימים מפריעים והורסים את הלימוד האמיתי והוא ברמה של לעבור טסט ,כי יש נהיגה ויש נהיגה ממוקדת לדרישות הטסט.

נולד לטוס,

מסוקים עם שלושה ערוצים אינם מדמים מסוק. מסוק 4 ערוצים מדמה מסוק. LamaV4 זה מסוק קואקסיאלי שנתן ללמוד עליו אורינטציה וזהו. לצורך לימוד רחוף דרוש מסוק SR כלומר Single Rotor. כדי ללמוד רחוף בכל הכוונים סבובים וכו' לא צריך CopterX מספיק וולקירה שעולה כולל הכל 200 דולר ופחות. נכון עודד המליץ על מסוק 450 בכ 220 דולר. הבעיה לא נתן להטיס אותו בבית. וולקירה כן. יתרון עצום!!! אני יכול להטיס 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע ואתה? מה אתה עושה כאשר יש גשם או רוחות חזקות?? או בשביל להטיס 3נטו שעתיים אתה צריך או ערימה של בטריות או זמן פנוי בערמות שיש לפנסיונרים או לפרזיטים. לאנשים עובדים אין זמן בלתי מוגבל. יש עוד משימות בחיים. שים

הדוגמא של נהיגה שנתת היא אמנם מאלפת אבל לא הבנתי מה הקשר. תגיד לי כל מי שלקח שעורי נהיגה ועבר טסט מובטח שעד סוף ימיו לא יהיו לא הרגלים גרועים?

Shanti
11-07-2010, 16:05:35
הי

אם תקח את הלוגיקה שלך צעד אחד רחוק יותר תוכל לומר גם שאסור להשתמש בסימולטור כיון שהוא מקנה לך את ההרגל של לרסק בלי לשלם :)

אבל ברצינות, נראה לך שקיימת תשובה אחת בלבד לשאלה "איך להתחיל"? האם כל אפשרות אחרת שגויה לחלוטין?

לצערי בתגובות רבות תתקל בתגובות מעט "קתוליות" לטובת הקופטר איקס. אין סובלנות ואין פתיחות כלפי אלה שמציגים אופציות אחרות וחבל.

Shanti

wind556
11-07-2010, 16:53:26
נולד לטוס,

ידידי היקר, הוא לא מספר על נסיונו, הוא עדיין מטיס 4 ערוצים וחושב שזו הדרך הנכונה .
זה לא נסיון, זה ניחוש

tzn11
11-07-2010, 19:50:27
:)חברים יקרים,

באמת שאינני רוצה שפוסט זה יהפוך לזירת התנגחות כזו או אחרת.
בסה"כ רציתי לציין שיש יותר מדרך אחת "נכונה" להיכנס לתחביב ושיש להתאים מסוק לפי היכולות, המגבלות והרצונות של כל אדם. מה שנכון לאחד לאו דווקא נכון לאחר.

אחת המטרות של הפורום, היא לשתף את החברים בניסיון האישי שלכם, בחוויות שלכם ולייעץ למיטב הבנתכם.
יכול אדם זה או אחר לקבל את הדברים ויכול גם לא, גם זה בסדר וגם זה בסדר.

המטרה של התחביב היא בראש ובראשונה לעשות כיף.
כל אחד שיטיס לפי יכולתו, כיסו ולפי הבנתו, והעיקר שיהנה והרבה.

בברכת טיסה נעימה לכולם,

ניסים

נולד לטוס
11-07-2010, 23:51:30
הי

אם תקח את הלוגיקה שלך צעד אחד רחוק יותר תוכל לומר גם שאסור להשתמש בסימולטור כיון שהוא מקנה לך את ההרגל של לרסק בלי לשלם :)

אבל ברצינות, נראה לך שקיימת תשובה אחת בלבד לשאלה "איך להתחיל"? האם כל אפשרות אחרת שגויה לחלוטין?

לצערי בתגובות רבות תתקל בתגובות מעט "קתוליות" לטובת הקופטר איקס. אין סובלנות ואין פתיחות כלפי אלה שמציגים אופציות אחרות וחבל.

Shanti

אני פשוט אוהב את הגזמות ההיסטריות והשינינות המדהימה שיש לאנשים כאן בפורום אז בוא נעשה זאת בפשוט :
האמנם זה תחביב אבל... כאשר רוצים להיות רצינים בתחביב ולא משנה באיזה תחביב אין מה לעשות יש כלים ואו עזרים המאפשרים לך להנות ברמה אחרת מהתחביב ולא להשתעמם ואו לפנות בעוד חודש לפורום קונים מוכרים ולהפסיד כסף שלא יוצא מכיסך הפרטי ,ידידי המלומד .

אז לפנינות החוכמה שלך חסר דבר אחד כמו מצפון אישי שאתה צריך לתת כאשר אנשים מתחילים קוראים את הפוסט הזה ואתה מעודד להוצאות מיותרות עקב נסיונך האישי והמלומד

marik_911
12-07-2010, 21:08:56

בברכה,

ניסים

:) יפה אמרת