PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה עזרה בטיסן חשמלי

tomshalom
13-07-2010, 21:24:14
שלום
יש לי 2 שאלות:
1. איך אני מפריד(ואם אפשר) בין מתח הבקר למתח המקלט(אני רוצה שלמקלט יהיה מקור מתח נפרד מהבקר להמנע ממצב של תקלה בבקר).
2. האם יש אפשרות לשים מפסק על הסוללות(ליטיום 4S) שמתחברות לבקר.
תודה.

אייל שפירא
13-07-2010, 22:55:55
אם תשתמש בבקר שאין לו BEC ובנוסף לו בBEC חיצוני יהיו לך סוללות נפרדות למנוע לחוד ולמקלט והסרוואים לחוד.

Boogle
14-07-2010, 00:04:06
אם תשתמש בבקר שאין לו BEC ובנוסף לו בBEC חיצוני יהיו לך סוללות נפרדות למנוע לחוד ולמקלט והסרוואים לחוד.

אוסיף קצת, אם יש לך בקר עם BEC תוכל עדיין להשתמש בסוללה חיצונית למקלט וסרוו אם ניקל-XX או ליפו עם BEC נפרד.
כל שעליך לעשות הוא לנתק את החוט האדום במחבר הבקר למקלט.

כל ה"תענוג" שווה אם אתה שם סוללה נפרדת למנוע ולמקלט, בשימוש באותה הסוללה אין טעם בשימוש בBEC חיצוני אלא אם אין לך BEC בבקר.

לסיכום האפשרויות הן:

1. בקר עם BEC -

א. שימוש כמות שהוא
ב. ניתוק החוט האדום בשילוב

1. סוללת ניקל-XX
2.סוללת ליפו (רצוי 2 תאים) ויחידת UBEC/SBEC חיצונית
2.בקר ללא BEC

א. שימוש בבקר וחיבור UBEC או SBEC חיצוני לסוללה המקורית
ב. שימוש בבקר בשילוב :

1. סוללת ניקל-XX
2.סוללת ליפו (רצוי 2 תאים) ויחידת UBEC/SBEC חיצונית

tomshalom
14-07-2010, 05:03:02
תודה
אני לא בדיוק מבין מזה BEC,
בכל אופן יש לי את הבקר הבא

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2166&Product_Name=TURNIGY_Plush_60amp_Speed_Controller

האם יש אפשרות לנתק לו את החוט האדום כמו שאמרתם, תודה.
שאלה נוספת: מה לגבי המפסק, האם מותר לסים על הליפו מפסק(16A)
תודה.

b1yossi
14-07-2010, 05:39:23
אפשר לנתק לו את החוט האדום.
לא מומלץ להתקין מפסק בין הבקר לסוללה, תצטרך מפסק שעומד בזרמים גבוהים, סתם משקל מיותר.

guyst
14-07-2010, 07:47:50
כל ה"תענוג" שווה אם אתה שם סוללה נפרדת למנוע ולמקלט, בשימוש באותה הסוללה אין טעם בשימוש בBEC חיצוני אלא אם אין לך BEC בבקר.

]

אפשרות נוספת היא שה-BEC "קטן" מידי לצרכייך ואתה צריך BEC חזק יותר שיפעיל בביטחה מספר גדול של סרוואים מבחינת המתח.

Boogle
14-07-2010, 17:32:01
אפשרות נוספת היא שה-BEC "קטן" מידי לצרכייך ואתה צריך BEC חזק יותר שיפעיל בביטחה מספר גדול של סרוואים מבחינת הזרם .
:)

Boogle
14-07-2010, 17:34:47
תודה
אני לא בדיוק מבין מזה BEC,
בכל אופן יש לי את הבקר הבא

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2166&Product_Name=TURNIGY_Plush_60amp_Speed_Controller

האם יש אפשרות לנתק לו את החוט האדום כמו שאמרתם, תודה.
שאלה נוספת: מה לגבי המפסק, האם מותר לסים על הליפו מפסק(16A)
תודה.

אני ממליץ לך שעכשיו תעצור הכל, תריץ חיפוש על בקרים וBEC ותקרא קצת לפני שאתה ממשיך.
אחרי שתקרא, תבין לבד את הסכנה בשימוש במתג על הבקר בעיקר לבקר של 60 אמפר. שבו הנך רוצה להשתמש.