PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוף! חשמלי או בנזין?

TNT
11-08-2010, 14:38:25
שלום לכולם,
כבר זמן מה שאני מתעניין בכניסה לתחביב וככול שאני מרבה לקרוא כך אני מוצא את עצמי בתסביך גדול יותר, ולא יודע מה לעשות.....

לכן אני פונה אליכם בשאלה שתחסוך לי כחצי מהבעיות שיש לי כרגע.. והיא:

מה עדיף נכון להיום, כלומר למצב ולטכנולוגיה הקיימים היום בשוק - חשמלי או בנזין?

אשמח לקבל תשובות שיבהירו את עמדתכם, ואולי יעשו לי ואחרים כמוני קצת סדר בראש....

תודה רבה לעונים:)

gillb
11-08-2010, 15:08:34
שלום לכולם,
כבר זמן מה שאני מתעניין בכניסה לתחביב וככול שאני מרבה לקרוא כך אני מוצא את עצמי בתסביך גדול יותר, ולא יודע מה לעשות.....

לכן אני פונה אליכם בשאלה שתחסוך לי כחצי מהבעיות שיש לי כרגע.. והיא:

מה עדיף נכון להיום, כלומר למצב ולטכנולוגיה הקיימים היום בשוק - חשמלי או בנזין?

אשמח לקבל תשובות שיבהירו את עמדתכם, ואולי יעשו לי ואחרים כמוני קצת סדר בראש....

תודה רבה לעונים:)

נו..... באמת

ועכשיו פנית אלינו, מה אתה מצפה? שתקבל דעה אחת ויחידה. אני מבטיח לך שתצא מבולבל לא פחות.

אבל לפחות בענין חשמלי מול בנזין תהיה תמימות דעים (אתה יודע מה.... גם בזה אני לא בטוח :)), הרי כותרת הפורום הינה "דאונים וטיסנים חשמליים".

ולבסוף.... מגיעה לך גם תשובה.

השאלה אינה "מה עדיף מבחינה טכנולגית". גם השאלה "מה עדיף" ללא קשר לטכנולגיה אינה, לטעמי השאלה הנכונה. באופן עקרוני אין כזה דבר "מה עדיף". חשמלי ודלק טובים באותה מידה. זה נכון, שמבחינה טכנולגית, הטיסנאות החשמלית התקדמה מאוד בשנים האחרונות, הסינים השתלטו על השוק והמחירים ירדו משמעותית.

אני באופן אישי ממליץ לך להתחיל בחשמלי. אחר כך, תוכל כבר לבחור את המסלול בו אתה רוצה לצעוד. בכל מקרה גש למנחת הקרוב למקום מגוריך ראה מה מטיסים שם החברים, תשאל תתעניין, אין כמו מראה עיניים.

והנה ערכה (מבין מאות ערכות) מצויינת למתחיל http://www.e-fliterc.com/Products/Default.aspx?ProdID=EFL2725. הערכה כוללת את כל מה שצריך מתחיל כדי להגיע לשטח ולהתחיל להטיס (אל תשכח מדריך!!). תוכל גם לרכוש את הטיסן, מוכן לטיסה, רק ללא השלט http://www.e-fliterc.com/Products/Default.aspx?ProdID=EFL2900 ולרכוש שלט יד שניה קצת יותר מתקדם שילווה אותך תקופה יותר ארוכה.

למיטב ידיעתי ניתן להשיג אותה כאן http://www.shalat.co.il/ וגם בחנויות אחרות. ספר לנו מהיכן אתה ואולי נוכל לעזור.

בכל מקרה בהצלחה וברוכים הבאים לתחביב נפלא.

גיל ברקאי

המרסק
11-08-2010, 15:12:11
היות ונכנסת לפורום חשמלים בטח התשובה תהיה חדגונית.

החצי גרוש שלי:
היתרון הגדול בחשמלי, לחדשים, הם העלויות הנמוכות יחסית.
גם התחזוקה בחשמלי קלה יותר ובגלל זה רוב החדשים בוחרים בכיוון הנ"ל.

בסופו של יום, מבחינת אפשרויות של סוגי הכלים שניתן להטיס שתי האופציות זהות. כמובן שהבעיות שכל אחת מהשיטות שונות ומצריכות גישה אחרת.

TNT
11-08-2010, 15:22:30
תודה לעונים,
אכן סביר להניח שהתשובה תיהיה חדגונית, אבל ככה היא גם תיהיה בפורום השני..
בנוסף אשמח לשמוע על ההיתרונות של החשמלי והדלק לכאן וכאן.
ותודה שוב, דרך אגב אני מיסוד המעלה (שזה מרחק 15 דקות מקריית שמונה..)

amnon
11-08-2010, 16:05:53
בעבר הטסתי טיסני דלק ורק דלק כי לא היה משהו אחר ,היום אני מטיס חשמלי ורק חשמלי למרות שיש את אופצית הדלק , ולמה ...
טיסן חשמלי הרבה הרבה יותר קל ונוח לתיפעול ,אין צורך במילוי דלק ,אין צורך במיכשור מסורבל וכבד נוסף כמו סטרטר חשמלי ,מיכלי דלק כבדים ויקרים ,אבזרי התנעה ועוד ועוד ,פשוט לחבר סוללה לבדוק תקינות ולהמריא ...
שלא נדבר על העניין האסטטי ,בטיסן חשמלי אין שום סימנים על הטיסן אחרי טיסה ,לעמת זאת בטיסן דלק ,כל הטיסן נמרח בשמן וממש לא נעים להתעסק איתו אחרי הטיסה .

וכל עניין הכיוונים של המנוע בטיסן דלק לפעמים אפילו מתסכל .

בקיצור , היום אם אני מקבל מתנה טיסן דלק ,אני באופן אוטומטי חושב מה צריך כדי להפוך אותו לחשמלי.

TNT
11-08-2010, 18:37:53
תודה רבה, בדיוק לתגובה כזו חיכית!
בנוסף יש לי עוד שאלה, כמה בערך יעלה טיסן חשמלי ואני לא מתכוון לקלקר הדחוס..? כשאני מעדיף משהו שבא בקיט, ואני בונה אותו מבלזה, וכמה יעלה טיסן פאזל?(כלומר מספר חלקים בודדים)

תודה והמשך יום נעים!

guyst
11-08-2010, 18:51:30
יתרון נוסף בחשמלי הוא שיש לך מגוון גדול יותר של סוגי טיסנים ולא רק מבלזה אלא ה"מוקצפים".
אפ אתה מתחיל, הייתי מציע לך ללכת על מוקצף (קלקר דחוס) כיוון שהוא יותר "סלחן" בריסוקים והתיקון קל ומהיר יותר.
אני מבין שאתה בניגוד לאחרים רוצה להנות מהבנייה אבל הייתי מחכה לשלב שני אחרי שתדע להטיס.
לגבי מחירים זה מאוד תלוי החברה, חומר ומה מסופק עם החבילה.
אם תבחר ב"מוקצף למתחילים" עם האלקטרוניקה (פאזל בשפתך או ARF בשפתנו) ושלט זול תסתובב סביב ה-1000 ש"ח. קיט בלזה (שוב תלוי בגודלו והחברה) יכול לנוע באותו סדר גודל.

OneLink
11-08-2010, 18:58:29
תודה לעונים,
אכן סביר להניח שהתשובה תיהיה חדגונית, אבל ככה היא גם תיהיה בפורום השני..
בנוסף אשמח לשמוע על ההיתרונות של החשמלי והדלק לכאן וכאן.
ותודה שוב, דרך אגב אני מיסוד המעלה (שזה מרחק 15 דקות מקריית שמונה..)
תוכל להטיס במנחת גיבור/דלתון/מנפטה.
והחנות הקרובה ביותר היא "טיסן הצפון" בהנהלתו של אושר שנמצאת בשאר ישוב.

Shay
11-08-2010, 19:05:33
חברים, כנראה שיחלקו עליי על מה שאני עומד להגיד אך אני ארשום זאת בכל מקרה
על טיסן למתחילים לא להיות עמיד בריסוקים זו לא המטרה שלו לא לזה הוא מיועד ולדעתי זה מטמיע הרגלים רעים(יש כאלה שזה מתאים להם, לדעתי, לרוב זה לא)
על טיסן למתחילים להיות בעל תכונות טיסה טובות ויציבות עמידות בריסוקים צריכה לצאת מהמשוואה כיוון שכאשר מתחיל יודע שגם במקרה והוא ירסק הטיסן לא ינזק, אז הוא דואג פחות, כאשר אני למדתי להטיס עם טיסן בלזה החחש מריסוק הכריח אותי ללמוד להטיס כמו שצריך, כייון שידעתי שאם ייתרסק הוא עובר מנקודת הריסוק לפח.
מקווה שהעברתי את מה שרציתי להעביר.

שי

guyst
11-08-2010, 19:17:01
על טיסן למתחילים לא להיות עמיד בריסוקים זו לא המטרה שלו לא לזה הוא מיועד ולדעתי זה מטמיע הרגלים רעים(יש כאלה שזה מתאים להם, לדעתי, לרוב זה לא)
על טיסן למתחילים להיות בעל תכונות טיסה טובות ויציבות עמידות בריסוקים צריכה לצאת מהמשוואה כיוון שכאשר מתחיל יודע שגם במקרה והוא ירסק הטיסן לא ינזק, אז הוא דואג פחות, כאשר אני למדתי להטיס עם טיסן בלזה החחש מריסוק הכריח אותי ללמוד להטיס כמו שצריך, כייון שידעתי שאם ייתרסק הוא עובר מנקודת הריסוק לפח.

שי

יש טיסנים עמידים בריסוקים שהם גם בעלי תכונות טיסה טובות ויציבות.
אני לא חושב שאם אתה יודע שזו בלזה אז תרסק פחות כי אתה מפחד יותר - אם הבנתי נכון את כוונתך.
לדעתי ריסוקים הם מנת חלקם של מתחילים ומנוסים אבל במקרה של מתחילים זה יכול לגרום להם להדיר רגליהם מהתחביב...

דיון אחר ומעניין לא פחות הוא - האם עדיף למתחילים דאון (AXN או איזי סטאר) לעומת טיסן גלגלים כמו האפרנטיס (שהציע גיל) או מנטור או הססנה הזולה של לידרס הובי.
אני היום מאמין, שטיסן גלגלים מכניס את המתחיל לתחביב בצורה הרבה יותר טובה מאשר דאון (כמו שטריינר דלק עושה), בהיבטים הבאים:
תכונות טיסה אמיתיות יותר
הקפה מהי
שימוש בהגה כיוון
למידה של אפקט קרקע, הצפה ונחיתה מסודרת על גלגלים
הסעה
חירום בסגירת מנוע כשכושר הדאייה לא מדהים
Touch $ Go
ETC.

Shay
11-08-2010, 19:39:48
אכן, הבנת את כוונתי, המונח פחד הוא מעט חזק אני יותר מתכוון למורא
אני מסכים איתך לחלוטין בנוגע לכך שטיסן עם גלגלים הוא הדרך הנכונה למתחיל

TNT
11-08-2010, 19:45:17
אוקיי, אז דיי הבנתי את הכיוון, ולכן כרגע אשמח לשמוע המלצות על טיסן עם גלגלים ולאו דווקא דאון, כמובן שיהיה חשמלי.
דבר נוסף הוא לגבי המאזנות, למיטב ידיעתי למתחילים לא ממולץ, ולכם אם אפשר לשמוע חוות דעת בנושא.
ולגבי טיסן הצפון - איך השירות והמחירים שמה?

תודה ושוב תודה לכלל העונים:)

umbo
11-08-2010, 19:56:23
דיון אחר ומעניין לא פחות הוא - האם עדיף למתחילים דאון (AXN או איזי סטאר) לעומת טיסן גלגלים כמו האפרנטיס (שהציע גיל) או מנטור או הססנה הזולה של לידרס הובי.
אני היום מאמין, שטיסן גלגלים מכניס את המתחיל לתחביב בצורה הרבה יותר טובה מאשר דאון (כמו שטריינר דלק עושה), בהיבטים הבאים:
תכונות טיסה אמיתיות יותר
הקפה מהי
שימוש בהגה כיוון
למידה של אפקט קרקע, הצפה ונחיתה מסודרת על גלגלים
הסעה
חירום בסגירת מנוע כשכושר הדאייה לא מדהים
Touch $ Go
ETC.

אני חייב לסתור את הגישה שלך. ולא רק מכוון שאני למדתי להטיס טיסן רדיו על דאון.
בעקרון, דאון מתחילים או משהו כמו האיזי סטאר הרבה יותר סלחני ו"לא בועט" אפילו מטיסן מתחילים. אם בשלב מסוים המטיס המתחיל הסתבך - עזוב את ההגהים, סגור מנוע והטיסן יסתדר בעצמו ואפילו ינחת לבד ובביטחון - וזה יתרון עצום !
לדאון או טיסן דמוי איזי סטאר תכונות טיסה כמו לכל כלי טייס אחר, מה רע בכך או מה היתרון של תכונות טיסה אחרות. - למה ערך גלישה עלוב הוא יתרון?
בטיסן כזה אפשר וצריך לבוא לנחיתה בצורה מסודרת - והדרך הזו נקראת הקפה - מה ההבדל מכל טיסן אחר?
בטיסני דאון יש שימוש בהגה כוון אפילו יותר מאשר בטיסני מנוע אחרים.
בדאונים למיניהם אפקט הקרקע הרבה יותר משמעותי מאשר בטיסני מנוע וכך גם ההצפה ארוכה יותר ולכן "מלמדת" יותר על הטיסה בגובה הזה.
נכון, אין הסעה אבל לעומת זאת ההמראה לא פחות מסובכת מאשר המראה רגילה עם גלגלים ואפילו יותר. אתה חייב לטוס ולהציל את הטיסן גם אם אתה ממש על ההזדקרות. אם אתה מסתדר עם זה -המראה רגילה, שאתה יכול להאריך אותה עד שהטיסן במהירות מתאימה היא הרבה יותר קלה. החיסרון היחיד הוא שאתה לא מתאמן בהמראה ברוח צד, כי הזריקה אמורה להיות תמיד לתוך הרוח - נו, לא הכל מושלם בחיים :).
Touch & Go - מה הבעיה לעשות זאת עם דאון ממונע ? נכון, אין את הנגיעה עצמה אבל כל השאר עד גובה מטר ומגובה מטר - זהה.
אחרי שלומדים להטיס, ולדעתי בצורה נוחה יותר, לטיסן כמו איזי סטאר זה ממש לא בעיה להצמיד גלגלים ולהתאמן על הסעה והמראה מהקרקע - הבסיס של השליטה באויר כבר ישנו.

guyst
11-08-2010, 20:14:41
אוקיי, אז דיי הבנתי את הכיוון, ולכן כרגע אשמח לשמוע המלצות על טיסן עם גלגלים ולאו דווקא דאון, כמובן שיהיה חשמלי.
דבר נוסף הוא לגבי המאזנות, למיטב ידיעתי למתחילים לא ממולץ, ולכם אם אפשר לשמוע חוות דעת בנושא.
ולגבי טיסן הצפון - איך השירות והמחירים שמה?

תודה ושוב תודה לכלל העונים:)

דאונים תמצא פה בשירשור למתחיל (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=7886)

אפרנטיס של איפלייט - בפוסט של גיל פה למעלה

וזה הלהיט התורן - צסנה 182 עם מוטת כנפיים - 1.40 מטר (http://www.leadershobby.com/product.asp?ID=9394001220148)

http://www.leadershobby.com/img/lead_cessna-182-Red_04.jpg

guyst
11-08-2010, 20:19:48
בעקרון, דאון מתחילים או משהו כמו האיזי סטאר הרבה יותר סלחני ו"לא בועט" אפילו מטיסן מתחילים. אם בשלב מסוים המטיס המתחיל הסתבך - עזוב את ההגהים, סגור מנוע והטיסן יסתדר בעצמו ואפילו ינחת לבד ובביטחון - וזה יתרון עצום !
לדאון או טיסן דמוי איזי סטאר תכונות טיסה כמו לכל כלי טייס אחר, מה רע בכך או מה היתרון של תכונות טיסה אחרות. - למה ערך גלישה עלוב הוא יתרון?
בטיסן כזה אפשר וצריך לבוא לנחיתה בצורה מסודרת - והדרך הזו נקראת הקפה - מה ההבדל מכל טיסן אחר?
בדאונים למיניהם אפקט הקרקע הרבה יותר משמעותי מאשר בטיסני מנוע וכך גם ההצפה ארוכה יותר ולכן "מלמדת" יותר על הטיסה בגובה הזה.
נכון, אין הסעה אבל לעומת זאת ההמראה לא פחות מסובכת מאשר המראה רגילה עם גלגלים ואפילו יותר. אתה חייב לטוס ולהציל את הטיסן גם אם אתה ממש על ההזדקרות. אם אתה מסתדר עם זה -המראה רגילה, שאתה יכול להאריך אותה עד שהטיסן במהירות מתאימה היא הרבה יותר קלה. החיסרון היחיד הוא שאתה לא מתאמן בהמראה ברוח צד, כי הזריקה אמורה להיות תמיד לתוך הרוח - נו, לא הכל מושלם בחיים :).
Touch & Go - מה הבעיה לעשות זאת עם דאון ממונע ? נכון, אין את הנגיעה עצמה אבל כל השאר עד גובה מטר ומגובה מטר - זהה.
אחרי שלומדים להטיס, ולדעתי בצורה נוחה יותר, לטיסן כמו איזי סטאר זה ממש לא בעיה להצמיד גלגלים ולהתאמן על הסעה והמראה מהקרקע - הבסיס של השליטה באויר כבר ישנו.

עמירם, אני מניח שזה מאוד אינדיוידואלי ולכן אנני חולק עלייך.
בדלק לעומת זאת, אין את אופציית הדאון ויש רק טריינרים עם גלגלים. לדעתי מי שהגיע משם, יש לו תכונות הטסה הרבה יותר טובות.
בנוסף, מי שמתחיל בדאון בדר"כ קופץ לטיסנים שלב 2 שהם לא טריינר חשמלי (עם גלגלים) והפער הוא גדול יותר ולכן יש לדעתי חוסר של תכונות הטסה בסיסיות.
בנוסף 2 :), לא ראיתי עד היום מתחילים שעושים הקפות מסודרות עם ציר מסלול ונחיתה מסודרת, אלא דואים, מציפים ונוחתים בר בשטח איפה שיוצא.:rolleyes:

TNT
11-08-2010, 20:37:04
תודה על ההמלצה,
לגבי שירשור הדאונים הוא ממש מסובך,פשוט לא הבנתי מה זה בקר ושאר האלקטורניקה שם..
ןלגבי הססנה - מה כן מגיע עם הקיט, ומה צריך להוסיף לו, ומה העלות של אחד כזה?
תודה מראש, עדי.

shaharg
11-08-2010, 20:54:25

אני בעקרון מסכים עם הגישה אבל ... עם בעיה אחת בתיאוריה שלך - " אם בשלב מסוים המטיס המתחיל הסתבך - עזוב את ההגהים, סגור מנוע והטיסן יסתדר בעצמו ואפילו ינחת לבד ובביטחון - וזה יתרון עצום ! "
בתור בעלים של AXN בעבר תסגור את המנוע ועזוב סטיקים - הדאון יידאה יזדקר ויפול , ובד"כ על האף... תמיד חייב להיות מישהו מנוסה שיוכל להשתלט במידת הצורך . אגב אני למדתי להטיס על טריינר בלזה קלאסי עם גלגלים .

umbo
11-08-2010, 21:09:28
אני בעקרון מסכים עם הגישה אבל ... עם בעיה אחת בתיאוריה שלך - " אם בשלב מסוים המטיס המתחיל הסתבך - עזוב את ההגהים, סגור מנוע והטיסן יסתדר בעצמו ואפילו ינחת לבד ובביטחון - וזה יתרון עצום ! "
בתור בעלים של AXN בעבר תסגור את המנוע ועזוב סטיקים - הדאון יידאה יזדקר ויפול , ובד"כ על האף... תמיד חייב להיות מישהו מנוסה שיוכל להשתלט במידת הצורך . אגב אני למדתי להטיס על טריינר בלזה קלאסי עם גלגלים .

אם כך יש לזה רק משמעות אחת - הטיסן שלך לא מקוזז נכון ! טיסן כמו AXN חייב להיות מקוזז לדאיה בלי מנוע. חייבים להתיחס אליו כמו אל דאון ממונע. כשהמנוע עובד מקזזים את ההשפעה שלו בעזרת מיקסים של מנוע\הגה גובה או שמתקנים ידנית עד שאתה יודע להטיס ולא צריך את "עזרת הטיסן" במצבי חרום. מטיס מיומן שמעדיף להטיס רוב הזמן עם מנוע עובד יכול לשנות את הקיזוז כרצונו .

guyst
11-08-2010, 21:14:21
תודה על ההמלצה,
לגבי שירשור הדאונים הוא ממש מסובך,פשוט לא הבנתי מה זה בקר ושאר האלקטורניקה שם..
ןלגבי הססנה - מה כן מגיע עם הקיט, ומה צריך להוסיף לו, ומה העלות של אחד כזה?
תודה מראש, עדי.

להבנת מושגים בסיסיים, כולל בנייה וכולל הטסה - אתה צריך מדריך!
לגבי הססנה, בתוספת למחיר הקיט, אתה צריך להוסיף בערך -300-250 ש"ח למנוע, בקר, סרוואים וסוללה.

gillb
11-08-2010, 21:36:46

שי

אני לא חולק עליך :)

נהפוך הוא אני מציע לקחת את הרעיון שלך צעד אחד קדימה. אני מציע להוציא ממכוניות של לומדי הנהיגה את כריות האויר, מערכות ABS ועוד כמה רכיבי בטיחות. באופן כזה, הנהג יחשוש מריסוק מאחר ואם יתרסק הוא עובר מנקודת הריסוק ישר ל........

סתם..... אל תפגע זה פשוט מה שנקרא "הרמה להנחתה" :)

אה.... כן.... עוד דבר, מקווה שגם אני העברתי את מה שרציתי להעביר.....

Shay
11-08-2010, 21:45:45

נהפוך הוא אני מציע לקחת את הרעיון שלך צעד אחד קדימה. אני מציע להוציא ממכוניות של לומדי הנהיגה את כריות האויר, מערכות ABS ועוד כמה רכיבי בטיחות. באופן כזה, הנהג יחשוש מריסוק מאחר ואם יתרסק הוא עובר מנקודת הריסוק ישר ל........ מקום שכולו טוב? :D?

אני מסכים איתך לחלוטין :D

:)

נ.ב.
ליאור ק. עדיין מטיס?

guyst
11-08-2010, 21:46:10

נהפוך הוא אני מציע לקחת את הרעיון שלך צעד אחד קדימה. אני מציע להוציא ממכוניות של לומדי הנהיגה את כריות האויר, מערכות ABS ועוד כמה רכיבי בטיחות. באופן כזה, הנהג יחשוש מריסוק מאחר ואם יתרסק הוא עובר מנקודת הריסוק ישר ל........

:)

asaf_aloush
11-08-2010, 21:46:41
יש לי שאלה??
עם טריינר חשמלי כמה טיסות אפשר לעשות בשעה?10+-
וכמה זה לוקח ממכל שעולה בערך 90 שקלים? שלושה רבעים+-
כמה זמן אתה צריך לטעון סוללה אחת בשביל דלק?שעה+-
כמה סוללות אתה צריך בחשמלי כדי להטיס 10 פעמים? 10 סוללות,וגם בדלק יותר זמן טיסה.
כמה 10 סוללות עולות?100-200$
כמה זמן לוקח להטעין את כל הסוללות ?10 שעות????!!!!!

בקיצור מה שיצא שבשביל התחלה הרבה יותר טוב דלק.
אבל...כשתתקדם לא יהיה לי משהו נגד חשמלי.
אם טעיתי תקנו אותי בבקשה.
מקווה שעזרתי!!:)

guyst
11-08-2010, 22:03:34
יש לי שאלה??
כמה סוללות אתה צריך בחשמלי כדי להטיס 10 פעמים? 10 סוללות,וגם בדלק יותר זמן טיסה.

טריינר לפי החישוב שלך צורך 70 ש"ח לשעה דלק.
טריינר חשמלי צורך 4 סוללות לשעה בהנחה שאתה מטיס שעה רצופה. סוללות יעלו $50 = 200 ש"ח. אבל, הם יספיקו ל-100 שעות!!!
טעינה יכולה להיות של שניים במקביל ותיקח שעתיים ל-4 סוללות, מה גם שאתה יכול לקנות שתיים לבד (מוריד את העלות ל-100 ש"ח) ולטעון שעה בבית ושעה בשטח בזמן שאתה מטיס...

עכשיו הנתונים ניראים קצת אחרת... לא? :)

shaharg
11-08-2010, 22:16:19
יש לי שאלה??
עם טריינר חשמלי כמה טיסות אפשר לעשות בשעה?10+- לא נכון , תלוי בטריינר ובסוג הסוללה - יש לי עד היום את הטריינר החשמלי שלמדתי עליו סוללה הספיקה ל 12 ד' כלומר 5 טיסות בשעה
וכמה זה לוקח ממכל שעולה בערך 90 שקלים? שלושה רבעים+- לא יודע ולכן לא מתווכח
כמה זמן אתה צריך לטעון סוללה אחת בשביל דלק?שעה+- טוענים סוללה בשביל זרם לא בשביל דלק :D
כמה סוללות אתה צריך בחשמלי כדי להטיס 10 פעמים? 10 סוללות,וגם בדלק יותר זמן טיסה.אבל גם צריך לתדלק 10 פעמים ל 10 טיסות מה הפואנטה ? לגבי הזמן הוכחתי לך שהזמן זהה ..
כמה 10 סוללות עולות?100-200$ בדיוק 100$ שזה 380 שח' הסוללות מחזיקות כ 100 פריקות וטעינות ( כלומר לכ- 100 טיסות) כמה גלוני דלק "תשרוף " על 100 טיסות ?
כמה זמן לוקח להטעין את כל הסוללות ?10 שעות????!!!!! מטעינים אחת אחרי השניה כך שלא באמת צריך 10 סוללות ... לטעמי מספיקות גם 5 סוללות

בקיצור מה שיצא שבשביל התחלה הרבה יותר טוב דלק. תחשוב שוב...
אבל...כשתתקדם לא יהיה לי משהו נגד חשמלי. אולי הגיע הזמן שאתה תתקדם ...

ועוד כמה ששכחת להוסיף : כמה זמן אתה מנסה להניע וזה לא הולך ... כמה צריך לשפשף ולנקות את הטיסן אחרי ההטסה , כמה קאטים יש למנועים .כמה חבילות של גומיות זרקת כי הם נקרעו בגלל הדלק... ועוד כהנה וכהנה ...

liorz055
11-08-2010, 22:28:15
טריינר לפי החישוב שלך צורך 70 ש"ח לשעה דלק.
טריינר חשמלי צורך 4 סוללות לשעה בהנחה שאתה מטיס שעה רצופה. סוללות יעלו $50 = 200 ש"ח. אבל, הם יספיקו ל-100 שעות!!!
טעינה יכולה להיות של שניים במקביל ותיקח שעתיים ל-4 סוללות, מה גם שאתה יכול לקנות שתיים לבד (מוריד את העלות ל-100 ש"ח) ולטעון שעה בבית ושעה בשטח בזמן שאתה מטיס...

עכשיו הנתונים ניראים קצת אחרת... לא? :)

אפילו אפשר להקצין ולהגיד שעם סוללות הננוטק ניתן להטעין ב 5C , שבהנחה שהמטען שלך מסוגל לספק 5C אז זה יקח 12 דקות, ואם הוא רק מסוגל לספק רק 2.5C אז ההטענה תיקח 25 דקות. מה שאומר שעם שתי סוללות אפשר להעביר יום שלם...

TNT
11-08-2010, 22:40:13
להבנת מושגים בסיסיים, כולל בנייה וכולל הטסה - אתה צריך מדריך!
לגבי הססנה, בתוספת למחיר הקיט, אתה צריך להוסיף בערך -300-250 ש"ח למנוע, בקר, סרוואים וסוללה.

300 ש"ח לכול הציוד הנוסף?! כמובן ללא שלט, אבל בכול זאת זה לא מעט מדי?
ואשמח להמלצות נוספות של טיסנים על גלגלים..
לילה טוב!

guyst
11-08-2010, 23:06:03
300 ש"ח לכול הציוד הנוסף?! כמובן ללא שלט, אבל בכול זאת זה לא מעט מדי?
ואשמח להמלצות נוספות של טיסנים על גלגלים..
לילה טוב!

עשיתי בשבילך הזמנה (צ'יפרתי את הטיסן בשני סרוואים MG) וכולל משלוח זה יוצא 260 ש"ח (אין מכס):

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=29951&stc=1&d=1281560661

מטען (http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11060&Product_Name=HobbyKing_ECO6_50W_5A_Balancer/Charger_w/_accessories)כולל משלוח יעלה לך עוד $30 כולל משלוח.

wind556
11-08-2010, 23:43:50
יש לי שאלה??

אתה טועה ומטעה
אין בכלל חישוב כזה, הנתונים שלך לא נכונים
למה שלא תמליץ לקנות 100 סוללות?
אני מטיס דאון אחד שעה ויותר על סוללה אחת! (2200 20C)
מטיס מתחיל יטיס 2-3 הטסות ביום אחד ויחזור מזיע.

דאון נוסח הAXN בנוי נכון ומכוון נכון יטוס 20 דקות על סוללה אחת ובזמן הזה ניתן להטעין סוללת דור 3 בקלות, כך שעם 2-3 סוללות הוא מסודר היטב
אין בכלל מה להשוות עלויות טיסני דלק לטיסני חשמל, טיסני חשמל כמעט ולא עולה כסף לתחזוקה וטיסני דלק זוללים שקלים בכל שניה
לגבי המלצה למתחילים-דעתי היא מאד נחושה בעניין: טיסן דאון נטול גלגלים, ויש לזה הרבה יותר סיבות ממה שנכתב כאן, כמו למשל שטיסן גלגלים זקוק למינחת וטיסן נטול גלגלים יכול לטוס בכל מקום, מה שמסיר מיגבלה רצינית ביותר מהמטיס, דאון תמיד בנוי נכון יותר אוירודינאמית והמטיס הטירון מתרכז באוריינטציה באויר ובטיסה איטית יותר ולא במאבק בטיסן שלא יכול לטוס ללא מנוע.
אבל הדבר העיקרי שמתלמד זקוק לו, זו הדרכה מלאה ומקיפה, זה חוסך הרבה דולרים והרבה שעות

asaf_aloush
12-08-2010, 03:07:02
ועוד כמה ששכחת להוסיף : כמה זמן אתה מנסה להניע וזה לא הולך ... כמה צריך לשפשף ולנקות את הטיסן אחרי ההטסה , כמה קאטים יש למנועים .כמה חבילות של גומיות זרקת כי הם נקרעו בגלל הדלק... ועוד כהנה וכהנה ...

טוב זאת דעתי האישית.
ןתאמין לי שאני מקודם ואין לי צורך להתקדם.

IttaiP
12-08-2010, 13:12:17
טוב, אני את המנועים החשמליים שלי מפעיל במלוא העוצמה :D בשעה 12 בלילה והשכנים לא הזמינו לי אף פעם משטרה :) אין הרצה וריצה לשטח ולא צריך משתיק.
כל הטיסנים שלי, הקטנים וגם הגדולים עברו מדלק לחשמלי ואפשר למצוא אותם בפורום.
הבטריות מגיעות אלי הביתה או מקסימום לדואר במרחק 500 מטר ממני. דלק צריך ללכת להביא ממי שמוכר אותו וגם הוא לא בחינם. בחישוב זהיר, דלק עולה הרבה יותר לשעת טיסה.
וטיסן גלגלים כשהוא בא קשה לנחיתה אז גם יש נזק יותר גדול.
הדבר הפשוט ביותר בהטסת כלי טיס הוא להחזיק אותו באויר. המראה ונחיתה אחר כך. מי שמסוגל "לתפוש" טיסן דאון ממונע כמו איזיסטאר שנזרק לאויר ילמד גם להמריא ולנחות מול ציר מסלול או איפה שהוא רוצה כאשר המסלול הוא קשה והשוליים הם עשב.
במחיר של מנוע דלק 46 כמה מנועים סיניים עם בקר אפשר להכניס? לפחות שלושה.

מה עכשיו? הא?
טוב, שכחתי, מה עם השמן שהצריך אותי לבגדי עבודה מטונפים? היום אני מטיס עם חליפה ועניבה בדרך לעבודה ומגיע נוצץ כמו חדש :D

haimgil
12-08-2010, 13:29:25
TNT לך לשטח ותיבחר לפי ראות ענייך ולפי בחירת ליבך מה שתחליט יהיה טוב גם בשבילך וגם בישבלנו העיקר תטיס