PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם חייבים להדביק את הכנפיים באיזי סטאר ?

lior_shenhar
09-07-2010, 12:17:34
שאלה האם אני חייב להדביק אותם בצורה קבועה או שאפשר אחרת?
אם לא חייבים אשמח לקבל הסבר איך

אייל שפירא
09-07-2010, 12:42:34
לא חייבים. אפשר לחבר אותן זו לזו עם "סקוץ'" או עם מגנטים חזקים, או עם חוט ניילון חזק, או בכל דרך שתמצא לנכון שתהיה קלת משקל וללא גרר מיותר.
את האיזי הסיני אני מחזיק עם גומיה שמתוחה מסביב לגוף והיא מוסיפה גרר ועושה צלילים משונים באויר.

ultras
09-07-2010, 13:10:17
אבל מה שהכי חשוב במקרה של ריסוק אם הכנף מוחזקת על ידי גומייה יש לכנף לאן לזוז במקום להשבר..
חוץ מזה אני ממש אוהב את הרעש שהגומייה עושה! :D

אייל שפירא
09-07-2010, 13:31:51
זה נכון, הAXN הראשון שלי סבל מסדקים עמוקים לאורך בסיס הכנף שמולאו בCA לבלי הכר. אם היה לכנפיים טווח לנוע ברגע המגע עם הקרקע (או עם הממטרות של געש בזמנו) אז עוצמת הפגיעה היתה פוחתת.

Shay
09-07-2010, 14:02:52
לא צריך לעשות אף הליך שאמור ל"הפחית נזק בעת התרסקות" צריך ללמוד להטיס כמו שצריך.

ultras
09-07-2010, 14:21:47
לא תמיד הריסוק הוא באשמת המטיס.. גם מטיסים מומחים יכולים לאבד ריכוז..
אז אם יש משו שיכול לעזור במקרה של....... למה ללכת עם הראש בקיר?

Shay
09-07-2010, 14:29:07
ממש לא עניין של ללכת עם הראש בקיר. אני פשוט חושב שההתעסקות צריכה להיות סביב ההטסה ולא סביב המצאת פטנטים על מנת שברגע שתרסק הנזק יהיה נמוך יותר בעזרת הפטנט.
מקווה שעמדתי ברורה

שי

עריכה:
נ.ב. ריסוק עקב איבוד ריכוז הוא ריסוק באשמת המטיס*

אייל שפירא
09-07-2010, 14:42:39
ממש לא עניין של ללכת עם הראש בקיר. אני פשוט חושב שההתעסקות צריכה להיות סביב ההטסה ולא סביב המצאת פטנטים על מנת שברגע שתרסק הנזק יהיה נמוך יותר בעזרת הפטנט.
מקווה שעמדתי ברורה

שי

עריכה:
נ.ב. ריסוק עקב איבוד ריכוז הוא ריסוק באשמת המטיס*

חבוב אתה מדבר כאילו ריסוקים הם לא חלק אינטגרלי מהטסה.
זה לא חלק נעים, אבל זה חלק בלתי נפרד, ואם אפשר לחבר את הכנפיים בצורה שהנזק יופחת בעת נחיתה לא אידיאלית - הרי שלדעתי זה חשוב וראוי לתכנן את זה מראש.

שלא תבין אותי לא נכון - אני מאוד בעד ללמוד לנחות בלי שום קשר לפירוק הכנפיים, ואני מוסיף שכנפיים מתפרקות גם הרבה יותר נוח לנייד ולאכסן.

Liav
09-07-2010, 15:33:23
לא צריך לעשות אף הליך שאמור ל"הפחית נזק בעת התרסקות" צריך ללמוד להטיס כמו שצריך.

בד"כ בטיסני מתחילים (חופשיים) נהוג לחבר את הכנף מעל הגוף בעזרת גומיות -
בדיוק בשביל למנוע שבר בנחיתה לא טובה או בהתרסקות.
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=966&stc=1&d=1218200611

מבחינה אווירודינמית, עדיף לחבר את הכנף באמצעות ברגים, או פלדה שעוברת בכנפיים ודרך הגוף,
ולכן בטיסנים מתקדמים יותר (שאותם גם מטיסים טיסנאים מנוסים יותר) החיבור הוא כזה,
אבל כאמור, הכנף נמצאת בסיכון גבוה יותר לפגיעה.

tisanir
09-07-2010, 18:06:39
מסכים עם שני האיילים :)
בטיסני טריינר מתחילים שאליהם אנו משייכים את ה AXN, רצוי שחיבור הכנפיים יהיה בעזרת גומיה.
לא משנה עם זה טריינר בלזה עם מנוע ניטרו או טיסן/דאון חשמלי מקלקר רצוי שתמיד הכנף תתחבר עם גומיות.