PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון הכרות

Black Phoenix
28-07-2008, 11:36:06
אז אני אנצל היזדנות זו , בלהשוויץ טיפה בטיסנים שלי =]
ומזמין את כולכם , לתת קצת פרטים על עצמכם , ולפרסם תמונות של הטיסנים שלכם =]

אז אני אתחיל.
לי קוראים ג'ורג' , אני נימצא בתחום הטיסנאות כבר 8 שנים ,בסניף בת ים ,מדריך גם בחוג של הסניף , גר בראשון לציון , בן 18, לפני גיוס .
מאז היום הראשון שלי בתחום מתעסק בטיסנים חופשיים , מתחרה גם . ואמממ זהו אני חושב לבינתיים .

עכשיו תורכם =]

http://img514.imageshack.us/img514/7896/dscf6981sl4.th.jpg (http://img514.imageshack.us/my.php?image=dscf6981sl4.jpg)

http://img514.imageshack.us/img514/835/dscf6983mt7.th.jpg (http://img514.imageshack.us/my.php?image=dscf6983mt7.jpg)

http://img514.imageshack.us/img514/1995/dscf6985xy1.th.jpg (http://img514.imageshack.us/my.php?image=dscf6985xy1.jpg)

http://img514.imageshack.us/img514/3517/dscf6989oh0.th.jpg (http://img514.imageshack.us/my.php?image=dscf6989oh0.jpg)

קורן בן אשר
30-07-2008, 18:29:57
א***... מגרד בידיים. לפעמים אני זומם לזנוח כל מה שמחובר למנוע ו/או רדיו ולחזור לחופשיים.

אגב, גם אני התחלתי את דרכי בסניף בת-ים. מסור ד"ש לחיים דדוש...

Liav
30-07-2008, 20:21:27
קורן, בוא תחזור להטיס ד-2 עם חוט ספקטרה, וכבר לא יגרד לך יותר בידיים :D

בכלל, היום לעומת פעם, הטסת ד-2 זו חוויה אחרת לגמרי - במיוחד כשמדובר בטיסנים עם טיימר אלקטרוני ועם קורה Extra Stiff.

אגב, לי קוראים ליאב, מתעסק בתחום הטיסנאות כבר 11 שנים, בסניף ראשון-לציון. בן 22.
התחלתי בדאוני רדיו ולאחר מכן עברתי לדאונים חופשיים.

MDreamer
30-07-2008, 20:30:36
מעיין דרימר בן 24 וחצי מסניף ראשון לציון. לא מטיס חופשיים, בא לעזור במדידות של תחרויות בעיקר ד2. מטיס רדיו f5d, f5b, f3f

Black Phoenix
31-07-2008, 23:39:38
א***... מגרד בידיים. לפעמים אני זומם לזנוח כל מה שמחובר למנוע ו/או רדיו ולחזור לחופשיים.

אגב, גם אני התחלתי את דרכי בסניף בת-ים. מסור ד"ש לחיים דדוש...

באמת שווה לחזור היום.
רק מה שכן , שזה יגרד לך את הכיס , מאוווד =]

eitan-ro
01-08-2008, 14:48:47
באמת שווה לחזור היום.
רק מה שכן , שזה יגרד לך את הכיס , מאוווד =]

לא מסכים איתך, למרות שלאנשים היום זה ישמע מוזר מאד אבל אפשר לבנות יותר מ-90% מהטיסן בלי שום "ציוד מיוחד" ובעלות נמוכה בכ-70% מעלות של טיסן חופשי (1500$ ומעלה), ואיכות בניה גבוהה בהרבה מהטיסנים הקנויים!
הסיבה שאנשים היום רק קונים זו אחת הסיבות שאני לא כל כך מתלהב מלחזור לתחום למרות שאני מסיים בקרוב טיסן אלקטרוני (עם כנף ישנה) והתחלתי לבנות טיסן קצר חדש.
אז תחשבו על זה,
איתן.

Black Phoenix
02-08-2008, 11:08:43
שמע איתן , אני מסכים איתך ב100 אחוז , אתה יודע מה ב110 חח .
תאכלס אפשר לבנות טיסן כמעט לגמרי לבד, חוץ מהמתקנים שנמצאים במגדל כמו טיימר וו ומשנה פיתול , וגוף אחורי גם קצת קשה לבנות , כי אתה רוצה שיהיה קל ומספיק חזק , למרות שמתקנים , אני מכיר מישהו אישית שיכול לבנות בלי בעיה , אפילו היה רוצה .
אבל למעט מאוד אנשים היום בארץ יש את הכוח , את הסבלנות ואת הזמן לשבת ולבנות, לכן מעדיפים לקנות, אז האוקריינים האלה תפסו טרמף על הארנק שלנו *** . אבל מה לעשות , התחביב נהייה לאנשים שיש להם כסף .

ואני מצפה בקוצר רוח לראות את הטיסן שלך , מקווה לראות אותך גם מתחרה איתו , נקווה שאני אהיה באליפות ישראל .
מתי תגיע להטיס בפלמחים ? הרבה זמן לא ראינו אותך . =]

Liav
02-08-2008, 11:52:14
אז האוקריינים האלה תפסו טרמף על הארנק שלנו *** .

גם איתן אוקרייני :D

איתן, קודם כל, לי אין כמעט נסיון בתבנותים - אז אני לא יודע עד כמה פשוט יהיה לייצר קורה Extra Stiff, ואם בכלל נצליח לעשות אותה חזקה וקלה כמו הקורות של מקארוב למשל.
כנ"ל לגבי גוף אחורי - אני יודע שיוצרו כאלו גם בארץ, אבל עדיין אני לא בטוח שהם היו טובים כמו הגוף ההונגרי/הכסוף/זהב/לבן, ואם אני אנסה לייצר בעצמי אז בכלל.

קייפ-סטריפס, סקינים, שפות זרימה וקליפות למגדל אני יודע שיותר פשוט לייצר.

תקן אותי אם אני טועה.

קורן בן אשר
02-08-2008, 13:17:00
קורן בן אשר (שיכול אותיות של השם האמיתי, בין הפותרים נכונה יוגרלו: אבקת חשמל, כיפת רתק ומחסנית בטיחות :)). התחלתי את דרכי בבת-ים בשנת 91/92 והיום אני בכפר-סבא. עברתי דרך די ארוכה בדי הרבה מחלקות: ד-1/ד-2, ג-1/ג-2, קצת דאוני רדיו ואפילו רדיו מנוע (מלח-מים...).
בתחילת הדרך הייתי טיסנאי מחורבן למדי. בערך לפני עשר שנים התחלתי להתעסק ברצינות בטיסני פנים (F1D) ולאט-לאט אלת המזל החלה להאיר לי פנים. וככה מצאתי לי את מקומי ואת רוב "הקריירה הטיסנאית" שלי.

לגבי הדיון המעניין לגבי טיסנים קנויים וכו':

בדיעבד, אחד הדברים שדחפו אותי לטיסני פנים היה העובדה שאין דבר כזה טיסנים קנויים, הכל בנוי מאפס על ידי המטיס והעלויות הכספיות זעומות. מהר מאוד הבנתי שכדי להיות תחרותי בג-2 לדוגמא, צריך השקעה אדירה ואלפי דולרים. F-1D היא אחת המחלקות הבינ"ל האחרונות אאל"ט שבה עדיין יש חוק בונה הטיסן. מבחינתי זו הצורה הטהורה ביותר של טיסנאות תחרותית.

(עוד יתרון מבחינתי: ד-2/ג-2 אלה מחלקות של טיימינג, של מאני-טיים, של ווינרים: מי שמצליח להשחיל לתרמיקה- צל"ש. זרקת שנייה מאוחר מדי ונכנסת לסינק- טר"ש. בשביל לוזר כמוני זה לא הסתדר:D)

אבל אני מסכים שניתן גם היום לבנות טיסן בעלות די סבירה. אחד הטיסנים האחרונים שבניתי, אי שם בשנת 98, היה ג-2 עם כנף סקינים. את הכנף בניתי מקיט של סקינים, קורות וכו' שעלה למיטב זכרוני הרבה פחות מ-$200 של אז, ויצאה כנף יפה מאוד.

לסיום, A blast from the past, תראו מה שלפתי מתחת למיטה: המילה האחרונה, מקארוב ארוך מבלזה - מודל 95!

Black Phoenix
02-08-2008, 13:45:07
גם איתן אוקרייני :d

איתן, קודם כל, לי אין כמעט נסיון בתבנותים - אז אני לא יודע עד כמה פשוט יהיה לייצר קורה extra stiff, ואם בכלל נצליח לעשות אותה חזקה וקלה כמו הקורות של מקארוב למשל.
כנ"ל לגבי גוף אחורי - אני יודע שיוצרו כאלו גם בארץ, אבל עדיין אני לא בטוח שהם היו טובים כמו הגוף ההונגרי/הכסוף/זהב/לבן, ואם אני אנסה לייצר בעצמי אז בכלל.

קייפ-סטריפס, סקינים, שפות זרימה וקליפות למגדל אני יודע שיותר פשוט לייצר.

תקן אותי אם אני טועה.

תאכלס ליאב , לגבי הקורות אפשר דווקא לעשות , זה לא עסק כזה רציני , רק צריך תבנית טובה , לדעת בתאוריה איך לעשות את זה , חומרים , ומשם רק להתחיל לבנות, עד שיצא משהו טוב .
לגבי הגופים אני יכול להגיד את אותו הדבר , מה שכן , פה באמת יהיה מאוד קשה להגיע לאותן התוצאות .
איסי בעבר ניסה לעשות את זה , כמה גופים יצאו לו לא רעים בכלל , אבל בכללי זה לא היה טוב מספיק , או שהם יצאו לו די חלשים ופציצים אבל קלים או להיפך מאוד חזקים אבל כבדים בצורה משמעותית מאותו גוף הונגרי [אוי צ'בו צ'בו למה הייתה חייב ללכת לגן עדן הטיסנאים ולהשאיר אותנו ללא גופים אחוריים הונגריים המושלמים שהייתי בונה , ***חח].

לגבי שאר הדברים זה ממש פשוט , רק צריך חומרים , כלים ותבניות טובות .
יכול לתת לך דוגמא של חניך שלי שכרגע בונה את טיסן הד-2 הראשון שלו , טיסן סקינים , והוא בנה מתקן פלדות , ובעזרתי ובעזרת מתן והנסיון שלנו עם חומרים מורכבים , יצא לו מתקן פלדות פצצה , שניהם [נסיון ראשון שנדפק בגלל שיוף לא מדוייק], וכמו שאומרים מנסיון רק בונים .

Black Phoenix
02-08-2008, 13:49:54
קורן בן אשר (שיכול אותיות של השם האמיתי, בין הפותרים נכונה יוגרלו: אבקת חשמל, כיפת רתק ומחסנית בטיחות :)). התחלתי את דרכי בבת-ים בשנת 91/92 והיום אני בכפר-סבא. עברתי דרך די ארוכה בדי הרבה מחלקות: ד-1/ד-2, ג-1/ג-2, קצת דאוני רדיו ואפילו רדיו מנוע (מלח-מים...).
בתחילת הדרך הייתי טיסנאי מחורבן למדי. בערך לפני עשר שנים התחלתי להתעסק ברצינות בטיסני פנים (f1d) ולאט-לאט אלת המזל החלה להאיר לי פנים. וככה מצאתי לי את מקומי ואת רוב "הקריירה הטיסנאית" שלי.

לגבי הדיון המעניין לגבי טיסנים קנויים וכו':

בדיעבד, אחד הדברים שדחפו אותי לטיסני פנים היה העובדה שאין דבר כזה טיסנים קנויים, הכל בנוי מאפס על ידי המטיס והעלויות הכספיות זעומות. מהר מאוד הבנתי שכדי להיות תחרותי בג-2 לדוגמא, צריך השקעה אדירה ואלפי דולרים. F-1d היא אחת המחלקות הבינ"ל האחרונות אאל"ט שבה עדיין יש חוק בונה הטיסן. מבחינתי זו הצורה הטהורה ביותר של טיסנאות תחרותית.

(עוד יתרון מבחינתי: ד-2/ג-2 אלה מחלקות של טיימינג, של מאני-טיים, של ווינרים: מי שמצליח להשחיל לתרמיקה- צל"ש. זרקת שנייה מאוחר מדי ונכנסת לסינק- טר"ש. בשביל לוזר כמוני זה לא הסתדר:d)

אבל אני מסכים שניתן גם היום לבנות טיסן בעלות די סבירה. אחד הטיסנים האחרונים שבניתי, אי שם בשנת 98, היה ג-2 עם כנף סקינים. את הכנף בניתי מקיט של סקינים, קורות וכו' שעלה למיטב זכרוני הרבה פחות מ-$200 של אז, ויצאה כנף יפה מאוד.

לסיום, a blast from the past, תראו מה שלפתי מתחת למיטה: המילה האחרונה, מקארוב ארוך מבלזה - מודל 95!

שמע , מה שנכון נכון , ומחלקת הf1d היא באמת מחלקה מדהימה , אין פה ויכוח בכלל .
שמע חייב לציין הטיסן ניראה טוב d=

eitan-ro
02-08-2008, 14:21:16
ליאב- אני לא אוקראיני, אני ליטאי!
אין שום קשר בין זה שקורות extra stiff מתובנתות לבין זה שהן חזקות מאד, הסיבה היחידה לזה שהן כל כך קשיחות היא סוג חומר אחר מאשר שאר הקורות (קרבון high modulus) וחוץ מי זה אין סיבה אמיתית להשתמש בזה אבל זה כבר דיון אחר...
לייצר בום זנב טוב פשוט מאד לא שווה את ההשקעה, העלות שלהם היא יחסית נמוכה והתעולת גבוה ולכן לא רואה סיבה שלא לקנות אותם.
סקינים\ מגדל\ קפסטריפס וכו'.... נורא נורא קלים להכנה בייחוד אם הידע והחומרים שיש היום בכל סניף בארץ, ואז מה שנשאר בעצם לקנות זה רק את האלקטרוניקה ושאר חלקי מתכת שאנחנו לא יכולם ליצר לבד בלי כרסומים ומחרתות.

קורן - אני איתך בכל מילה שאמרת (חוץ מהקטע של הרדיו), הוצאת חוק בונה טיסן ממחלקות פנים ארציות היוציא לחלוטין את הכיף מהן, וכל זה בגלל עצלנות וחוסר רצון להשקעה של האנשים שמעיזים לקרוא לעצמם טיסנאים!

איתן.

Liav
02-08-2008, 14:51:28
ליאב- אני לא אוקראיני, אני ליטאי!
אין שום קשר בין זה שקורות extra stiff מתובנתות לבין זה שהן חזקות מאד, הסיבה היחידה לזה שהן כל כך קשיחות היא סוג חומר אחר מאשר שאר הקורות (קרבון high modulus) וחוץ מי זה אין סיבה אמיתית להשתמש בזה אבל זה כבר דיון אחר...

אז אולי התבלבלתי בינך לבין דימה? זכורה לי חתימה בסגנון "אני לא רוסי, אני אוקרייני". ואם זה גם לא דימה אז סליחה ;)

דווקא מעניין לשמוע למה אין סיבה אמיתית להשתמש בקארבון high modulus. הרי ככה הקורה יותר חזקה, לא?
תוכל להרחיב?

Black Phoenix
02-08-2008, 17:12:53
חברים ניראה לי שאנחנו הופכים את הדיון הזה לדיון על חומרים מורכבים , בנייה ושאר הדברים .
אני מציא לפתוח דיון מיוחד לזה , אני באמת אשמח לשמוע עוד ולשתף בידע שיש לי .

לא הבנתי אותך כל כך איתן , יכול באמת להרחיב עוד?

eitan-ro
02-08-2008, 21:55:02
בתחרות זה לא כזה הבדל בין גובה זריקה של extra stiff לקורה אחרת, ההבדל היחידי הוא בפליי אוף, בשאר הסיבובים המשקל האדיר הנוסף שהקורות האלה מעניקות הוא לא יותר מאשר מעמסה מיותרת כי אחרי הכל בכל הסיבובים תופסים טרמיקות ואז זה כבר לא משנה אם זה אפילו טיסן אם וו "ר" רגיל. ולכן מה שאני מתכוון להגיד הוא שהרדיפה המטורפת הזאת אחרי extra stiff חסרת פרופורציה לחלוטין! ובמקום זה רצוי להשקיע בשיפור יכולת הטסה ותפיסת טרמיקות מאשר זריקות גבוהות יותר! אתם אולי לא מכירים אבל בתקופה שאני התחתית בטיסנים לא היו בודדים מאד שהחל מסיבוב 2 לא עשו תוצאות מלאות עד סוף התחרות ומה שקבע היה הסיבוב בוקר, היום זה בדיוק ההיפך מה שמוכיח שרמת ההטסה ירדה ואנשים מסתמכים על זריקות גבוהות ולא על יכולת הטסה.
איתן.