PDA

צפייה בגרסה מלאה : Sky Trainer 182

ZigiStar
13-08-2010, 08:39:29
אני מניח שבקרוב חברי פורום נוספים יקבלו את הטיסן הנ"ל, אז חשבתי לרכז בשרשור אחד את הרשמים, הטיפים, השאלות וכו' (במקום "לזהם" את שרשור הטיסנים ללא מכס).

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=29983&d=1281681472

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=29982&stc=1&d=1281682915

קישור לקנייה: http://www.leadershobby.com/product.asp?ID=9394001220148 (באדיבות Guyst ואייל שפירא).

ZigiStar
13-08-2010, 08:47:44
ואפתח ברשמים ראשוניים שלי (טרום הרכבה):
מהחנות הנ"ל, הקיט מגיע ארוז היטב ובמהירות יחסית (נשלח תוך יום).
האיכות לא בשמיים, כיאה למחיר המאוד אטרקטיבי. בינתיים:
- ההתאמה של החלקים בעייתית (אצלי, כנף ימין לא נכנסת למקומה ללא חיתוך קל).
- המדבקות מודבקות ברישול/עקומות/בעלות "קפלים".
- אחד הגלגלים רחוק מלהיות ממורכז והטיסן "מקפץ" עליו.
- התיעוד בעייתי: אין התאמה בין משקל-הטיסה באתר (1300 ג'), למשקל על האריזה (1000 ג') ולמשקל בחוברת ההרכבה (930 ג').
- החומר ממנו עשוי הטיסן אינו בהכרח ה-EPO המובטח. יתכן שמדובר ב-EPS (קלקר) דחוס מהרגיל. בכל מקרה, לא נראה שהטיסן יכול לשרוד התרסקות ללא נזקים משמעותיים.
למרות כל זה, הטיסן נראה מצויין ולפחות בינתיים, המחיר בהחלט מצדיק את התמורה.

ZigiStar
13-08-2010, 08:58:28
ועכשיו, לשאלות:
בחוברת ההרכבה מורים להדביק את הכנפיים, את ה-Spar ואת החלקים השונים (מייצבי גובה וכיוון) באמצעות "Silicone Gel". הם מתכוונים לסיליקון האטימה הלבן הרגיל? מישהו ניסה את זה פעם? למה לא להדביק עם Foam Safe CA?

תודה.

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=29985&stc=1&d=1281683059

haimz24
13-08-2010, 09:09:07
היה לי תטיסן הזה בגרסת p&p הדבקתי את כולו באפוקסי 5 דק', חוץ מזה שהוא היה ממש עצלן הוא גם לא שרד התרסקות סבירה!

edoman
13-08-2010, 09:10:18
יש לך סטאפ מומלץ ?

guyst
13-08-2010, 09:34:18
יש לך סטאפ מומלץ ?

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=29951&stc=1&d=1281560661

פרופ 12X6
ניתן להחליף את הסרוואים MG ב-HXT900

Boogle
13-08-2010, 09:58:06
ניתן לקחת גם את ה35-42-1100 (או אחיו 3542-1250) שניהם במחיר אטרקטיבי כיום של 11.3$ ו13.12$ בהתאמה.
ל1250KV הייתי שם פרופ של 11X5.5 .

בעניין הדבקה, נסה במקום סמוי, למשל בחתיכה שגילפת מהכנף, CA רגיל וCA FOAM SAFE
זו תהיה בדיקה מעולה לסוג החומר כי EPO לא אוהב FOAM SAFE וEPS לא אוהב CA רגיל :)

תתחדש

ZigiStar
13-08-2010, 10:03:17

תתחדש

תודה!
בעניין הסיליקון - אתה לא רואה איזה יתרון?

ללו
13-08-2010, 10:05:15
ניתן לקחת גם את ה35-42-1100 (או אחיו 3542-1250) שניהם במחיר אטרקטיבי כיום של 11.3$ ו13.12$ בהתאמה.

תתחדש

בוגל המנועים האלה יותר טובים-חזקים ממה שנתת לי קישור אליו 3536-910

ללו
13-08-2010, 10:18:48
ואפתח ברשמים ראשוניים שלי (טרום הרכבה):
מהחנות הנ"ל, הקיט מגיע ארוז היטב ובמהירות יחסית (נשלח תוך יום).
האיכות לא בשמיים, כיאה למחיר המאוד אטרקטיבי. בינתיים:
- ההתאמה של החלקים בעייתית (אצלי, כנף ימין לא נכנסת למקומה ללא חיתוך קל).
- המדבקות מודבקות ברישול/עקומות/בעלות "קפלים".
- אחד הגלגלים רחוק מלהיות ממורכז והטיסן "מקפץ" עליו.
- התיעוד בעייתי: אין התאמה בין משקל-הטיסה באתר (1300 ג'), למשקל על האריזה (1000 ג') ולמשקל בחוברת ההרכבה (930 ג').
- החומר ממנו עשוי הטיסן אינו בהכרח ה-EPO המובטח. יתכן שמדובר ב-EPS (קלקר) דחוס מהרגיל. בכל מקרה, לא נראה שהטיסן יכול לשרוד התרסקות ללא נזקים משמעותיים.
למרות כל זה, הטיסן נראה מצויין ולפחות בינתיים, המחיר בהחלט מצדיק את התמורה.

גם לי צריך להגיע כניראה בתחילת השבוע,ניראה לי אחלה טיסן להשתעשע איתו,ועוד במחיר שלו זה כמו ארוחה זוגית במסעדה טובה,אגב אתה מכיר טיסן שעומד בהתרסקויות ללא כל פגע,אני לא מכיר ואם יש כזה אני הראשון שיקנה,לפני שבועיים ריסקתי פאנג'ט שהוא נחשב לחומר הכי טוב שיש,הוא נהיה כמו לגו הייתי צריך להשלים אותו כמו פאזל,ראה דוגמה מה שקרה לפאנג'ט של גיא,הכל תלוי בעוצמת המכה במקום הפגיעה,תדווח לנו על הטסט שתעשה מעניין איך הוא טס,אם הוא יהיה טוב אני יקנה עוד אחד לחלקי חילוף.

ZigiStar
13-08-2010, 10:21:57
אגב אתה מכיר טיסן שעומד בהתרסקויות ללא כל פגע,אני לא מכיר ואם יש כזה אני הראשון שיקנה

לא מחפש "טיסן שעומד בהתרסקויות ללא כל פגע" (אני לא מטיס עד כדי כך גרוע, נראה לי), רק ציינתי שהטיסן הנ"ל עשוי להיות יותר רגיש מטריינרים אחרים לריסוקים, למי שזה חשוב לו...

תדווח לנו על הטסט שתעשה מעניין איך הוא טס,אם הוא יהיה טוב אני יקנה עוד אחד לחלקי חילוף.

בשמחה, אבל אני די בטוח שאחרים פה יקדימו אותי:o

Boogle
13-08-2010, 10:59:38
תודה!
בעניין הסיליקון - אתה לא רואה איזה יתרון?

אם יש לך סבלנות לחכות 24 שעות למיצוק- תפדל, סביר שידביק יפה , אכן היה לי דאון סיני שהיה מודבק עם דבק שנרא כך.
נסה אולי את משחת הפלא שמר שפירא פרסם באחד השרשורים (משהו דמוי סיליקון).
הרעיון מאחורי ההדבקה בסיליקון הוא שהממשק שומר על הגמישות , דבק קשה בממשק של שני חומרים גמישים נתון למאמצים וסדקים יותר מדבק גמיש.

בוגל המנועים האלה יותר טובים-חזקים ממה שנתת לי קישור אליו 3536-910

אין יותר טובים בסחורה סינית מאותו המקור :D
מבחינת חוזק, 6 ממ של מאורך מגנטים מייצא יותר כוח , תוסיף לזה KV גבוהה יותר , עבור אותו הפרופ תקבל תוצאות "חזקות יותר" - עכשיו השאלה מה קורה באיזון והאם אתה זקוק לזה.

לי יש גישה פרסית/רומנית/.... המבוססת על החוק הראשון של הכלכלה "יותר עדיף על פחות" = "זול עדיף על יקר" :D (אגב, לנושא זה אני עשיר מספיק לקנות בזול :))

ללו
13-08-2010, 12:41:53
אם יש לך סבלנות לחכות 24 שעות למיצוק- תפדל, סביר שידביק יפה , אכן היה לי דאון סיני שהיה מודבק עם דבק שנרא כך.
נסה אולי את משחת הפלא שמר שפירא פרסם באחד השרשורים (משהו דמוי סיליקון).
הרעיון מאחורי ההדבקה בסיליקון הוא שהממשק שומר על הגמישות , דבק קשה בממשק של שני חומרים גמישים נתון למאמצים וסדקים יותר מדבק גמיש.

אין יותר טובים בסחורה סינית מאותו המקור :D
מבחינת חוזק, 6 ממ של מאורך מגנטים מייצא יותר כוח , תוסיף לזה KV גבוהה יותר , עבור אותו הפרופ תקבל תוצאות "חזקות יותר" - עכשיו השאלה מה קורה באיזון והאם אתה זקוק לזה.

לי יש גישה פרסית/רומנית/.... המבוססת על החוק הראשון של הכלכלה "יותר עדיף על פחות" = "זול עדיף על יקר" :D (אגב, לנושא זה אני עשיר מספיק לקנות בזול :))

בוגל זה שאתה עשיר(לקנות בזול) אנחנו יודעים:D,מה אתה אומר אולי אני יבקש מהחברה שאני עובד בה שיתרמו לי איזה מנוע לססנה :D,ניראה לי אחלה רעיון.

IttaiP
13-08-2010, 18:40:38
יש לך אפשרות גם להשתמש בדבק מגע שמתואר כאן (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=8693) :)
זהו דבק שמתאים גם לחומרים מוקצפים.

ללו
13-08-2010, 21:26:11
יצא לך לשקול את הססנה,מעניין אותי לדעת מה המשקל שלה מוכנה לטיסה.

ZigiStar
14-08-2010, 13:09:00
בעניין הדבקה, נסה במקום סמוי, למשל בחתיכה שגילפת מהכנף, CA רגיל וCA FOAM SAFE זו תהיה בדיקה מעולה לסוג החומר כי EPO לא אוהב FOAM SAFE וEPS לא אוהב CA רגיל :)

ניסיתי, אבל מסתבר שאף אחד מהדבקים שיש לי בבית לא תוקף קלקר (אפילו לא קאפה), גם כאלה שלא כתוב עליהם Foam Safe, אז אני לא יכול לעשות את הבדיקה...

מצטער, טרם הרכבתי... בינתיים: רק גוף וכנף (ללא מנוע, סוללה, מקלט, בקר, סרוואים וכו') - כ-670 ג'.

ללו
14-08-2010, 15:48:56
מצטער, טרם הרכבתי... בינתיים: רק גוף וכנף (ללא מנוע, סוללה, מקלט, בקר, סרוואים וכו') - כ-670 ג'.

הוא צריך לשקול בסביבות 1.1 ק"ג,מוכן לטיסה

ZigiStar
14-08-2010, 20:42:28
ועכשיו, לשאלות:
בחוברת ההרכבה מורים להדביק את הכנפיים, את ה-Spar ואת החלקים השונים (מייצבי גובה וכיוון) באמצעות "Silicone Gel". הם מתכוונים לסיליקון האטימה הלבן הרגיל? מישהו ניסה את זה פעם?

ואיך שכחתי - נפתרה תעלומת הדבק. באחת מפינות המארז הסתתרה שפופרת דבק קטנה, שמזכירה מאוד את דבק-המגע Foam Safe הסיני (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3822). למה הם קראו לזה Silicone Gel - אין לי מושג.

ZigiStar
15-08-2010, 09:54:05
טוב, ההרכבה הסתיימה. אין יותר מידי עבודה - להדביק כנפיים ומייצבים, להרכיב ארבעה סרוואים, להבריג גלגלים, לחבר את ה-Pushrods, וזהו, פחות או יותר. נשאר רק לחכות למנוע.
על האיכות של הקיט כבר דיברנו? בנוסף לבעיות הקלות שתיארתי למעלה, גיליתי בעיה קצת יותר מטרידה, בגלל "רגישות המקום": לא ניתן להכניס את הברגים שמחזיקים את הכנף "לחורים" בגוף בהם הם אמורים להכנס. החורים בכלל לא מוברזים (ויתכן שצירפו לי ברגים בקוטר גדול מידי). מכל המקומות בטיסן, זה לא מקום שכדאי לאלתר בו. אנסה לקנות ברגים קטנים יותר ואדווח.

ללו
15-08-2010, 10:03:44
הקיט מגיע עם Pushrods והורנים?

igalr
15-08-2010, 10:12:29
טוב, ההרכבה הסתיימה. אין יותר מידי עבודה - להדביק כנפיים ומייצבים, להרכיב ארבעה סרוואים, ולהבריג גלגלים, וחבר את ה-Pushrods, וזהו, פחות או יותר. נשאר רק לחכות למנוע.
על האיכות של הקיט כבר דיברנו? בנוסף לבעיות הקלות שתיארתי למעלה, גיליתי בעיה קצת יותר מטרידה, בגלל "רגישות המקום": לא ניתן להכניס את הברגים שמחזיקים את הכנף "לחורים" בגוף בהם הם אמורים להכנס. החורים בכלל לא מוברזים (ויתכן שצירפו לי ברגים בקוטר גדול מידי). מכל המקומות בטיסן, זה לא מקום שכדאי לאלתר בו. אנסה לקנות ברגים קטנים יותר ואדווח.

כנס לטיסן חיפה ותבדוק אצלהם אופציה להחליף לברגי פלסטיק יעודיים.

ZigiStar
15-08-2010, 10:18:26
הקיט מגיע עם Pushrods והורנים?

מגיע עם הכל, כולל דבק (אבל לא מספיק, לדעתי). ה-Horns אפילו מורכבים במקומם.

כנס לטיסן חיפה ותבדוק אצלהם אופציה להחליף לברגי פלסטיק יעודיים.

תודה על הטיפ. אבדוק את האופציה הנ"ל, בנוסף לאפשרות להתקין ברגים קטנים יותר ולקניית מברז בקוטר המתאים.

ללו
15-08-2010, 10:23:08
שיגיע נעשה מיפגש ססנות:)

Boogle
15-08-2010, 20:16:46
אל תתעסק עם מברז בייצור שכזה.

סביר שהברגים מטריים, נסה לבדוק עם ברגי מתכת שיש לך בארגז. אם יש לך קליפר מדוד את הקוטר הפנימי של ההברגה ואפשר יהיה להעריך מה היא.

ברגי פלסטיק יש להשיג אצל "ברגים חיפה" מול בורג המפרץ (או אצלי אם תדע מה המידה או תרצה לטייל לשרון).

ZigiStar
15-08-2010, 20:28:41
אל תתעסק עם מברז בייצור שכזה.
סביר שהברגים מטריים, נסה לבדוק עם ברגי מתכת שיש לך בארגז. אם יש לך קליפר מדוד את הקוטר הפנימי של ההברגה ואפשר יהיה להעריך מה היא.
ברגי פלסטיק יש להשיג אצל "ברגים חיפה" מול בורג המפרץ (או אצלי אם תדע מה המידה או תרצה לטייל לשרון).

הם פישלו שם לגמרי. "החורים" (איך קוראים בעברית לחור שמבריגים לתוכו בורג...?) לא מוברזים, והם בקוטר הלא נכון (קטן לבורג 3M, גדול ל-2.5M). בנוסף, הם ממש לא מיושרים עם החורים שבכנפיים, דרכם אמור לעבור הברגים.
הייתי היום בבורג המפרץ (או ברגים חיפה - אני אף פעם לא זוכר מי זה מי) בניסיון למצוא בורג דומה בקוטר קטן יותר. היחיד שמצאתי (2.5M) - קטן מידי בקוטר. נראה לי שאנסה לקנות ברגי פלסטיק ארוכים כמו שהצעת, ולשפצ"ר שם פיתרון יותר מוצלח ממש שהם נתנו.
מישהו עוד קיבל את הטיסן? אם כן - האם אצלכם החיבור של הכנפיים לגוף תקין?

haimgil
15-08-2010, 20:53:46
תישמע. קח מקדחה ותיקדח את החורים ואז תיקנה אום נעץ ובורג תואם (יש בכל חנות טיסנים)ותיתקע אותו מיתחת ואם צריך אפילו תדביק אם הפוקסי או סיליקון וזה לא חייב ליהיות מודבק חזק כל קח זה רק בישביל שהאום נעץ לא יפול שתבריג את הבורג

Boogle
15-08-2010, 21:05:24
לפי המידות שאתה מדווח מדובר בבורג איצ'י 4-40 אם יש לך מוטות מוברגים של טיסנים גדולים שנרכשו בטיסן חיפה למשל, סביר שהם או 4-40 או 2-56. תוכל לבדוק.

נורא קטנים הברגים הללו, בד"כ לכנפיים לא משתמשים בפחות מ4 ממ או 8-32 אינצ'י, תרשה לי להמליץ לך לעבור בינתיים לגומיות? (סה"כ טריינר)

תוכל אולי להעלות תמונה?

ZigiStar
15-08-2010, 21:14:05
תישמע. קח מקדחה ותיקדח את החורים ואז תיקנה אום נעץ ובורג תואם (יש בכל חנות טיסנים)ותיתקע אותו מיתחת ואם צריך אפילו תדביק אם הפוקסי או סיליקון וזה לא חייב ליהיות מודבק חזק כל קח זה רק בישביל שהאום נעץ לא יפול שתבריג את הבורג

כן, מתכוון לעשות משהו כזה, אבל זה טיפה יותר מסובך. ההתקנה המקורית היא בתוך פלסטיק ששקוע בקלקר, ולא ניתן לראות את "צידו השני". צריך לראות כדי להבין, אבל הנה תמונה שתמחיש. מקווה שאצל האחרים זה מגיע בסדר.

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=30202&stc=1&d=1281899581

כל החלק השקוע (המוצבע ע"י החיצים) הוא פלטת פלסטיק שנסגרה במקומה כשהדביקו את שני החצאים שמרכיבים את גוף הטיסן.

נורא קטנים הברגים הללו, בד"כ לכנפיים לא משתמשים בפחות מ4 ממ או 8-32 אינצ'י, תרשה לי להמליץ לך לעבור בינתיים לגומיות? (סה"כ טריינר)

צריך לזכור שלססנה ישנם עוד שני מוטות שמחזיקים את הכנפיים (http://www.leadershobby.com/img/lead_cessna-182-Red_04.jpg), כנראה בגלל זה אפשר להקטין את הברגים הראשיים. ארכיב גומיות ליתר ביטחון, עד שאסמוך על השפצו"ר.
אגב, בחוברת הברגים מתוארים כ-M3x24.5.

עמרי רז
15-08-2010, 22:17:05
תדביק/תנסר/תשייף רק תכין אותו לטסט בשישי :D
ומה עם עוד קצת תמונות מההרכבה??

Boogle
16-08-2010, 02:12:15
הבנתי.
הכי פשוט לקצוץ את שני העמודים הללו עם קאטר ולשתול בפנים חתיכת דיקט שנעצת בו מראש אומי נעץ.
את הדיקט אפשר לחבר לפלסטיק עם שני ברגי "פח" וקצת דבק אפוקסי ביניהם.
אם תעשה קודם הדבקה ביניהם עם אפוקסי של חצי שעה תוכל למקם את הכנף כשהיא מחוברת לדיקט ולתת לאפוקסי בזמן המיצוק להציב את הדיקט במקום

אייל שפירא
16-08-2010, 06:22:41
רק רציתי להזכיר לכם שאפרנטיס ששוקל 1.3 ק"ג ועם מוטת כנף של 150 ס"מ משתמש בגומיות.
לא אפוקסי, לא צינוריות פלסטיק מוברזות ולא בלזה בריח אורנים. תשחיל שני מוטות עץ עגולים וסלאמתק.

lior_shenhar
20-08-2010, 10:02:32
הטיסן הגיע חבילה ענקית כל החלקים מתאמים פיקס וגם המדבקות מודבקות טוב אין מצב שהחומר הזה הוא epo זה eps פניתי אל המוכרת בשאלה הזו
ודרך אגב על הקרטון כתוב שזה epo or eps

ZigiStar
20-08-2010, 10:13:42
הטיסן הגיע חבילה ענקית כל החלקים מתאמים פיקס וגם המדבקות מודבקות טוב אין מצב שהחומר הזה הוא epo זה eps פניתי אל המוכרת בשאלה הזו
ודרך אגב על הקרטון כתוב שזה epo or eps

תתחדש!
ניסית לשים את הכנפיים הראשיות במקומן ולהכניס את הברגים, ככה, בשביל הבדיקה?

lior_shenhar
20-08-2010, 10:16:34
תודה
מתאים בול
צריך להטיס אותו רק כאשר נהיה ממש מאומנים ומוכנים לזה כי לא ניראה לי שהטיסן הזה סלחן בגרוש
אבל מה שכן הוא ענק ויפה בישביל המחיר הזה שווה רק בישביל היופי להזמין אותו ולתלות על הקיר
כרגע מתאמנים עם המיני סוויפט של הסיני טיסן מדהים מאד מומלץ

ללו
20-08-2010, 21:15:47
גם אני קיבלתי את הססנה היום,טיסן מדהים גדול ויפה,ניראה איך הוא יהיה באויר:)

guyst
20-08-2010, 21:55:03
גם אני קיבלתי את הססנה היום,טיסן מדהים גדול ויפה,ניראה איך הוא יהיה באויר:)

תתחדש!:)

ללו
20-08-2010, 22:11:26
תתחדש!:)

תודה ניפגש איזה יום נעשה כמה הטסות ביחד:)

guyst
20-08-2010, 22:17:30
תודה ניפגש איזה יום נעשה כמה הטסות ביחד:)

בכיף...

ZigiStar
21-08-2010, 19:07:56

הבנתי.
הכי פשוט לקצוץ את שני העמודים הללו עם קאטר ולשתול בפנים חתיכת דיקט שנעצת בו מראש אומי נעץ.
את הדיקט אפשר לחבר לפלסטיק עם שני ברגי "פח" וקצת דבק אפוקסי ביניהם.
אם תעשה קודם הדבקה ביניהם עם אפוקסי של חצי שעה תוכל למקם את הכנף כשהיא מחוברת לדיקט ולתת לאפוקסי בזמן המיצוק להציב את הדיקט במקום

תוקן, כמו שהומלץ למעלה - שברתי את "העמודים" והחלפתי אותם באומי נעץ שחוברו מתחת לפלסטיק הקיים. הייתי צריך להשתמש בטכניקות של רופא שיניים - עבודה עם מראה "מעבר לפינה", במקומות מוסתרים :). נראה לי שיצא חזק, וללא תוספת משקל מורגשת. אם מישהו נוסף יתקל באותה בעיה בקיט הזה, אשמח לסייע בייעוץ. תודה לאלה שייעצו לי!

ללו
21-08-2010, 19:17:53
מה עם טסט פלייט?

ZigiStar
21-08-2010, 20:13:07
מה עם טסט פלייט?

הממ... עדיין מחכה למנוע המומלץ (http://www.leadershobby.com/product.asp?ID=9394001100017) שיגיע. בינתיים, הבעייה העיקרית היא להתאפק ולא לעלות עם מנוע שיש לי בבית (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6247) (רק 18A במקום 30A, ובמשקל: 78 ג' במקום 107 ג'), שכנראה קצת חלש מידי. לא נראה לי ששווה להסתכן, לא?

ZigiStar
21-08-2010, 20:23:52

950 ג' ללא סוללה, ששוקלת עוד כ-190 ג'.

SEVEN
22-08-2010, 16:24:48
היום היא הגיעה לסניף הדואר ... חבילה ענקית, מרופדת בשתי שכבות של פצפצים.
אבל ... למרות כל הריפוד, היא ספגה כנראה חבטות, הגוף סדוק במעט, כמו גם הקאול שקצת התעקם.
קשה לי להאמין שהסדק נבע ממכה שהאריזה חטפה, כנראה שהאביזרים בתוך החבילה (שלא מאובטחים בכלל) פגעו איכשהו בגוף.

נקווה לטוב :( מבאס לקבל טיסן כזה.
מה שכן ... הוא ממש מפלצת, גדול ומרשים.

פניתי אליהם בצירוף תמונות, נקווה לטוב.

sagi-v
22-08-2010, 17:01:16
היום היא הגיעה לסניף הדואר ... חבילה ענקית, מרופדת בשתי שכבות של פצפצים.
אבל ... למרות כל הריפוד, היא ספגה כנראה חבטות, הגוף סדוק במעט, כמו גם הקאול שקצת התעקם.
קשה לי להאמין שהסדק נבע ממכה שהאריזה חטפה, כנראה שהאביזרים בתוך החבילה (שלא מאובטחים בכלל) פגעו איכשהו בגוף.

נקווה לטוב :( מבאס לקבל טיסן כזה.
מה שכן ... הוא ממש מפלצת, גדול ומרשים.

פניתי אליהם בצירוף תמונות, נקווה לטוב.

היי,
זה בדיוק מה שקרה לי - סדקים בגוף, קצה הגוף שבור לגמרי. שלחתי תמונות והם מפצים אותי בטיסן חדש אבל, דורשים שאשלם דמי משלוח (שילמתי). בשיחה שלי עם הדואר אמרו "אל תשלח מוצרים שבירים בדואר, זו בעיה שלך". בכל מקרה, ביקשתי מהחנות שיארזו טוב יותר ובייחוד בחלק התחתון של הטיסן. סה"כ מבאס, אבל, שרות מצויין של החנות.

guyst
22-08-2010, 17:27:52
היי,
זה בדיוק מה שקרה לי - סדקים בגוף, קצה הגוף שבור לגמרי. שלחתי תמונות והם מפצים אותי בטיסן חדש אבל, דורשים שאשלם דמי משלוח (שילמתי). בשיחה שלי עם הדואר אמרו "אל תשלח מוצרים שבירים בדואר, זו בעיה שלך". בכל מקרה, ביקשתי מהחנות שיארזו טוב יותר ובייחוד בחלק התחתון של הטיסן. סה"כ מבאס, אבל, שרות מצויין של החנות.

אם ביקשו שתשלם דמי משלוח, לדעתי, זה לא שירות מצויין. באחריותם שיגיע שלם, אחרת מה הטעם בשירות שלהם?

לי נשבר כן נסע בנחיתה ראשונה, המוכר חש שזו אחריותו (מוצר פגום...) ושלח לי שניים חדשים ללא כל חיוב!

tisanir
22-08-2010, 17:48:46
בעבר היה לי חניך עם טיסן זהה שמגיע plug and fly. זה היה הטריינר הגרוע ביותר שהטסתי בחיי.
החומר ממנו עשוי הטיסן זול וחוטף שריטות ומכות מכל דבר קטן.
גלגל האף מתאים לאספלט בלבד! בדשא, כורכר, עשב- הגלגל ישבר או יתלש!
לסיכום- טיסן מאוד לא מומלץ.

SEVEN
22-08-2010, 19:39:47
בעבר היה לי חניך עם טיסן זהה שמגיע plug and fly. זה היה הטריינר הגרוע ביותר שהטסתי בחיי.
החומר ממנו עשוי הטיסן זול וחוטף שריטות ומכות מכל דבר קטן.
גלגל האף מתאים לאספלט בלבד! בדשא, כורכר, עשב- הגלגל ישבר או יתלש!
לסיכום- טיסן מאוד לא מומלץ.

לא ציינת שום דבר לגבי איכות הטיסה שלו, לגבי גלגל האף - כמעט לגבי כל טיסן שביררתי שמעתי טענות בנוגע לחוזק של גלגל האף, זו לא מחלה של ססנות בלבד.

מה אתה חושב על איכות הטיסה ?

lior_shenhar
22-08-2010, 21:59:34
קימים המון דגמים של הטיסן הזה בידיוק באותה המידה גם אתה בטוח שמודבר ספציפית בזה

haimgil
22-08-2010, 22:15:50
ראיתי את הטיסן הזה באוויר ואני אומר לכם זה טיסן מצויין ויפה וסלחן מאוד ואפשר לעשות איתו הרבה תרגילים. אבל כמו שניר אמר הטיסן עשוי קלקר פשוט אשר נישבר בקלות ומיתפורר ובעצם רוב הטיסנים הEDF בנויים מהחומר הזה.בסך הכול לא הייתי מתנגד לטיסן כזה.ובואו לא נישכח כל טיסן בסדר גודל כזה שנופל מהאוויר נישבר. חוקי הטבע.

tisanir
23-08-2010, 11:22:47
לא ציינת שום דבר לגבי איכות הטיסה שלו, לגבי גלגל האף - כמעט לגבי כל טיסן שביררתי שמעתי טענות בנוגע לחוזק של גלגל האף, זו לא מחלה של ססנות בלבד.

מה אתה חושב על איכות הטיסה ?

הטיסן טס לאט ובעצלנות. לפי דעתי הוא לא מתנהג כמו שטריינר אמור להתנהג וגלגל האף שלו בלתי נסבל. הדבר הראשון שהייתי עושה אחרי פתיחת הקופסא הוא החלפת מנוע.

SEVEN
23-08-2010, 11:40:54
הטיסן טס לאט ובעצלנות. לפי דעתי הוא לא מתנהג כמו שטריינר אמור להתנהג וגלגל האף שלו בלתי נסבל. הדבר הראשון שהייתי עושה אחרי פתיחת הקופסא הוא החלפת מנוע.

הטיסן מגיע ללא מנוע. אני מאמין שעם בחירה נכונה של סטאפ חשמלי ומדחף טוב הוא יוכל לרקד בשמיים. :D

lior_shenhar
23-08-2010, 12:35:41
מה זאת אומרת מחליף מנוע ? הטיסן מגיע ללא מנוע ניראה לי שאתה מתבלבל עם טיסן אחר

SEVEN
23-08-2010, 13:10:45
כמו שדיווחתי קודם, הגוף הגיע עם סדק.
כתבתי להם מכתב עם תמונות ... ותגובתם ?
פיצוי על סך 10$.

Himel
23-08-2010, 13:47:16
נו, הגוף עלה לך 49 דולר קיבלת 1\5 =] זה רע? עלות התיקון שלך יותר זולה מ-10 דולר.

ללו
23-08-2010, 13:56:30
נו, הגוף עלה לך 49 דולר קיבלת 1\5 =] זה רע? עלות התיקון שלך יותר זולה מ-10 דולר.

הגוף עולה 43$,himel אתה כניראה לא מבין שאתה קונה חדש אתה מצפה לחדש,זה לא משנה עכשיו אם יזכו אותך או לא,זה באסה לקנות חדש ולקבל שבור,זה כבר לא עניין של כסף.

SEVEN
23-08-2010, 13:59:24

כשאתה קונה טיסן חדש אתה מצפה לקבל אותו ללא דפיקות ומעיכות. זה חלק מהתענוג בקניית מוצר חדש. כמו שגיא תיאר קודם, יש חנויות שמבינות את זה ושולחות חלק חדש במקום ויש שלא.
כשאני קונה טיסן חדש אני לא בונה על זה שיגיע עם כנפיים שבורות (דוגמא, לא המקרה שלי), אולי אתה כן.
האחריות למקרה הנוכחי היא על המוכר. עם הטיסן רכשתי שלושה פרופים, הם נארזו בצורה רשלנית, הגיעו אליי כשהם בצד אחד והשקית שלהם בצד שני, הם היו חופשיים לנוע ולהתנגש בגוף וזה כנראה מה שגרם לפגיעה.

guyst
23-08-2010, 19:04:25
כמו שדיווחתי קודם, הגוף הגיע עם סדק.
כתבתי להם מכתב עם תמונות ... ותגובתם ?
פיצוי על סך 10$.

תודיע להם שאתה מבקש גוף חדש (כולל משלוח) שישלח אליך, אם לא אתה פותח דיספיוט בפייפאל כיוון שלא קיבלת את הסחורה כפי שהובטחה - זה לגיטימי.

lior_shenhar
23-08-2010, 20:37:02
אין לה כבר במלאי

OneLink
23-08-2010, 20:48:56
תודיע להם שאתה מבקש גוף חדש (כולל משלוח) שישלח אליך, אם לא אתה פותח דיספיוט בפייפאל כיוון שלא קיבלת את הסחורה כפי שהובטחה - זה לגיטימי.

אני יתן לך את פירוט המצב שיהיה כשיפתח דיספוט:
1.פאיפל יפסקו לטובתו.
2.הוא יהיה חייב לשלוח את כל מה שקיבל(כלומר הגוף,הכנפיים וכו'...)
3.אחרי שהוא שלח הוא יקבל החזר(כמובן לא כולל את עלות המשלוח חזרה).

SEVEN
23-08-2010, 20:51:08

חשבתי על זה, אבל עד כמה שזכור לי פייפאל מתערבים רק במקרה בו אתה לא מקבל את הסחורה.
מקרה בו הסחורה לא לשביעות רצונך לא מעניין אותם, אני אנסה לפתור את הבעיה עם המוכר.
הנזק לא נורא לכדי השבתה של הטיסן, אבל בכל זאת, התחושה שקונים משהו חדש ומקבלים אותו בצורה כזו.

guyst
23-08-2010, 20:52:48
אני יתן לך את פירוט המצב שיהיה כשיפתח דיספוט:
1.פאיפל יפסקו לטובתו.
2.הוא יהיה חייב לשלוח את כל מה שקיבל(כלומר הגוף,הכנפיים וכו'...)
3.אחרי שהוא שלח הוא יקבל החזר(כמובן לא כולל את עלות המשלוח חזרה).

לא הבנתי את השורה התחתונה שלך...

אם זה מפריע לו, שווה לשלוח חזרה ולקבל את הכסף.
אם לא נורא או שישאר עם הזיכוי של ה-$10 או שה"איום" (שוב, שהוא לגיטימי לדעתי) יביא זיכוי גדול יותר כיוון שהחנות, אם נאורה, תבין שלא כדאי דיספיוטים ושם רע בפורומים.

guyst
23-08-2010, 20:55:53
חשבתי על זה, אבל עד כמה שזכור לי פייפאל מתערבים רק במקרה בו אתה לא מקבל את הסחורה.
מקרה בו הסחורה לא לשביעות רצונך לא מעניין אותם, אני אנסה לפתור את הבעיה עם המוכר.
הנזק לא נורא לכדי השבתה של הטיסן, אבל בכל זאת, התחושה שקונים משהו חדש ומקבלים אותו בצורה כזו.

בגלל עוגמת הנפש, תכתוב אימייל המסביר שקנית מוצר חדש ואתה לא מרוצה כיוון שהוא שבור ו-$10 לדעתך זה לא הוגן. תגיד שאתה לא רוצה לפתוח דיספיוט בפייפאל לטובת שני הצדדים.
תבקש פתרון אחר - תפתח להם את הדלת לזיכוי גדול יותר או הצעות אחרות.

Bob Shark
23-08-2010, 21:15:47
כבר לא במלאי..............:(

SEVEN
23-08-2010, 21:27:06
בגלל עוגמת הנפש, תכתוב אימייל המסביר שקנית מוצר חדש ואתה לא מרוצה כיוון שהוא שבור ו-$10 לדעתך זה לא הוגן. תגיד שאתה לא רוצה לפתוח דיספיוט בפייפאל לטובת שני הצדדים.
תבקש פתרון אחר - תפתח להם את הדלת לזיכוי גדול יותר או הצעות אחרות.

כתבתי להם בצהריים שאני מצפה לזיכוי גבוה יותר או לגוף חדש, טרם הגיבו.
בפעם הבאה נראה לי שאתחיל לפזול לכיוון מולטיפלקס ... יקר יותר נכון, אבל על איכות משלמים.

OneLink
23-08-2010, 21:51:04
לא הבנתי את השורה התחתונה שלך...

אם זה מפריע לו, שווה לשלוח חזרה ולקבל את הכסף.
אם לא נורא או שישאר עם הזיכוי של ה-$10 או שה"איום" (שוב, שהוא לגיטימי לדעתי) יביא זיכוי גדול יותר כיוון שהחנות, אם נאורה, תבין שלא כדאי דיספיוטים ושם רע בפורומים.

אנסה לנסח את עצמי שוב:
לאחר שהוא שולח בחזרה את הטיסן(עם כל הפריטים שקיבל איתו)-בעצם את כל ההזמנה הוא מספק מספר מעקב לפאיפל(מומלץ לשמור הוכחות משלוח-טופס רשום,חשבונית) הוא מקבל החזר כספי מלא על העיסקה, אבל לא מקבל החזר על העלות שדואר ישראל לוקחים על משלוח המוצר לחו"ל.

guyst
23-08-2010, 22:01:18
כתבתי להם בצהריים שאני מצפה לזיכוי גבוה יותר או לגוף חדש, טרם הגיבו.
בפעם הבאה נראה לי שאתחיל לפזול לכיוון מולטיפלקס ... יקר יותר נכון, אבל על איכות משלמים.

זו הגישה שלי...:) 4 מוצרי מולטיפלקס...:cool:

אנסה לנסח את עצמי שוב:
לאחר שהוא שולח בחזרה את הטיסן(עם כל הפריטים שקיבל איתו)-בעצם את כל ההזמנה הוא מספק מספר מעקב לפאיפל(מומלץ לשמור הוכחות משלוח-טופס רשום,חשבונית) הוא מקבל החזר כספי מלא על העיסקה, אבל לא מקבל החזר על העלות שדואר ישראל לוקחים על משלוח המוצר לחו"ל.

לפעמים שווה לספוג את מחיר המשלוח לעומת מוצר שאתה מאוכזב ממנו... :)

lior_shenhar
24-08-2010, 23:14:16
מחר טסט פלייט ראשון לססנה במסובים שעה 6 הוזמן המנוע הזה
ה35-42-1100 מנוע אימתני פשוט מטורף כזה כח יש לו חזק מאוד
בקר 60 אמפר וגלגלים משופרים ברוטר 10 ס"מ
נקווה שהכל יהיה חלק :D למה ניראה לי שבטיסן הזה אין מקום לטעויות :D

ZigiStar
24-08-2010, 23:47:08
מחר טסט פלייט ראשון לססנה במסובים שעה 6 הוזמן המנוע הזה
ה35-42-1100 מנוע אימתני פשוט מטורף כזה כח יש לו חזק מאוד
בקר 60 אמפר וגלגלים משופרים ברוטר 10 ס"מ
נקווה שהכל יהיה חלק :D למה ניראה לי שבטיסן הזה אין מקום לטעויות :D

בהצלחה!
איפה מרבז-הכובד? איך הרכבת גלגלים אחרים - החלפת את כל כן-הנסע?

lior_shenhar
25-08-2010, 00:17:34
מרכז הכובד לא מצויין ,כרגע הגלגלים האחורים הוחלפו למשהו שמתאים לשטח של מסובים הגלגל הקידמי כרגע לא הוחלף יש לסדר ציר שונה על מנת להחליף אותו. אני חושב שהכל כרגע די מאוזן עם סוללה של 3תאים 2200

מצאתי את זה ב rc groups
I completed the setup but was not able to find a CG printed anywhere. My guess is the manufacturer is comfortable with the
CG and anywhere you place the battery in the battery tray. I would agree since I did not need to redo the CG after installing the battery numerous times. I used my best judgement and found the SkyTrainer to settle in at 75mm behind the leading edge. There is some movement of the battery for CG, but not much.

אשמח לשמוע אם מישהו יודע עוד משהו לגבי מרכז הכובד

lior_shenhar
25-08-2010, 10:14:09
נשאר רק לסדר ציר לגלגל קידמי גדול

Bob Shark
25-08-2010, 18:34:13
ושוב במלאי!!! הזמנתי אההה אחד.:D

guyst
25-08-2010, 18:50:16
נשאר רק לסדר ציר לגלגל קידמי גדול

לא דיברת על טסט פלייט היום...?

haimz24
25-08-2010, 18:53:39
מנסיון עם הטיסן הנ"ל גם סוללת 2200 3 תאים וגם סוללת 1800 3 תאים הוא טס מאוזן פיקס!

lior_shenhar
25-08-2010, 19:01:10
היה טסט פלייט מעולה היה מצויין טיסן ממש מומלץ טס כמו מרגרינה

ZigiStar
25-08-2010, 19:05:01
היה טסט פלייט מעולה היה מצויין טיסן ממש מומלץ טס כמו מרגרינה

איזה סוללה? מה המשקל הכולל? איפה היה מרכז-הכובד בסוף...?
עזור לאחרים... :)

guyst
25-08-2010, 19:05:07
סרטון?

lior_shenhar
25-08-2010, 19:12:55
המנוע כבד 150 גרם נדמה לי. סוללה c25. 2200. צמודה לכיוון הכי אחורי שאפשר בתא הסוללה יש סרטון קצר אעלה אותו כשאגיע הבייתה*

lior_shenhar
25-08-2010, 20:59:42
אז ככה
הטיסן עבר את הטסט פלייט בהצלחה רבה.
מנוע http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2139
פרופ מקורי שהגיע עם הטיסן יוחלף לפרופ אחר
סוללה 2200 25C צמודה לחלק האחורי של בית הסוללה
הגלגלים שאיתם מגיע הטיסן שמישים רק על אספלט! מי שמתכוון להטיס במסובים חייב גלגלים עם קוטר גדול אני הרכבתי 10 ס"מ!, כמו כן ניראה לי שאני הולך להחליף את המיקום של הגלגלים גלגל היגוי אחורי במקום קידמי

סך הכל הטיסן קל להטסה, מאוד מהנה, המון כח עם המנוע שהוזמן.
יושב בידיוק על התושבת מנוע, יש לקדוח חורים על מנת להתאים את המנוע! כמו כן השאפט הפוך וניכנס בתוך התושבת

סרטון קצר של מומחה הטיסה אלכס מטיס את הטיסן

http://www.youtube.com/watch?v=wGcnnHoqQqk

ללו
26-08-2010, 01:21:18
עשיתם טסט בלעדיי לא נורא,יפה מאוד ניראה יציב באויר,יום שישי נעשה טסט לשלי:)

Ashaman
26-08-2010, 07:12:43
תתחדש, נראה מאוד חמוד.
בהצלחה כמו חמאה? :confused:

lior_shenhar
26-08-2010, 08:15:59
***חח ללו יום שישי תורך

ZigiStar
01-10-2010, 10:01:27
אומנם באיחור (כצפוי), אבל סוף-סוף בוצעה טיסת-מבחן, שעברה בהצלחה.
הרוח קצת הקשתה (גם מבחינת מהירות וגם מבחינת כיוון), אבל המימדים של הטיסן איפשרו להטיסו בבטחה.
זמן הטיסה קצר למדי (8 דקות, עם סוללה 2200mAh). כמו שכתבו מעליי, מומלץ להחליף את הגלגלים, או לפחות להסיר את המגינים. בנוסף לבעיות שתיארתי במהלך ההרכבה, מסתבר שגם כן-הנסע לא "נתפס" למקומו כמו שצריך. למרות הכל, אפשר לפתור את הבעיות די בקלות ומחירו (הנמוך) של הטיסן מפצה על כך.
וזה המקום להודות ל-ללו על הסיוע הטלפוני ועל הפתרונות המעולים לבעיות שצצו בדרך.

לא היה מי שיצלם את הטיסה, אז הנה תמונה על הקרקע.

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=32579&stc=1&d=1285923159

haimz24
01-10-2010, 10:04:11
הבעיה היחידה שהייתה לי עם הטיסן הוא מאד מאד שביר, כל נחיתה לא נכונה ויש עבודה, לדעתי זה טיסן שנועד ללמד אנשים לתקן טיסנים ולא להטיס:D , כמה כיף שיש טיסנים מקלקר:D:D

sharonx
01-10-2010, 16:58:42
תתחדש! מזמן לא עשית טסט לכלי.

מבטיח לעשות לך סירטון כשאהיה בצפון, אי שם בשנת 2030 :)

ZigiStar
02-10-2010, 07:55:50
הבעיה היחידה שהייתה לי עם הטיסן הוא מאד מאד שביר, כל נחיתה לא נכונה ויש עבודה, לדעתי זה טיסן שנועד ללמד אנשים לתקן טיסנים ולא להטיס:D , כמה כיף שיש טיסנים מקלקר:D:D

כן, הוא ממש לא נראה עמיד. איפה לצפות לנזקים?

haimz24
02-10-2010, 09:15:57
בעיקר באזור הקאול והגלגלים, הפלסטיקים שאליהם מחוברים הברגים של הכנפיים מאד מאד שבירים, הטיסן באופן כללי מאד חלש יחסית לשאר הקלקרים, בגדול הוא מהנה אבל עד הריסוק הראשון!

ללו
02-10-2010, 09:21:57
שלי כבר עבר ריסוק ולא הייתה שום בעיה לתקן אותו,להיפך ב EPO בהתרסקות הטיסן נמעך ומשנה צורה,בקלקר EPS הוא נישבר אך לא נימעך,מדביקים והוא חוזר בדיוק למקום,בקיצור כל דבר ניתן לתקן

haimz24
02-10-2010, 09:26:59
שלי כבר עבר ריסוק ולא הייתה שום בעיה לתקן אותו,להיפך ב EPO בהתרסקות הטיסן נמעך ומשנה צורה,בקלקר EPS הוא נישבר אך לא נימעך,מדביקים והוא חוזר בדיוק למקום,בקיצור כל דבר ניתן לתקן
אתה ואח שלך עשיתם חתיכת תיקון ממש שיחזור, אין ספק שהטיסן שלך יטוס יותר טוב מבעבר, שלי לצערי עבר ריסוק יותר עצבני וגם תוקן אבל לאחר שאתה מתחיל לאלתר לו כל מיני דברים ותיקונים הוא כבר לא נראה כמו טיסן:confused::eek::D

ZigiStar
15-10-2010, 11:10:34
הפעם היה מי שיצלם, אז סופסוף, קצת תמונות - עמרי, תודה!

שדות כפר-ביאליק, הבוקר:

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=33219&stc=1&d=1287137313

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=33220&stc=1&d=1287137313

והנחיתה:

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=33221&stc=1&d=1287137313

Boogle
15-10-2010, 13:31:27
גדולה החיה הזו....
איפה הwheel pants של הכ"נ הראשיים?

ZigiStar
15-10-2010, 13:50:45
גדולה החיה הזו....
איפה הwheel pants של הכ"נ הראשיים?

כמו ש-lior_shenhar המליץ פה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?p=184881#post184881), הגלגלים האחוריים הוחלפו בגלגלים רחבים יותר והמגינים הוסרו, כדי לאפשר ריצה על מסלול משובש. המגן של הגלגל הקדמי הוא חלק מהציר ולכן בעייתי יותר להחלפה, מקווה להשיג ציר מתאים בקרוב ולהשלים את החלפת הגלגלים.
אה, "והבליטה" המשונה על כן-הנסע היא מצלמת-המסטיק הידועה...

Bob Shark
22-11-2010, 18:31:41
Zigi Star קראתי בעיון את הפוסט שלך ולא מצאתי מידע סופי על הסטפ הנכון. איזה מנוע נסגר בסוף איזה פרופ, בקר???

ZigiStar
22-11-2010, 18:41:34
אני מטיס עם המנוע "המקורי": http://www.leaderhobby.com/product.asp?ID=9394001100017 ופרופ' 11x4.7SF, מושך 20 וקצת אמפר ב-WOT (לא זוכר בדיוק, אוכל למדוד). אין סיבה ללכת דווקא על המנוע הזה, לדעתי ה-3536 (זהה במידות למנוע הנ"ל) של Turnigy עם ה-KV הנמוך יעשה אותה עבודה. נדמה לי שמישהו מהפורום ניסה גם מנוע ארוך יותר (3542?), אבל זה כרוך בתוספת משקל קטנה.

Bob Shark
22-11-2010, 19:00:06
זה למעשה המנוע שהתקנתי (3542-1100) הדבר גרר החלפת תושבת של המנוע אותה כיפפתי מפס נירוסטה בעובי 1.5 ממ". כרגע אני מתלבט בין בקר 30 אמפ. לבין 40. ולא סגור אל פרופ או יותר נכון על סוגי פרופים.

Boogle
22-11-2010, 19:36:49
זה למעשה המנוע שהתקנתי (3542-1100) הדבר גרר החלפת תושבת של המנוע אותה כיפפתי מפס נירוסטה בעובי 1.5 ממ". כרגע אני מתלבט בין בקר 30 אמפ. לבין 40. ולא סגור אל פרופ או יותר נכון על סוגי פרופים.

:confused::eek::eek::confused:
אני מזועזע , ניירוסטה ??? משקל סגולי פי 3 מאלומיניום ופח 1.5 ממ באלומיניום זה כבר הרבה לטיסן....

תחליף ידידי תחליף חבל על המשקל המיותר שתסחוב למעלה.

Bob Shark
22-11-2010, 20:22:17
אלומיניום 1.5 מ"מ מה זה נראה לי פלסטלינה. נחיתה אחד עצבנית יותר והתושבת תעוף יחד עם מנוע למאדים או למקום אחר, בנצי יודע :D. גם ככה כל נחיתה דורשת הרכבה מחדש של כני הנסע. נאלץ לחזק להבאה. חוץ מזה הפייר וול הוא פלסטיק שגם לא היתי תולה בו תקוות- בעתיד דיקט. חיבורי הכנף חרא כנף אחת כמעט ועפה לי בריחוף רגוע ושלו הבורג M3 מעפן נאבד. אשתול פנימה פיסת דיקט עם אומי נעץ שהבורג, ארוך יותר, יעבור את כל עובי הגוף.

ZigiStar
23-11-2010, 00:12:22
חוץ מזה הפייר וול הוא פלסטיק שגם לא היתי תולה בו תקוות- בעתיד דיקט.

דווקא לי הוא נראה מספיק חזק - לא נראה לי שצריך יותר מזה.

חיבורי הכנף חרא

מסכים. על התלאות שלי עם החיבורים הדפוקים שלהם סיפרתי כבר פה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?p=182306#post182306)...

Boogle
23-11-2010, 10:13:05
BOB ידידי, דע לך שכשהתושבת "רכה" ואתה עושה טיסה ליעד בגובה מינוס 5 מטר, ה"רכות" שלה סופגת את אנרגיית הפגישה עם הקרקע ומה שיש להחליף (או ליישר) זה רק את התושבת.

תושבת הניירוסטה שלך תשרוד שואה גרעינית בעוד שיתר הטיסן יתנדף..

יש לי תושבת מהסיני ממש מרגרינה - בזכותה כל מה אשני עושה מדי פעם הוא ליישר אותה ולא צריך לתקן את המוסטנג שאוהב את אמא אדמה (במיוחד בסחרורים:D)

Bob Shark
23-11-2010, 17:44:57
בנצי, התושבת הוחלפה לאלומיניום בהצלחה מרובה.

Boogle
19-01-2011, 08:12:35
חברים, אני עוזר לחבר להכנס לתחביב ולאחר חיפושים החלטנו ללכת על הססנה כטריינר שלו.
אשמח לשמוע ממי שמטיס את הכלי מספר חודשים על תובנות ועצות לתפעול הססנה.
זמני הטסה וסוללות גם יתקבלו בברכה.

כרגע מסיכום מה שקראנו הוזמן:
TR3542-1000 קצת OVERSIZE, אבל, הבנתי שלמנועים הקצרים יותר צריך לבנות מתאמים, אז "השקענו" במנוע הגדול:)
בקר 40A
סוללות 3S2200
סט גלגלים חליפי
פרופים 10X5,10X7,11X5.5
סרוואים HXT900
מאריכים ושות'
יש משהו נוסף שצריך?
תודה.

אייל שפירא
19-01-2011, 09:29:14
אם זה EPS אז צריך גם דבק FOAM SAFE ואולי איזה גורילה מחמד...

ZigiStar
19-01-2011, 23:44:37
אשמח לשמוע ממי שמטיס את הכלי מספר חודשים על תובנות ועצות לתפעול הססנה.
זמני הטסה וסוללות גם יתקבלו בברכה.

לטעמי, הטיסן נחמד מאוד להטסה, ובעיקר לתרגול נחיתות והמראות. החסרונות שלו נובעים בעיקר מהחומר ממנו הוא עשוי - קלקר רגיל. כמו שתיארתי בשרשור, בקיט שקיבלתי היו מספר בעיות שדרשו אילתורים. אחרים דיווחו על "רגישות" בחיבור הקאוול לגוף ובכני הנסע (במיוחד הקדמי), אבל לדעתי, המחיר הנמוך לטיסן בגודל זה גורם לכך שמדובר בעסקה כדאית.

אני מטיס עם המנוע המומלץ (http://www.leaderhobby.com/product.asp?ID=9394001100017), פרופ 11x4.7SF וסוללה 2200mAh בת שלושה תאים. אחרי שמונה דקות של טיסה רגועה, מתח התאים גבוה מ-3.8V לתא. המנוע המומלץ חזק מאוד ומצליח להוציא את הטיסן ממצבים שלא אמורים להכנס אליהם.
עצות מיוחדות לתפעול אין - לא מצאתי שום נקודה שצריך לשים אליה לב במיוחד במהלך המראה, טיסה או נחיתה. הטיסן מאוד יציב וקל להטסה.

שיפצו"רים מומלצים:
- כמו שכתבו למעלה, כדאי להחליף את הגלגלים או לפחות להסיר את הכיסויים שלהם.
- הטיסן מגיע עם "מזלגות" (החיבורים בין ה-Pushrod ל-Horns ולסרוואים) עשויים פלסטיק, וחלקם נשברו די במהירות (במהלך הקיזוזים המכניים). את המזלג שמחבר את ה-Pushrod של גלגל החרטום החלפתי בקפיצים שמשככים מכות (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?p=205025#post205025).
- כדאי להוסיף סקוץ' להחזקת הסוללה בבית-הסוללה.
- מומלץ להדביק את הצינור שמוליך את האנטנה של המקלט (72MHz) למקומו - הוא נוטה "לטייל".
- המנוע המומלץ (3536) קצר מידי, וגורם לכך שלא ניתן לנעול את הפרופ במקומו מבלי לפגוע בקאוול. פתרון קל הוא הוספה של "טבעת" בין המנוע לפרופ כך שהפרופ מורחק מהמנוע ומהקאוול (ותודה ל-ללו על הרעיון להשתמש בטבעת של מחבר Collet).

Boogle
20-01-2011, 00:04:45
תגידו, כשהוא יצא לשוק גם היה כתוב בדף המוצר (http://www.leaderhobby.com/product.asp?ID=9394001220148)EPO? נראה מוזר משהו.
This 4 channel RC Sky trainer 182 is made of high quality EPO which is a very light but strong foam
נראה כשיגיע אם הם שינו חומר או סתם כתבו את מה שכתבו,

זיגי תודה על הטיפים בנושא הלינקאג' והקפיצים, אני אערך בהתאם. אני מבין שה6 ממ של ה3542 ימקמו את הפרופים במקום הנכון.
דבק גורילה יוזמן - בכל זאת טריינר :D (והמדריך שנבחר, אני מכיר אותו והוא לא משהו :eek::rolleyes:)

ZigiStar
20-01-2011, 06:48:16
תגידו, כשהוא יצא לשוק גם היה כתוב בדף המוצר (http://www.leaderhobby.com/product.asp?ID=9394001220148)EPO? נראה מוזר משהו.
This 4 channel RC Sky trainer 182 is made of high quality EPO which is a very light but strong foam

זיגי תודה על הטיפים בנושא הלינקאג' והקפיצים, אני אערך בהתאם. אני מבין שה6 ממ של ה3542 ימקמו את הפרופים במקום הנכון.
דבק גורילה יוזמן - בכל זאת טריינר :D (והמדריך שנבחר, אני מכיר אותו והוא לא משהו :eek::rolleyes:)

כן, גם אז היה כתוב בדף המוצר EPO. על הקופסא של הטיסן כתוב "EPS/EPO".
לדעתי 6 מ"מ לא יהיו תוספת מספיקה, אני מניח שתצטרך דיסקות (או אולי בצד השני - בין המנוע ל-"קיר" עליו הוא מותקן).
מקבלים עם הטיסן שפופרת דבק-מגע Foam Safe דליל מאוד, שמזכירה את מה שנמכר ב-HK. הדבק מתאים מאוד לשימוש בזמן הבנייה. לתיקונים, אני מניח שגורילה ו-Foam Safe CA יתאימו.

כשיגיע הטיסן שלכם, אשמח אם תעדכנו בנוגע לאיכות הקיט - אני סקרן לדעת האם הוא סובל מבעיות דומות למה שהתגלו אצלי (אין הברזות לברגים המחברים את הכנף, החורים לא מיושרים עם החורים בכנפיים וכו').

Boogle
20-01-2011, 08:31:21
מבטיח לעדכן :)

guyst
20-01-2011, 08:53:13
מבטיח לעדכן :)

מה זה לעדכן...? אני חושב שצריך לבקש מהמדריך סקירה מסודרת! :p

SEVEN
22-01-2011, 16:31:49

אני הוספתי ספייסר מפרספקס 5-6מ"מ בין המנוע לתושבת המקורית וזה מתאים בדיוק.
המנוע הוא 3536, אז אני מניח שיהיה לך בסדר עם מנוע ארוך יותר בכ-6 מ"מ.

Boogle
22-01-2011, 23:20:34
היות ועמיחי הצטייד בססנה כזו גם, הוא לקח מהמחסן שלי 3542 והפלא בפלה, המנוע עדיין קצר ועדיין חסרים כ5-10 ממ.

נראה שצריך עוד ספייסר...

SEVEN
23-01-2011, 08:09:14
היות ועמיחי הצטייד בססנה כזו גם, הוא לקח מהמחסן שלי 3542 והפלא בפלה, המנוע עדיין קצר ועדיין חסרים כ5-10 ממ.

נראה שצריך עוד ספייסר...

אני לא אתפלא אם תושבות המנוע הן במידות אקראיות
מה שבטוח הוא שאצלי עם 3536 וספייסר 5-6 מ״מ זה מסודר.

Bob Shark
25-01-2011, 19:08:06
זרקתי את התושבת המקורית וכיפפתי לפי המלצה של בוגל תושבת מאלומיניום. כתוצאה מרכז כובד פיקס.

Boogle
26-01-2011, 08:01:35
וואלה, גם אפשרות :) תשקל במועדה.

SEVEN
26-01-2011, 09:13:44
כידוע לכם מתהליך הבנייה של פותח השרשור ישנה בעייה עם חיבור הכנפיים לגוף, אין הברזות.
אין לי כרגע אפשרות להתקין אומי נעץ או פתרון מהסגנון הנ"ל.
האם גומיות יחזיקו במקרה הזה ? אני מתכוון לגומיות סביב הגוף מבלי לדחוף לגוף מוטות.
באילו גומיות משתמשים על מנת לחבר כנפיים לגוף ?
תודה

Boogle
26-01-2011, 10:06:16
מדווח חם שקיבלתי מבונה נלהב (עמיחי :)) כל שצריך לעשות זה בסבלנות להבריג לעמודים הללו בור M3 התבריג יווצר מהבורג כי הפלסטיק רך יחסית.
נסה ותהנה:)

b1yossi
26-01-2011, 10:37:18
הם פישלו שם לגמרי. "החורים" (איך קוראים בעברית לחור שמבריגים לתוכו בורג...?) לא מוברזים, והם בקוטר הלא נכון (קטן לבורג 3M, גדול ל-2.5M). בנוסף, הם ממש לא מיושרים עם החורים שבכנפיים, דרכם אמור לעבור הברגים.
הייתי היום בבורג המפרץ (או ברגים חיפה - אני אף פעם לא זוכר מי זה מי) בניסיון למצוא בורג דומה בקוטר קטן יותר. היחיד שמצאתי (2.5M) - קטן מידי בקוטר. נראה לי שאנסה לקנות ברגי פלסטיק ארוכים כמו שהצעת, ולשפצ"ר שם פיתרון יותר מוצלח ממש שהם נתנו.
מישהו עוד קיבל את הטיסן? אם כן - האם אצלכם החיבור של הכנפיים לגוף תקין?

הצתה מאוחרת יש לי .... - זו בדיוק מידת הקדח שנדרש כדי לייצר הברגה M3.

אם קוטר הקדח היה 3מ"מ לא ניתן היה ליצור הברגה, ואם היה קטן יותר כנראה שהפלסטיק היה מתפוצץ בתהליך ההברזה.

SEVEN
26-01-2011, 11:17:28
מדווח חם שקיבלתי מבונה נלהב (עמיחי :)) כל שצריך לעשות זה בסבלנות להבריג לעמודים הללו בור M3 התבריג יווצר מהבורג כי הפלסטיק רך יחסית.

אם הוא כזה רך כדאי בכלל לסמוך עליו שיהיה מספיק חזק להחזיק את הכנפיים ?

Boogle
26-01-2011, 11:43:58
כן, אם הבורג יכנס לפ]לסטיק סדר גודל של 6-10 ממ לפחות אז אין סיבה לדאגה, להפך זה עשוי להציל את הכנפיים במפגש אלים בקרקע :D

ויוסי, אכן כך, קדח מכין נומינלי לM3 הוא 2.5-2.6 ממ.
אגב, אם רוצים לא "לאנוס" את הפלסטיק, אפשר לעשות מברז תוצרת בית ע"י השחזת קטע הברגה באורך של כ2-5 ממ של בורג M3 (אני חושב שציינתי את זה אפילו פה בשרשור:)).

Bob Shark
26-01-2011, 12:18:18
ועוד פעם הצילה אותי פלט'קת אלומיניום בעובי 1.5 ממ". חתכתי מפח אלומיניום פלטה 30 על 100 מילימטר במרכזה על ציר אורך הברזתי שתי הברגות M3 עם מברז כמובן, כאשר מרחק בין מרכזי הקדחים הוא 52 ממ". בתותבות פלסטיק שבגוף הטיסן הרחבתי את הקדחים (חורים) הקיימים עם מקדח 3.1 דוך עד לקבלת הקדחים דרך כל חלק עליון של הטיסן. האתגר היה למצוא בורג M3 באורך 55-60 ממ". (כל המעונין בפיתרון הזה מוזמן לפנות עלי לקבלת הברגים המתאימים תמורת דמי משלוח בפועל בלבד). את הפלט'קה מרחתי בדבק שקיבלתי עם הטיסן, דרך אגב הזמנתי וקיבלתי עוד שפופרת אחת לתיקונים, השחלתי את הברגים בקדחים מלמעלה מטה, ללא כנפיים כמובן, והברגתי אותם בפלטה המרוחה בדבק כשהדבק כלפי גוף הטיסן (כלפי מעלה) בתוך גוף הטיסן (בקוקפיט). עד להתיבשות של הדבק. הפלטה תורמת רבות לפיזור מאמץ על פני שטח רחב יותר.

ZigiStar
26-01-2011, 18:35:38

אצלי זה לא הלך, אבל לא ניסיתי יותר מידי, כי "צינורות הפלסטיק" גם ככה לא היו מיושרים עם החורים בכנפיים. בכל מקרה, אני מאוד מרוצה ממה שיצא בסוף.

הצתה מאוחרת יש לי .... - זו בדיוק מידת הקדח שנדרש כדי לייצר הברגה M3.

נו, זה לא במקרה - הם פשוט "שכחו" להבריז...

SEVEN
26-01-2011, 18:38:45
בקיצור מה שאתם אומרים זה שניתן להבריג לאט את הברגים המקוריים שמגיעים איתו על מנת להבריז את הצינורות ? אני לא זוכר אם מה שהגיע איתו הם ברגי M3 ... האומנם ?

Boogle
27-01-2011, 00:16:39
ועוד פעם הצילה אותי פלט'קת אלומיניום בעובי 1.5 ממ". חתכתי מפח אלומיניום פלטה 30 על 100 מילימטר במרכזה על ציר אורך הברזתי שתי הברגות M3 עם מברז כמובן, כאשר מרחק בין מרכזי הקדחים הוא 52 ממ". בתותבות פלסטיק שבגוף הטיסן הרחבתי את הקדחים (חורים) הקיימים עם מקדח 3.1 דוך עד לקבלת הקדחים דרך כל חלק עליון של הטיסן. האתגר היה למצוא בורג M3 באורך 55-60 ממ". (כל המעונין בפיתרון הזה מוזמן לפנות עלי לקבלת הברגים המתאימים תמורת דמי משלוח בפועל בלבד). את הפלט'קה מרחתי בדבק שקיבלתי עם הטיסן, דרך אגב הזמנתי וקיבלתי עוד שפופרת אחת לתיקונים, השחלתי את הברגים בקדחים מלמעלה מטה, ללא כנפיים כמובן, והברגתי אותם בפלטה המרוחה בדבק כשהדבק כלפי גוף הטיסן (כלפי מעלה) בתוך גוף הטיסן (בקוקפיט). עד להתיבשות של הדבק. הפלטה תורמת רבות לפיזור מאמץ על פני שטח רחב יותר.
בוב יקירי תמונה אחת שווה אלף מילים :)

אצלי זה לא הלך, אבל לא ניסיתי יותר מידי, כי "צינורות הפלסטיק" גם ככה לא היו מיושרים עם החורים בכנפיים. בכל מקרה, אני מאוד מרוצה ממה שיצא בסוף.

נו, זה לא במקרה - הם פשוט "שכחו" להבריז...

זיגי , לא כועס עליך, :) רק הוספתי דווח סטטיסטי ממקור אחר , בהחלט יש שונות בין הקיטים ולכן לא אתפלא שהזמנה משבוע שעבר תכיל טיסן שונה ממה שהגיע לפה בקיץ.

בקיצור מה שאתם אומרים זה שניתן להבריג לאט את הברגים המקוריים שמגיעים איתו על מנת להבריז את הצינורות ? אני לא זוכר אם מה שהגיע איתו הם ברגי M3 ... האומנם ?
בהצלבת כל הדווחים התשובה, מן הסתם, היא כן :)

Bob Shark
27-01-2011, 19:52:33
בנצי אתה צודק חוץ מפעמים בהם אתה טועה.
מצ"ב תמונות אשר חלקם נאלצתי לעשות עם מראה כי אין לדחוף SONY CUBER-SHORT לתוך הקוקפיט.

Boogle
27-01-2011, 20:09:46
http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif
ואללה הבנתי עכשיו, אני הייתי בטוח שאתה מדבר על הפיירוואל :eek:

Bob Shark
27-01-2011, 20:27:29
את הפיירוול או ליתר הדיוק תושבת מנוע החלפתי לאחת המכופפת בצורת אות אומגה מאלומ. 1.5 ממ. הדבר שסידר לי מרכז כובד וכמובן מיקם לי את ה-TR 35-42C 1100kv Brushless Outrunner מצויין.

Boogle
27-01-2011, 20:46:00
:eek: אתה מטיס עם הפרופ המקורי :confused:

לא חבל על אויר טוב שמחממים אותו לשווא :D
ממליץ לך להחליף לפרופ מסדרה E של APC למשל 10X5 - 10X7 ;)

Bob Shark
27-01-2011, 23:16:05
הפרופים כבר בדרך לארץ הקודש. בנתיים לקחתי 10x4.7 APC וקצת מהפרופים של סיני. המדחף הזה שבתמונה הרכבתי להמחשה. אהבתי את המראה, מחר אטיס אותו עם הפרופ הזה, לניסיון.;)

Boogle
28-01-2011, 18:14:50
חבל להשתמש בפרופים SF לטיסן שכזה, שווה ללכת על פרופים E.

ZigiStar
28-01-2011, 19:44:09
חבל להשתמש בפרופים SF לטיסן שכזה, שווה ללכת על פרופים E.

למה? זה לא טיסן עם גרר גדול, והוא יהיה איטי בכל מקרה?
אולי פשוט אנסה את ה-E כדי להתרשם ולהשוות. בכל מקרה, מה שנחמד עם ה-SF, הוא שהדחף (הסטטי) שווה למשקל הטיסן (או טיפה גדול יותר) כך שהוא יוצא מכל מצב.

Boogle
28-01-2011, 20:18:28
העניין הוא לא בגרר כי אם בסל"ד העבודה וההספק הנצרך על ידו, הטיסן הזה הוא לא SLOWFLYER בהגדרה, הוא אומנם יכול להיות איטי אבל חבל לשלם פה בהספק על הגרר של הפרופ בסל"דים הגבוהים יותר.
הדוגמא הכי טובה שאני יכול לתת זה הניסיון עם הפאנקאב שעם פרופים E גם מושך פחות זרם וגם טס לא פחות טוב ואפילו עם פרופים בקוטר קטן יותר.
זה לא שהטיסן לא יטוס, פשוט הSF נועדו למהירויות ריחוף המתאימות לפעלולי 3D ופחות לטיסנים הטסים בכח העילוי :)
אשמח אם תנסה ותדווח לנו.

Boogle
09-02-2011, 19:00:33
טוב, קצת סיכומים ואני מקווה שכרמי יעלה תמונות בהמשך.

הבניה נמשכה בעצלתיים כשלושה ערבים שבהם היו הרבה הרצאות על תאוריה :)

למנוע נדרשה הרחקה כוללת מהתושבת של 10 ממ, ה10 ממ נחלקו ל2 - 3ממ ע"י תושבת הX ו7ממ ע"י שימוש במתאם פרופ ממנוע דומה (שמת) וחיתוך חלק ההברגה שלו (תמונה שווה אלף מילים נחכה לכ').

ההורנים בטיסן קצרים, חיברתי את הפושרודים לחור האמצעי, כמו שאני אוהב, וזה נתן מהלכים של 3D - צומצם בEPA ונוסף EXPO בריא.

גלגלים ראשיים הוחלפו חוץ מגלגל אף לגלגלים בקוטר 65 ממ. הגלגל אף מגיע עם עוות מעניין :D כנראה יוחלף גם בקרוב.

חיבור הכנפיים - בהתאמה הראשונה של הכנף הכנסתי את הברגים ובהפעלת לחץ קל מאוד הם התברגו להם לתוך עמודי הפלסטיק.
הסמוכות נראות חתיכת כולרע, ואני שוקל לא להשתמש בהן, מאידך הכנף הציגה מראה של חלושס במקצת אז חיסמתי אותה בטסה סיבים סטייל סוויפט (הכנף המעופפת).

לגבי הבעיה של גלגל האף מול הסרוו, אני לא רואה בעיה , פרט לקיצור של מוט הניהוג לא הדבקתי את המוט המוביל על מנת להשאירו גמיש שיספוג מכות.

על מנת לאפשר קרור לבקר (40A טאוורפרו) הגדלתי את הפתח המקשר בין הגוף לתא הסוללה, למרות שנראה שהבקר לא מתכנן להיות חם.
אבטחת כני נסע ראשיים - הם כל הזמן נשלפים, אז היות והם ממוקמים בחריץ בין שני קירות פלסטיק, בורג פח קטן שסגר על הקירות פתר את בעיית השליפה (מחכה לתמונה :))

סיכום:

AUW=1150g
מנוע 3542-1000
פרופ 10X5E APC
סוללה 3S2200
דחף סטטי 990g
הספק - לא נמדד עדיין בשל בעיית תאימות מחברים :eek: - ימדד בהמשך.

שתי תמונות שהועלו לדף הטייסת מסכמות את הכל :D
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/180185_10150097357361100_670701099_6113096_7271728 _n.jpg
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/169059_10150097357816100_670701099_6113102_6908559 _n.jpg

haimgil
09-02-2011, 19:41:39
דבק סיבים לא יציל את הכנף .אתה חייב את התומכות אחרת תימצא אותו מהר באדמה.לגבי התושבת מנוע (פייר וול)כדאי לחזק אם דיקט תעופתי וברגים היות וגלגל האף מחובר כמיקשה אחת לתושבת המנוע כל נחיתה לא במקום תפחלץ את התושבת.חוץ מזה ניראה שאתה עושה פירסומת לקוטג עם התמונות על הקיר:D

Boogle
09-02-2011, 19:56:51
מר חיימקה ווארזה הנכבד, אתה תשלח את הטיסן שלך למכון שמשון , אני אשלח את שלי לאוניברסיטה ונראה מי ינחת ראשון :D

Bob Shark
09-02-2011, 20:09:38
מה הוא הפיתרון לגלגל אף, לעזאזל. שפשפתי פרופ APC;):D בגלל הדפק הזה.

Boogle
09-02-2011, 20:18:30
אחד הפתרונות הוא יצירת כן נסע חדש ממוט פלדה קפיצית 3 ממ. העניין נשקל ובינתיים השארנו כך כי פרופ 10" יש לו מספיק מרווח גחון.
אחרי הטסט נראה...

Bob Shark
09-02-2011, 20:34:51
מה שיטת קיבוע הגלגל הנהוגה. איך לחבר אותו למוט היגוי?

C-G
09-02-2011, 21:36:41
ובכן, הנה התמונות מהפוסט של בנצי למעלה...

הבורג שמחזיק את הגלגלים:

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=38916&stc=1&d=1297283567

הרחקת המנוע:

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=38917&stc=1&d=1297283567

חיזוק הכנף:

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=38918&stc=1&d=1297283567

guyst
09-02-2011, 22:20:06
הדוגמניות של הסיני מקצועיות ולא צוחקות והורסות את הפוזה! :D:D

Flying_student
09-02-2011, 22:45:41
הרחקת המנוע:

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=38917&stc=1&d=1297283567

אולי פיספסתי, איך המנוע תפוס???!?

Boogle
09-02-2011, 23:51:20
אולי פיספסתי, איך המנוע תפוס???!?

מספר תשובות אפשריות :D

1. המנוע לא תפוס- הוא מסתובב חלק :p

2. וולקרו ?

3. דו"צ

4. מגנטים

5.חוט תפירה

6. סיבי קארבון שטוחים

:D:D:D

ועכשיו ברצינות, יש 4 קדחים בתושבת הפלסטית ודרכם חודרים 4 ברגי M3X8 עוברים דרך הצלב ומתברגים למנוע.;)

ZigiStar
10-02-2011, 18:48:23
הסמוכות נראות חתיכת כולרע, ואני שוקל לא להשתמש בהן

מה הבעיה אצלך בדיוק? דווקא אצלי הן נראות מצוין. בכל מקרה, עד כמה שאפשר לנחש מרחוק, מתיחת סרט-ההדבקה היא לא תחליף מספיק טוב לדעתי.

אחד הפתרונות הוא יצירת כן נסע חדש ממוט פלדה קפיצית 3 ממ.

נדמה לי שניסיתי מוט כזה, והוא בעל קוטר "טיפה" גדול מידי לתושבת הפסלטיק שמתפקדת כציר. פחדתי שהרחבתה תחליש אותה, אז בינתיים דחיתי את זה. אולי כדאי להחליפה וזהו? כשתחליט, אשמח אם תחלוק.

Boogle
10-02-2011, 19:49:17
בבדיקת עומס על הכנף לפני הסרט ואחרי הסרט יש הבדל משמעותי בכפיפה!!
הסוויפט 2 שלי מחוזק בדיוק באותה השיטה ולמרות כל הספקנים שכתבו אותיות שחורות על טיסניהם, הוא שורד זמן רב יותר ומגיב טוב יותר מכל סוויפט אחר שאני ראיתי.
בקטע הזה אני מוכן לשים את הוואווס שלי :D (על הסרט טסה).

מדידה עם קליפר מראה שהמוט של הססנה הוא בקוטר 3ממ, רוב מוטות הפלדה הקפיצית שנמכרים בחנויות הטיסנים הם משום מה אינצ'יים במידה של 1/8 אינץ' = 3.2 ממ, אני לא רואה בעיה להגדיל בזהירות את הקדח.
אופציה אחרת היא שימוש במוט בעל קפיץ פיתול עליו, הבעיה שהמוטות הסטנדרטיים מגיעים במידה 5/32 אינץ' שזה כ-4ממ.

עוד דבר ששמתי לב אליו הוא גמישות הפיירוואל, אמנם כשהפרופ מושך הוא מתקשה, אבל בלחיצה הוא גמיש, מאידך הוא סלחן במפגשים עם עצמים קשים :D

נעבור טסט בסופ"ש ונדווח, בינתיים אני חושב שנשים סיכות משרד או סיכות ביטחון בתור הפינים שיחברו את הסמוכות. (הברגים על הפנים).

ZigiStar
10-02-2011, 20:25:56
אופציה אחרת היא שימוש במוט בעל קפיץ פיתול עליו, הבעיה שהמוטות הסטנדרטיים מגיעים במידה 5/32 אינץ' שזה כ-4ממ.

מוזר, אצלי הברגים בסדר גמור. אגב, מה עם "לכופף עיגול" במוט 3 מ"מ?

Boogle
10-02-2011, 21:19:09
לכופף עיגול בקוטר קטן בפלדה קפיצית יוביל לשבר (וגם שברון לב).
צריך כלים לערגל את המוט בצורה יפה.
ככל הידוע לי אפשר להזמין מטיסן חיפה מוט שעבר עי(ר)גול, אף פעם לא עשיתי זאת רק שמעתי שמועות.

בכל אופן, אמנם הטיסן בגודל של טיסן "25" אבל שוקל מעט מאוד כך שכתחושת בטן לא נדרשת קפיציות רבה מעבר לכיפוף > שיש כרגע במוט הגלגל.

haimgil
10-02-2011, 21:25:16
אני מכופף בלי בעיה ע"י חימום המוט עם ברנר קטן עד שהוא נהיה אדום ואז ניתן לכופף בלי פחד ובקלות ואחרי הכיפוף אני מחמם את כל האזור עד שנהיה אדום שוב ותובל בשמן על מנת לחסם אותו .ניתן גם לתבול במים .

haimgil
10-02-2011, 21:26:12
מעל 6 מ"מ זה ממש קשה. לא מומלץ

Boogle
13-02-2011, 02:16:23
אפשר לסכם את שלב א' אחרי כשעה באויר.

נתוני מנוע נמדדו בשטח:
הספק נצרך 250W
זרם 21A
מתח 11.9V
סל"ד 9500
KV אפקטיבי ~800 (באופן מפתיע 80% מ1000 - מעניין נכון?, דניאל:))

זמני טיסה 10-14 דקות לגיחה
תצרוכת קיבול ל14 דקות 1700 מא"ש > זרם ממוצע כ7.5 ~8 אמפר > הספק טיסה ממוצע כ90W >>ז"א שטיסה רגועה יכולה להמשך כ16-18 דקות!!
כל הטיסה למעט המראות- נחיתות ב50% מצערת.

טסה יציב ויפה באויר, גולשת לנחיתה באלגנטיות ובנועם. החל מהטיסה הרביעית הפסקנו עם נוהל "חיבוק" :D - כרמי השתלט על ההטסה בכייף.

גלגל האף אכן דפקט גדול, מסתבר שהחיבור בין מוט הגלגל לבין ציר הגלגל עובר דרך חצי מחיפוי הגלגל מפלסטיק בלבד ובקיצור בנחיתה הראשונה של הטסט הגלגל נפרד מהטיסן.

לא אמרנו נואש ובניתוח שדה מורכב הגלגל נחבש וכך היא טסה עד היום :D
אולי נכין כן נסע נורמלי לקראת אימוני המראה נחיתה.

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=39036&stc=1&d=1297559668

כרמי, אנא העלה את סרט הנחיתה:)

C-G
13-02-2011, 19:03:42
אפשר לסכם את שלב א' אחרי כשעה באויר.

נתוני מנוע נמדדו בשטח:
הספק נצרך 250W
זרם 21A
מתח 11.9V
סל"ד 9500
KV אפקטיבי ~800 (באופן מפתיע 80% מ1000 - מעניין נכון?, דניאל:))

זמני טיסה 10-14 דקות לגיחה
תצרוכת קיבול ל14 דקות 1700 מא"ש > זרם ממוצע כ7.5 ~8 אמפר > הספק טיסה ממוצע כ90W >>ז"א שטיסה רגועה יכולה להמשך כ16-18 דקות!!
כל הטיסה למעט המראות- נחיתות ב50% מצערת.

טסה יציב ויפה באויר, גולשת לנחיתה באלגנטיות ובנועם. החל מהטיסה הרביעית הפסקנו עם נוהל "חיבוק" :D - כרמי השתלט על ההטסה בכייף.

גלגל האף אכן דפקט גדול, מסתבר שהחיבור בין מוט הגלגל לבין ציר הגלגל עובר דרך חצי מחיפוי הגלגל מפלסטיק בלבד ובקיצור בנחיתה הראשונה של הטסט הגלגל נפרד מהטיסן.

לא אמרנו נואש ובניתוח שדה מורכב הגלגל נחבש וכך היא טסה עד היום :D
אולי נכין כן נסע נורמלי לקראת אימוני המראה נחיתה.

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=39036&stc=1&d=1297559668

כרמי, אנא העלה את סרט הנחיתה:)

נחיתהההההההה

http://www.youtube.com/watch?v=dHKMiv2ilLI"]http://www.youtube.com/watch?v=dHKMiv2ilLI

guyst
13-02-2011, 19:10:09
נחיתהההההההה
http://www.youtube.com/watch?v=dHKMiv2ilLI

אחלה נחיתה כרמי.... :p:p:p

Bob Shark
13-02-2011, 20:37:56
נשמח לאיזה רעיון נחמד לשיפצור כן הנסע.

Boogle
13-02-2011, 22:46:49
אני אכין תכנון בהמשך השבוע ואעלה לפה שרטוטים :) (רציני לא מתלוצץ !)

Boogle
14-02-2011, 21:54:19
הנה תכנון - יאללה מכות :)

אנסה אותו ואדווח....

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=39087&stc=1&d=1297716801

ZigiStar
14-02-2011, 23:00:16

אנסה אותו ואדווח....

מובן שאצלי כן-הנסע הקדמי נשבר בדיוק באותו מקום. מזמין 1 יח' מהמוצר הנ"ל :)

liorz055
14-02-2011, 23:03:33

אנסה אותו ואדווח....

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=39087&stc=1&d=1297716801

אהה הבנתי בגלל זה כל הבלאגן עם הלפטופ??
זו בהחלט מטרה ראויה..:D:D:D:D

Boogle
14-02-2011, 23:33:49
זיגי , חכה זה רק טיזר, צריך לבחון את המוצר במצבים משתנים...

C-G
17-02-2011, 00:15:27
ובכן, אחרי ערב של כיפופי מוט פלדה 3 מ"מ וגם הרבה תאוריה הוחלף כן-הנסע הקידמי המקורי בזה...

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=39183&stc=1&d=1297897862

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=39184&stc=1&d=1297897862

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=39185&stc=1&d=1297897862

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=39186&stc=1&d=1297898924

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=39187&stc=1&d=1297897862

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=39188&stc=1&d=1297897970

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=39189&stc=1&d=1297897970

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=39190&stc=1&d=1297897970

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=39191&stc=1&d=1297897970

בנצי, תודה, אתה הרבה יותר טוב מהסינים :D :D :D

ZigiStar
17-02-2011, 17:17:42
נראה מצוין!
היה צורך להרחיב/להחליף את תושבת הפלסטיק אליה נכנס הציר?

arkadd
17-02-2011, 18:47:49
הטיסן נראה מעולה, והשירשור הזה נותן הרבה חומר למחשבה.

שאלה: האם זה הטיסן הנ"ל? http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6331

והאם אלו הגלגלים המומלצים להחלפה? http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9851

C-G
17-02-2011, 18:53:53
להלן הלינקים לטיסן והגלגלים:

הטיסן:
http://www.leaderhobby.com/product.asp?ID=9394001220148

הגלגלים:
http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10885

Boogle
17-02-2011, 19:28:53
לגבי "הרחבת" תושבת הפלסטיק, שתי פעולות בוצעו.
1. קידוח פריצה של המחזיק העליון של הגלגל, החור שם היה עוור עם מעצורשהגלגל לא יעלה עוד, מיותר לטעמי וכן מפחית את השטח היעיל של הציר (וגם מחייב חיתוך מדוייק של הגלגל- מי יודע לדייק :D).
2. הרחבת הקדח עם מקדח 3.2ממ. רק באוזניים הקבועות ולא בזרוע הניהוג !!

מוט הפלדה שבשימוש קוטרו 3ממ. ושווה לעשות חשיבה מוקדמת מאיזה כיפוף להתחיל כפונקציה של גודל המלחציים.
אנו התחלנו מלמעלה ובדיעבד אני חושב שנכון היה להתחיל מהכיפוף U.
סה"כ כולל הסברים וגרודי פדחת כשעה עבודה + 3 שעות קישקושים :)
אני מעלה קובץ PDF בקנ"מ 1:1 לרווחת המשתמשים.

נ.ב. עוד אף אחד לא עלה על הבאג בין השרטוט למוצר ;)

Bob Shark
17-02-2011, 19:38:40
למה לא עלינו? זה שייצרתם את המחזיק לצד אחר שמתי לב, אבל אין לזה שום משמעות מבחינה מעשית אלא אם כן מבחינת משמעת.;)

haimgil
17-02-2011, 20:39:10
בוגל היית מדבר איתי .הייתי מייצר לך אחד יפה עם לופ יפה וממוט טיטניום.כמו שעשיתי ללו.

Bob Shark
17-02-2011, 20:42:47
הטיטניום גמיש מספיק כדי לספוג נחיתית קלקר?

haimgil
17-02-2011, 20:47:50
בהחלט כן .אבל מוט פלדה רגיל עושה את העבודה לא פחות טוב.למעשה אפשר ליקדוח את התושבת ל-4 מ"מ וליבנות מוט מ4 מ"מ בלי בעיה בכלל.

Boogle
17-02-2011, 20:56:34
הנה אני מדבר איתך- תייצר לי עוד אחד כזה מטיטניום לפי השרטוט המצורף :D

haimgil
17-02-2011, 20:58:19
***ח :Dמה אני עובד אצלך:D

Bob Shark
17-02-2011, 21:09:39
תייצר כמה יהיה לזה ביקוש:D
כמה יעלה אחרי מיסים ומישלוחה.
חוצ מזה שדחפו לנו קלקר, גם כן הנסע דפוק.

Boogle
17-02-2011, 23:34:41
בוגל היית מדבר איתי .הייתי מייצר לך אחד יפה עם לופ יפה וממוט טיטניום.כמו שעשיתי ללו.

***ח :Dמה אני עובד אצלך:D

חבוב, אל תציע הצעות אם אתה לא עומד מאחוריהן :p

weissmag
18-02-2011, 13:04:46
שלום,

אני כבר כמה זמן עוקב אחריי הפורים ומתלבט אם להתחיל בתחביב,
קראתי את השרשור המודבק עם המלצות למתחילים

רק רציתי לשאול אם הטיסן המדובר בשרשור הזה מתאים למתחילים, כי לא הבנתי את זה מהכתוב ?

תודה

Bob Shark
18-02-2011, 18:31:08
מעולה למתחילים.
כמובן להתחיל עם מדריך. מומלץ.

Boogle
18-02-2011, 18:54:59
היום הטסתי בטסט את הססנה של דודו (בנוסף לססנה של כרמי)
הטיסן הזה , על אף היותו מקלקר רגיל (וקצת מעצבן) מ-ע-ו-ל-ה למתחילים הנעזרים במדריך !!

ולידע כללי, הEVOTITE FOAM SAFE מעולה להדבקות שלו.

נ.ב. הכ.נ. של דוד שרד אצלי (הרבה גאווה יש לי עכשיו :)) והכ.נ. החדש של כרמי יצא פצץ (למרות שבכמה סיבובים ראשונים מרוב התרגשות דילגתי בשמחה :D)

ZigiStar
19-02-2011, 10:55:18
לגבי "הרחבת" תושבת הפלסטיק, שתי פעולות בוצעו.
1. קידוח פריצה של המחזיק העליון של הגלגל, החור שם היה עוור עם מעצורשהגלגל לא יעלה עוד, מיותר לטעמי וכן מפחית את השטח היעיל של הציר (וגם מחייב חיתוך מדוייק של הגלגל- מי יודע לדייק :D).
2. הרחבת הקדח עם מקדח 3.2ממ. רק באוזניים הקבועות ולא בזרוע הניהוג !!

מוט הפלדה שבשימוש קוטרו 3ממ.

לא הבנתי.
1. מה זה "חור עוור"?
2. למה צריך להרחיב את החור ל-3.2 מ"מ אם המוט הוא 3 מ"מ? מאיפה הבאתם מוט כזה? (כתבת שבדר"כ מוכרים מוט עם קוטר מעט גדול יותר).
3. איך חותכים מוט כזה? "חותך מסמרים סטנדרטי" יעמוד בזה?

Boogle
19-02-2011, 17:11:29
לא הבנתי.
1. מה זה "חור עוור"?
2. למה צריך להרחיב את החור ל-3.2 מ"מ אם המוט הוא 3 מ"מ? מאיפה הבאתם מוט כזה? (כתבת שבדר"כ מוכרים מוט עם קוטר מעט גדול יותר).
3. איך חותכים מוט כזה? "חותך מסמרים סטנדרטי" יעמוד בזה?

:)
1. חור עוור בא עם כלב נחיה :D .. חור עיוור בניגוד לחור עובר הינו קדח שלא חודר את החומר. אם תסתכל מקרוב תראה שהכנסת את מוט הגלגל דרך שתי "אוזניים" שביניהן יש את זרוע הניהוג. האוזן העליונה יותר , היא בעלת קדח עיוור העוצר את מוט הפלדה מלעבור דרכו. פריצת הקדח מאפשרת העברת המוט דרכו , מאפשרת יותר גמישות באורך המוט וכן מאפשרת לכל חתך האוזן לתמוך במוט. לא ברור לי הרעיון של הסינים לעשות אותו כזה.
2. המוט שהיה ברשותי נמדד כ3 ממ בדיוק, הקדח היה גם 3 ממ והחדרת המוט דרכו היתה קשה וסיבוב הציר היה קשה גם כן, המקדח הזמין שהיה לי היה של 3.2 ממ והקידוח התאים בדיוק את דרגת החופש אותה חיפשתי. - בזרוע הניהוג לא הגדלתי את הקדח כי שם רציתי אפיצה טובה יותר לציר הגלגל.
מוט כזה רוכשים למשל אצל יצרני קפיצים (אני מכיר מישהו שמכיר מפעל כזה :D) או בחנות טיסנים , למשל אצל בני או בטיסן חיפה (כ10 ש"ח למוט של מטר) המוטות שיש להם לעיתים הם 3 ממ ולעיתים 3.2 - תלוי אם קיבלו משלוח אינצ'י או מילימטרי.

3. איך חותכים? דיסק של דרמל למשל, משורית (הרבה עבודה וזיעה), דיסק של בנאים (בזהירות- קצת אובר קיל אבל אפשרי). לא לשכוח להרכיב משקפי מגן !!

אגב, לא רואים בתמונות , אך ניצלתי את אלמנט ההשחזה של הדרמל להשחיז שטח ישר באזור הלחיצה של בורג הקיבוע מזרוע הניהוג. (אם תסתכל על המוט המקורי יש לו גם שטח מושחז כזה)

Boogle
24-02-2011, 19:17:41
שאלו אותי על הסט אפ ואז הסתבר לי שרשימת הקניות נמצאת בשרשור אחר :)

הנה כאן : http://www.efly.co.il/forums/showpost.php?p=230538&postcount=26

Moti007
25-05-2011, 09:12:16
היי האם אפשר לקבל המלצה סופית למנוע שניבדק ומומלץ (גם איזה פרופ ?)
תודה,

תתחדש

C-G
25-05-2011, 09:16:12
אני מטיס את הססנה הנ"ל עם מנוע 3542 1000KV
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3884
ופרופ 10X5
טס מעולה!

היי האם אפשר לקבל המלצה סופית למנוע שניבדק ומומלץ (גם איזה פרופ ?)
תודה,

Moti007
25-05-2011, 09:19:42
תודה על התשובה המהירה ,
נ.ב.
דרך אגב איזה סוללה ?ובקר 35A יספיק?

C-G
25-05-2011, 09:25:11
סוללה 2200 3 תאים, בעבר טס עם בקר 40A ועכשיו עם 30A כך ש 35A יספיק בהחלט

פרח
25-05-2011, 09:35:53
ממליץ בחום להחליף לגלגלים גדולים יותר

Moti007
25-05-2011, 09:38:39
צודק אבל יש לך לינק

SEVEN
25-05-2011, 09:52:37
צודק אבל יש לך לינק

אני משתמש בכאלה :
http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5621
בקר 30 אמפר, צריכה במקסימום מצערת עם 11X4.7 היא 20 אמפר עם המנוע שלי (שצורך פחות זרם ממנוע 1100), שלי זה 910kv 3536.
ממליץ על מנוע 1100, 910 זה קצת מעט בשבילו, מעולה למתחילים אבל מהר מאוד תרצה לעלות מידת פסיעה בפרופ.

Moti007
09-07-2011, 21:47:24
למי שרוצה עכשיו הססנה (http://www.leaderhobby.com/product.asp?ID=9394001220148)רק 29.99 $
EPO (https://www.leaderhobby.com/product.asp?ID=9394001224728)