PDA

צפייה בגרסה מלאה : המכס - אין הגיון!

tzn11
31-07-2010, 23:02:41
:) לפניכם מקרה שקרה לי בשבוע שעבר:
לפני כחודש, בצעתי הזמנה מידידנו הסיני.
רובכם בטח מכירים את מבצעי ה"FLASH SAIL", "SNAP SLAE" וה"SUPER SALE" שעושה הסיני.
מרבית הפריטים בהזמנה היו ב-SALE וכמו כן הזמנתי קיט מסוק RTF של WALKERA.
צברתי אצל הסיני מספר נקודות שהקנו לי עוד כמה דולרים של הנחה וביקשתי מהסיני לפצל את ההזמנה ל-2 על מנת שלא אצטרך לשלם מכס עבור החבילות.
בהזמנה הראשונה נשלחו כל החלקים בעלות של כ- 46 דולר ובהזמנה השנייה נשלח המסוק בעלות של כ- 47 דולר.
שילמתי עבור 2 ההזמנות והמשלוח ב-PAYPAL וחיכיתי להגעת החבילות ארצה.

לאחר שעברו כ-20 יום ועדיין כלום לא הגיע, נכנסתי לאתר מעקב משלוחים של הדואר והנה, מופיע שהחבילה הראשונה (זו עם החלקים) הגיע לפני מספר ימים, היא נמצאת במכס ונשלחו לי כבר 2 הודעות הביתה.
מכיוון שלא קיבלתי שום הודעה, החלטתי ליצור קשר עם עמילות המכס של הדואר ולבקשם לשחרר את החבילה (מכיוון שלי אין זמן להגיע פיזית לבית המכס בתל-אביב).
מעמילות המכס של הדואר, נמסר לי כי החבילה מעוקבת במכס מכיוון שהחשבונית שהגיע עימה אינה על הסכום האמיתי של הטובין.
הבהרתי מיד שלא כך העניין וניתבקשתי לספק חשבונית קנייה מקורית וכן אישור עבור התשלום.
מיד שלחתי למכס את החשובנית המקורית, כפי שנשלחה אלי וכן את אישור PAYPAL עבור תשלום של 2 החבילות.
עכשיו הם ביקשו לראות את אישור חיוב הויזה שלי מול PAYPAL, גם זה נשלח אליהם. הם ביקשו הבהרות למה יש הבדל בין הערך המוצהר של המוצרים לבין מחירם באתר.
הסברתי שהמוצרים היו בסייל וסיפקתי להם דוגמאות של הסיילים שהסיני עושה וכמו כן, סיפקתי אישור מהסיני על כך שהיו לי נקודות זיכוי שנתנו לי הנחה נוספת.
כלום לא עזר, החבילה עברה לבדיקה פיזית שבה המכס קבע שעלי לשלם מכס ומע"מ לפי מחיר המוצרים המלא באתר.
לא התווכחתי ושילמתי.

תיארתי לעצמי שהחבילה השנייה, שכללה מסוק שלם עם משדר (שעליו אגב הוצאתי אישור משרד התקשורת לייבוא עם עותק שנשלח למכס) ובגלל ששילמתי עבור המסוק באותה חשבונית PAYPAL, יעשה המכס גם בעיות ואצטרך שוב לשלם מכס ומע"מ ולהשתמש בשירותי עמילות הדואר ולשלם גם על כך.
להפתעתי הרבה, המסוק הגיע לסניף הדואר המקומי ונשלחה לי הודעה לבוא לאסוף אותו, בלי מכס, בלי לבקש הצגת אישור משרד התקשורת ובלי שום בעיות.
גם מחיר המסוק באתר היה גבוה מהמחיר ששולם בפועל וזאת עקב בנחה שקיבלתי עבור נקודות.

אז אני שואל: איפה ההגיון?

בברכה,

ניסים

guyst
01-08-2010, 00:07:21
זה בשיטת - אחד כן אחד לא....:)

המרסק
01-08-2010, 00:40:24
ההגיון הוא שבראשון המוכס חשד במשהו ובשני לא.
כמו כל שתי חבילות רנדומאליות שאתה מזמין.

ולידעה : לפי החוק המלא, אם רכשת מוצר שערכו 50 דולר ומעלה, גם אם שילמת עליו הרבה פחות. אתה חייב במס.
החוק נותן למוכס הרבה כוח בכדי לא לאפשר לקומבינטורים לברוח ממס (בגלל זה עניין המכס גם על מחיר המשלוח היות והרבה מעמיסים שם את העלויות).

דא"ג, שימוש בנקודות זכות זה סוג של קומבינה היות ואת הנקודות קיבלת על קניית מוצר אחר.

roy_bar
01-08-2010, 03:08:14
חברים יקרים....
לא פעם ולא פעמיים אמרתי----- אגב מחאה ------
שוב ----- אגב מחאה ------

כמו שציינת למרות כל ההוכחות שהבאת לגבי התשלום המכס עדיין לא הסתפק
ועבר לפדיקה פיזית(משהו שבדר"כ רק במקרים נדירים שיש חשד להברחת גדולה עושים)
ולאחר מכן מתעקש על מחיר גבוהה בהרבה ממה ששילמת במקור....פשוט מאוד:

1.תשלם
2.ברגע העברת הכסף...ממש לפני שהוא לוקח לך....תגיד אהה... שכחתי משהו
3.תציין בבקשה ותרשום אגב מחאה

בתור אחד שעובד בחברת שילוח אווירית ונתקל ושומע לא פעם על מוכסים בלי הגיון...
זה הפתרון הכי טוב...!!!

המוכס יחשוב פעמיים אם לקחת ממך את הכסף ואם באמת כדאי לו להיכנס לסיפור הזה
או שהוא יגיד לך ..."אתה יודע מה...הפעם אני יוותר לך"

בקצרה....(כי השעה עכשיו 4 בלילה ואני בעבודה-מחר אני יפרט)
אגב מחאה-משמעותו שאתה מערער על גובה התשלום שנקבע לשלם על המוכס ושאתה רוצה
ללכת לדיון משפטי שיקבע את התשלום.

יותר משלך ולנו זה כאב ראש ובלאגן.... להם תאמינו לי שזה יותר!

guyst
01-08-2010, 07:53:35
אבל אם החוק באמת אומר שיש לשלם מכס לפי שווי המוצר ולא לפי החשבונית (אם היה מבצע או לא) אז ההפחדה לא תעזור.

tzn11
01-08-2010, 12:41:19
ולידעה : לפי החוק המלא, אם רכשת מוצר שערכו 50 דולר ומעלה, גם אם שילמת עליו הרבה פחות. אתה חייב במס.
החוק נותן למוכס הרבה כוח בכדי לא לאפשר לקומבינטורים לברוח ממס (בגלל זה עניין המכס גם על מחיר המשלוח היות והרבה מעמיסים שם את העלויות).

דא"ג, שימוש בנקודות זכות זה סוג של קומבינה היות ואת הנקודות קיבלת על קניית מוצר אחר.

בקשר לנקודות, מסכים שיש מקום לויכוח ופרשנות.
בקשר לרכישת מוצר בסייל, אני לא מסכים.
מי קובע מה ערכו של המוצר? הרי אפשר למצוא את אותו מוצר באתרים שונים ובמגוון מחירים.
מחר עוד יחליטו במכס שגובה המס יקבע לפי ה-retail price שקבע היצרן.

לדעתי, אם רכשתי מוצר שהיה בסייל או בהנחה ויש לי הוכחה חותכת לכך, אז אני צריך (או לא צריך) לשלם מיסים לפי גובה הרכישה.

בברכה,

ניסים

המרסק
01-08-2010, 13:55:32
בקשר לנקודות, מסכים שיש מקום לויכוח ופרשנות.
בקשר לרכישת מוצר בסייל, אני לא מסכים.
מי קובע מה ערכו של המוצר? הרי אפשר למצוא את אותו מוצר באתרים שונים ובמגוון מחירים.
מחר עוד יחליטו במכס שגובה המס יקבע לפי ה-retail price שקבע היצרן.

לדעתי, אם רכשתי מוצר שהיה בסייל או בהנחה ויש לי הוכחה חותכת לכך, אז אני צריך (או לא צריך) לשלם מיסים לפי גובה הרכישה.

בברכה,

ניסים

פה בדיוק קבור הכלב. המחוקק (או יותר נכון הפקידים) נתנו למוכס את את שיקול הדעת לקבוע.
וכן, הוא יכול לקחת ממוצע של כל המחירים או סתם לבחור אחד כאמין.
לכן, אולי העצה של roy_bar יכולה לעזור לשכנע בכיוון שלך.

בכלל, בעניני מס שיטת מצליח תופסת חזק, ולראיה המסים המופחתים של כל המיליונרים למינהם.
עצוב, אבל קשה מאד לחסום על הכתב (בצורת חוק) את חסימת כל הקומבינות האפשריות וכל הדו משמעויות ופה בא שיקול הדעת.

וסתם כסיפור, חבר הביא לפטופ לארץ ובמפתיע ביקשו ממנו מס (כמו ילד טוב הלך והצהיר בגלל שקנה במחיר מטורף). המוכס הוציא מחירון משלו ,לא ידוע מאיפה (אולי ebay), וחייב אותו לפי מחיר שהיה קרוב לפי 2 ממחיר הקניה.
למה ?
כי זה מה שיש כתוב אצלו.