PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה הטיסן עושה קאטים

שי טל
15-07-2010, 13:01:11
יש לי טיסן חדש והרכבתי לו מנוע של ASP ועשיתי לו הרצה ,

הטיסן עדיין לא עלה לאויר , הבעיה מופיעה שאני מחזיק את הטיסן כשהו מונע באויר ומנענע אותו הוא נחנק

וכשהו עומד ישר על הריצפה אין שום בעיה ....!

השאלה אם משהו במשקולת שמיכל דלק שלא עשיתי כראוי ( השארתי חצי סנטימטר מהקרקעית של המיכל )

אולי צריך בתוך המיכל צינורית מיוחדת ויותר גמישה?

חוץ מזה אין נזילות משום מקום ואין חורים .

אשמח אם מישהו שיש לו נסיון עם תקלה מאין זו ייעץ לי מה לעשות וכיצד לפתור את הבעיה

תודה.

גבי א
15-07-2010, 14:27:35
שי, זה יכול להיות מה שכתבת - שהצינוריות הורכבו לא נכון, או לא גמישות, אבל זה יותר נראה כמו כיוונים של הקרבורטור - כיונת אותו עני מידי, כשמכוונים את הטורים הגבוהים אף פעם לא משאירים את המנוע במקסימום הסל"ד שהוא יכול להגיע, תמיד פותחים מעט את הסיכה הגדולה כשמינית עד רבע סיבוב כדי שהתערובת תהיה עשירה יותר, כך אתה גם מאריך את זמן חיי המנוע.
בעיקרון תן למישהו בשטח ההטסה שמבין יותר שיכון לך את המנוע.

שי טל
16-07-2010, 07:39:11
תודה גבי

adibenbasat
26-07-2010, 20:36:48
דבר נוסף, לגבי מנועי asp, וודא כי אין "בריחות" של שמן ממקומות ש"לא צריך", למשל אגזוז או אפילו בברגים של ראש מנוע, לפעמים זה קורה עם המנועים האלו שהם חדשים, זה לא בעיה לפתור את זה אבל אם זה קיים - זה בהחלט משפיע על תפקוד המנוע.:)

flatspin
26-07-2010, 21:02:32
הסיכוי רב שהבעיה נעוצה בכיוון הסיכות. כאשר הטיסן נמצא על הקרקע במצבו הטבעי והמנוע פועל, פתח מצערת מלאה, כוון את הסיכה לקבלת סל"ד מכסימלי. מנקודה זו פתח כ-3 עד 4 קליקים. הורד לסרק, נמוך ככל שהמנוע מסוגל להחזיק. בנקודה זו פתח או סגור מעט את סיכת הסרק לקבלת סל"ד מכסימלי (מצערת עדיין בסרק). סובב לכיוון פתיחה מעט מאד. חזור על הבדיקה במצב מצערת פתוחה לרווחה ותקן לפי הצורך. הורד שוב לסרק והמתן זמן מה (10 עד 15 שניות). פתח את המצערת במהירות וראה אם המנוע מחיש היטב. במידה וכן, המנוע מכוון היטב, עלה וטוס. אם המנוע אינו מחיש טוב, בדוק וראה: אם יוצא עשן מהמשתיק במהלך ההחשה, צמצם את סיכת הסרק. אם אין כלל סימן לעשן בהחשה, פתח מעט את סיכת הסרק. נמצב הרצוי הוא עשן דליל בהחשה ועלית סל"ד מהירה וללא היסוס.
כל האמור מתייחס למנוע תקין. הקורבורטור, ראש המנוע והמכסה האחורי של בית גל הארכובה מהודקים היטב למקומותיהם ואין דליפות מכל סוג שהוא.