PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדשות JR אומרת שלום ל-DSM

erazz
28-08-2010, 23:35:38
וכנראה גם שלום לספקטרום.

JR הולכים לכיוון של מערכת מדלגת בסגנון פוטאבה, סנוואה, הייטק והסינים (FHSS).
http://www.rctech.com.tw/images/stories/2010_editor/08/rct_3867_jr%20xg7.jpg

הנה 2 שרשורים מעניינים:
http://www.rcmf.co.uk/4um/index.php/topic,73700.msg826504.html#msg826504
http://www.rcmf.co.uk/4um/index.php?topic=73700.60

leetal
28-08-2010, 23:46:25
כמה שזה היה צפויי...
היה ברור שחברה מובילה בסוף תלך על טכנולוגיה מובילה

wonderd
29-08-2010, 07:50:36
השאלה היא מה יקרה עם כל מה שעדיין מוכרים היום - הרי אנשים שישמעו את זה יפסיקו לקנות את השלטים של JR ויחכו לגירסה החדשה..
אולי המחירים יצנחו?

erazz
29-08-2010, 09:02:55
הם כנראה ימשיכו לתמוך במקלטים האלה ללא מעט זמן.
אבל הם מצהירים שהם לא ייצרו יותר משדרים\מקלטים של DSM2.

המחירים כנראה יירדו. אבל ממילא היום אין טעם לקנות מערכת לטווח ארוך. הטכנולוגיה עדיין טרייה וכל הזמן יש חידושים.

ZvikaF
29-08-2010, 09:39:15
מעניין.. במשדרים לא תהיה בעיה רק להחליף מודול אבל המקלטים ייהפכו למשקולות. :rolleyes:

MDreamer
29-08-2010, 10:01:57
לא נכון צביקה, במשדרים החדשים כלומר כל מה שמגיע עם 2.4 לא ניתן להחלפה. המשדר עצמו משקולת. אי אפשר להחליף מודול, יש שם קופסת דמה של יציקת פלסטיק
לדעתי כל הקטע עם מודולים שלא מתחלפים לא טוב. זה קושר אותך ומגביל אותך. רק השבוע קניתי ב 800 ש"ח שמדר FUTABA 9CAP חדש ב 800 ש"ח, זה נראה לי המשדר שלי לשניים הקרובות. לגבי שיטת השידור והמודול.. אני עדין יושב על הגדר.

leetal
29-08-2010, 10:07:26
הטכנולוגיה עדיין טרייה וכל הזמן יש חידושים.

לא בטוח, אמנם יש חידושים כל הזמן, אבל כבר כמה שנים שאף חברה לא החליפה שיטת שידור, חוץ מJR שעברו מ DSM ל DSM2 ועכשיו הם עוברים ל FHSS, כל זה בגלל בעיות מרובות שהיו להם(שכמעט אף משתמש של ספקטרום לא היה מוכן להודות) , עד שבאו JR וחתחו (כנראה נמאס להם להמליץ להוסיף עוד לוין ועוד לוין ועוד כבל אגירה ועוד... כשבמערכות אחרות אתה זורק רק את המקלט עם האנטנה בתוך הטיסן וזהו.

כל החברות, גם מי שעבר לאחרונה ל 2.4 (מולטיפלקס, היטק סנואה ועכשיו JR) בחרו ב FHSS, ולא נראה שתהיה סיבה בשנים הקרובות לשנות שוב..

Hagay
29-08-2010, 10:25:39
מענין אם הפורום עדיין ימליץ על ה DX7 ויגן עליו בחירוף נפש...

Shay
29-08-2010, 10:27:33
לא ממש הבנתי מה הולך שם.:confused:
JR נפרדים מספקטרום?(ספקטרום ימשיכו לעבוד עם DSM2?)
ומה יקרה בנוגע לDSM-J?

שי

MDreamer
29-08-2010, 10:29:37
מענין אם הפורום עדיין ימליץ על ה DX7 ויגן עליו בחירוף נפש...
אני לא יודע אם אתה מרמז על משהו בכוונה אבל אני כתבתי את מה שכבתי משיקולי FPV. היה לי JR והייתי מאוד מרוצה ממנוע במשך כמה שנים. אני עדין חושב שאם מישהו מתחיל צריך לקנות שלט אז DX7 הוא הבחירה הנכונה ממגוון שיקולים. הראשון זה השכיחות והשני זה המחירים והמגוון של המקלטים. אין את זה באף חברה אחרת. לטיסנאי שלא עושה Long Range FPV היא הרבה יותר ממספיקה.

eitan-ro
29-08-2010, 10:44:44
לא נכון צביקה, במשדרים החדשים כלומר כל מה שמגיע עם 2.4 לא ניתן להחלפה. המשדר עצמו משקולת. אי אפשר להחליף מודול, יש שם קופסת דמה של יציקת פלסטיק
לדעתי כל הקטע עם מודולים שלא מתחלפים לא טוב. זה קושר אותך ומגביל אותך. רק השבוע קניתי ב 800 ש"ח שמדר FUTABA 9CAP חדש ב 800 ש"ח, זה נראה לי המשדר שלי לשניים הקרובות. לגבי שיטת השידור והמודול.. אני עדין יושב על הגדר.

מה קרה ל9303?

MDreamer
29-08-2010, 10:46:45
מכרתי אותו לפני חודש-חודשיים. אני לא יכול לעשות איתו שיעבוד ערוצים ולהחליף צורת שידור לטובת FPV

Hagay
29-08-2010, 10:51:53
אני לא יודע אם אתה מרמז על משהו בכוונה אבל אני כתבתי את מה שכבתי משיקולי FPV. היה לי JR והייתי מאוד מרוצה ממנוע במשך כמה שנים. אני עדין חושב שאם מישהו מתחיל צריך לקנות שלט אז DX7 הוא הבחירה הנכונה ממגוון שיקולים. הראשון זה השכיחות והשני זה המחירים והמגוון של המקלטים. אין את זה באף חברה אחרת. לטיסנאי שלא עושה Long Range FPV היא הרבה יותר ממספיקה.

לא דיברתי לגבי טיב המוצר, גם לי היה DX7 שנתיים והמלצתי עליו בזמנו (כמה מחברי הטובים ביותר מטיסים עם DX7...).
הכוונה לתגובות שבדרך כלל באות אוטומטית בכל איזכור של DX7 או DSM2...
התחושה לפעמים שסוקלים באבנים את מי שלא מצדד בDX7 או ממליץ על וולקרה...

MDreamer
29-08-2010, 10:55:11
לא דיברתי לגבי טיב המוצר, גם לי היה DX7 שנתיים והמלצתי עליו בזמנו (כמה מחברי הטובים ביותר מטיסים עם DX7...).
ולמה אתה חושב שלי או לכל אדם אחר יש שליטה על זה? אלו האנשים שסביבך, אלו האנשים שאתה אוכל איתם במסעדה, נוהג לידם בכביש ושולח את הילדים שלך (או את עצמך) לבית ספר איתם.
אני לא יודע אם שמת לב eFly די נטרלי בערך בכל דבר.

leetal
29-08-2010, 11:04:57

אני אחד מאותם האנשים שסוקלים באבנים את ספקטרום, ויש לי סיבה פסיכולוגית טובה לזה, אני בחיים לא קניתי מוצר חשמלי או אלקטרוני שנפלתי איתו בפח... אני תמיד יודע איזו טלויזיה לקנות (טוב, זו לא חוכמה גדולה בשבלי..) או איזה מדיח או מקרר או טלפון סלולרי לקנות שיהיה גם טוב וגם במחיר טוב.. הספקטרום היה המוצר הראשון שנדפקתי איתו, וזה רק בגללי, פשוט לא בדקתי לפני הקניה, ראיתי שכולם קונים ספקטרום אז הצתרפתי לעדר.
האמת שההיתי מספיק חכם ואחרי כמה ריסוקים ועייון בפורומים בעולם להבין שהמערכת פשוט דפוקה ולהיפתר ממנה..

eitan-ro
29-08-2010, 11:24:32
מכרתי אותו לפני חודש-חודשיים. אני לא יכול לעשות איתו שיעבוד ערוצים ולהחליף צורת שידור לטובת FPV

אז למה לא קנית כבר את ה-10? הוא יותר מתקדם וקצת יותר גמיש מבחינה פונקציונאלית

lior_bar_ami
29-08-2010, 12:18:42
כאחד שעקב אחרי ההתפתחות של הדברים, אני יכול להגיד בפה מלא שהיה ניתן לצפות את המעבר לפני לא מעט זמן.
כמו שצויין פה מעלה, מלחמת החורמה הזו שקיימת בפורום סביב ה DX7 עקב היותו משדר כ"כ פופלארי (מחיר רבותיי מחיר...) לא כ"כ רלוונטית - ואם צריך לומר את האמת, דוד אמר את זה כל הזמן....

JR קיבלו שכל, הטכנולוגיה הוכיחה את עצמה - 2.4 זה התדר של המחר ואין יותר צורך בחברות קש שיתגלחו בשוק כדי למנוע נפילה של חברה גדולה כמו JR, כל מה שנשאר זה לזרוק את 15 הלווינים שמחוברים להם למקלטים, להדביק את הפער ולעבור לטכנולוגיה המובילה של פוטאבה (FHSS).

גילוי נאות: לכותב ההודעה יש מע' גם של FUTABA (מדגם 10C מודולארית) וגם SPEKTRUM (מדגם DX7), אך הוא בוחר להטיס את הציוד שלו עם הפוטאבה.

ללו
29-08-2010, 13:20:13
הגיע הזמן שתודו באמת חברים.

MDreamer
29-08-2010, 13:49:24
אז למה לא קנית כבר את ה-10? הוא יותר מתקדם וקצת יותר גמיש מבחינה פונקציונאלית
שיעבוד ערוצים ומודול מתחלף.
אגב אני יודע שלJR שי עוד שיטת שידור DSMJ או משהו כזה אבל זה רק ביפן ובאוסטרליה בגלל תקנות המדינה בנושא RF. ארז יש לך איזה קישור מלבד התומנה ששמת? נראה לי פישי. לא נראה לי שחברה כזאת תנהג במדיניות כזאת.

bartovmoti
29-08-2010, 14:09:03
הגיע הזמן שתודו באמת חברים.

ללו ללו ידעתי שבסוף תבוא התגובה שלך! ;);)

האמת אולי סוף סוף באמת יגמרו הויכוחים האלה אחת ולתמיד..
לא עובר שבוע בפורום בלי מלחמות בעלי ספקטרום וכל השאר עד שאפילו היצרן עצמו כנראה הגיע למסקנה המתבקשת..

אשכרה אתה מגיע לשטח עם פוטבה, כל בעלי ספקטרום מסתכלים עליך כאילו דא "מה, אין לך DX7 ??"
כנראה שלכל תחום יש את הירדנה ארזי והעופרה חזה שלו :rolleyes:

Shay
29-08-2010, 14:11:38
לא ממש הבנתי מה הולך שם.:confused:
JR נפרדים מספקטרום?(ספקטרום ימשיכו לעבוד עם DSM2?)
ומה יקרה בנוגע לDSM-J?

שי.

ZvikaF
29-08-2010, 15:34:14

Welcome to the club ! :)

רק יש בעיה שהמחירים שלהם יעלו בעקבות החזרה...:eek:

MDreamer
29-08-2010, 16:12:59
אתה צודק וקצת מתסכל להיסתכל קדימה. הגיוני שחברה תרצה "לקשור אותך"(כמו כל חברה - עדיף עם איזקי פרווה), הגיוני שאני לא ארצה להיקשר לאחת מהחברות בגלל מחירי/היצע מקלטים שאולי יש בחברה אחרת. שני הנתונים הללו מתנגשים ולפחות לי, חובב ה FPV אין פתרון נורמלי נראה לעין כרגע שמקיים את כל מה שאני רוצה שקיים בחברות, כלומר לכל חברה יש פיצ'רים משלה, אני לא מבקש דבר שאין אני רק מבקש שיהיה במקום אחד את מה שאני מחפש.
בחרתי כרגע לשבת על הגדר אבל אם הייתי צריך לקנות שלט בתוך טיסני מתחיל/בינוני - סביר שהייתי לוקח DX7
ארז, אני שאול שוב, יש לך פרסום מסודר של הנושא? נראה שיצרת מהומה על לא דבר.

erazz
29-08-2010, 16:29:51
אההה,
הוספתי 2 קישורים להתכתבות בפורומים עם נציג שלהם.

הטענה היא שמדובר בטכנולוגיה חדשה שנקראת DMSS והיא לא ה-DSMJ שכנראה ייזנח. לך תבין :rolleyes:

MDreamer
29-08-2010, 16:40:12
עכשיו ראיתי את הקישורים. קצת מוזר כל העסק הזה... משהו פישי: הם מוציאים את ה DX8 עם טלמטריה ב DSM2 ובמקביל אומרים שהם מתכוונים להוציא מערכת חדשה עם שיטת שידור אחרת. זה מהלך קצת מוזר או אפילו התאבדותי לחברה כמו JR. מי יקנה מהם את ה DX8 עם הטלמטריה עם פרסום כזה? גם אם הוא מכין קפה בשטח (וארז אתה יודע שאני אוהב קפה אמיתי:D) זה מרתיע.
גם אם הם ימישכו למכור מקלטים של DSM2 ולא שלטים והמערכת החדשה תתמוך בשתי שיטות השידור זה נראה לי בעייתי מבחינת קונספט שיווקי/מסחרי של חברה גדולה - זה פשוט לא מסתדר לי בראש. אני חושב שכדאי לחכות לפרסום רשמי ולא פוסטים בפורום - לא משנה כמו מקצועי הוא עשוי להיות.
איזה ערפל:cool:

bartovmoti
29-08-2010, 16:50:16
עזוב DX8.. מה עם JR 11X ??
גם הוא ב DSM2 לא ?

leetal
29-08-2010, 16:55:21
עד כמה שאני יודע, ספקטרום ו JR הן 2 חברות שונות, JR אימצו את ספקטרום והשתמשו בטכנולוגית השידור של ספקטרום. ספקטרום מוצאים את DX8 בלי קשר ל JR. לכן ספקטרום ימשיכו לייצר את ה DXים שלהם. הDX7 ימשיך להיות מופץ, בטח לא כמו עד היום שאנשים טעו לחשוב שהם קונים JR.

עכשיו כנראה JR החליטו להינתק מספקטרום (ואוליי להתחרות בהם) ולאמץ טכנולוגיה אחרת משלהם, בלי קשר למה שספקטרום עושה.

MDreamer
29-08-2010, 16:56:30
אני לא מדבר על "האובדן" של מי שקנה. אני מדבר שזה לא מסתדר מבחינת ההגיון שחברה כמו JR תעשה מהלך כזה כאשר יש לה משדר חדש בקנה. זה מה שמעורר בי תהיות על אמיתות המידע

b1yossi
29-08-2010, 16:58:06
עכשיו ראיתי את הקישורים. קצת מוזר כל העסק הזה... משהו פישי: הם מוציאים את ה DX8 עם טלמטריה ב DSM2 ובמקביל אומרים שהם מתכוונים להוציא מערכת חדשה עם שיטת שידור אחרת. זה מהלך קצת מוזר או אפילו התאבדותי לחברה כמו JR. מי יקנה מהם את ה DX8 עם הטלמטריה עם פרסום כזה? גם אם הוא מכין קפה בשטח (וארז אתה יודע שאני אוהב קפה אמיתי:D) זה מרתיע.
גם אם הם ימישכו למכור מקלטים של DSM2 ולא שלטים והמערכת החדשה תתמוך בשתי שיטות השידור זה נראה לי בעייתי מבחינת קונספט שיווקי/מסחרי של חברה גדולה - זה פשוט לא מסתדר לי בראש. אני חושב שכדאי לחכות לפרסום רשמי ולא פוסטים בפורום - לא משנה כמו מקצועי הוא עשוי להיות.
איזה ערפל:cool:

טרחתי וקראתי את מה שכותב "נציג" JR (הוא מציג עצמו כטכנאי בחתימה).
הבחור מקפיד להפריד בין ספקטרום (להלן הורייזן הובי) לבין JR, מתאר את HH "כשטן" שאילץ את JR להמשיך ולהיסחב עם שיטת ה- DSM על דורותיה השונים - להבנתי במסגרת המעבר ל- FHSS, חברת JR מתנתקת לחלוטין מספקטרום ומ- HH העומדת מאחוריה, למעט תמיכה מתחייבת מחוזים עיסקיים, לא יהיה יותר קשר לטענתו בין JR ל- ספקטרום\HH.
אם אני מבין נכון את המהלך והקשר העיסקי\טכני בין JR ל- ספקטרום, אזי ה- DX8 הינו יוזמה של HH כאשר הפיתוח הטכנולוגי מוטל על JR כחלק מהקשר העיסקי בניהם, מה שמוביל למסקנה שלי ש- JR לא ממש "תתגאה" ברך הנולד.

לסיכומו של דבר :

FM RULES .....

MDreamer
29-08-2010, 17:01:24
עד כמה שאני יודע, ספקטרום ו JR הן 2 חברות שונות, JR אימצו את ספקטרום והשתמשו בטכנולוגית השידור של ספקטרום. ספקטרום מוצאים את DX8 בלי קשר ל JR. לכן ספקטרום ימשיכו לייצר את ה DXים שלהם. הDX7 ימשיך להיות מופץ, בטח לא כמו עד היום שאנשים טעו לחשוב שהם קונים JR.

עכשיו כנראה JR החליטו להינתק מספקטרום (ואוליי להתחרות בהם) ולאמץ טכנולוגיה אחרת משלהם, בלי קשר למה שספקטרום עושה.
אם כן זה גרוע באותה מידה.. גם מהלך התאבדותי. מה זה משנה ללקוח? מבחינתו הוא קנה JR/SPEKTRUM.. אם המשדר שלו הופך למיושן כאשר אותה חברה מחליפה שיטת שידור ללא תמיכה אחורה המצב לא טוב. אם כל פעם שהיו משדרגים את תשתית הסלולר היית צריך להחליף פלאפון המצב היה לא טוב.
בנוסף JR "יאבדו" את מגוון המקלטים שיש להם היום. זה ישים אותם בתחרות מול FUTABA/HITEC/SANWA רק במקום גרוע מאוד... לא רק שהם כביכול "נכנסו מאוחר לשוק ה 2.4" כלומר מההתחלה - אלא גרוע מכך.
צריך להמתין

בברכה מעיין
שנהנה מדור 2 בפלאפון הכולל פחות קרינה וחיי סוללה של 3 ימים

Shay
29-08-2010, 17:06:23
המהלך הזה נראה לי ממש מסורבל...

עזוב DX8.. מה עם JR 11X ??
גם הוא ב DSM2 לא ?

כן ה11X עובד בDSM2

leetal
29-08-2010, 17:14:17
אם כן זה גרוע באותה מידה.. גם מהלך התאבדותי. מה זה משנה ללקוח? מבחינתו הוא קנה JR/SPEKTRUM.. אם המשדר שלו הופך למיושן כאשר אותה חברה מחליפה שיטת שידור ללא תמיכה אחורה המצב לא טוב. אם כל פעם שהיו משדרגים את תשתית הסלולר היית צריך להחליף פלאפון המצב היה לא טוב.
בנוסף JR "יאבדו" את מגוון המקלטים שיש להם היום. זה ישים אותם בתחרות מול FUTABA/HITEC/SANWA רק במקום גרוע מאוד... לא רק שהם כביכול "נכנסו מאוחר לשוק ה 2.4" כלומר מההתחלה - אלא גרוע מכך.
צריך להמתין

בברכה מעיין
שנהנה מדור 2 בפלאפון הכולל פחות קרינה וחיי סוללה של 3 ימים

צודק, אבל עדיף מאוחר מאף פעם לא.. פעם היה ויכוח מי הכי טוב פוטאבה או JR, ומאז ש JR נכנסו להרפתקה עם ספקטרום, הם יצאו מהמשחק, עכשיו משווים בין פוטאבה היטק סנוואה וכו', כש JR/ספקטרום נשארו במגרש של הסינים(והזולים שביניהם). ואם יש דיון אם כדאי ספקטרום, הטענה לטובת הספקטרום זה רק המחיר הזול, כמו אצל הסינים.. JR לא רוצים להיות שם, הם רוצים לחזור למגרש של הגדולים..

guyst
29-08-2010, 17:14:41
חברים,

יש לי DX7 ואני מאוד מרוצה ממנו כמו הרבה מחברי הטובים ואף אחד מאיתנו לא חווה כל בעייה!
אז JR משנה שיטת שידור, אני בספק אם ספקטרום עם ההצלחה המטורפת שלה תדיר שינה מעיניה ותחליט גם היא לעבור לשיטת שידור אחרת.
ההצלחה בגלל המחיר? נו באמת, אם ה-DX-7 היה כ"כ גרוע וגורם לכ"כ הרבה ריסוקים בעולם כולו, נראה לכם שאנשים היו ממשיכים לקנות אותו? זה לא הבדלים של עשרות אלפי ש"ח אלא כמה מאות. ואנחנו לא מדברים על הצלחה של 10% מהשוק, אלא הרבה יותר.
השלט הזה הוא נוח ארגונומית (קל משקל), תפריטים נוחים, מקלטים זולים וסה"כ עושה את העבודה.
יש כמה אנשים פה שחוו בעייה (אני יכול לספור אותם על יד אחת) ולמרות שהם אולי אחוז אחד מכלל בעלי ה-DX-7, הם מנסים לכפות את דעתם וניסיונם על פני אלפי שירשורים כדי שאחרים יעשו כמוהם ויעברו לשלט אחר - מה אתם משיגים בזה מעניין אותי....

אבל אני יושב ומתענג בכל שירשור כזה כמה מפריע לאותם אנשים שאחרים נהנים מה-DX-7 שלהם... :)

ותחשבו על זה.

erazz
29-08-2010, 18:01:25
זהירות... לא להפוך את זה לשרשור ניגוחים.

IttaiP
29-08-2010, 19:22:46
אני עם הסיני 9Xv1, המון מקלטים וסלולרי דור 0 שחי מהאויר :D
טוב :p, יש לי גם Dx6i ומלאי של מקלטים גם סיניים שחורים ותפוזיים כך שלא מטריד אותי שימציאו טכנולוגיה חדשה ;)

ZvikaF
30-08-2010, 12:44:40
אני עם הסיני 9Xv1, המון מקלטים וסלולרי דור 0 שחי מהאויר :D
טוב :p, יש לי גם Dx6i ומלאי של מקלטים גם סיניים שחורים ותפוזיים כך שלא מטריד אותי שימציאו טכנולוגיה חדשה ;)

תבקש יפה מארז שיצרוב לך V2 :)

erazz
30-08-2010, 13:27:02
אני חושב שאיתי מתכנן לצרוב לבד ;)

שחר לזרוב
03-09-2010, 07:42:27
המעבר הזה של JR ישפיע גם על חברות אחרות שמייצרות מערכות פלייברלס משולבות כמו MIKADO ו-TOTAL-G בהן יש מקלט מובנה שמותאם לשיטת השידור של ספקטרום (DSM2) ועכשיו יצטרכו לייצר גרסאות אחרות שיהיו מותאמות לשיטת השידור החדשה.

אני אומר שצריך לצאת בקריאה כלל עולמית לתקן אחיד בכל מה שקשור לשיטת השידור במערכות 2.4 :D:D:D