PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה הרצה למנוע 46

nakva
17-08-2010, 14:18:36
מישהו יכול להסביר איך לעשות הרצה למנוע OS46 AX ?
המון תודה ..

erazz
17-08-2010, 16:08:08
בבקשה: הוראות לAX46
http://manuals.hobbico.com/osm/46ax-manual.pdf

קרא שם את ההוראות. הן מצויינות!

nakva
17-08-2010, 17:18:03
תודה.

DarZeelon
21-08-2010, 15:04:02
נקבה,

אני מציע לך להתעלם לחלוטין מהוראות ההרצה המפורטות במדריך המצורף למנוע (ושקושר ע"י ארז בהודעה #2).

יבואני OS לארה"ב; Hobby Services, סותרים באופן מפורש (http://osengines.com/faq/product-faq.html#q2) את הכתוב במדריך, כי ההוראות שם הן גיבוב של שטויות... וכנראה נגררו עוד מהתקופה שלרוב המנועים היתה טבעת-אטימה על הבוכנה.

התוצאות המתקבלת מההוראות שבמדריך, הן חיי-מנוע לא אופטימליים וביצועים פחותים.

הדרך הנכונה לעשות את ההרצה מפורטת ומנומקת בת'רד הזה של RC Universe (http://www.rcuniverse.com/forum/m_1850473/tm.htm).

כן; יש לי תרומה מהותית ביותר בכתיבתו, אבל לצערי איני מקבל תמלוגים...

אליקופטר
21-08-2010, 15:16:31
דר חבל שאתה לא מתרגם את המאמר שלך לעברית ,לא כולם שולטים באנגלית ברמה של הבנת מאמר ולא בקריאה אקדמית.די באחד ששאל שאלה וקיבל את הקישור שלך ויהיה זה אחד שלא קורא אנגלית או מבין בכדי שהתשובה המעולה שלך לא תענה לו על שאלתו.
אם תתרגם אחד כזה הדבר יתרום המוןןןןןןןןן למאמרים באתר זה !

תודה בשם כולם .:)

erazz
21-08-2010, 19:08:35
למה תמיד כל אחד חייב להיות יותר חכם?

ההוראות של OS נועדו להיות פשוטות יחסית ולתת תוצאה מתקבלת על הדעת גם אם אתה לא מכיר מנועים טוב מאוד. הרציונל שלהם הוא לתת למנוע הרבה שמן וקירור בדיוק בתחילת ההרצה בו הוא ממילא מוריד הרבה חומר. שארית ההרצה תתבצע בזמן טיסה.

לא מדובר במנועי מרוצים שם ההתאמה בין השרוול לבוכנה היא אולטרא-קריטית אלא במנוע ספורטיבי שלא דורש יותר מדי התעסקות.

אני חושב ש-Hobby services אמנם צודקים אבל לא יותר מדי חכמים. ולכן אני עדיין ממליץ על ההוראות של OS.

DarZeelon
21-08-2010, 21:46:25
ארז,

מנוע בעל שרוול צילינדר קוני (ABC ,ABN ,ABL ,AAC) חייב להיות בטמפרטורת-עבודה, גם בעת ביצוע ההרצה.

ההוראות של OS הקובעות שבהרצה, יש להפעיל את המנוע רוב הזמן במצב ארבע-פעימות קר יחסית, סותרות הוראה זו בעליל!
לכן Hobby Services בעצמם פוסלים את ההוראות שבמדריך...

ואם הם פוסלים, אז למה שמכל האנשים, אתה תגן על ההוראות הקלוקלות?!

ויזל ישי
21-08-2010, 22:03:28
האם אפשר לתרגם את המאמר של דר צאלון
?
זה יועיל מאוד להרבה חברה שאינם קוראים אנגלית ברמה כזו

אליקופטר
22-08-2010, 06:45:15
האם אפשר לתרגם את המאמר של דר צאלון
?
זה יועיל מאוד להרבה חברה שאינם קוראים אנגלית ברמה כזו

אולי לא שמת לב אבל ביקשתי זאת מדר אבל הוא לא מתייחס ,מאחר וזהו מאמר שהוא כתב לא אוכל לתרגם אותו לכלל שלא יתבעו אותי אח"כ ,אילו שלא שולטים באנגלית יצטרכו ללמוד :(:rolleyes:.
חבל שמשום מה זה ברור מאליו שכולם צריכים לדעת אנגלית,מה גם שאם חשוב באמת לדר ללמד אותנו אחרת למה באנגלית?:confused:ולא בשפת אם.

מאוד מפליא דר דווקא מקפיד לתקן כל אחד בעברית והשפה העברית חשובה לו מאוד שזה יפה מאוד(לשמור עליה).

יום טוב ושבוע טוב.

DarZeelon
25-08-2010, 20:40:34
אלון,

אני נמצא במצב בחיים בו יש לי הרבה מדי דברים חשובים לעשות...
אל תשאל למה, אבל איני בפורום, אלא משהו כמו פעם בשבוע.

אין לי מספיק זמן לבלות בפורום בכתיבה.
בכך שאני מציע לאנשים לקרוא את המאמר בשפה המקורית בה כתבתי אותו, אין משום התנשאות ולא יזיק לאיש ללמוד קצת אנגלית...

אם מישהו אינו מבין משהו, אשמח אם יצלצל אלי בשעה סבירה ואשתדל לענות.

ראשי פרקים:

1. מדחף קטן בקוטר בחצי אינצ' עד אינצ' מהמדחף הרגיל למנוע; לדוגמא, למנוע 6.5 סמ"ק (40.), המסובב כרגיל מדחף 10x6, מומלץ להשתמש במדחף 9.5x6 או 9x6 להרצה.
2. הרבה מאוד שמן-קיק (25% שמן לפחות בסך-הכל) ומעט מאוד ניטרו.
3. מומלץ להפעיל את המנוע 3-4 פעמים לזמן קצר מאוד; 10-20 שניות, לוודא תקינות ואי-תקיעה.
4. מצערת פתוחה עד הסוף ותערובת מעט עשירה יותר משיא הסל"ד (המחט פתוחה כ-500-700 סל"ד מהשיא).
5. בדיקה כל דקה ב-'צביטה' קצרצרה של צינורית הדלק, שהמנוע עולה בסל"ד ואינו מורץ ממש בשיא.
6. אין להפעיל את המנוע לאורך יותר מכמה שניות במצב 'ארבע-פעימות'; וגם זה רק לצורך כיוון ולהשגת מצב שתי-פעימות עשיר מתאים.

7. לאחר 2-3 מיכלים; 20-30 דקות ריצה, יש לבדוק אם ההרצה הסתיימה.
הבדיקה: סגור את המחט לשיא הסל"ד ממש; תן למנוע לרוץ. אם במשך 60 שניות לא הייתה דעיכה בסל"ד היכולה לרמוז על התחממות-יתר, ההרצה הסתיימה.
אם יש דעיכה, העשר את התערובת חזרה למצב הקודם (4) ושרוף עוד מיכל דלק. חזור על הבדיקה.

אליקופטר
26-08-2010, 15:57:02
אחלה בהצלחה ,חשוב שדבריך יובנו לכלל וזו הסיבה היחידה שביקשתי ממך זאת .אני חושב שיש לך הרבה מה ללמד אבל עדיף בעברית למרות שלא פעם כעסתי עליך אבל זה לא קשור לידע בטיסנאות.

בהצלחה בחייך העמוסים:)