PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסבים במנוע

טלרועי
26-10-2008, 18:35:53
מנוע os הייפר 50 כמה גלוני דלק אמורים מסביי המנוע להיות תקינים .

אחרי 7 גלוני דלק מסבים היתחילו להרעיש זה מקובל .

אליקופטר
26-10-2008, 18:38:51
אין נוסחא לזה תלוי מאוד באופן השימוש במנוע ,הרצה שעבר ,סוג דלק.

ליאור זהבי
26-10-2008, 18:53:02
7 גלונים נשמע לי כמו מספר סביר למדי.

החלף אותם בהקדם !

TooLy
26-10-2008, 19:01:15
סביר לחלוטין

zx9rr
26-10-2008, 19:30:42
אין כל סיבה שמיסבים יגמרו או ירעישו לאחר 7 גלונים
כניראה הדלק שאתה מישתמש הוא עם שמן סינטטי בילבד ולא שימנתה את את המנוע בכל סוף יום הטסה בשמן שימור..
השמן הסינטטי נותן מענה טוב מאוד לשימון המנוע לצורך עבודתו...אך לא יודע לישומר ביפני חלודה במצב כבוי (במשך השבוע ללא הטסה)לצורך כך יש להריץ במנוע שמן שימור לאחר כל יום הטסה.
בכל מיקרה החלף את המיסבים ליפני שיתפרקו ויגרמו נזק ממשי למנוע.
(יש לי מנועים שעברו עשרות גלונים והמיסבים תקינים לחלוטין)

טלרועי
26-10-2008, 20:15:59
עדיף להחליף למסבים קרמים הם יותר חזקים ועמידים בחום ועומס . מומלץ ?

TooLy
26-10-2008, 20:18:15
כן, עמידותם לסל"ד, חום וקורוזיה גבוהה הרבה יותר, ישנם סטים שאינם יקרים בהרבה מהמייסבים המקוריים.

ניסן וצחי
26-10-2008, 22:37:54
אין כל סיבה שמיסבים יגמרו או ירעישו לאחר 7 גלונים
כניראה הדלק שאתה מישתמש הוא עם שמן סינטטי בילבד ולא שימנתה את את המנוע בכל סוף יום הטסה בשמן שימור..
השמן הסינטטי נותן מענה טוב מאוד לשימון המנוע לצורך עבודתו...אך לא יודע לישומר ביפני חלודה במצב כבוי (במשך השבוע ללא הטסה)לצורך כך יש להריץ במנוע שמן שימור לאחר כל יום הטסה.
בכל מיקרה החלף את המיסבים ליפני שיתפרקו ויגרמו נזק ממשי למנוע.
(יש לי מנועים שעברו עשרות גלונים והמיסבים תקינים לחלוטין)

מהו שמן השימור? מהו אופן השימוש בו? והיכן ניתן להשיגו? קצת פרטים...
צחי

TooLy
26-10-2008, 22:44:39
אפטר ראן

http://hobbico.com/accys/hcap3000.html

נהוג לשים מספר טיפות ממנו דרך הקרבורטור או הפלג ולסובב את המנוע מספר פעמים.
הוא מונע הצטברות של קורוזיה בעקבות המתנול (שסופח מים) ומונע אפשרות של תפיסת המנוע בעקבות הצטברות שמן (בד"כ משמן קיק).
ניתן להשיגו בכל חנות טיסנים.
ישנם דלקים כמו הקול פאוואר שטוענים שאין צורך באפטר ראן כיוון שישנו תוסף כזה מהול בדלק.

ניסן
26-10-2008, 22:56:34
אפטר ראן

הוא מונע הצטברות של קורוזיה בעקבות המתנול (שסופח מים) ומונע אפשרות של תפיסת המנוע בעקבות הצטברות שמן (בד"כ משמן קיק).
ישנם דלקים כמו הקול פאוואר שטוענים שאין צורך באפטר ראן כיוון שישנו תוסף כזה מהול בדלק.

מבדיקות שערכתי במנועים שלי אחרי שימוש של עשרה גלונים לפחות, בהחלט לא נראה צורך באפטר ראן ולא כל בעיות מייסבים. אני כמובן משתמש בקול פאוואר 10% לטיסנים ו 30% למסוקים.

אליקופטר
26-10-2008, 23:35:13
חברה מנועים זה כמו בניאדם כל אחד והכריזה שלו אין כללים גמורים לכלום!!
אני בדיעה שאם אין סימן לבלאי או תקלה לא צריך לגעת ,ברגע שנוגעים מפתחים תקלה חדשה .

אורח
27-10-2008, 02:26:32
אפטר ראן

כמו כן מומלץ מאוד לאחר שימוש בAFTER RUN לפתוח פלג ולהוציא אותו תוך שימוש בסטרטר ובדלק .שלא ישאר שם זכר .

אופיר נחום
27-10-2008, 06:07:49
אגב מיסבים קירמיים- הם כשמתקלקלים לא מרעישים ומקטרים אלא מתפוצצים במכה לרסיסים עם המנוע- ראיתי כמה דוגמאות מכוערות בפורומים בחו"ל.

אליקופטר
27-10-2008, 06:52:32
עמית שיסל
חבר קהילה

לא קשור אבל יפה שנטשת את שאול אביגור:)

zx9rr
27-10-2008, 14:44:52
אני מישתמש בAFTER RUN 'תוצרת בית' שמן 10W או שמן 2T של מנועי קטנועים (לא הסוג הסינטטי היקר) מינרלי...
אין צורך ליפתוח את הפלג בהדלקה הראשונה ...מספיק סטרטר ללא בובו במיצערת פתוחה ...הכול יוצא מהאגזוז וניתן להניע...
לגבי מיסבים קרמיים :לא מומלץ...הם באמת מיתרסקים בצורה פיתאומית ללא הודעה מוקדמת וללא רעשים או חופשים שיתריעו על בלאי.
מיניסיון :מנוע saito 120 שלי עם מיסבים קרמיים .המיסבים התרסקו וניגרם נזק בילתי הפיך למנוע...

טלרועי
27-10-2008, 18:36:43
לגביי התגובות . לצורך העניין שימון מנוע לתקופה שלא מטיסים זה לישמור רק על

הבוכנה רינג וצילינדר . לגביי דלק אני מישתמש במגנום . כניראה שהמסבים המקוריים

ב os הייפר לא אכותיים . ועדיף להחליף ל skf או ntn או koyo .

נועם ג
27-10-2008, 19:59:53
ליפני שאתה מחלק עצות ויוצא בהצהרות שהמיסבים של או אס לא איכותיים..
ידעת שהמיסבים שמגיעים במנועים מסוקים עשויים נירוסטה ולא פלדה כמו כל המיסבים הרגילים?
מדובר במיסבים יקרים יותר שמיועדים לעבור עם אחוז ניטרו גבוהה יותר(זו הסיבה שרק במנועי מסוקים אס אס שמה את המיסבים הנ"ל).
מיסבים פשוטים ישחקו ויחלידו מהר יותר..
אז פעם הבאה לא כדאי לצאת בהצהרה שOS לא מוכרים עם המנועים שלהם מיסבים לא איכותיים..
יום טוב

טלרועי
27-10-2008, 20:15:59
אתה קופץ יותר מדי . כאילו שאתה בנית את המנוע os . אני במנועים מבין

מעט אולי ליפני שנולדתה .

נועם ג
27-10-2008, 20:19:37
ואו גבר גבר.....תירגע
לא באתי לריב איתך או להיתווכח...
פשוט רשמת משפט שלא נכון...ותיקנתי אותך כמו שגם תיקנו אותי אחרי ששמתי מיסבים "איכותיים" של SKF...

אין סיבה להיתנצח ולהיתרברב..זה סתם יוצר מתח וריבים...
יום טוב

טלרועי
27-10-2008, 21:11:37
אים הירכבת מסביי skf שהם טובים במה תיקנו אותך .

נועם ג
27-10-2008, 21:27:09
בזה שSKF הם מיסבים שעשויים מפלדה...
ובמנועים שעובדים עם אחוזי ניטרו גובהים(30% מסוקים לצורך העיניין) יש צורך במיסבי נירוסטה
שאלו הם המיסבים שמגיעים עם המנוע בעצם..

אופיר נחום
28-10-2008, 01:52:03
יש הרבה סוגים של נירוסטה - לOS זה לא עזר ועדיין יש קורוזיה. לי יש מיסבי SKF שמחזיקים כבר מעל עשרה גלונים ואני ממש הורס את המנוע (סל"ד גבוה ועובד עני) - הם נראים עדיין חדשים ונוצצים.
אולי קניתי מיסבי נירוסטה - אין לי מושג. באתי לחנות של המיסבים ואמרתי לו שזה למנוע מסוקים שעובד באחוז ניטרו גבוה ובחום גבוה וביקשתי את הSPEC הגבוה ביותר. בינתיים זה עובד (המקוריים מתו אחרי שני גלונים).

קראתי הרבה שרשורים בעניין ויש רבים הטוענים שגם היקרים נשחקים מהר וזה עניין של מזל. כשהחלפתי מיסבים עברתי גם למניפת מתכת - מי יודע, אולי היו רעידות במקורית שפגעו במיסבים.
בכל מקרה, לפי נסיוני הדל מאוד במנועים- SKF מתאימים.

אורח
28-10-2008, 02:29:35
יש הרבה סוגים של נירוסטה - לOS זה לא עזר ועדיין יש קורוזיה. לי יש מיסבי SKF שמחזיקים כבר מעל עשרה גלונים ואני ממש הורס את המנוע (סל"ד גבוה ועובד עני) - הם נראים עדיין חדשים ונוצצים.
אולי קניתי מיסבי נירוסטה - אין לי מושג. באתי לחנות של המיסבים ואמרתי לו שזה למנוע מסוקים שעובד באחוז ניטרו גבוה ובחום גבוה וביקשתי את הSPEC הגבוה ביותר. בינתיים זה עובד (המקוריים מתו אחרי שני גלונים).

קראתי הרבה שרשורים בעניין ויש רבים הטוענים שגם היקרים נשחקים מהר וזה עניין של מזל. כשהחלפתי מיסבים עברתי גם למניפת מתכת - מי יודע, אולי היו רעידות במקורית שפגעו במיסבים.
בכל מקרה, לפי נסיוני הדל מאוד במנועים- SKF מתאימים.

רק בכדי לסבר את האוזן.....פלדה ונירוסטה זה אותו הדבר בדיוק.נירוסטה פשוט איננה מחלידה(היא הומצאה ב 1922 בגרמניה על ידי KRUPP )

אופיר נחום
28-10-2008, 02:46:46
נירוסטה עדיין מחלידה רק הרבה פחות בגלל הוספת כרום - יש הרבה מאוד סוגים של נירוסטה עם תכונות שונות. - חלק עמידות יותר וחלק עמידות פחות ובדרגות חוזק שונות. אגב- נירוסטה מחלידה במגע עם ברזל רגיל.

asaf g
29-10-2008, 19:44:04
לגבי המייסבים הקירמיים הם מאוד רגישים לנגיפה כלומר גרגיר אבק שלא בכוונה יכנס לך לאיזור ואתה מפוצץ את המייסב כמו זכוכית נכון הם עמידים מאוד בחום ובשחיקה אך אין טוב בלי רע כנראה .
עכשיו לגבי זמן העבודה של המייסבים שלך : יכול להיות שפרץ לך המייסב הקידמי וכתוצאה מכך אתה מתחיל לשמוע רעשים וגרוע מכך הוא יתחיל לסחוב לך אוויר מהאיזור ואז המנוע יברח לך מכוונים לגמרי ( שווה בדיקה ).
מקווה שעזרתי אסף:)