PDA

צפייה בגרסה מלאה : עוד ריסוק עם DX7

דניאל דקל
27-08-2010, 22:54:57
חניך שלי שמטיס כבר למעלה מ 3 חודשים אקרומאסטר קיבל מתנה ליום הולדת את ה- DX7 הפופולרי.

בטיסה הראשונה עם השלט החדש, לאחר שהמריא וביצע מספר פעלולים, פנה הטיסן לתוך האדמה

כאשר לדבריו גם המצערת לא הגיבה, מה ששולל איבוד שליטה/הזדקרות.

זה כבר המקרה הרביעי שאני שומע עליו בחצי שנה האחרונה.

אין לי כוונה לפתוח כאן שוב מלחמות בנושא. רק ידיעה ענינית שרציתי להביא.

RoVal
27-08-2010, 23:03:21
אז עוד הפעם יבוא מישהו ויתווכח איתך שאולי התפעול לא היה נכון וכ'ו, לפי דעתי
הנושאים האלה סתם מיותרים והכל תלוי! ואם כבר אתה פותח נושא שקשור בשלט אז הוא יותר
מתאים לפורום :
פורום רדיו ואלקטרוניקה (http://www.efly.co.il/forums/forumdisplay.php?f=40).

guyst
27-08-2010, 23:05:46
לא הייתי מגדיר אותה כידיעה "עיניינית" אלא שיטחית.

חניך - נראה שלא בעל ניסיון רב.
טיסה ראשונה עם השלט החדש - האם עשה בדיקות מקיפות? האם בדק טוח?
3D - בגובה נמוך או בזמן פעלולים יכול להיול שלא זיהה את מצב הטיסן.
תחקיר אחרי - מישהו בדק שאולי זה היה רכיב אחר שכשל?

Shay
27-08-2010, 23:14:02
אוי באמת... איך זה שרצף הנאחס הזה קורה דווקא לידך?

רוב הריסוקים בכלל לא קשורים להפרעות רדיו אלא יותר בכיוון של הפרעות "אצבע".

wonderd
27-08-2010, 23:39:45
לי זה נשמע כאילו החניך מחפש את מי/מה להאשים..

אייל שפירא
28-08-2010, 04:05:08
אני בעד פתיחת שירשור אחר - אינפורמטיבי, רלוונטי ואמין בדיוק כמו השירשור הזה, ולרכז בו הודעות בסגנון עוד יום הטסות ללא תקלות עם DX7

פשוט נפרסם כל כמה ימים את ההתרשמות האישית שלנו, ואם נשכנע את עצמנו שזה מידע מקצועי אז נוכל להתמיד בזה.

- "היום הטסתי מוגי, סלואו-סטיק ואיזיגליידר, ולידי גיא הטיס פאן-קאב, ולשנינו לא היו תקלות רדיו. מצד שני היו לנו תקלות אחרות שלא קשורות לשלט, ובמקום להאשים אותו החלטנו לנסות להבין במה טעינו ולהשתפר"...

דניאל דקל
28-08-2010, 09:00:13
הידיעה ממש לא שיטחית.
זהו חניף שמטיס כבר חצי שנה ברמה גבוהה מאוד
התקלות עם ה DX7 לא קורות רק לידי, לפני כשלושה חודשים התרסק טיסן 100 סמ"ק בשומרת
שהוטס עם DX7 ע"י מטיס מקצועי. כל המערכות היו ברמה גבוהה מאוד. לפי הדיווחים שלו, הוא בדק את הציוד לאחר הריסוק ולא מצא שום דבר אחר היכול להצביע על הסיבה לריסוק.
זוהי ידיעה שהתפרסמה בתפוז.
ושוב, מי שמרוצה מהשלט, ידיעה זו לא אמורה להפריע לו.
ידיעה זו מיועדת למתלבטים לגבי שלט חדש.

guyst
28-08-2010, 09:02:49
אני בעד פתיחת שירשור אחר - אינפורמטיבי, רלוונטי ואמין בדיוק כמו השירשור הזה, ולרכז בו הודעות בסגנון עוד יום הטסות ללא תקלות עם DX7

פשוט נפרסם כל כמה ימים את ההתרשמות האישית שלנו, ואם נשכנע את עצמנו שזה מידע מקצועי אז נוכל להתמיד בזה.

- "היום הטסתי מוגי, סלואו-סטיק ואיזיגליידר, ולידי גיא הטיס פאן-קאב, ולשנינו לא היו תקלות רדיו. מצד שני היו לנו תקלות אחרות שלא קשורות לשלט, ובמקום להאשים אותו החלטנו לנסות להבין במה טעינו ולהשתפר"...

הטסתי גם את הפאנג'ט אולטרה במהירות 170 ש"ח בגובה נמוך עם משיכות פראיות לשמיים וגילגולים ימינה ושמאלה בדיוק רב ולא חלקיק גליטש, אה והמצערת הגיבה מעולה :cool:. דרך אגב, עשיתי גם פעלול של גירוד בפדחת (שבת הבאה אנסה תרגיל חדש - בתחת:D) עם האנטנה בזמן שאייל הטיס את האיזיגליידר - שלט מדהים!!:p

לפני 3 שבועות ריסקתי את הפאנג'ט אחרי שאיבדתי אוריינטציה בשמש ולא הייתי שפן להאשים את השלט...

אצלנו בשטח מטיסים לפחות 5 אנשים, שנה פלוס כל אחד, 5 סוללות לפחות כל פעם וכולם שמחים. אז זו סטטיסטיקה ולא - חניך של 3 חודשים הטיס פעם אחת טיסן אחד וריסק - אבל איזה מזל, אפשר להאשים את השלט כי עושה לנו נעים להתלונן (גם על ספקטרום, גם על טורניג'י, ובכלל....:)

דניאל היקר, בוא לא ניתן לעובדות לא מדוייקות לבלבל קהילה שלמה ובמיוחד אנשים חדשים (בייחוד אתה שמדריך). - העיקר הבריאות והרבה חיוכים! :)

דניאל דקל
28-08-2010, 09:08:55
גיא, חבל שאתה מתנהל בצורה כל כך לא מקצועית.
פוגי? מוגי? שמוגי? פנג'ט? אלא כלים מספיק רציניים לבדוק רמה של שלט?
"חניך - נראה שלא בעל ניסיון רב."
מכיר אותו? יודע כמה זמן הוא מטיס?
אז הינה העובדות:
זהו חניך שמטיס כבר 8 חודשים והגיע לרמה גבוהה מאוד (עושה ROLLING HARRIER ברמה מושלמת)
שמו עמית קליימן. אני בטוח שעוד תשמעו עליו.

SEVEN
28-08-2010, 09:16:09
אז הינה העובדות:
זהו חניך שמטיס כבר 8 חודשים והגיע לרמה גבוהה מאוד (עושה ROLLING HARRIER ברמה מושלמת)

גיא העלה בפנייך אפשרות שייתכן שהאשמה לא בשלט.
עם כל הכבוד, הקביעה שלך שהאשמה בשלט היא הלא מקצועית כאן
ללא שום בדיקה של שאר רכיבי המערכת (אולי כן ולא פרטת את זה),
אין שום קשר לרמה של המטיס, כולנו בני אדם ויכול להיות שגם חניך עם נסיון "עשיר מאוד" של 8 חודשים ריסק בגלל חוסר תשומת לב, בטחון עצמי מופרז ... וכו ...
יכול להיות שהאשמה במשדר ויכול להיות שלא, מה שבטוח שמתיאור המקרה, לא ניתן להסיק שזה המשדר.

SEVEN
28-08-2010, 09:19:40
הטסתי גם את הפאנג'ט אולטרה במהירות 170 ש"ח בגובה נמוך עם משיכות פראיות לשמיים וגילגולים ימינה ושמאלה בדיוק רב ולא חלקיק גליטש, אה והמצערת הגיבה מעולה :cool:. דרך אגב, עשיתי גם פעלול של גירוד בפדחת (שבת הבאה אנסה תרגיל חדש - בתחת:D) עם האנטנה בזמן שאייל הטיס את האיזיגליידר - שלט מדהים!!:p

לפני 3 שבועות ריסקתי את הפאנג'ט אחרי שאיבדתי אוריינטציה בשמש ולא הייתי שפן להאשים את השלט...

אצלנו בשטח מטיסים לפחות 5 אנשים, שנה פלוס כל אחד, 5 סוללות לפחות כל פעם וכולם שמחים. אז זו סטטיסטיקה ולא - חניך של 3 חודשים הטיס פעם אחת טיסן אחד וריסק - אבל איזה מזל, אפשר להאשים את השלט כי עושה לנו נעים להתלונן (גם על ספקטרום, גם על טורניג'י, ובכלל....:)

דניאל היקר, בוא לא ניתן לעובדות לא מדוייקות לבלבל קהילה שלמה ובמיוחד אנשים חדשים (בייחוד אתה שמדריך). - העיקר הבריאות והרבה חיוכים! :)

אתה קונה יותר מידי אצל הסיני :D

Shay
28-08-2010, 09:24:14
אז הינה העובדות:

רמת הטסה לא אומרת שהוא חסין מלרסק, כולם מרסקים(לפחות כל מי שמטיס)
אני מכיר מישהו שמטיס עם DSM2 מספר כלים יקרים מאוד(ביניהם טיסן 100 סמ"ק מצויד היטב וטירקס600NSP ועוד) ולו אין הפרעות רדיו אף פעם, איך זה ייתכן?

levyoram
28-08-2010, 09:24:28
דניאל וכל שאר החברים.

אנחנו קבוצה של מטיסים (צוות הרכבת) בעלי DX7 למעלה משנתיים ועשרות/מאות טיסות עם מסוקים ולאחרונה גם טיסנים.

מעולם ואני מדגיש שוב, מעולם לא הייתה לנו בעיה כל שהיא בשלט הזה וגם שהיו ריסוקים , והיו! מעולם זה לא היה בגלל השלט DX7. הסיבות נמצאו תמיד בדברים אחרים.

אני לא הייתי פותח שירשור כזה כדי לתת למתלבטים חומר למחשבה, מאחר וזה לא הוגן וגם מריח לא טוב.

אם אני הייתי צריך לקנות היום שלט, אין ספק ש DX7 הייתה הבחירה שלי !!

Flying_student
28-08-2010, 09:31:25

צודק!
לי היו "בעיות" ניתוק, כשהחלטתי לבדוק גיליתי שהאנטנות לא מוקמו כמו שצריך... מאז הטיסן טס כמו שצריך ללא ניתוקים. זה ממש לא אחראי לוותר על בדיקת טווח בפעם הראשונה שבו השלט מופעל. חבל.

erazz
28-08-2010, 09:38:22
חברה,

השרשור פונה במהירות לכיוונים לא רציניים. בואו ננסה למקד אותו לעניין המקורי כך שהוא יוכל להישאר.

דניאל,
אני חושב שזה לא רציני לבוא ולזרוק סתם "הטיסן התרסק בגלל השלט" ולצפות שזה הכל. להזכירך השלט הוא בין הנפוצים בשוק והרבה מטיסים איתו בלי בעיות כך שהאימרה שלך לא נשמעת רצינית. נסה לתת קצת יותר פרטים ולמה לדעתך הטיסן התרסק בגלל השלט.

leetal
28-08-2010, 11:27:58
אתמול אני ודרור ארחנו בחור עם שנים של נסיון בתחום, בעל מטוסים מכל הסוגים ורק מהטופ היי, היה סגן מפקד טייסת המזלטים בחיל האויר ומטיס ברמה שלא פוגשים כל יום, בקיצור אחד שהוא לא פרייר בתחום.. יש לו שלט JR 2.4 (אחיו הבוגר של ה DX7), והוא התכוון להטיס F18 edf שרק זוג סוללות שלו עולות כמו DX7.. בבדיקה שלו לפני ההמראה הוא הרגיש בהפרעות רדיו בזמן משחק בסטיקים. החלפנו מקלטים ועדיין הבעיה נמשכה, עברנו למטוס אחר ובו לא היתה בעיה.. לכן הסקנו שהבעיה היא במתח ה bec, ואז הרגשנו את הבעיה העיקרית של JR/ספקטרום שמתח הסף של פעולה תקינה של המקלטים גבוהה במיוחד לעומת חברות אחרות (לכן מדווחים המון ריסוקים עם המערכות הנ"ל), בספקטרום המקלט מפסיק להיות מקלט מתחת ל ~3.5V לעומת יצרנים אחרים שמתח הסף אצלם הוא ~2.4V. זו הסיבה שרק לספקטרום צריך להוסיף כבל אגירה ולאחרים לא.

אגב, הבחור הנ"ל התחיל לחשוב בקול רם לעבור ל FRSKY...

erazz
28-08-2010, 12:04:12
אני מוכן לתת את דעתי על ספקטרום.

בסה"כ מדובר על מערכות עם תפוצה אדירה. כמו לכל שאר המערכות גם לספקטרום היו ויש את הבעיות שלהם. ובכלל, 2.4 לא חסין מהפרעות.

ל-DSM יש יתרונות על מערכות מדלגות ולמדלגות יש יתרונות משלהם. בגלל הסיבות האלה אני לא יכול לפסול את הטכנולוגיה הזו. מה עוד שהיא באה עם המון סוגים של מקלטים, המון נסיון ותמיכה טובה של החברה בהחלט יש סיבות לאהוב את השלטים האלה.

עם זאת אני באמת חושב שלמערכות המדלגות יש יתרונות ממשיים. כבר רואים בשוק שהדילוגים יכולים למתן תופעות כמו הסתרות ו-multipathing. המתח המינימלי של המקלטים האלה גם הוא בעיה וכמו כן זמן החיבור מחדש.

אין תשובה נכונה. דווקא גיוון הוא דבר טוב. למי שהשלט עובד טוב - אחלה! למי שלא, תמיד יש אופציות אחרות. כפי שאמרתי אף מערכת רדיו לא חסינה להפרעות ובמדינה שלנו מספיק שמפעיל מערכת בצבא משועמם נשען על כפתור לא נכון ע"מ להפיל כל טיסן ברדיוס של הרבה קילומטרים.

ולבסוף, דניאל, באמת אשמח לשמוע מה היה (תן עוד פרטים). אולי בכ"ז נוכל להחכים מהשרשור הזה.

eranb
28-08-2010, 12:31:16
אני יכול להעיד מנסיון של 3 שנים (ה-DX7 הראשונה בארץ היתה שלי...)-
מעולם לא חויתי איזו בעיה או צל של בעיה!
יתרה מזאת ה-DX7 הוא השלט הנוח ביותר שאחזתי מימי.
כיום אני מטיס אם ה-AURORA9 אליו עברתי מטעמי ממשק הפעלה ועוד כמה שיקולים.
טיסנים/מסוקים ייפלו תמיד(לפחות חלקם), בהרבה מקרים לא באשמת השלט(במיוחד בכלים חשמליים
שמועדים יותר לפורענות.)
הסיבה שיש יותר דיווחים על "בעיות" או בעיות אמיתיות ב-DX7 הוא מ"ס גדול מאוד של משתמשים.

ערן.

sagi
28-08-2010, 12:47:01
המצחיק בכל הסיפור שהפתרון מאוד ברור (סוללה שנגמרה) ועדין מאשימים
את השלט... אני מטיס עם ה-DX7SE כבר כמעט שנה ולא חוויתי איתו שום
בעיה כזו או אחרת ובטח לא ניתוקים.... אני מטיס מסוק ודואג
שתמיד הסוללות שלי יהיו טעונות ולא לוקח סיכון שתא 1 יגיע למתח של 2.7V.
בנוסף לכל הנאמר לא פעם ראיתי איך מטיסים מתייחסים לציוד שלהם ואחרי זה
מתפלאים למה המוסק/טיסן נופל להם מהשמיים ?! חבר'ה השקעתם בשלט ובטיסן/מסוק
תשמרו על הציוד ותגנו עליו אלא אם אתם רוצה לבזבז כספים על הריסוקים וכדומה.
ולכל בעלי השלטים האחרים אני אישית הייתי עד לניתוק בשלט מאוד מוכר אז בחייכם
לכולם זה קורה רק שעל ספקטרום יותר קל להתלכלך :eek:
שיהיה שבוע טוב !

ללו
28-08-2010, 13:00:49
ידוע שבספקטרום יש בעיות כאלו ואחרות,אי אפשר להתעלם מזה,האמת זה עניין של מזל יש כאלה שאצלם המערכת עובדת כמו שצריך(לפי מה שהם מדווחים) ויש כאלה שקצת פחות ברי מזל,אני אכלתי אותה עם המערכת הזאת,היום אני מטיס עם פוטאבה ואני מרוצה מאוד,אבל כל אחד יעשה מה שטוב לו,ואל תדרדרו את זה למלחמות דניאל בלי בלאגן

MDreamer
28-08-2010, 13:14:52
אנחנו קבוצה של מטיסים (צוות הרכבת) בעלי DX7 למעלה משנתיים ועשרות/מאות טיסות עם מסוקים ולאחרונה גם טיסנים.

אני מוסיף עוד 5 שנים עם טכנולוגית ה DSM\DSM2 בשימוש עם DX6 ו JRX2.4 9303 בהטסץ פיילונים והוטליינרים. אם היה לי את הגילצ' הכי קטן תאמין לי שהייתי מרגיש. גם הרצפה.

אתמול אני ודרור ארחנו בחור עם שנים של נסיון בתחום, בעל מטוסים מכל הסוגים ורק מהטופ היי, היה סגן מפקד טייסת המזלטים בחיל האויר ומטיס ברמה שלא פוגשים כל יום, בקיצור אחד שהוא לא פרייר בתחום.. יש לו שלט JR 2.4 (אחיו הבוגר של ה DX7), והוא התכוון להטיס F18 edf שרק זוג סוללות שלו עולות כמו DX7.. בבדיקה שלו לפני ההמראה הוא הרגיש בהפרעות רדיו בזמן משחק בסטיקים. החלפנו מקלטים ועדיין הבעיה נמשכה, עברנו למטוס אחר ובו לא היתה בעיה.. לכן הסקנו שהבעיה היא במתח ה bec, ואז הרגשנו את הבעיה העיקרית של JR/ספקטרום שמתח הסף של פעולה תקינה של המקלטים גבוהה במיוחד לעומת חברות אחרות (לכן מדווחים המון ריסוקים עם המערכות הנ"ל), בספקטרום המקלט מפסיק להיות מקלט מתחת ל ~3.5V לעומת יצרנים אחרים שמתח הסף אצלם הוא ~2.4V. זו הסיבה שרק לספקטרום צריך להוסיף כבל אגירה ולאחרים לא.

חכה עם FrSky אני משחק עם המודולים שלהם כבר כמה חודשים (גם ה 2-WAY) ובהקשר של FPV הטווח לא כפי שמצויין.

leetal
28-08-2010, 13:14:53
המצחיק בכל הסיפור שהפתרון מאוד ברור (סוללה שנגמרה) ועדין מאשימים
את השלט... !

אם הסקתה שהסוללה היתה גמורה, אז לא הסוללה (בעצם 2 סוללות שונות) היו תקינות וטעונות.
זו בהחלט היתה בעית מערכת..

flatspin
28-08-2010, 13:33:18
אין לי וכנראה גם לא יהיה לי משדר DX7. כרגע אני מטיס עם מערכת JR8103 ויש לי בדרך מערכת טורנג'י 2.4. לכן ברצוני להתייחס אך ורק לענין הסוללות.
הרבה פעמים במנחת, בתשובה לשאלתי אם הסוללות בטיסן נבדקו, התשובה היא - היו בטעינה כל הלילה, או משהו בדומה לזה. וכאן שורש הבעיה. גם אם הסוללה היתה בטעינה, אין שום בטחון שאכן היא טעונה. רק בדיקה עם מכשיר מתאים לפני ההטסה תוודא אם אכן הסוללה טעונה במלואה. יכול להיות שהסוללה פגומה ואיבדה מכוחה במשך הזמן בין הטעינה והשימוש, יכול גם להיות שהמטען אינו תקין וטען את הסוללה באופן חלקי או בכלל לא.
הבדיקה ממש לפני ההטסה היא המפתח לחזרה הביתה עם טיסן/מסוק שלם וחיוך של שביעות רצון על הפנים.
במשדר אין בעיה, משום שיש בו מחוון מתח מובנה ומיד עם הפעלתו רואים מה מצב הסוללה.

guyst
28-08-2010, 13:42:29
JR וספקטרום (DX7) עובדים באותה טכנולוגיה ואותם מקלטים.

Shay
28-08-2010, 13:46:54
השלט שלו הוא 72 מה"ז

sagi
28-08-2010, 14:05:23
לכן הסקנו שהבעיה היא במתח ה bec, ואז הרגשנו את הבעיה העיקרית של JR/ספקטרום שמתח הסף של פעולה תקינה של המקלטים גבוהה במיוחד לעומת חברות אחרות (לכן מדווחים המון ריסוקים עם המערכות הנ"ל), בספקטרום המקלט מפסיק להיות מקלט מתחת ל ~3.5V לעומת יצרנים אחרים שמתח הסף אצלם הוא ~2.4V. זו הסיבה שרק לספקטרום צריך להוסיף כבל אגירה ולאחרים לא.

אתה רשמת את זה ואני מוסיף ומצטט את דבריך למען הסר ספק !
ואת הוויכוח איפה הבעיה הייתה אפשר להמשיך עוד הרבה זמן...
שורה תחתונה אני מרוצה וכמוני יש עוד הרבה ! לכל "חסרי המזל"
אני ממליץ לקנות פוטאבה הם היחידים שעמידים בתחזוקה לקויה ובמתח נמוך !

leetal
28-08-2010, 14:25:37
אתה רשמת את זה ואני מוסיף ומצטט את דבריך למען הסר ספק !
ואת הוויכוח איפה הבעיה הייתה אפשר להמשיך עוד הרבה זמן...
שורה תחתונה אני מרוצה וכמוני יש עוד הרבה ! לכל "חסרי המזל"
אני ממליץ לקנות פוטאבה הם היחידים שעמידים בתחזוקה לקויה ובמתח נמוך !

איפה בדיוק רשמתי שהיתה בעיית סוללה??

צינתי שיש בעיה קריטית (שאין ויכוח עליה) שמתח העבודה של הספקטרום גבוהה מידיי ולכן ריסוקים המרובים..

ולגבי ההמלצה שלך לקנות פוטאבה שהם עמידים במתח נמוך, גם כאן אתה טועה, כולם פועלים במתח נמוך, חוץ מ JR/ספקטרום כמובן..

Boogle
28-08-2010, 14:48:11
חניך שלי שמטיס כבר למעלה מ 3 חודשים אקרומאסטר קיבל מתנה ליום הולדת את ה- DX7 הפופולרי.

בטיסה הראשונה עם השלט החדש, לאחר שהמריא וביצע מספר פעלולים, פנה הטיסן לתוך האדמה

כאשר לדבריו גם המצערת לא הגיבה, מה ששולל איבוד שליטה/הזדקרות.

זה כבר המקרה הרביעי שאני שומע עליו בחצי שנה האחרונה.

אין לי כוונה לפתוח כאן שוב מלחמות בנושא. רק ידיעה ענינית שרציתי להביא.

כמו שאמרו לך נדרשים הפרטים הבאים:

1. סוללה וסוגה
2. מספר סרוואים וסוגם
3. איזה מקלט ואיך הוא ממוקם
4.האם השתשמשם בפונקציית בדיקת הטווח לפני
5.איזה בקר יש למערכת ההנעה.
6. באיזה BEC נעשה שימוש.
7. מה היה כוון האנטנות בכלי
8. מה כוון האנטנה בשלט.

כל שורה לעיל ושילובים של השורות לעיל שלא התחשבת בהם ועלית לאוויר יכלו לגרום לכשל מערכתי של איבוד קליטה.

אם אתה מתקשה להבין מי הוא מה, כתוב לי ואפרט לך לפרטים .
FMEA -מכיר? - בטוח שמכיר....

וסתם הערה לסדר, שאלת בכלל את עמית אם הוא רוצה שתחשוף את שמו??? הוא לא קטין במקרה???

ניסן וצחי
28-08-2010, 15:08:35
ידוע שבספקטרום יש בעיות כאלו ואחרות,אי אפשר להתעלם מזה,האמת זה עניין של מזל יש כאלה שאצלם המערכת עובדת כמו שצריך(לפי מה שהם מדווחים) ויש כאלה שקצת פחות ברי מזל,אני אכלתי אותה עם המערכת הזאת,היום אני מטיס עם פוטאבה ואני מרוצה מאוד,אבל כל אחד יעשה מה שטוב לו,ואל תדרדרו את זה למלחמות דניאל בלי בלאגן

ידוע למי?...
וגם אי אפשר להתעלם מבעיות אצל פוטאבה, הייטק וכל השאר.

ניסן

leetal
28-08-2010, 18:18:20
רעיון שעלה לי עכשיו.. אולי במקלטים המזויפים (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?catname=2.4Ghz+Sp ektrum&idCategory=294&ParentCat=190) מתח הסף יותר נמוך מהמקוריים? אם כן, זה ממש טוב לבעלי הספקטרום, גם מקלט זול וגם טוב.

מעניין אם משהו בדק, או יכול לבדוק ולדווח, או שאולי קראתם ב RCG על מישהו שבדק?

משה שמואלי
28-08-2010, 20:54:21
ידוע למי?...
וגם אי אפשר להתעלם מבעיות אצל פוטאבה, הייטק וכל השאר.

ניסן

לי :D
אין כמו ספקטרפוטאבה :)

flyinglizard
28-08-2010, 21:08:47
וסתם הערה לסדר, שאלת בכלל את עמית אם הוא רוצה שתחשוף את שמו??? הוא לא קטין במקרה???

:eek:

דניאל דקל
02-09-2010, 23:06:03
כמה תשובות לשאלות:

1.אני חושב שהשרשור הבא מצדיק את מה שכתבתי. כנראה שעקב ריבוי ריסוקים התקבלה סוף סוף החלטה לזנוח את ה DSM2

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=26934

2. לגבי ריסוק עקב מתח נמוך. לכל החניכים שלי מותקן ביפר של מתח נמוך על הטיסנים. הם לא מעלים טיסן לאוויר ללא המכשיר הקטן והחיוני הזה.

3. אני מרשה לעצמי לזלזל בספקטרום כיוון שיש לי שלט כזה (בבעלות בי"ס שאני מלמד בו)

וחוויתי איתו כבר פעמיים איבוד תקשורת. אני בטוח בקביעתי כיוון שב 2 הפעמים הללו הוא עבר ריסוק קל ומייד עלה לאוויר, והמשיך לטוס רגיל לחלוטין. כאשר אני מדבר על איבוד תקשורת

אני מדבר על כך שהטיסן הגיע לנחיתה, ולא הגיב לא לפקודות הגאים ולא לפקודת מצערת.

4. יום אחד השארתי בטעות את המשדר דולק. טענתי אותו מחדש אבל זה לא עזר. היה צורך להחליף סוללת גיבוי (למעלה מ 100 ש"ח שהלכו לפח). הבנתי שזו תופעה נפוצה בספקטרום. כנ"ל במקרה של חיבור הטעינה כאשר השלט דולק.

אם הייתם שואלים אותי,רק בשביל השטות הזו לא הייתי קונה ספקטרום.

5. מישהו העלה סברה ואולי היא נכונה: 1 מ 100 שלטים יוצא דפוק ואני נפלתי על אחד כזה. עדיין, זה מתקשר לאמינות.

6. הייתי מוכר את השלט בשמחה. הבעיה שאינו בבעלותי.

דניאל דקל
03-09-2010, 09:46:49
בנצי, להוכיח אמינות של שלט זה תמיד בעייתי

אבל הפעם, המקרה קל למדי

אותו הטיסן, אותו המנוע, אותו הבקר, אותה הסוללה, אותם אלקטרונים...

רק המשדר והמקלט הוחלפו. אז יתכן ומקלט הלווין לא מוקם בדיוק כמו שהוא צריך להיות

אני לא הייתי רוצה מערכת שרגישה עד כדי כך לדיוקי התקנה. סה"כ מדובר על טיסן ולא טיל בליסטי ;)

בנצי, אתה אחד האנשים השנונים כאן...

אם הידיעה לגבי עזיבתה של JR את טכנולוגית ה DSM נכונה

אתה בודאי מבין את המשמעויות הכבדות העומדות מאחורי זה (כולל המשך תמיכה בטכנולוגיה הישנה)

לא סתם כך עוברים לטכנולוגיה אחרת,ועוד של המתחרים, יש דברים בגו...

eranb
03-09-2010, 11:39:46
בנצי, להוכיח אמינות של שלט זה תמיד בעייתי

אבל הפעם, המקרה קל למדי

אותו הטיסן, אותו המנוע, אותו הבקר, אותה הסוללה, אותם אלקטרונים...

רק המשדר והמקלט הוחלפו. אז יתכן ומקלט הלווין לא מוקם בדיוק כמו שהוא צריך להיות

אני לא הייתי רוצה מערכת שרגישה עד כדי כך לדיוקי התקנה. סה"כ מדובר על טיסן ולא טיל בליסטי ;)

בנצי, אתה אחד האנשים השנונים כאן...

אם הידיעה לגבי עזיבתה של JR את טכנולוגית ה DSM נכונה

אתה בודאי מבין את המשמעויות הכבדות העומדות מאחורי זה (כולל המשך תמיכה בטכנולוגיה הישנה)

לא סתם כך עוברים לטכנולוגיה אחרת,ועוד של המתחרים, יש דברים בגו...

אולי JR קראו ב-EFLY על כל הבעיות של ה-DX7 שקורות לך...
אני מקווה שלא תעבור ל-HITEC, אני לא רוצה לחשוב מה תגלה שם ...
שבת שלום נקייה מתקלות!

Boogle
03-09-2010, 12:59:43
אני עוד לא ראיתי שום פרסום רשמי פרט לרס"ן שמועתי שמככב בפורומים.

אם אתה (דניאל) מכיר פרסום שכזה אנא תן לינק, כרגע זה הידיעה שקולה להחזרת ת"א לפלסטינים במסגרת הסדר שלום...

דניאל דקל
03-09-2010, 13:38:11
נחכה ונראה
רק תזכרו לי חסד נעורים במידה והידיעה תתגלה נכונה
המצפון שלי לא איפשר לי להשתתף בפסטיבל ה DX שהתחולל בפורום מסוקים, טיסנים חשמליים וכנראה גם כאן
הדבר גרם לעשרות אנשים לעשות טעות ולרכוש טכנולוגיה מיושנת...
שנה טובה לכולם...

guyst
03-09-2010, 13:53:26
"פסיטבל ה- DX7"....:rolleyes:
אין פסטיבל, סתם עשרות אנשים פה שקנו DX7 ומאוד מרוצים ממנו, ורק דניאל לא מרוצה (סליחה ויש עוד שניים שלושה פה שתיכף יעלו בקשר... :)). אז בבקשה זפזפ הלאה. הבנו על פני עשרות שירשורים את ניסיונך ודעתך. לא מעוניינים לשמוע כמו תקליט שבור.

שנה טובה!

משה שמואלי
03-09-2010, 20:42:44
כאחד שיש לו גם ספקטרום וגם פוטאבה.

אני לא מבין מה הבעיה.

שלט אחד אני משתמש בו להטיס

והשלט השני לפתוח את השער החשמלי.

מה לא ברור:eek:

איזי
03-09-2010, 20:52:50
כאחד שיש לו גם ספקטרום וגם פוטאבה.

אני לא מבין מה הבעיה.

שלט אחד אני משתמש בו להטיס

והשלט השני לפתוח את השער החשמלי.

מה לא ברור:eek:

לא יקר להשתמש בפוטבה לשער חשמלי? :)

guyst
03-09-2010, 21:11:48

http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif

:D:D:D

משה שמואלי
03-09-2010, 21:16:56

כשאני מגיע הביתה עם הקניות .
אני רוצה להיות בטוח שהשער יפתח:)

ניסן וצחי
03-09-2010, 21:17:35

לא רק שזה לא יקר זה פוטאבה 14MZ!!!

ניסן

משה שמואלי
03-09-2010, 21:20:53
לא רק שזה לא יקר זה פוטאבה 14MZ!!!

ניסן

לשער שלי מגיע הטוב ביותר :p

למסוק שלי ? יש לי הרבה:D

שער יש לי רק אחד :)

ניסן וצחי
03-09-2010, 21:24:12
לשער שלי מגיע הטוב ביותר :p

למסוק שלי ? יש לי הרבה:D

שער יש לי רק אחד :)

תזהר שהשער לא יעוף לך יום אחד...:D

ניסן

משה שמואלי
03-09-2010, 21:25:27
תזהר שהשער לא יעוף לך יום אחד...:D

ניסן

זה קרה לי :(

כשהשתמשתי בספקטרום

lior_bar_ami
03-09-2010, 21:30:10
:D:D:D:D:D

flyinglizard
03-09-2010, 22:51:51
בטח שלא תשמעו על בעיות בפוטאבה. הרי על כל 10 ספקטרומים 2.4, יש פוטבה 2.4 אחד בקושי, ולרוב הספקטרומים נמצאים בידיהם של מתחילים ולו רק בגלל עסקאות BNF בסגנון EFLITE. אז מה הפלא ששומעים על יותר בעיות?

זה כמובן לא אומר שאין בעיות, רק צריך לקחת דברים בהקשר הנכון, ולא "שמעתי ש", או "נפלתי על שלט דפוק אז כולם דפוקים". ומה עם מי שמרוצה, יפתח פוסטים? כמובן שלא. אז שומעים רק על הדברים הרעים, בלי שום הקשר סביר שעוזר להפריד את העיקר מהטפל.

בקיצור, תמשיכו להנות מהDX7 שלכם.