PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון מצב אפס בהגאי כנף מעופפת

eran_k
25-07-2010, 16:01:28
יש לי שאלה,
בכנף מעופפת - SWIFT במקרה הספציפי,כאשר מאפסים את ההגאים, האם משטח ההיגוי צריך להיות מיושר ביחס לתחתית הכנף או לחלקה העליון?
מקווה שהשאלה מובנת

ללו
25-07-2010, 16:16:59
לחלקו העליון

wind556
25-07-2010, 16:53:06
השאלה מובנת היטב, התשובה לא מספיק ברורה
מצב אפס אומר שהמאזנות-הגאים משלימים את פרופיל הכנף במדוייק, זאת אומרת שעליך לראות את זה כאילו יש כאן כנף שלמה ללא הפרדה וללא שבירת הצורה.
אני לא זוכר היטב איך זה בסוויפט, אבל כל מצב שאינו השלמת צורת הכנף, כאילו לא נחתכו ממנה המאזנות, מייצר זוית התקפה, חיובית או שלילית לפי המקרה.המשמעות במקרה של כנף שהמאזנות נחתכו ממנה היא שזה מיושר לשני הצדדים בו זמנית-ממשיך גם את העקימון העליון וגם את התחתון

MDreamer
25-07-2010, 17:48:55
יש לי שאלה,
בכנף מעופפת - SWIFT במקרה הספציפי,כאשר מאפסים את ההגאים, האם משטח ההיגוי צריך להיות מיושר ביחס לתחתית הכנף או לחלקה העליון?
מקווה שהשאלה מובנת
זה תלוי ברבה דברים כמו מרכז כובד וגרר שיש לך מכל מיני דברים בכנף. באופן כללי אם שתי המאזנות טיפה למעלה כלומר במצב תמידי של טיפה UP זה תקין לחלוטין מכיוון שפרופילים של כנפים מעופפות הם בעלי רפלקס - כלומר החלק האחורי שלהם "עולה למעלה". לדוגמה MH45 הפרופיל הכי נפוץ/מומלץ לכנפיים מעופפות הוא מרופלקס

master_bebe
25-07-2010, 19:46:40
לעניין, ככל כנף מעופפת, הקיזוז תמיד יהיה ב UP, אם מרכז הכובד נמצא במקום, הקיזוז אמור להיות מינימלי, אני לא מכיר את ה SWIFT באופן אישי אבל אם תיישר את החלק התחתון (ולא העליון) באופן כזה שהעקימון העליון יהיה שבור , והתחתון יהיה ישר אז תהייה מקוזז ב UP.
ולמנוע אי הבנות, אם תשפוך מים מלמעלה אז הם ייאגרו בקו מאזנת, ואם המטוס יהיה הפוך אז הם ישפכו

guyst
25-07-2010, 21:19:02
מניסיון עם הסוויפט הוא מקוזז באמת קצת ב-UP

Boogle
25-07-2010, 23:50:22
ככל הזכור לי הלכתי על העקימון התחתון , בסוויפט זה קל הקטע האחורי מישורי :)
במוצצת הידוע כXPD יש הנחיה של GP להרים את המאזנות כלפי מעלה כמה מילימטרים כשהוא מונח על השולחן.
בכל מקרה עדיף טיפה למעלה מאשר טיפה למטה.

בכנף של HK עוד לא הספקתי לקרוא את ההנחיות
בכנף זאגי דרימר - עוד לא קיבלתי את ההנחיות (רמז...)