PDA

צפייה בגרסה מלאה : הנדסת אווירונאוטיקה בטכניון!

geft
24-07-2010, 09:40:20
שלום חברים.
הייתי מעוניין לשמוע מה דעתם של אנשים שלמדו תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה בטכניון?
האם הייתם ממליצים על תואר מסוג זה?
האם יש עבודה בתחום לאחר סיום התואר?
אני ישמח לשמוע את מה דעתכם בנושא!!

תודה
אלעד.

ZvikaF
24-07-2010, 12:16:05
השאלות קצת בעייתיות כי התשובות סובייקטיביות.. :)

לגבי השאלה הראשונה : וודאי שמומלץ.
הלימודים ייפתחו בפניך עולם מעניין, בסיומם תצטרך לבחור מה אתה עושה איתו ולאיזה כיוון להתקדם (יש הרבה תחומים בהנדסה אוירונאוטית ששונים מאוד האחד מהשני).

לשאלה השניה: וודאי שיש עבודה בתחום.
שוב תלוי לאיזה כיוון אתה רוצה להתפתח ומה הציפיות שלך (בתחום המקצועי והפיננסי :rolleyes:)

נ.ב: אזהרה - אני מניח שהתשובות האלו מתאימות כמעט לכל תחום לימוד הנדסי גבוהה :)

Boogle
24-07-2010, 12:28:57
על חיפוש בפורומים שמעת (תוצאה רביעית (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=18353&highlight=%E0%E5%E5%E9%F8%E5%F0%E0%E5%E8%E9%F7%E4) למילה אווירונאוטיקה :D)?? לפני כחצי שנה היה שרשור ארוך בנושא, לא הרבה השתנה מאז (התאריך:D)

דניאל דקל
24-07-2010, 13:47:50
אם אתה ממש, אבל ממש מורעל על תעופה, לך על זה.
לטובים יש בד"כ עבודה.
אל תשכח שלא כל אחד מגיע לתחומים מעניינים, יש הרבה תחומים אפורים בתחום...
זהו גם תחום עם מקומות עבודה מועטים, שדי מקבעים אותך לערים מסויימות
בצפון למשל יש רק את רפאל - את אלביט (ללא חץ הכסף) אני לא מחשיב בתור תעשיה אווירונטית , סורי...
יש גם חברות ייעוץ קטנות, אבל כולם באזור המרכז
למעשה, ניתן להגיד שברדיוס של 25 ק"מ מרחובות, נמצאת מרבית התעשיה האווירונטית בארץ
כך שאם אתה אוהב את האזור, אתה מסודר.

המקצוע המשתלם ביותר לאורך כמה עשורים כבר הינו הנדסת אלקטרוניקה וחומרה
אם אתה אוהב תחומים אלו, הרי שמבחר האפשרויות שיפתחו בפניך בלתי מוגבל
והשכר, בין הגבוהים בתחומי ההנדסה

(מהנדס אווירונטי מתחיל בתעשיה האווירית מרוויח במקרה הטוב 10 ברוטו, בעוד מהנדס אלקטרוניקה מתחיל בחברת הייטק יכול להגיע גם ל 15)

שיהיה בהצלחה בכל אשר תבחר

Boogle
24-07-2010, 15:38:26
אני אוסיף עוד תוספת, אם אתה אוהב את אזור סיאטל (קצת גשום), יש בבואינג משרות נאות ויש לי חבר שהשתקע שם...

מאידך בסיאטל תמצא גם את מיקרוסופט, למשל ....:D

master_bebe
24-07-2010, 16:08:50
התואר, כמו כל תואר בטכניון, דורש הרבה מאמץ והשקעה, מצד שני, התגמול (בעיקר הכספי) קצת פחות מזהיר, כמו שמר. דקל הזכיר, אתה לא תהייה מליונר מזה, לפחות לא בארץ. מצד שני, אתה נחשף להרבה מאוד תחומים מרתקים שבכל אחד מהם אתה יכול להמשיך ולהתפתח.

מבחינת עבודה, היום השוק מתחיל להתאושש, אז ככה שאם אתה טוב, למצוא עבודה זאת פחות בעייה, אבל מי יודע מה יהיה בעוד 4 שנים, לטוב ולרע.

אני סיימתי את התואר בשנה שעברה והיום אני מתעסק במיקרו מזלטים בתעשייה האווירית.
אני לא מתלונן, למרות שבפועל הייתי שוקל אולי ללמוד מכונות במסלול של מכטרוניקה.

דניאל דקל
24-07-2010, 16:43:58
ואם אתה כבר הולך ללמוד אווירונטיקה, תתמחה בב ק ר ה, ה נ ח י ה ו נ י ו ו ט !!!

זהו התחום הכי חם כיום ויש בו הכי הרבה עבודה (תחום טילאות)

Tomer2
24-07-2010, 17:12:45
ולא לשכוח
גם באוניברסיטת תל אביב לומדים אוירודינמיקה כחלק מלימודי הנדסה מכנית - מסלול שפותח בפניך הרבה אופקים (כולל אוירודימקה, מכטרוניקה, בקרה , אנרגיה זרימה מעבר חום וכ"ו)

zilbert
24-07-2010, 17:45:53
אני אשבור פה קצת את הקונספציה של לימודי הנדסה ואמליץ על משהו אחר: פיזיקה.

גם אני תמיד רציתי לפתח, לתכנן לבנות ולייצר והתלבטתי בין ההנדסות השונות (חשמל, מכונות ואווירונאוטיקה) וגם בין פיזיקה.. בתור ילד תמיד רציתי פיזיקה.

לאחר המון שיחות והתייעצויות, הלכתי חד-משמעית על פיזיקה. (ודחיתי קבלה בטכניון לאווירונאוטיקה.)
ושמע, זו אחת ההחלטות הכי טובות בחיי.

פיזיקה זו אם כל ההנדסות. רוב לימודי ההנדסה בנויים כך שבשנה-שנתיים הראשונות לומדים מבואות ולאחר-מכן התמקצעות. בפיזיקה אתה 3 שנים לומד לעומק את כל הבסיס.
אתה רוכש כלים מתימטיים, פיזיקלים והנדסיים רבים יותר ומגוונים יותר.

לעניין התעסוקה בפיזיקה, שמשום מה ידועה לשימצה:
אם אתה טוב, אתה תמצא עבודה, אם לא, גם דוקטורט לא יעזור לך.
כיום התעשייה מאוד מגוונת והקשר בין הלימודים לבין העבודה בפועל הולך ופוחת.
מעסיקים מבינים היום שלא משנה מה השכלתו של מי שיגיע לתפקיד ראשון, הוא יצטרך תהליך של למידה והכשרה.
לכן, הם אינם מחפשים מהנדס כזה או אחר, הם פשוט מחפשים מישהו עם ראש על הכתפיים, והפיזיקאים משתלבים במשרות האלו על הצד הטוב ביותר.

וסיפור אישי:
בתור פיזיקאי, התמיינתי למשרות על כל המגרש, מהנדסי חשמל, מכונות וכו'. הרשיתי לעצמי לשלוח קו"ח למקומות האלו. דבר שיהיה אבסורד מצד מהנדס מכונות למשל לשלוח לתפקיד של מהנדס חשמל.
בסוף הגעתי למקום שרובו מהנדסי אלקטרו-אופטיקה(זה מסלול במכונות) ופיזיקאים או בעלי ניסיון בתחום.
בשיחה עם המהנדס הראשי הוא אמר לי בפירוש שכל מהנדס שמגיע, בשנה הראשונה הוא אכן נותן תפוקה טובה יותר מהפיזיקאים מכיוון שהם למדו יותר את הנושא באוניברסיטה ולכן מבינים יותר.
אבל, אחרי בערך שנה, הוא רואה שכל הפיזיקאים עוקפים את המהנדסים ועומדים בחוד של הפיתוח והמחקר.
חשוב לציין שהוא בעצמו מהנדס.

לסיכום,
הייתי ממליץ מאוד לחשוב על פיזיקה. :)

Boogle
24-07-2010, 20:19:52
קבל טיפ ידידי הפיזיקאי, כוון את עצמך למכשור רפואי, שם באמת תשדרג את מצבך הפיננסי כפיזיקאי ללא תחפושת של מהנדס.

:)

dror
24-07-2010, 21:48:18
נו טוב, אשרי המאמין.
לא שפיזיקה זה רע, אבל היה פה קצת צליל של זלזול. כפיזיקאי, להפוך למהנדס תוכנה טוב ייקח לך הרבה זמן. הכרתי מהנדסי תוכנה שהיו פיזיקאים; למרות שנים של נסיון היה ברור שחסר להם הרקע ההנדסי בתוכנה שאותו הם מעולם ל השלימו.
לילה טוב*

geft
24-07-2010, 22:08:25
חברים יקרים
תודה רבה שהקדשתם מזמנכם לייעץ לי!!
לקחתי את זה לתשומת לבי !!!

שבוע טוב.
אלעד