PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה למומחי הטרמיקות

wind556
02-08-2010, 19:27:46
האם יש פרופיל כלשהו שיש קונצנזוס לגביו בהגדרתו כטוב ביותר לדאון טרמיקות?
אם כן, אשמח לקבלו ורצוי עם מפרט המכיל את מימדי הכנף והגוף שבהם הוא אופטימלי.
אני רוצה לארגן לעצמי דאון טרמיקות הכי טוב שאפשר, עם ערך גלישה מטורף

eitan-ro
02-08-2010, 21:49:49
מה שאתה שואל זה כמו לשאול איזה אוטו הכי טוב... אין פרופיל הכי טוב למשהו, זה נורא תלוי במימדים של הטיסן, משקל וייעוד.
תגיד מה בדיוק אתה רוצה לעשות ויהיה הרבה יותר קל להתאים לך משהו
איתן.

KNO3
02-08-2010, 22:06:49
בתשובתך, אם תוכל, אשמח להרחבה על דרך בחירת הפרופיל.

wind556
02-08-2010, 22:25:50
מה שאתה שואל זה כמו לשאול איזה אוטו הכי טוב... אין פרופיל הכי טוב למשהו, זה נורא תלוי במימדים של הטיסן, משקל וייעוד.
תגיד מה בדיוק אתה רוצה לעשות ויהיה הרבה יותר קל להתאים לך משהו
איתן.

שלום איתן, מזמן לא נפגשנו בשטח
כתביתי בדיוק מה אני מחפש, ומשום מה זה לא מופיע כאן:
דאון טרמיקות-שהייה
מוטת כנף2.5+-
מהירות טיסה איטית והיצמדות טובה לטרמיקות
עדיפות לזנבV (מטעמי נוחות בלבד)
משקל-אין לי מושג מראש, אני רק מנחש שזה יהיה בסביבות 1 ק"ג או פחות משקל אויר.
אני יודע שגם אם אמציא פרופיל לפי העין זה יטוס טוב, אבל אני רוצה את המקסימום שהייה, מקסימום ערך גלישה ואיטי ככל ששליטה מספיקה בהגאים תאפשר. כמו כן יציב ולא אירובטי

umbo
03-08-2010, 10:39:41
היי עודד.
אתה עדין לא מסביר את עצמך מספיק טוב.
בהודעה הראשונה אתה כותב:"אני רוצה לארגן לעצמי דאון טרמיקות הכי טוב שאפשר, עם ערך גלישה מטורף" וזה אומר לעניות דעתי יחס L\D הטוב ביותר. זה גם אומר פרופיל מסוג מסוים.
בהודעה השניה שלך אתה כותב: ".... אני רוצה את המקסימום שהייה, מקסימום ערך גלישה ואיטי ככל ששליטה מספיקה בהגאים תאפשר." כאן הכוונה למינימום שקיעה (כשמיד אתה גם סותר את עצמך וחוזר ליחס גלישה מקסימלי).
שעור שקיעה מזערי הולך טוב מאוד עם איטיות אבל לא בדיוק עם ערך גלישה מיטבי כי בדאונים שתי הדרישות הללו לא לגמרי הולכות ביחד, וזה אומר טיסה בשתי נקודות שונות על גרף ה-L\D של כלי הטייס. בנוסף אתה בטח רוצה גם מינימום כלשהו של חדירות כדי לטוס גם נגד הרוח בצורה סבירה וזה מסבך עוד יותר את הענין.
חשוב שתגדיר יותר מדויק את הפרמטרים הללו וסדר העדיפות שלהם.

wind556
03-08-2010, 10:58:34
עמירם, אני לא יכול להגדיר את זה יותר טוב ממה שהגדרתי
אני רוצה שהדאון יחזיק מעמד בטרמיקה חלשה וגם זמן אויר ללא מנוע גבוה ככל האפשר(שזה מין הסתם מינימום שקיעה)
אני בהחלט רוצה חדירות מינימלית כדי לספק שליטה סבירה אבל לא אטיס אותו ברוחות חזקות מדי (ממילא הטרמיקות "בורחות")
אני רוצה גישה איטית ככל האפשר לנחיתה (עוד לפני שהורדתי דשים).
אם אתה מכיר פרופילים ותכונותיהם, אתייחס לתכונות הפרופיל כדי לבחור את המתאים

umbo
03-08-2010, 11:11:11
מכוון שאתה מגדיר עכשיו את שעור השקיעה כמספר אחד הרי שפרופיל של ד\2 הוא הכי מתאים לך. רק שים לב שהחדירות של הפרופילים הללו עלובה מאוד וצריך ממש לצלול כדי להגביר מהירות.
בקשר לפרופיל ספציפי (ואני לא חושב שזה עד כדי משנה במבחר הפרופילים של 20 השנים האחרונות) תברר אצל מטיסי החופשיים - הם הכי מעודכנים.
נדמה לי שיתברר לך שההסבות שעשית לטיסני הדאון שלך יהיו טובים ממש באותה מידה, רק גוף חדש ואוירודינמי יותר שיכניס את כל האביזרים פנימה ישפר במשהו, ולא בהרבה, את הטיסה.

eitan-ro
03-08-2010, 12:11:35
מכוון שאתה מגדיר עכשיו את שעור השקיעה כמספר אחד הרי שפרופיל של ד\2 הוא הכי מתאים לך. רק שים לב שהחדירות של הפרופילים הללו עלובה מאוד וצריך ממש לצלול כדי להגביר מהירות.
בקשר לפרופיל ספציפי (ואני לא חושב שזה עד כדי משנה במבחר הפרופילים של 20 השנים האחרונות) תברר אצל מטיסי החופשיים - הם הכי מעודכנים.
נדמה לי שיתברר לך שההסבות שעשית לטיסני הדאון שלך יהיו טובים ממש באותה מידה, רק גוף חדש ואוירודינמי יותר שיכניס את כל האביזרים פנימה ישפר במשהו, ולא בהרבה, את הטיסה.

אני די בטוח שאתה טועה... טיסנים חופשיים טסים במספרי ריינולדס נמוכים בהרבה מדאוני רדיו, רוב הטיסה שלהם היא בכלל מתחת למהירות הקריטית.
לדעתי הפרופיל HN979 ודומיו יתאים מאד למה שעודד מבקש, בכל מקרה ההבדל בין הפרופיל הזה לדומיו הוא ממש מזערי ולא בטוח שיורגש ברמה הלא תחרותית (וגם אז קשה להרגיש הבדל).

עודד - משקל של קילו לדאון בסדר גודל כזה זה מאד כבד, אם אתה בונה אותו אז אתה די בקלות תהיה באיזור ה700-750 ג"ר. בנוסף לזה אתה לא מחפש טיסן שהוא ממש איטי מהסיבה שאתה כן רוצה שהוא יחדור ברוח\בריזה, כמובן שלא מדובר על מצב שתטיס בסופה, אבל בהחלט ייתכן שתטיס ברוחות של 6-9 מטר לשניה (קצת מאתגר אבל כיף).
איתן.

wind556
03-08-2010, 14:02:32
הדיון הופך להיות יותר ויותר מעניין
כידוע בניתי כמה ד2 שהוסבו לרדיו ממונע חשמלי, ובאחרון שבניתי התקנתי גם מאזנות ששיפרו מאד את איכות השליטה, והדאון היה מאד קרוב לדרישות שלי
המשקל היה כולל הכל בסביבות 750-800 גרם, לא ניתן לרדת מהמשקל הזה, ואני רוצה דאון קצת יותר גדול
החדירות היתה קטנה אבל מספקת
השליטה היתה קשה במהירויות נמוכות, נדרשה מיומנות טובה להטסה
ולמה אני אומר "היתה"? יען כי ריסקתי אותו בגלל טעות אנוש טוטאל לוסט ;) (לא אנסה לשפץ שוב)
איתן, היכן אני מוצא את הפרופיל המדובר?

eitan-ro
03-08-2010, 14:32:10
היישר מפרו"פ גוגל
http://tracfoil.free.fr/airfoils/h.htm
תהנה ותעדכן.

wind556
03-08-2010, 15:37:04
איתן, אין שרטוטים שאפשר להדפיס ?
מסורבל להתעסק עם קורדינאטות, מה עוד שלא מצאתי שם את הפרופיל המדובר

eitan-ro
03-08-2010, 17:04:52