PDA

צפייה בגרסה מלאה : נתונים מוגי עם מגלשיים.

galoz
23-07-2010, 09:35:01
לאחר שסיימתי את הבנייה של המוגי חשבתי שאולי ניתן להרכיב לו מגלשיים,
אז לקחתי קולב בניתי בסיס, חיזקתי עם שתי גומיות דואר..והנה התוצאה בסרטון.
תודה ל liorz055 על הטיפים בבניה והגדרות שלט שחסכו לי הרבה טעויות וזמן, ולעודד על הטיפים בשימוש CA .
אין לי מושג עם הדבר הזה יוכל להמריא ישר אבל בטוח יקל בנחיתות :)

http://www.youtube.com/watch?v=EgzIf0sFiY0

liorz055
23-07-2010, 10:01:02
נראה טוב מאוד...
חשוב להקפיד על מרכז כובד במוגי אחרת הוא בלתי שליט...

galoz
23-07-2010, 10:12:40
הבנתי שמרכז הכובד הוא 18 סנטים מהאף..
אני משתמש בסוללה 2200mAh 20C שתמוקם לאורך
אדביק סקוץ בבסיס הפנימי שלא תזוז לאחר שאמקם אותה לפי נתון זה.
לפי ההגיון עדיף שאם יש סטייה ב CG זה יהיה לכיוון האף ..לא ?

liorz055
23-07-2010, 10:21:40
הבנתי שמרכז הכובד הוא 18 סנטים מהאף..
אני משתמש בסוללה 2200mAh 20C שתמוקם לאורך
אדביק סקוץ בבסיס הפנימי שלא תזוז לאחר שאמקם אותה לפי נתון זה.
לפי ההגיון עדיף שאם יש סטייה ב CG זה יהיה לכיוון האף ..לא ?
מרכז הכובד הוא 22 ס"מ מהאף, יש לך 3 אפשרויות:
1.להזיז את הסוללה כמה שיותר קדימה -החסרון זה שהיא יכולה להינזק ביותר קלות בריסוק חזיתי
2.להוסיף משקולת לאף - חסרון הוספה במשקל, הטיסן יהיה יותר איטי ויהיה לו יותר קשה להמריא.
3.פירוק התושבת מנוע והזזת המנוע קדימה עד למרכז הכובד הרצוי. חסרון - צריך לפרק ולהדביק, כמו כן המנוע יקבל זווית קטנה ותצטרך לחזר את התושבת באזיקונים.

אני בחרתי באפשרות השלישית , כמו כן את התושבת אני תמיד מדביק אך ורק עם דבק חם כי אז קל לקלף אותו ולהחליף תושבת מנוע כשרוצים...

tisanir
23-07-2010, 10:53:30
נראה נחמד מאוד.
לפי דעתי הוא יצליח להמריא מכביש שטוח.
כמו שליאור אמר- שים לב לשמור על מרכז כובד מדוייק של 22 ס"מ מהחרטום ודאג לאבטח את הסוללה כראוי בתוך המוגי.

adibenbasat
23-07-2010, 12:16:40
תדחוף את הסוללה קדימה (תמקם אותה לרוחב כמובן), ממש תצמיד אותה לדפנות (אם צריך) ולא תהיה לך בעיית משקל (לא רואה את המגלשיים מערערים את ה-cg כך שלא ניתן לאיזון), לגבי משקל אף- בדרך כלל ההנחה שעדיף ואף צריך מעט משקל אף נכונה, אך במוגי מנסיוני עדיף לדייק על פי ההוראות המקוריות ולייצר cg בנקודה המקורית, בכול מקרה קרוב לוודאי שהמאזנות שלך היו ב"מצב אפס" -קצת ב-up (דבר אופייני בכלל לגבי כנפיים מעופפות), בהצלחה!:)

guyst
23-07-2010, 12:31:17
נראה מגניב רק שלפי דעתי המגלשיים יפריעו בנחיתה - הוא נוחת יופי על כל משטח על הגחון ועם המגלשיים הוא יתקע בדשא או כל מכשול אחר.
אבל אין כמו הניסיון...:)