PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהירות! זה מה שקרה לי היום בטיסת הבוקר שלי....

lior_bar_ami
30-08-2010, 11:37:06
אימון של תרגיל חדש עם המון מהירות (בצלילה) ופירו' מתחלפים, באמצע אני שומע בום חזק והמסוק מתחיל להסתובב כמו טיל.....
לחיצה אחת על ה HOLD כדי לייצב אותו, מוציא מ HOLD וצובר גובה תוך שמירה של המסוק מאוזן למרות קצב הסיבסוב הגבוה, ושוב אוטורוטציה ללא זנב שמסתיימת במסוק על הריצפה בביטחה...

והבום החזק ששמעתי? התמונות לפניכם.... :(

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=31169&stc=1&d=1283159786

כל המנוף שמעביר תנועה לסליידר זנב איננו....

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=31170&stc=1&d=1283159786

כן, אין פושרוד זנב... גם הוא החליט לנטוש יחד עם המנוף..

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=31171&stc=1&d=1283159786

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=31172&stc=1&d=1283159786

הלהב חטף מכה מהחלק שנטש :mad:

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=31168&stc=1&d=1283159786

להב זנב אחד שנשבר גם הוא מהחלק הסורר שנטש... ניתן גם לראות את המנוף החסר..

סוף טוב, הכול טוב (בערך...) פרט לנזק שקרה באוויר - הכול תקין!
הוא כבר כמעט מוכן לטיסה - מי מצטרף לאחה"צ של הטסות?

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=31173&stc=1&d=1283159786

roi011
30-08-2010, 11:42:46
[QUOTE=lior_bar_ami;186691]אימון של תרגיל חדש עם המון מהירות (בצלילה) ופירו' מתחלפים, באמצע אני שומע בום חזק והמסוק מתחיל להסתובב כמו טיל.....
לחיצה אחת על ה HOLD כדי לייצב אותו, מוציא מ HOLD וצובר גובה תוך שמירה של המסוק מאוזן למרות קצב הסיבסוב הגבוה, ושוב אוטורוטציה ללא זנב שמסתיימת במסוק על הריצפה בביטחה...

למטיס אחר זה היה נגמר אחרת.....

wonderd
30-08-2010, 11:57:29
אני מניח שתקלות קורות, אבל איך לעזאזל אתה מצליח להנחית כל פעם את המסוק שלם???:eek::eek:

(וחוץ מזה, מה זאת הכנף הקטנה הזאת שנמצאת מעל החופה בתמונה האחרונה? :))

liran
30-08-2010, 12:07:08
האם אנחנו עדים לטיסת הבכורה של מע' ה - TAILLESS המדוברת ?? זאתי שחוסכת למטיס 2 ערוצים במערכת? :D:D
אני מבין שהשיקו את המערכת כרגע רק עם חופה שחורה כדי ל"פשט" את העניינים עוד יותר גם מבחינת אורינטציה...
יופי של הצלה ;)

SHAHAR AB
30-08-2010, 13:06:37
אני במקרה הייתי אצל ליאור היום וראיתי את כל מה שנשאר מהמערכת היגוי זנב (בעצם לא נישאר כלום) כולל הדריישפט ואין כאלה דברים ,איך נחת ונשאר שלם -מדהים .
נ.ב
ליאור תשווק באמת את המערכת הבאה TAILLESS כמו שלירן כתב.

MaxAir
30-08-2010, 14:09:20
טוב שלא קרה אתמול בטיסות המהירות שעשית עם ה500 שלי ;)
ח"ח על הנחיתה המוצלחת

אופיר

bendisar
30-08-2010, 15:14:17
יא חתיכת מתעלל מסוקים סדרתי! לא מספיק יצא לך בורג מהזנב פעם, עכשיו שברת לו את כל הצורה?!
;)
אני מוסר את הפרטים שלך ל-ALIGN כדי שיפסיקו למכור לך מסוקים
ועכשיו בנימה יותר רצינית:D כל הכבוד על איך שהצלחת לשמור על קור רוח ולהנחית את המסוק בבטחה

bartovmoti
30-08-2010, 15:20:04
על זה שיצאת מזה ככה, אין מה לומר
אתה באמת מלך!

מר מתוק
30-08-2010, 16:00:48
ליאור,

שאפו! מטיס בחסד ומנחית בחסד עליון!
שמח שאתה כבר חוזר לאויר ועוד עם חיוך גדול.

לחיי החיוכים והנחיתות השלמות,

שחר :)

ZvikaF
30-08-2010, 16:12:31
כל הכבוד ליאור, אני רק יכול לדמיין את הרעידות המטורפות בזנב בגלל חוסר האיזון :)

אליקופטר
30-08-2010, 16:20:17
אלוף.

הבוררר
30-08-2010, 16:21:35
כל הכבוד... רק איך עף המנוף ? הבורג השתחרר ?

lior_bar_ami
30-08-2010, 17:00:21
חברים באמת תודה על הפירגון!
האמת שלא היה קל בגלל האורינטציה האנכית בה המסוק היה בזמן התקלה...
קשה לי להסביר איך הנחתתי אותו, אני מניח שניסיון בחירומים ובעיקר קור רוח הם המפתח להצלחה בחירום מורכב שכזה.

לגבי מערכת ה TAILLESS ה"חדשה", כמו שאלעד ציין היא כבר בשלבי פיתוח מתקדמים וכבר נוסתה בתצורתה הקדומת :D אבל היא עומדת בתור אחרי עוד כמה מערכות מפוקפקות דוגמאת ה FLYBARLESS-LESS ועוד מיני חיות שיצא לי להיתקל איתן.... ;)

lior_bar_ami
30-08-2010, 17:02:02
(וחוץ מזה, מה זאת הכנף הקטנה הזאת שנמצאת מעל החופה בתמונה האחרונה? :))

חזרתי זמנית לתצורת FLYBAR מאחר וחן צרפתי היה צריך מערכות VBAR לטובת ה 3DMASTERS.
אני מתעתד לחזור ל FBL (איך אפשר שלא) אך כנראה זה יהיה ב RAVE החדש - זמנים יגידו.... ;)

lior_bar_ami
30-08-2010, 17:04:21
כל הכבוד... רק איך עף המנוף ? הבורג השתחרר ?

ישראל תראה את התמונה הראשונה והרביעית - זה לא הבורג שהשתחרר זה התושבת של המנוף (זו שמתחברת ל TAIL CASE) כולה נגזרה ונטשה יחד עם המנוף ופושרוד הזנב את המסוק.....

its
30-08-2010, 17:13:08
חזרתי זמנית לתצורת FLYBAR מאחר וחן צרפתי היה צריך מערכות VBAR לטובת ה 3DMASTERS.
אני מתעתד לחזור ל FBL (איך אפשר שלא) אך כנראה זה יהיה ב RAVE החדש - זמנים יגידו.... ;)

סך הכל הלך push road לטייל בשביל זה לעבור ל RAVE.

משה שמואלי
30-08-2010, 17:35:24
זה מה שקורה שאתה הולך להטיס לבד.

בפעם הבאה תעיר אותי:)

אין אלייך, מטיס ברמה.

ziki
30-08-2010, 22:27:51
ליאור
האם יש לך רעיון מאיפה בא הכשל?
האם הפושרוד היה מורכב משני הצדדים עם לינקים של אליין?
שימוש בלינקים של אליין משני הצדדים בפושרוד הזה בעייתי, הוא פשוט קצר מידיי וגורם לסגירת הלינקים על מספר כריכות מועט כאשר מאפסים מיכנית את הזנב.
בכל אופן הצלה מרשימה, כל הכבוד.

lior_bar_ami
30-08-2010, 23:37:19
היי ציקי,
הבעיה לחלוטין לא הגיעה מכיוון הלינקים - שכן הפושרוד כולו נעלם כולל כל בית הזנב, ולא היתה רק השתחררות של הפושרוד.

לדעתי הכשל התחיל בקריסת התותב עליו מוברג מנוף ה PITCH של הזנב (זה שמצולם בתמונה הראשונה ומוברג ל TAIL CASE), משם הוא כנראה פגע בלהב הזנב שנשבר ו/או בלהב הראש שספג מכה "בריאה", ומשך/תלש את פושרוד הזנב - אך כל זה ספקולציה בלבד, מה בדיוק קרה? אין לי שמץ של מושג..... אני רק שמח שהצלחתי להנחית אותו בביטחה.

asafsee
31-08-2010, 06:37:19
ליאור,
בדרך כלל הפושרוד נתפס על הזנב עם 3 מחזיקים בהם עובר הפושרוד, לא ראיתי כאלו אצלך.
היו ונתלשו, או שלא היו בכלל? יתכן והימצאות שלהם הייתה מקטינה את הנזק.

עוז
31-08-2010, 07:38:16
הבעיה הזו היא סדרתית - קרה לתמיר250 לפני מספר חודשים, לא ברור למה אבל אולי יש קשר בין קיבוע המובילים של הפושרוד. בכל מיקרה שים לב שאליין הוציאו תיקון לחלק הזה, כאשר בחלק החדש אין חריץ באמצע.
לא מצאתי תמונה בלי החריץ, אבל אני הזמנתי מפה http://www.helikraft.com/ALIGN+RC/700+Nitro+%252526+Upgrade+Parts/ALIGN+RC/HN7076/700N+Tail+Case+Part+Bag+HN7076.html
וקבלתי בלי חריץ למרות שבתמונה יש

lior_bar_ami
31-08-2010, 10:01:08
ליאור,
בדרך כלל הפושרוד נתפס על הזנב עם 3 מחזיקים בהם עובר הפושרוד, לא ראיתי כאלו אצלך.
היו ונתלשו, או שלא היו בכלל? יתכן והימצאות שלהם הייתה מקטינה את הנזק.

וודאי שהיו - נתלשו כל השלושה.
כנראה עוצמת המכה שהמנוף חטף (היה מחובר לפושרוד בהיתנתקותו) היתה מספיק חזקה כדי לתלוש את שלושתם.

lior_bar_ami
31-08-2010, 10:03:01
הבעיה הזו היא סדרתית - קרה לתמיר250 לפני מספר חודשים, לא ברור למה אבל אולי יש קשר בין קיבוע המובילים של הפושרוד. בכל מיקרה שים לב שאליין הוציאו תיקון לחלק הזה, כאשר בחלק החדש אין חריץ באמצע.
לא מצאתי תמונה בלי החריץ, אבל אני הזמנתי מפה http://www.helikraft.com/ALIGN+RC/700+Nitro+%252526+Upgrade+Parts/ALIGN+RC/HN7076/700N+Tail+Case+Part+Bag+HN7076.html
וקבלתי בלי חריץ למרות שבתמונה יש

לא שמעתי על חלק חדש - ייתכן וקיבלת את של ה 600? (הוא ללא חריץ)
בכל מקרה לגבי המובילים של הפושרוד - הם היו מיושרים בדיוק עם תנועת הפושרוד ולא יצרו עליו עומס כהוא זה, קשה לי להאמין ששם התחיל מכלול הכשל.

ziki
31-08-2010, 11:40:11
החלק משמש כזרוע לציר פשוט כל עוד התנועה של הסליידר חלקה, לא ממש מבין למה הוא זקוק לשידרוג.
מה גם שהזנב עצמו לא מייצר עומס כה רב בשינויי הפיצ'ים שלו, אחרי הכל הסרוואים של הזנב מיועדים למהירויות גבוהות ואינם מצטיינים ביחס ק"ג לס"מ גבוה, כלומר לא מתוכננים לעומס ולכן אין סיבה שכל המכלול הזה יתוכנן לעומס.
לדעתי, יותר מסביר שהחלק הזה נשבר כתוצאה ממשהו שפגע בו ולא מעומס בעבודה, הייתי מהמר על לינק שהשתחרר,או הבורג שמחזק את הסליידר לחלק המדובר, פגיעה של הפושרוד או החלק בלהבי הזנב שנשברו, התקפלו ומשם ההמשך הידוע.

עוז
31-08-2010, 12:24:29
גם אני לא מבין למה יש עומס בנקודה הזו, אבל העבדות מראות אחרת. לתמיר נשבר החלק באותה הצורה בדיוק והוא נחת חירום נקיה. מה שמבטיח שהקשל היה בחלק הזה. אם תבדוק באינטרנט תגלה מקרים זהים.
לגבי המובילים של הפושרוד - תנסה לקבע אותם לבום ותראה איך הם נשברים גם פה התופעה לא ברורה ומשום מה זה לא קרה בקיטים הראשונים של הדגם הזה.
אני ממליץ להחליף את החלק הזה, החלק החדש זה זול וקל להחליפו.
חוץ מזה יש בעיה נוספת בזנב שהברגים של הגריפים נגזרים, לי זה קרה במסוק חדש אחרי 25 טיסות, גם פה יש כל מיני המלצות -כמו להחליף את הברגים או להשתמש בגריפים מפלסטיק

ziki
31-08-2010, 15:25:23
גם אני לא מבין למה יש עומס בנקודה הזו, אבל העבדות מראות אחרת. לתמיר נשבר החלק באותה הצורה בדיוק והוא נחת חירום נקיה. מה שמבטיח שהקשל היה בחלק הזה. אם תבדוק באינטרנט תגלה מקרים זהים.
לגבי המובילים של הפושרוד - תנסה לקבע אותם לבום ותראה איך הם נשברים גם פה התופעה לא ברורה ומשום מה זה לא קרה בקיטים הראשונים של הדגם הזה.
אני ממליץ להחליף את החלק הזה, החלק החדש זה זול וקל להחליפו.
חוץ מזה יש בעיה נוספת בזנב שהברגים של הגריפים נגזרים, לי זה קרה במסוק חדש אחרי 25 טיסות, גם פה יש כל מיני המלצות -כמו להחליף את הברגים או להשתמש בגריפים מפלסטיק

דווקא את עניין הגריפים אני מכיר, מחליפים לסט של QUICK והחיים דבש :)

Chen Zarfati
31-08-2010, 15:54:25
ציקי אם הבנתי נכון את התרגיל המדובר אז זהו תרגיל בו מופעל המון עומס על הזנב. יתכן שזהו שילוב של עייפות החומר + העומס הרציני + ליאור המשוגע.
רק לשם הבנה של כולם, התרגיל נקרא death spinner, אחד מרשימת התרגילים ב3DM בו על המטיס לבצע פירופליפים על הצד כאשר המסוק נופל מגובה רב. את הפירופליפים הראשונים קל למסוק לבצע אך כאשר גדלה המהירות כלפי הרצפה הזנב עובד מאוד קשה וברוב המקרים הוא לא יצליח לבצע את הפירואטים.

שמוליק ג
31-08-2010, 20:17:49
זו הסיבה ששאני לא עושה את התרגיל הזה....;)
ליאור - תמיד אמרתי שהתוצאה הסופית היא הקובעת - כל הכבוד
שמוליק

lior_bar_ami
01-09-2010, 07:05:47

גם זה כבר קרה לנו.....
לזנב של QUICK אגב - יש את הבעיות שלו, וכמו שכבר קרה לי בעבר הוא מחליק על ציר הזנב של ALIGN עם ברגי האלן המקוריים שמגיעים עם הגריפים של Q-UK, התוצאה העגומה דומה מאוד למקרה זה וגם כאן תאלצו לנחות ללא זנב (נחת בשלום :rolleyes:).

הפיתרון? החלפת ברגי האלן המקוריים בכאלו ארוכים יותר ולחילופין חריצת שגם נוסף בציר הזנב לבורג האלן הנגדי - לי זה פר את הבעיה (כמו שרואים לא את כולן......)

lior_bar_ami
01-09-2010, 07:09:08
ציקי אם הבנתי נכון את התרגיל המדובר אז זהו תרגיל בו מופעל המון עומס על הזנב. יתכן שזהו שילוב של עייפות החומר + העומס הרציני + ליאור המשוגע.
רק לשם הבנה של כולם, התרגיל נקרא death spinner, אחד מרשימת התרגילים ב3DM בו על המטיס לבצע פירופליפים על הצד כאשר המסוק נופל מגובה רב. את הפירופליפים הראשונים קל למסוק לבצע אך כאשר גדלה המהירות כלפי הרצפה הזנב עובד מאוד קשה וברוב המקרים הוא לא יצליח לבצע את הפירואטים.

וואלק אתה!! ;)

זה בדיוק התרגיל, האמת תוך כדי הצלילה אתה רואה כמה עומס יש על הזנב - ובהפיכת הכיוון של הפיירו' בשלב מתקדם של הצלילה העומס כבר ממש מורגש.....

העיקר שיצאנו מזה - מה עם הקפה שלנו?

wonderd
01-09-2010, 07:41:25
...מה עם הקפה שלנו?

בדיוק עכשיו הכינו לי קפה שחור חזק..

lior_bar_ami
01-09-2010, 10:06:11
בדיוק עכשיו הכינו לי קפה שחור חזק..

חיים שלך דבש!! מר....